Skoči na vsebino

Oglasi iz interneta


Senna

Priporočene objave

pred 20 minutami, XTR pravi:

Primerjaj enakovredne motorje, ne kar nekaj.    

Ker si tako napaljen na procente... tudi čudeži se dogajajo. Jaz sem kupil nov motor, ga vozil dve sezoni (7kkm), padel z njim in mu pridelal nekaj prask (na izpuhu, zadku, kovčku), po dveh letih pa ga v takem stanju prodal z minimalno izgubo vrednosti. 6% manj od nabavne  cene sem dobil zanj. :) Samo tistih simboličnih ~100€ popusta sem dal, ko je potegnil iz žepa gotovino.  

 

Kdo pa pravi, da je cena v oglasu fiksna? Napišeš eno okvirno ceno, vse ostalo je stvar dogovora. Jaz napišem vso opremo, postavim okvirno ceno, v oglasu pa opombo, da je cena odvisna od priložene opreme. Resen kupec bo poklical in vprašal, z neresnimi se je škoda ukvarjati. Povej kaj bi imel pa ti povem ceno... zelo enostavno. Z visoko nastavljeno ceno večinoma odbiješ tiste neresne, se pa najde vmes tudi kakšen junak, ki ob enajstih zvečer pokliče in ponudi samo 55%. ? 

 

z visoko nastavljeno ceno odbiješ vse, tako kot ta mt07 objavljen malo nazaj, 4 leta star, podrsan cena pa par 100€ nizja od novega... vsak prodaja kar mu pase in za kakešno ceno mu paše, mi je pa neverjetno da bi se našel butec ki bi to plačal. nekaj je cena malo nad realno in je stvar pogajanj nekaj pa je naravnost pretiravana cena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 minutes ago, Shillien said:

z visoko nastavljeno ceno odbiješ vse, tako kot ta mt07 objavljen malo nazaj, 4 leta star, podrsan cena pa par 100€ nizja od novega... 

3 leta star .... ceno je popravil. Je že na 5.400, kar je 1000€ manj od novega. Sezona se bliža, cene padajo. :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, XTR pravi:

3 leta star .... ceno je popravil. Je že na 5.400, kar je 1000€ manj od novega. Sezona se bliža, cene padajo. :) 

in to je normalno? 1000€ majn za poškodovan in rabljen motor? meni se ne zdi, ampak vsakemu svoje

 

pred 11 minutami, Thundercat pravi:

Pol maš pa take majstre:

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=14946645&display=Honda CBF 1000 A

12.000 Km.

Ga vprašam trikrat, koliko km ima in on pravi:

1822908654_vililol.thumb.jpg.e302ce4b3703e6a81092f8dc5864b2b4.jpg

 

733494259_vililol2.thumb.jpg.26a60ace61d95e86fda62c5e0adc0850.jpg

 

tule je tud mogoče da so se na tehničnem zmotili za eno ničlo in bi moral met 10 750km, ker 100k km v 2 letih je pa že kar groba številka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Shillien pravi:

in to je normalno? 1000€ majn za poškodovan in rabljen motor? meni se ne zdi, ampak vsakemu svoje

 

tule je tud mogoče da so se na tehničnem zmotili za eno ničlo in bi moral met 10 750km, ker 100k km v 2 letih je pa že kar groba številka.

Maš prav ja, mogoče, čeprav mi ne odgovarja več. Očitno sem ga užalil. sem zbrisal

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

17 minutes ago, XTR said:

3 leta star .... ceno je popravil. Je že na 5.400, kar je 1000€ manj od novega. Sezona se bliža, cene padajo. :) 

zanimivo včasih so bimi motorji najcenejši pred novim letom ko je folk očitno upal da bo za naslednjo sezono nov motor :D  (ali pa so vidli koliko malo km so prevozili v tekočem letu in ga bojo raje črtali)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

57 minutes ago, XTR said:

Kdo pa pravi, da je cena v oglasu fiksna? Napišeš eno okvirno ceno, vse ostalo je stvar dogovora. Jaz napišem vso opremo, postavim okvirno ceno, v oglasu pa opombo, da je cena odvisna od priložene opreme.

Jah ne vem. Mam mal pun kurac “okvirnih” in 30% prenapihnenih cen. Ko de sm v arabiji, dejmo cenkat....

ne cenkarim. In ne klicem, “kolk je zadnja cena”...verjetno sm tud glede tega mal pohablien, ne vem....

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

17 minutes ago, Shillien said:

 

tule je tud mogoče da so se na tehničnem zmotili za eno ničlo in bi moral met 10 750km, ker 100k km v 2 letih je pa že kar groba številka.

