Skoči na vsebino

Srbija


Priporočene objave

Priporočam,da zamenjaš € v manjalnici pri prestopu meje in shraniš potrdilo s katerim lahko na povratku zamenjaš dinarje v €.

Hvala! Zelo koristen podatek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fajn je imeti s sabo ene 1000 din, za prve cestninske postaje in kufetek ... pol pa ni problema. Običajno kr s karticami tankam in plačujem večje zneske.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fajn je imeti s sabo ene 1000 din, za prve cestninske postaje in kufetek ... pol pa ni problema. Običajno kr s karticami tankam in plačujem večje zneske.

Pri njih se na privat pumpah rado zgodi, da "kartica prime brez problema", ko vprašaš. Glejga zlomka, ko pa je kestl poln pa kar naenkrat čitalnik ne vzpostavi komunikacije in potrebuješ gotovino. Je pa res, da barva ni važna €, $ sam da je konvertibilno. To je moja izkušnja, ne samo v Srbiji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj vam je predlog da menjate evre u menjačnicama kojih ima po celom gradu koje kontroliše narodna banka Srbije,davno je za nama ulična prodaja deviza tako da je ovo jedini način zamene za valutu.Što se tiče benzinskih pumpi, najpovoljniji način kupovine je za dinare , koje ste predhodno zamenili i preuzeli u menjačnicama, koje kao što sam rekao ima u svim naseljenim mestima. Trenutni odnos je da za 10 evra dobijete 1020 dinara ili za 1040 dinara možete kupiti 10 evra.

Popravljeno . Popravil mlekar
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj vam je predlog da menjate evre u menjačnicama kojih ima po celom gradu koje kontroliše narodna banka Srbije,davno je za nama ulična prodaja deviza tako da je ovo jedini način zamene za valutu.Što se tiče benzinskih pumpi, najpovoljniji način kupovine je za dinare , koje ste predhodno zamenili i preuzeli u menjačnicama, koje kao što sam rekao ima u svim naseljenim mestima. Trenutni odnos je da za 10 evra dobijete 1020 dinara ili za 1040 dinara možete kupiti 10 evra.

Na meji vedno zamenjam-kupim najprej HRK za "kavu sa mljekom ili neko osvježavajuče piče" potem mal KM za "kahvu i sook" ko pa pridem v Srbijo kupim še Dinarje za "kafu sa mlekom i sokiće" ;-)

V menjalnicah je najbolj enostavno čeprav povsod ti bodo sprejeli tudi € če glih nimaš prave barve denarja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še ena praktična, ki jo prakticiram.

Dve denarnici. Ena za dokumente in malo denarja, druga za več denarja plus kartice. Če te ustavi policija se je lažje zgovoriti za popust v gotovini :whistle:

Pa obilo lepih km po jugu.

lp

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako pa je s prenočevanjem? Konkretno me zanima Sarajevo z bližnjo okolico. Nas bo približno 15 motorjev, oziroma 20 ljudi. Na slepo srečo (mislim glede ''trde strehe''), ali je boljša opcija šotor zraven? Prvomajski prazniki..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako pa je s prenočevanjem? Konkretno me zanima Sarajevo z bližnjo okolico. Nas bo približno 15 motorjev, oziroma 20 ljudi. Na slepo srečo (mislim glede ''trde strehe''), ali je boljša opcija šotor zraven? Prvomajski prazniki..

na Palama imaš motel Damis sasvim korektan i poceni smeštaj sa garažom, noćio sam u njemu i bio sasvim zadovoljan. Ako te interesuje mogu ti dati telefon za rezervaciju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa Beograd? kakšna ugodna varianta za prespat? Da so mopedi na varnem?:surrender:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa Beograd? kakšna ugodna varianta za prespat? Da so mopedi na varnem?:surrender:

Hotel Slavija imaju garaže i noćnog čuvara , prijatelji iz SLO boravili i zadovoljni.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najceneje je dvig gotovine na Bankomatih. In to ne s kreditno kartico, ampak z Maestrom (Cash kartica). Provizija je minimalna in konverzija valute se obračuna po tečaju Banke Slovenija. Ta je nižji kot katerikoli menjalniški tečaj!

Poled naštetih obstaja še varianta predhodnega nakupa Dinarjev v NLB.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bo še kaj free sob dol. Vidim da bo kar invazija na yugo :slap:

Bo gužva, bo... :whistle: Mi bomo že ropotali spodaj. Zaenkrat 18 motorjev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bo gužva, bo... :whistle: Mi bomo že ropotali spodaj. Zaenkrat 18 motorjev.

Daj mal javi, kdaj in kje se boste klatli, da si mal splaniram, pa se lahko morda kje srečamo...:rolleyes:

Lahko na PM...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

27.4. do Sarajeva, drugi dan pa v Srbijo. Za tri dni baza Kragujevac. Sprotno prilagajanje poti. Če se kje srečamo, nas boš itak prepoznal. Mi tebe vsekakor bomo. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

27.4. do Sarajeva, drugi dan pa v Srbijo. Za tri dni baza Kragujevac.

