Skoči na vsebino

Oglasi iz interneta


Senna

Priporočene objave

pred 3 minutami, izibajker pravi:

Rabljen motor je najbolje kupiti od aktualnega lastnika (ne preprodajalca). 

Se dogaja, da preprodajalci kupijo motor od aktualnega lastnika, malo priredijo in ga prodajo za mal dražje ... če nisi dovolj hiter

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 58 minutami, maus pravi:

Se dogaja, da preprodajalci kupijo motor od aktualnega lastnika, malo priredijo in ga prodajo za mal dražje ... če nisi dovolj hiter

Ja, so tudi taki primeri, verjetno pa bolj redki. Pa tudi z nekaterimi trgovci ni "nič narobe". Naprimer MotoHit iz Krškega, ki ima vedno na zalogi vsaj 100 rabljenih motorjev naprodaj, verjamem da si pri njih ne morejo privoščiti konstantnega nategunstva, saj bi že zdavnaj propadli...

Mi pa ni jasno, kako za hudiča se pri mnogih "uvoženih" motorjih zgodovina kar nekako izgubi. Seveda, če ni to v funkciji prevrtenih števcev...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, izibajker said:

V oglasu piše, da je 1. lastnik. To boš preveril iz papirjev, ki ti jih bo trgovec pokazal ob ogledu....

Uvožen iz Italije. Pregledaš račune, še bolj pa motor in odpelješ... Za vse ostalo je pa garancija, ki jo večji preprodajalci kar priznavajo. 

89747870_2553271238268930_23206344857390

Popravljeno . Popravil XTR
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Tale KTM 690 enduro se je pojavil na a.net.
Ga je mogoče že šel kdo gledat?
Na papirju je tole prava zadeva zame, samo me malo skrbi, ker berem kaj vse gre rado narobe pri teh mašinah.
Trenutno si lastim XT660 Tenere l.2009 in sem se kr malo razvadil, ker je tako zanesljiva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na vso opremo, ki jo ima, je cena dobra. Je pa sumljivo, da je na 22 k km toliko "servisiranja" . Jaz se zelo malo vozim pa ima 51 k km (letnik 2008) .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja saj to tudi mene še bremza da ga ne grem bolje pogledat. A bi se dalo takle motor kam peljat, da ga kak KTM strokovnjak pregleda, pa oceni stanje? Nebi mi bil oroblem olačat par mehaničnih ur za zanesljivo oceno. Raje "popušim" 100e, kot pa 5500.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Sahbazz pravi:

Ja saj to tudi mene še bremza da ga ne grem bolje pogledat. A bi se dalo takle motor kam peljat, da ga kak KTM strokovnjak pregleda, pa oceni stanje? Nebi mi bil oroblem olačat par mehaničnih ur za zanesljivo oceno. Raje "popušim" 100e, kot pa 5500.

tule je 690ka od soforumaša

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=15692273&display=KTM Duke 690 R&fbclid=IwAR2CXG6dYi4VQIkfSbeqZJWLEJLxTuReDoFI5Pz4ccGjZgEpiKTiP61c_z4

Na pregled ga lahko pelješ k Selesu, Mihatu, pa še kak bi se našel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za info, ampak iščem bolj grand enduro motor.

 

On 9/20/2020 at 12:41 AM, Sahbazz said:

Tale KTM 690 enduro se je pojavil na a.net.
Ga je mogoče že šel kdo gledat?
Na papirju je tole prava zadeva zame, samo me malo skrbi, ker berem kaj vse gre rado narobe pri teh mašinah.
Trenutno si lastim XT660 Tenere l.2009 in sem se kr malo razvadil, ker je tako zanesljiva.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Sahbazz pravi:

Hvala za info, ampak iščem bolj grand enduro motor.

 

 

se opravičujem, prehitro sem bral :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Živjo,

kot novopečenemu motoristu mi je zelo padla v oči ta FZ6-ka, ampak sem na tem forumu o tem trgovcu naletel na take bolj mešane občutke in me zanima kaj bi mi vi z več izkušenj predlagali storiti v tem primeru. Vredna nakupa ali ne na prvi pogled oz. na kaj biti pozoren ob ogledu? 

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=15638664&display=Yamaha FAZER FZ-6

Hvala in LP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Laivoriz pravi:

Živjo,

kot novopečenemu motoristu mi je zelo padla v oči ta FZ6-ka, ampak sem na tem forumu o tem trgovcu naletel na take bolj mešane občutke in me zanima kaj bi mi vi z več izkušenj predlagali storiti v tem primeru. Vredna nakupa ali ne na prvi pogled oz. na kaj biti pozoren ob ogledu? 

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=15638664&display=Yamaha FAZER FZ-6

Hvala in LP.

Predraga.

Na kaj biti pozoren: gume, verigo, obrabo diskov - pokaže realne kilometre... Motor mora lepo lavfati in pospeševati in zavirati brez, da ga vleče...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Scarabeo 500 said:

Predraga.

Na kaj biti pozoren: gume, verigo, obrabo diskov - pokaže realne kilometre... Motor mora lepo lavfati in pospeševati in zavirati brez, da ga vleče...

Hm, cena se mi zdi korektna v primerjavi z ostalimi podobnimi letniki s podobnimi km, ki sem jih videl na avto.net... Daje mi vtis odražanja v redu stanja motorja.