 Moj Duke ima sedaj uradno 5000km... Tudi ce preveris VIN. Stevec kilometrov ima samo do 99999km... Ko sem sel cez, je na tehnicnem pac samo prepisal cifro z stevca ;)   Sm opazil precej kasneje, ko sem za hec malo saril po VIN brskalniku. Stavim, da me bo kdo uvrstil med previjalce stevcev in grozne prodajalce!  :)

 

Popravljeno . Popravil jvalant
  • Všeč mi je 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole okol kilometrov. Sodelovec ima doma multistrado, mislim da letnik 2007 in ima manj kot 10 000km. V teh letih je dal čez zdrobljen gležen in infarkt, zato se je prevozil, kukr se je prevozil, v prvih parih letih. Tako, da se lahko najdejo motorji, ki imajo za svoja leta sumljivo malo kilometrov. Maš pa tudi take, ki imajo več motorjev v garaži, pol maš pa take, k majo motorje za na pisto in potem po ene 4-ih letih prodajo, pravtako z malo kilometri :) 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, smasher pravi:

zanimivo včasih so bimi motorji najcenejši pred novim letom ko je folk očitno upal da bo za naslednjo sezono nov motor :D  (ali pa so vidli koliko malo km so prevozili v tekočem letu in ga bojo raje črtali)

malo spremljam nemški trg (ker pri nas tega kar hočem skoraj ni za dobit ali pa je cena veliko previsoka), pa tam še vedno drži. spomladi je bil enak motor cca 2k€ drazji kot pa novembra. tako da cene bodo na mobile.de praviloma počasi začele rasti ne padati.

govorim za r6, r1, cbr 1000rr, gsxr 750, dvomim pa da je pri drugih kaj drugače.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

47 minutes ago, Kugelschreiber said:

Mam mal pun kurac “okvirnih” in 30% prenapihnenih cen.

30% glede na kaj? Ponudbo v tujini, realno prodajno ceno ali samo nad tvojimi pričakovanji? Cene novih letijo v nebo, stari motorji pa na ta račun dobro ohranjajo vrednost. Kar je res pretirano pač spregledaš. Veš kam gre motor na koncu sezone? Na stojala in na avto.net (z napihnjeno ceno). :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 55 minutami, XTR pravi:

30% glede na kaj? Ponudbo v tujini, realno prodajno ceno ali samo nad tvojimi pričakovanji? Cene novih letijo v nebo, stari motorji pa na ta račun dobro ohranjajo vrednost. Kar je res pretirano pač spregledaš. Veš kam gre motor na koncu sezone? Na stojala in na avto.net (z napihnjeno ceno). :) 

vidim da pod tvojim motociklom piše zraven naprodaj, zdaj razumem zakaj zagovaraš prenapihnjene cene rabljenih motorjev.

  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

49 minutes ago, XTR said:

30% glede na kaj?

Realno vrednost pri bol budget motorjih. Ko gledam 15 let starga Varadera s Cca 100kkm, za 5kek, trdim, da je 30% predrag. In ne bom niti klical. Tiste s ceno 4 bom. Tam morda mal spusti, pa smo pri neki reali.  De k GSjem sploh ne zaidemo. 10 let stari s 100kkm po 8-9000€?!? C’mon. 

  • Všeč mi je 4
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, Shillien pravi:

js razumem da ce mas gr za jurja opreme hoces nekaj vec za motor, nevem govorim na pamet recimo 300€ oz odvisno od opreme, kufri so že nekaj vredni, logično, za zamenjane ročke pac nebos dobil niti centa več, če pa hoces zaradi jurja dodatne opreme jurja več pol pa to ni več normalno a ne? in maš cvetke ki majo gr za jurja opreme pa mislijo da jo bojo prodali za več kot pa je bla cena nove. o teh primerih govorim. al pa če maš gr lonc za 500€ (cena novega) pa prodajaš pa pričakuješ da bo zarad tega mopi vreden 500€  več. to je pa no go.

Zgleda ne cenis opreme. Pac glej oskubljene motorje in bodi srecen. Jaz z veseljem odkartam vec, ce je gor oprema, ki mi je ok in vem da dosti stane. 

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, DinDiin said:

Zgleda ne cenis opreme. Pac glej oskubljene motorje in bodi srecen. Jaz z veseljem odkartam vec, ce je gor oprema, ki mi je ok in vem da dosti stane. 

