Skoči na vsebino

Oglasi iz interneta


Senna

Priporočene objave

pred 14 minutami, jskrablin pravi:

Poanta vsakega biznisa (tudi onega, ki ga ti izvajaš, tudi tega s katerim se jaz ukvarjam) je zaslužek. Brez plusa (ali vsaj ničle) na računu konec meseca po plačanih stroških, davkih, dajatvah in nabavi hrane za naslednji mesec ne boš lih dolgo posloval. Vse ostalo drži - ne veš kako dobijo motorje. Dostikrat se kupujejo na količino kar je v danem trenutku na voljo in jih do štacune sploh ne vidijo. Prodajajo pa sami ne vejo kaj točno prodajajo. Zato se more vsak zase sam pobrigat. Je že tako da če hočeš meti mir s takimi je treba nov motor nabavit. In še tam se kdaj kaj skvačka.

Normalno, da je poanta biznisa zaslužek. Zelo je pa pomembno kako do zaslužka prideš. Moje stranke dobijo to, kar plačajo.  Kar pa za preprodajalce ne moreš trdit. En moj znanec je uvažal rabljene nemške avtomobile iz DE. Niti 1. od njih nima realnih KM. Veliko njegovih strank je to tudi vedelo.

Če bi recimo jaz kupoval, pa mi kupec reče , oziroma v oglasu piše...Motor je bil razbit, smo ga popravili... servise sem delal sam, in ima vse zapisano... itd. Cena temu primerna. Takoj veš, da prodajalec nič ne skriva\ne laže. Bi kupil\sem že tak motor .Če pa greš do preprodajalca, pa samo hvali... ko pa daš plastike od Yamahe dol, je pa spodaj Kawasaki (karikiram) takoj veš, da laže... kako potem verjet? Samo 1x sem kupil od preprodajalca avto, ki je imel ponarejeno servisno knjigo. Ter pisno garancijo mi je dal na kilometre. Po 2 letih mi je Mazda6 ribnila...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 12/9/2018 at 9:05 PM, skalar36 said:

Pri japoncu ne rabiš kakšne posebne garancije. To dela in dela. To vedo tudi prekupčevalci. 

Je pa tudi tako, da potem ko pelješ nazaj...dobiš odgovor... to se ne šteje v garancijo...

Vsak pa pri sebi ve kaj ima rajši. Ali motor , ki je malo dražji, ter veš kako je vzdrževan. Ali poceni motor iz uvoza za katerega ne veš ali ima 24k km ali 94k km, in (povečini iz IT) brez servisev. (kilometri niso problem, problem je, ker je r motor prevrten in se ne dela predpisanih servisev na kilometre.) 

Vprašaj se zakaj se nekdo ukvarja z preprodajo motorjev. Zato, da bi Slovencem privoščil vrhunske motorje po najnižjih cenah sigurno NE. Najverjetneje zato, da zasluži. In kako lahko da cene, ki so nižje od ostalih na AN. Tako da kupi nekaj res poceni in proda naprej z dobičkom. Kako lahko zasluži kljub temu, da ima najnižje cene na AN? Ja motor mora dobiti res poceni... kako ga pa dobi poceni... se nam pa lahko dozdeva.

O ja, tudi rabljeni japonski motorji rabijo garancijo.Po izkušnjah večjega moto trgovca pa so manj problematični od kakšnih uvoženih švabskih strojev. :)  

Ker že omenjaš kilometre... moj jih je imel ob nakupu 25 tisoč pa smo ga po enem mesecu od nakupa razdrli na prafaktorje! Motor pa slovenski, redno servisiran na pooblaščenih servisih... potem pa kupi tak motor od zasebnika, če upaš. Pri večjih trgovcih se marsikaj zamenja pod garancijo, ker se tudi oni kdaj zafrknejo in vzamejo v račun kakšen slab motor. Ni vedno le odgovor "to se ne šteje v garancijo...". Vprašaj kakšnega mehanika kdo plačuje ta popravila. Razliko v ceni pa ne naredijo le z zbijanjem kilometrov. Primerjaj nabavne in prodajne cene po Eurotaxu pa ti bo jasno. Lahko pa ponudiš svoj motor v račun za novega in se zjokaš ob ponujeni cifri. Tudi na ta način jih dobijo poceni, ker se marsikomu ne da ukvarjati s prodajo starega.