Kar se pa tiče te obrabe sem pa tak novinec, da po pravici povedano nimam pojma kako izgleda obrabljena veriga in diski - še za gume edino vem da morajo imeti profil vsaj 1mm in to je to. Obstaja kakšen slikovni vodič ali kaj podobnega za to?

 

Popravljeno . Popravil Laivoriz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene vedno čudi, da motor, ki je pripeljan (verjetno iz Italije) nima skoraj noben več kot 30.000 km, pa še verjetno je zgubil servisno in se ne ve, kje je bila servisirana in brez računov za servis.

Jaz sem imel leta do 2004 pa do 2006 zelo podobno (takrat je ta model ven prišel) , pa je imela 20.000 ko sem jo prodal ...

tako da ....  ;) ... jaz imam svoje mnenje, lahko pa da se motim :P 

če imaš kakega, ki se vsaj malo spozna, ga pelji s seboj.

p.s.

pa tudi predraga je ... največ 3.000 € 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, maus pravi:

Mene vedno čudi, da motor, ki je pripeljan (verjetno iz Italije) nima skoraj noben več kot 30.000 km, pa še verjetno je zgubil servisno in se ne ve, kje je bila servisirana in brez računov za servis.

Jaz sem imel leta do 2004 pa do 2006 zelo podobno (takrat je ta model ven prišel) , pa je imela 20.000 ko sem jo prodal ...

tako da ....  ;) ... jaz imam svoje mnenje, lahko pa da se motim :P 

če imaš kakega, ki se vsaj malo spozna, ga pelji s seboj.

p.s.

pa tudi predraga je ... največ 3.000 € 

Ja, tudi če je zlata, več kot 3 ni vredno.

Se pa zna zgodit, da se kakšen motor kje zaleži po začetnem navdušenju... je možno, a malo manj je možno, če ga prodaja posrednik :)

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 55 minutami, Laivoriz pravi:

Hm, cena se mi zdi korektna v primerjavi z ostalimi podobnimi letniki s podobnimi km, ki sem jih videl na avto.net... Daje mi vtis odražanja v redu stanja motorja.

Kar se pa tiče te obrabe sem pa tak novinec, da po pravici povedano nimam pojma kako izgleda obrabljena veriga in diski - še za gume edino vem da morajo imeti profil vsaj 1mm in to je to. Obstaja kakšen slikovni vodič ali kaj podobnega za to?

 

Glede cene se strinjam z Mausom in Snecerjem - nisem te hotel spravljati ob dobro voljo. :) Takšna je realna cena, a cena je zmeraj subjektivna in če ti je všeč boš zanjo dal 3700€.

Kar se tiče obrabe in prepoznavanja dobrega ali slabega motorja - pride z leti - za ene pa nikoli. Vzami s seboj nekoga, ki se spozna na te stvari - bo najlažje. 

Če bo potrebno zamenjati gume in verigo bo dodatni strošek še okoli 350 - 400€. 

Lepo zrihtaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

22 minutes ago, Scarabeo 500 said:

Glede cene se strinjam z Mausom in Snecerjem - nisem te hotel spravljati ob dobro voljo. :) Takšna je realna cena, a cena je zmeraj subjektivna in če ti je všeč boš zanjo dal 3700€.

Kar se tiče obrabe in prepoznavanja dobrega ali slabega motorja - pride z leti - za ene pa nikoli. Vzami s seboj nekoga, ki se spozna na te stvari - bo najlažje. 

Če bo potrebno zamenjati gume in verigo bo dodatni strošek še okoli 350 - 400€. 

Lepo zrihtaj.

Hvala za nasvete. Najrajši bi vzel enega od vas s sabo ?

Popravljeno . Popravil Laivoriz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 hours ago, Laivoriz said:

Živjo,

kot novopečenemu motoristu mi je zelo padla v oči ta FZ6-ka, ampak sem na tem forumu o tem trgovcu naletel na take bolj mešane občutke in me zanima kaj bi mi vi z več izkušenj predlagali storiti v tem primeru. Vredna nakupa ali ne na prvi pogled oz. na kaj biti pozoren ob ogledu? 

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=15638664&display=Yamaha FAZER FZ-6

Hvala in LP.

Kupi motor z ABS-om. Ta ga po mojem mnenju nima (na slikah ne vidim senzorja za ABS). 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 5. 11. 2020 ob 15:01, Snečer pravi:

Ja, tudi če je zlata, več kot 3 ni vredno.

Se pa zna zgodit, da se kakšen motor kje zaleži po začetnem navdušenju... je možno, a malo manj je možno, če ga prodaja posrednik :)

 

Pred leti je bil v Moto Navtiki v Miklavžu hišni sejem in je bila tudi ena Yamaha FJR 1300, stara 6 let s 700 km. Tako, da se zna zgodit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 48 minutami, Darko3g pravi:

Pred leti je bil v Moto Navtiki v Miklavžu hišni sejem in je bila tudi ena Yamaha FJR 1300, stara 6 let s 700 km. Tako, da se zna zgodit.

seveda je možno, ampak ne v 80 % motorjev, ki nimajo porekla in so stari 10-15 let in imajo prevoženih tja do 30.000 km ;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skratka, prevrteti je treba pod 1000 ali pa nad 100 000km. Potem ni sumljivo. 30000 pa je kritična številka. :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!