Skoči na vsebino

Oglasi iz interneta


Senna

Priporočene objave

pred 4 minutami, Thundercat pravi:

Nov je 9.995,00 EUR trenutno.

Govora je o MT07 ki je nova 6400€ (2019)

Popravljeno . Popravil Joker
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bandit, 13 let star, od opreme samo kovček, 3500 eur, z abs:

 

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=14679063&display=Suzuki Bandit 1250 S

 

ko je ven prišel 2007 je stal 8.250 EUR z ABS . tako da računice ne veljajo s procenti

pred 2 minutami, Joker pravi:

Govora je o MT07 ki je nova 6400€ (2019)

Govorim o trgu rabljenih motorjev in o tem, da računice, ki jih je navedel ne veljajo, žal

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, Thundercat pravi:

Se strinjam, sam na našmu trgu to očitno ne velja, 4 leta star:

 

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=14914873&display=Yamaha Mt09 tracer

 

Nov je 9.995,00 EUR trenutno.

za ta denar si raje pripeljem iz nemčije triumpha trophy-ja 1215 se s tremi kovčki , ogrevanimi sedeži , elektronskim vzmetenjem , električno nastavljivim vizirjem in tempomatom..

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=283750693&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&isSearchRequest=true&makeModelVariant1.makeId=24400&makeModelVariant1.modelDescription=trophy+&pageNumber=1&scopeId=MB&sfmr=false&usage=USED&searchId=4090a499-a7d7-8963-bb1c-69bf9ee770dd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 minutes ago, Thundercat said:

Bos, zvrnjen, vozen tri sezone, zguba vrednosti 900€? Zarad najcenej dimnika in nosilca za tablico? Saj ne vem kaj naj si mislim...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odločiti se moraš, koliko ti pomeni sportski izpuh, boljši fedri in aftermarket žmigavci. Meni recimo ne pomenijo nič. Pri rabljenem moraš načeloma upoštevati, da boš imel za en velik servis, najbrž tudi za en komplet gum in za tehnične preglede višje stroške. To je komot vredno 500 evrov. Če dobiš novega za 500 evrov več, greš po novega, razen če ti izpuh, fedri in LED žmigavci pomenijo več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolega je cca 1 mesec nazaj prodal svojo mt07 2016, prvi lastnik 16k prevoženih, vsi servisi (najprej pri yahosuka, nato elisa), cel akrapovič sistem crash padi (predno kolo, zadnje kolo, mašina), rizoma šipca, torbica za zadni sedež, kratek nosilec tablice, stojalo za zadnje kolo, led smerniki, nove gume (z njimi prevoženih cca 100km (dunlop)), ključavnica za disk, motor vrhunsko ohranjen,ubistvno nov,na motorju se nikoli nista pelali 2 osebi na enkrat, brez praske nikoli položen niti kaj drugega, najbližje tlem je bil v ridah :D  zraven je dodal vse originalne dele.

cena 4600€, ko ga je prodajal za 5200 ga v enem mesecu ni poklical noben, pri 5000 pa 2 osebi.

tako da ti oglasi ko si lastniki mislijo da je njihov motor zlat in ga prodajajo po ceni za katero skoraj dobiš novega lahko kar pozabijo da bodo kdaj prodali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, Shillien pravi:

kolega je cca 1 mesec nazaj prodal svojo mt07 2016, prvi lastnik 16k prevoženih, vsi servisi (najprej pri yahosuka, nato elisa), cel akrapovič sistem crash padi (predno kolo, zadnje kolo, mašina), rizoma šipca, torbica za zadni sedež, kratek nosilec tablice, stojalo za zadnje kolo, led smerniki, nove gume (z njimi prevoženih cca 100km (dunlop)), ključavnica za disk, motor vrhunsko ohranjen,ubistvno nov,na motorju se nikoli nista pelali 2 osebi na enkrat, brez praske nikoli položen niti kaj drugega, najbližje tlem je bil v ridah :D  zraven je dodal vse originalne dele.