Sam kolk bi pa placal? Folk da not dva fedra, pa misli de je zlato.....Ne morm placat jurja za amortizer, ce je tolko nov.  dam 40-50%.  Placam stol, kufre pa fedre.  Za leo vinče, kitajske ročke, led zmigavce, nosilce tablic in podobno ne dam nit 8 centov. Ampak ja, sm pohablen. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Kugelschreiber pravi:

Sam kolk bi pa placal? Folk da not dva fedra, pa misli de je zlato.....Ne morm placat jurja za amortizer, ce je tolko nov.  dam 40-50%.  Placam stol, kufre pa fedre.  Za leo vinče, kitajske ročke, led zmigavce, nosilce tablic in podobno ne dam nit 8 centov. Ampak ja, sm pohablen. 

točno to je moj point. folk pa misli akrapovic je 900€ zdej je pa motor vreden 900€ vec, nov zadni nosilec za 50€ + kitajske rocke za 20€ pa misli da je to še dodatnih 100€.

pred 3 urami, DinDiin pravi:

Zgleda ne cenis opreme. Pac glej oskubljene motorje in bodi srecen. Jaz z veseljem odkartam vec, ce je gor oprema, ki mi je ok in vem da dosti stane. 

ti jo kar ceni in preplačaj. saj je tvoj denar ne moj. jaz vem da nisem nor da bom za motor plačal par 100€  več zato da bojo ročke rdeče barve namesto srebrne in ker se je prejšni lastnik odločil da naked nujno rabi šipco.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

17 minutes ago, Shillien said:

ti jo kar ceni in preplačaj. saj je tvoj denar ne moj. jaz vem da nisem nor da bom za motor plačal par 100€  več zato da bojo ročke rdeče barve namesto srebrne in ker se je prejšni lastnik odločil da naked nujno rabi šipco

Din mal po sebi sodi.  Kupul je fino spimpan motor, za korektno ceno.  Ampak mu nihce ni racunal blesavosti.  Vsake tolko pa se mal pigovarjam, kako folk ceno utealji na 100€ dragih nalepkah na felgah, pa 400€ za par gum. ...ko clovk sesteje in zaracuna vse izdatke, pol se z njim ni kej dost ment.  Taki bi ponavadi radi se 500€ za umetniski vtis...,,

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 hours ago, Shillien said:

vidim da pod tvojim motociklom piše zraven naprodaj, zdaj razumem zakaj zagovaraš prenapihnjene cene rabljenih motorjev.

To ne vpliva na moje mnenje o trgu rabljenih motorjev. Oglas sem odstranil, cena motorja pa je bila povsem primerljiva tistim na mobile.de. Res pa je, da so zelo podobne že približno dve leti, kar se vidi tudi pri nas na avto.net-u.  

 

5 hours ago, Kugelschreiber said:

Realno vrednost pri bol budget motorjih. Ko gledam 15 let starga Varadera s Cca 100kkm, za 5kek, trdim, da je 30% predrag. In ne bom niti klical. Tiste s ceno 4 bom.

V AS-u ga imaš za 3.890€. :) Tebe verjetno muči dve leti mlajši za 5k€?  Vrednost rabljenih motorjev se ohranja na račun zviševanja cen novih. Poglej malo čez mejo in primerjaj z našimi cenami.  Budget tisočaki (da je še kaj od njih) se začnejo pri 5k€, nič več pri 3k€.Kako pa misliš, da je meni uspelo prodati po dveh letih z minimalno izgubo vrednosti? Ja na račun konkretne podražitve novih. 

Glede opreme imava podobno mnenje. Drobnarije ostanejo na motorju, za komplet  vseh nosilcev in kovčkov pa naj kupec odkarta 50% nabavne cene nove opreme in odpelje vse skupaj.  Amortizer je spet druga zgodba, ker ne veš kdaj je bil zamenjan. Lahko je že oddelal svoje ali pa je stari ravno opešal in je zamenjal. Vsak motor je zgodba zase.

Vprašanje za tiste, ki kritizirate prenapihnjene cene. Večinoma klikate po oglasih ali tudi dejansko pogledate kakšen motor v živo? Na slikah se vse sveti, v živo pa je takoj lahko kakšnih 15-20% razlike v ceni. Cene na trgu določajo "masovno" uvoženi motorji,  ki večinoma niso v perfektnem stanju. Odlično ohranjen motor z znano zgodovino res ni vreden nekaj 100€ več? 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja no, polne cene lih ne placas, se pa tuki bere, kot da en rorcek, in par malenkosti ni nic vredno. Po obcutku ane, ker ko nalagas sam opremo na motor, takrat sele pece denarnco, lahko je pa pac gol pa tri nalepke gor :)

  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče se nekateri obešajo na izjeme. Sam sem slučajno obiskal nekaj trgovin s starimi motorji v Nemčiji. Presenetljivo noben ni bil zelo poceni, nekateri celo dražji kot je bila cena v tistem trenutku v SLO. Skratka cene so bile približno enake kot pri nas. Zaradi velikosti trga pa lažje najdeš kaj cenejšega.