 

23 hours ago, jskrablin said:

Hja, ni čisto res. V kolikor ti zamolči kaj resnega mu lahko moped reklamiraš... in če znaš zadevo ustrezno argumentirat, bo vsak s pol možgana v glavi rajši vzel podrtijo nazaj kot pa fasal kako neprijetnost. Smo meli en tak primer dobesedno par dni nazaj opisan na forumu. Tudi trgovec in uveljavanje garancije je lahko ista zgodba. Ti rečeš ja, on reče ne. In kaj boš?

Je prodajalec vrnil celotno kupnino ali je zadržal nekaj malega zase in je šlo za klasični nateg z namerno prodajo klumpa, da se vrne kot bumerang? Kupec pa na koncu ves vesel, ker se mu je z nekaj malega izgube tako zlahka uspelo znebiti podrtije. 

Pri uveljavljenih trgovcih je več možnosti za nek kompromis, ker si običajno ne želijo slabe reklame. Pri zasebnikih pa nikoli ne veš na kakšno barabo naletiš. Tako je moje mnenje. 

 

22 hours ago, skalar36 said:

Če bi recimo jaz kupoval, pa mi kupec reče , oziroma v oglasu piše...Motor je bil razbit, smo ga popravili... servise sem delal sam, in ima vse zapisano... itd. Cena temu primerna. Takoj veš, da prodajalec nič ne skriva\ne laže. Bi kupil\sem že tak motor .Če pa greš do preprodajalca, pa samo hvali... ko pa daš plastike od Yamahe dol, je pa spodaj Kawasaki (karikiram) takoj veš, da laže... kako potem verjet? Samo 1x sem kupil od preprodajalca avto, ki je imel ponarejeno servisno knjigo. Ter pisno garancijo mi je dal na kilometre. Po 2 letih mi je Mazda6 ribnila...

Nikoli ne verjemi prodajalcu pa naj deluje še tako pošteno. Tudi takemu, ki "vse" pove. Lahko te samo zavaja in odvrača pozornost od kakšne večje napake. 

Moj primer; avto naj bi bil "samo" površinsko poškodovan.... žleb od "hruške" je padel na havbo, šipo je razbilo in podrsalo streho, zato je bil barvan". To me ni motilo. Zamaknjeno zadnje kolo za 1cm in zatekanje vode pod armaturo pa, o tem pa ni prodajalec nič vedel. 

Popravljeno . Popravil XTR
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 43 minutami, XTR pravi:

Nikoli ne verjemi prodajalcu pa naj deluje še tako pošteno. Tudi takemu, ki "vse" pove. Lahko te samo zavaja in odvrača pozornost od kakšne večje napake. 

No ja. Jaz povem vse za kar vem. In pol se mi je nazadnje en cepec obesil na izgled tesnila pokrova sklopke na 200 EXC. In mi trdil da ziher ni original da sem ziher kaj po mašini šaril. A mašina je cvajtakt z 81.5 urami in res ni bila še nikol odprta. Pa to ni bila edina neumnost s katero je htel ceno zbijati. Da je ketna dobra za še ene 2x okol bajte je pa spregledal ?‍♂️

Cepci so na eni in na drugi strani. Če vsepovsod vidiš same nategune, nikol nič ne kupiš. Al pa kupiš novo in pol servisiraš doma, ker so itak vsi serviserji sami nateguni. Problem je ponavadi denar, ki prerad zbeži iz žepa in to da ljudje kupujejo rabljeno robo brez da bi vsaj malo pomislili/se vprašali a majo par sto € rezerve če se kaj pokvari. Se zadevo kupi in registrira na zadnje cente, ko se začnejo kazat problemi se jih pa veselo ignorira dokler gre.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok! Zanimiva debata!

Ko sem pred leti prodajal štirikolesnik so iz CE prišli trije fantje (kao kupci) z popolno zaščitno opremo!!!  Nič jim ni ugajalo in iskali dobesedno dlako v jajcu. Veriga, zobniki, pnevmatike... vse novo a za njih na 80% iztrošeno. Edino normalno in kulturno vprašanje, če je poln rezervoar in testna vožnja. Ja, seveda lahko! Ampak vozim jaz, kupec pa na zadnjem sedežu. Hitro sem jih prebral, da so na izletu in se vozijo od prodajalca do prodajalca, se lepo navozijo, nič tankajo in nič kupijo. 