Tvoja baza bo samo "streljaj" od moje baze .... samo 43km!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....jaz planiram malo drugačen krog, ki ga bom pa tudi prilagajal... Sarajevo bom pa tokrat izpustil...

Prvi dan Beograd - verjetno kar po AC... da se tam pol mal razgledam, morda še drugi dan dopoldne... potem smer Vrnjačka Banja... Tretji in četrti dan pa Zlatibor...in naprej najbrž smer ČG - Trebinje - Mostar...

Če mi pa Srbijo vreme zajebe, imam pa v rezervi Dunaj - Bratislava - Praga - Č. Budejovice - Linz - Celovec....:rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....jaz planiram malo drugačen krog, ki ga bom pa tudi prilagajal... Sarajevo bom pa tokrat izpustil...

Prvi dan Beograd - verjetno kar po AC... da se tam pol mal razgledam, morda še drugi dan dopoldne... potem smer Vrnjačka Banja... Tretji in četrti dan pa Zlatibor...in naprej najbrž smer ČG - Trebinje - Mostar...

Če mi pa Srbijo vreme zajebe, imam pa v rezervi Dunaj - Bratislava - Praga - Č. Budejovice - Linz - Celovec....:rolleyes:

.... ko se boš klatil okoli Zlatibora, poišči gostilno Kod Baje - kakih 5km pred Zlatiborom iz smeri Užice - Zlatibor. Ne bo ti žal. Na samem Zlatiboru je hrana sicer kar dobra, ampak se ne more primerjat tako cena kot kvaliteta z Bajom. Ali pa npr. v Sevojnu restavracija Kula.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...takole mal gledam vse mogoče "zanimivosti Beograda" pa jih je enostavno preveč.... me pa res zanima, kaj je takole v enem poznem popoldnevu, večeru ali dopoldnevu RES VREDNO pogledat? Dedinje in Titov grob... morda Avalo? ...kaka ideja? :surrender: Celodnevnega ali dvodnevnega "lutanja" si ne bom privoščil...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...takole mal gledam vse mogoče "zanimivosti Beograda" pa jih je enostavno preveč.... me pa res zanima, kaj je takole v enem poznem popoldnevu, večeru ali dopoldnevu RES VREDNO pogledat? Dedinje in Titov grob... morda Avalo? ...kaka ideja? :surrender: Celodnevnega ali dvodnevnega "lutanja" si ne bom privoščil...

http://rollmaps.com/upload/images/360/kalemegdan.html

Podnevi: Zemun (obala Donave), Ada, Kalemegdan, coffee na Knez Mihajlovi, Avala, Košutnjak, itd

ponoči: premalo prostora za naštevati

Popravljeno . Popravil nemo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...takole mal gledam vse mogoče "zanimivosti Beograda" pa jih je enostavno preveč.... me pa res zanima, kaj je takole v enem poznem popoldnevu, večeru ali dopoldnevu RES VREDNO pogledat? Dedinje in Titov grob... morda Avalo? ...kaka ideja? :surrender: Celodnevnega ali dvodnevnega "lutanja" si ne bom privoščil...

dosta zanimljiv muzej avijacije ,mislim da ga treba videtipost-25910-0-14284900-1299448631_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ufff .... kje so ti časi, ko je teta imela stanovanje na Knez Mihajlovi ... :worship:

Ker bom "letel" skozi Beograd (potem grem naprej proti Nišu) sem se odločil, da si v Beogradu ogledam skupščino, tempelj Sv.Save, cerkev Sv.Marka ter Dedinje. Še dobro, da bom imel organiziran ogled Beograda (vodil me bo kolega motorist).

Potem se imam namen med stadionoma Partizan in Crvene Zvezde zapeljat na AC, kjer nadaljujem proti Nišu ... AC pa zapustim pri "starem Hrastu" ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razmišljam, da bom stopil do ene agencije, pa pogledal njihov program, kam jih peljejo in kaj vidijo in se enostavno ravnal po njem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@hector: Verjetno misliš na vas Mačkat katera je malo umaknjena z glavne ceste za Zlatibor. Tam je niz enih 4 do 5 gostiln. V katerokoli zaviješ ne boš zgrešil. Odlična jagnjetina. Edino pri naročanju prebranca je treba rečt, da ti dajo na mizo toplega, ker drugače postrežejo hladnega.

Za tiste kateri se boste vozili po Beogradu se splača peljati na Košutnjak. Zanimiva ovinkasta cesta. Na vrhu pa poiskat bifejčka pri "Ski stazah" od koder je lep večerni razgled proti Zrenjaninu in Novem Sadu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@hector: Verjetno misliš na vas Mačkat katera je malo umaknjena z glavne ceste za Zlatibor. Tam je niz enih 4 do 5 gostiln. V katerokoli zaviješ ne boš zgrešil. Odlična jagnjetina. Edino pri naročanju prebranca je treba rečt, da ti dajo na mizo toplega, ker drugače postrežejo hladnega.

Točno na Mačkat sem ciljal...... :alko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!