Ko sem se sam hotel znebiti starega sem ga dal pač pod trenutno ceno. Ceno pri nas na avtonetu nastavi nekdo in vsi se potem sučejo tam nekje. Če je cena visoka je za prodajalca dobro - če ga proda. Lahko pa je kontra - nekdo nastavi nizko in potem so pač cene nižje in lahko variraji tudi za 1500€ za enak motor.

Navite cene imajo Hrvati.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na mojem je dodatne opreme za 3.024,27 EUR (z leti se je nabralo), če k temu prištejem še kovčke in tank torbo, še poleg 738,60 EUR.

- amortizacija :)

Motor sam pa vreden recimo do 4 jurje, če sploh oz., torej je nemogoče prodat

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, XTR pravi:

Cene novih letijo v nebo, stari motorji pa na ta račun dobro ohranjajo vrednost...

Jaz bi že zdavnaj mel goldwinga, sam nea dam 10.000€ za 18 let star motor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, XTR said:

V AS-u ga imaš za 3.890€. :) Tebe verjetno muči dve leti mlajši za 5k€?  Vrednost rabljenih motorjev se ohranja na račun zviševanja cen novih. Poglej malo čez mejo in primerjaj z našimi cenami.  Budget tisočaki (da je še kaj od njih) se začnejo pri 5k€

Nic vec me ne muci. Sm zadovoln s stanjem v garazi. to kalvarijo sm dal cez 2017ga. Takrat sm gledu VSEEEEEE. Videl vstroma, na oglasu 4990. Pac ni bil v budgetu. Nit klical. Srecam na omv ta isti motor, prasam cloveka, a je kupil, al prodaja, rece kupil, za 3700 sva se zmenla. Morda je lagal. Ampak a je to normalno? Je normalno it gledat motor, z idejo:ceno bo spustil  25%, in kupim? 

stekam da cene diktira trg, da se vse vrti okrog pocen kreditov in lizingov, al ipak ne stekam, zakaj folk nastavi neke optimisticne cene. AP? Ako prodze? Pol smo slabs k arabci.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

matr, cenkate se za 200-500€ jočete in stočete kok je drago. Potem pa:

kupite ugodno, nabijete za jurja do 2 dodatne opreme

na leto skurte 3 komplete gum, 10x u paklo (10xvsaj 50€)

 

jebovasmopedi so poceni, pa četudi je jurja dražji.

Najcenejši so 3-4 leta stari najdražji in najbolj naloudani modeli, kjer pri nekaterih znamkah pade cifra tudi za 50%.

Za 10 jurčkov se dobi SDGT, ki je peršing v primerjavi s precenjenami in starimi mopedi. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 urami, Thundercat pravi:

Pol maš pa take majstre:

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=14946645&display=Honda CBF 1000 A

12.000 Km.

Ga vprašam trikrat, koliko km ima in on pravi:

733494259_vililol2.thumb.jpg.26a60ace61d95e86fda62c5e0adc0850.jpg

 

to s kilometrino je kar jasno - pri vpisu se je en zatipkal s tisto nulo med 1 in 7..

pred 18 urami, Thundercat pravi:

Maš prav ja, mogoče, čeprav mi ne odgovarja več. Očitno sem ga užalil. sem zbrisal

ne vem ali niste videli ali pa se tolažite ..

kar mi je bolj oz.najbolj čudno je , da prodaja motor letnik 2012 , prva reg.maj 2012 ..

model je 2009 ... 2010 je facelift in z izboljšanim agregatom 9 konjev več .. ali je bil motor v salonu 3 leta , ker ga niso mogli prodat zaradi starega modela? 

kaj je narobe s tem , da ima nosilce za stranske kovčke a kovčkov ni?  tisti slajderji na mašini niso vredni pol žlice mlačne vode..

pomoje se je tip v objavi ravnotako zatipkal kot tisti na tehničnih pri kilometrih... 5 in 4 sta si blizu kot 1 in 0 ..

če je kupljen v sloveniji(pa ne samo tu) se lahko pri uvozniku točno preveri po vin številki kdaj je prišel k nam in kdaj in zakaj je bil prodan kot "novo vozilo"..

cena res ni niti malo blizu realne...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!