?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

dejte bit resni no, desta tema versače proti V-štromu je pobrala vso pozornost foruma :D

 

Da ne bo tema samevala, spet sem malo prskal po oglasih in se ne morem načudit ko vidim v oglasih komentar:

"za prepis se je potrebno dogovoriti s prejšnjim lastnikom"

?????? Mi kdo obrazloži kako to funkcijonira? Kupiš motor od nekoga pa mu rečeš "ah nej bo še kar nate napisan" in greš? 

Kako nekdo kupi motor in si ga ne prepiše, ali vsaj nima kupoprodajne pogodbe ali nekaj? Ali to pomeni da sta s prejšnjim lasntikom napisala kao kupoprodajno na en robček pa nikoli ni prišlo do prepisa in se je robček zkubil ali pa si je nekdo nos obrisal in je šla pogodba? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 9. 12. 2018 ob 21:48, Gonca pravi:

. Kupiti motor od preprodajalcev je riziko na kubik.

Jih poznam zelo veliko in z motorji in z avti....po Sloveniji...

Povsod je vsega...se pa pri dostih pozna kilometrina,ki jo imajo za seboj in je vedno večji procent lepih uvozenih vozil/mopedov...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, smasher pravi:

dejte bit resni no, desta tema versače proti V-štromu je pobrala vso pozornost foruma :D

 

Da ne bo tema samevala, spet sem malo prskal po oglasih in se ne morem načudit ko vidim v oglasih komentar:

"za prepis se je potrebno dogovoriti s prejšnjim lastnikom"

?????? Mi kdo obrazloži kako to funkcijonira? Kupiš motor od nekoga pa mu rečeš "ah nej bo še kar nate napisan" in greš? 

Kako nekdo kupi motor in si ga ne prepiše, ali vsaj nima kupoprodajne pogodbe ali nekaj? Ali to pomeni da sta s prejšnjim lasntikom napisala kao kupoprodajno na en robček pa nikoli ni prišlo do prepisa in se je robček zkubil ali pa si je nekdo nos obrisal in je šla pogodba? 

Se zgodi , da kupec pusti motor v prodaji in ne naredi prepisa. Diler to prodaja za procente od prodaje ,  motor je pa še vedno pisan na lastnika in registriran. Ko se najde kupec , diler pobere procente , bivši lastnik pa prepiše motor na kupca. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po vsem prebranem vidm da sem res ena ovca,jest sem kupcu  use razlozu,se prevec,motorja sploh ni probu,sam sem mu ga pelu na Ptuj, pa se cez en mesec sem ga klicu ce je probu,pa ce je vse v redu. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 40 minutami, luxsa pravi:

sam sem mu ga pelu na Ptuj, pa se cez en mesec sem ga klicu ce je probu,pa ce je vse v redu. 

Ti je že kdo povedu, da se s Ptujćani ni za hecat :P 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

KAKO ME RAZPI.... TAKI OGLASI: 

TO SO TAKI NATEGUNI, UPAM DA NOBEN NE NASEDE.

https://cancanca.icu/products/mid-rise-frame-lift

že kitajci ga ne morejo narest za tako ceno:

https://www.alibaba.com/product-detail/Hot-sale-high-quality-lifts-workshop_60387038556.html?spm=a2700.7724838.2017115.364.745abb10xRDYQQ

Dejanska cena pri nas je recimo dobrega jurja.

Če kdo temu nasede, seveda je naročilo izvedeno in denar poberejo, pol pa traja shipping nekam dolgo, po enem mescu se opravičijo, da je malo zamude in potem prodajalec zgine ins e lahko kdorkoli za tisti denar samo obriše pod nosom.

Prav tako me jezi kako FB proda oglasno mesto takim podjetjem, ki ne obstajajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 12/28/2018 at 5:24 AM, Kmet2 said:

Se zgodi , da kupec pusti motor v prodaji in ne naredi prepisa. Diler to prodaja za procente od prodaje ,  motor je pa še vedno pisan na lastnika in registriran. Ko se najde kupec , diler pobere procente , bivši lastnik pa prepiše motor na kupca. 

Pa še ene stvari se diler na tak način izogne. To je odgovornost za stvarne napake.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

56 minutes ago, Big Py said:

Pa še ene stvari se diler na tak način izogne. To je odgovornost za stvarne napake.

V glavnem to počnejo zato, da se izognejo plačevanju davkov in lahko tako na črno dilajo. Če bi delali prepise nase, bi jih FURS hitro našel in bi morali registrirati dejavnost in plačevati davke. To je tista finta, ko so včasih delali, da so kupili avto, malo so ga vozili in prodali naprej. Češ ni dejavnost, zase sem ga kupil in potem prodal. Pa so potem to omejili in so začeli delati prepise na ženo, otroke, staro mamo ... pa so potem spremenili zakonodajo, da lahko avto registrira samo oseba, ki ima vozniško dovoljenje za tisto kategorijo in to je zdaj naslednja iteracija v tem zgodbi. Eni so še malo bolj napredni in imajo s.p. ali firmo in preprodajo nekaj avtov po regelcih, ostalo pa na črno.

Popravljeno . Popravil Vin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Arzen pravi:

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12833040

 

pozna kdo tale motor? Mi je pa zanimivo, da se na 4. sliki vidi še en monster. Je bil tale za rezerve? Pa še podrajsan izpuh ma.

a si nauš motorja kupu :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Faq. 15 let star motor 3k... Noro. Dej rajš kup snecerja...mislem versysa...

Pa od starejšega gospoda... Stalna floskula. Od starejsega gospoda bi jest kupu sam od mausa, k vem da mal prepiha dihtunge sem pa tja... ?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, skalar36 pravi:

Faq. 15 let star motor 3k... Noro. Dej rajš kup snecerja...mislem versysa...

Pa od starejšega gospoda... Stalna floskula. Od starejsega gospoda bi jest kupu sam od mausa, k vem da mal prepiha dihtunge sem pa tja... ?

 

tu se pojavi vedno vprašanje, kaj je boljši nakup:

10 let staro za 3 jurje...namreč pri 3 jurjih se cifre ustavijo

ali

3 leta star moped, pa 50% cenej kot je bil nov. Se pravi 10 jurjev namesto 20 kot je bil nov.

Kje več dobiš? Kaj se bolj splača.

Recimo moj GT (2016), je cca 11 jurjev, nov pa 20...

Ta malga Zja pa ni šanse da prodam. Nov 8,5 , mogoče iztržim zanj 6 (2017)...ampak ga ne dam. (razen če mi na H2SX dajo full popusta)

ps. js sm tut starejši guspod, no 3 leta mlajši od Mausa.

 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

16 hours ago, Arzen said:

Ducati je motor :bum:

Točno tako......najprej si mora(š) lastiti motor (beri Ducati), da lahko takole ? ??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Roger G. Jagger pravi:

Točno tako......najprej si mora(š) lastiti motor (beri Ducati), da lahko takole ? ??

Spremljam pa se mi noben ne zdi sprejemljiv, vsaj v Sloveniji ne.

pred 4 urami, DAMI34 pravi:

tu se pojavi vedno vprašanje, kaj je boljši nakup:

10 let staro za 3 jurje...namreč pri 3 jurjih se cifre ustavijo

ali

3 leta star moped, pa 50% cenej kot je bil nov. Se pravi 10 jurjev namesto 20 kot je bil nov.

Kje več dobiš? Kaj se bolj splača.

Recimo moj GT (2016), je cca 11 jurjev, nov pa 20...

Ta malga Zja pa ni šanse da prodam. Nov 8,5 , mogoče iztržim zanj 6 (2017)...ampak ga ne dam. (razen če mi na H2SX dajo full popusta)

ps. js sm tut starejši guspod, no 3 leta mlajši od Mausa.

 

Avto vedno kupim za 5-6 tisoč, motor sem dal mejo do 3 tisoč. Pri avtih sem imel vedno srečo da vse laufa kot more, nobenih izrednih presečenj. Za motor pa saj veš... :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, Arzen pravi:

Spremljam pa se mi noben ne zdi sprejemljiv, vsaj v Sloveniji ne.

Avto vedno kupim za 5-6 tisoč, motor sem dal mejo do 3 tisoč. Pri avtih sem imel vedno srečo da vse laufa kot more, nobenih izrednih presečenj. Za motor pa saj veš... :) 

čisto kul za 3 lahko marsikaj kupiš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

čisto kul za 3 lahko marsikaj kupiš

Marsikaj lepega,se vec drožja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!