cena 4600€, ko ga je prodajal za 5200 ga v enem mesecu ni poklical noben, pri 5000 pa 2 osebi.

tako da ti oglasi ko si lastniki mislijo da je njihov motor zlat in ga prodajajo po ceni za katero skoraj dobiš novega lahko kar pozabijo da bodo kdaj prodali.

tako da thundercat js ti priporočam da pogledaš še kaj drugega ker ti motorji so močno precenjeni in nikakor niso vredni cene po kateri se prodajajo (rabljeni). da ne govorim o tem da imajo res slabo vzmetenje... pač low budget motor... ali pa našparaj še malenkost več in vzemi novega. pa mu za 200€ namontiraj nove org. yamaha led smernike in kratek nosilec tablie če ti to tolk pomeni pa boš na bolšem.

zvok majo pa itaq nikakav, kot sesavc, in akrapovič cel sistem ga ne kaj močno izbolša zato ti naj bo vsaj pri tem motorju za dimnik vseeno dokler ne odstraniš dušilca ampak potem je pa preglasen in boš mel probleme z policaji.

pa ne govorim na pamet sem ga vozil, večkrat.

aja, če se boš vozil v dvoje motor ni primeren, slabo vzmetenje in premajhna moč. ko sem bil sam ga je pri 160-170 že močno zmankovalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Osebno bi v takem primeru raje kupil nov motor. Vseeno imaš garancijo, vsi deli so novi, ne rabi začetnega vlaganja, veš da si prvi lastnik. Dodatno opremo lahko potem naknadno kupim, pač kar rabim. Marsikaj od opreme se da dobiti tudi rabljeno, če se ti zdi novo predrago. Drugo je pri motorjih, katere nabavna vrednost je že v osnovi višja. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12 hours ago, Thundercat said:

Pozna kdo, kdo od tukaj?

Ne poznam. Preveri pa za kakšno težo je izdelano vzmetenje, ker je prilagojeno na težo in način vožnje. Ponudi 5400€ in odpelji za to ceno. 

 

11 hours ago, thumper said:

do 4500e dobiš hudo boljših motorjev

Lahko našteješ te "hudo boljše motorje" z tako majhno kilometrino in mlajše od 5 let? Kje se skrivajo, da jih ne najdem?:hmm:Triumph-e lahko zadržiš zase, ker me ne zanimajo, uvažal tudi ne bi. 

Popravljeno . Popravil XTR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rabljeni motorji.... moj primer... Prodal Yamaho Fazer6 leta 2016 (motor letnik 2004) za 2000EUR, z vsemi tremi kufri, tank torbo....  Lani, ko sem gledal da bi jo kupil, so se cene gibale med 2300-2700EUR???  isti letnik, po možnosti brez opreme... ko je ovde lud? 

Ampak očitno zadeva funkcionira in dokler bojo kupci pripravljeni to pačevat, bodo takšne cene- podobno je z nepremičninami.... 

Letos sem kupil Hondo NC750xa, letnik 2017, gor je za 1100 EUR dodatne opreme (vsi računi priloženi).... 12500km prevoženih... vsi računi servisov in potrjena knjižica...5500 EUR... nova v trgovini je okoli 7000EUR....  Mi je bila fer cena, ampak več kot toliko nebi dal za ta motor... bi raje še jurčka odkašljal in kupil novega.... 

Ni pa pravila, koliko zgubljajo motorji z leti na svoji vrednosti... za moje pojme, je vse precenjeno... ampak, kot rečeno, dokler bojo ljudje toliko keširali, se bo za toliko prodajalo.... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, XTR pravi:

Lahko našteješ te "hudo boljše motorje" z tako majhno kilometrino in mlajše od 5 let? Kje se skrivajo, da jih ne najdem?:hmm:Triumph-e lahko zadržiš zase, ker me ne zanimajo, uvažal tudi ne bi. 

malo si priredil / potegnil izven okvirja tega , kar sem napisal. nikjer nisem omenjal letnika - le ceno...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, motozajebant pravi:

Rabljeni motorji.... moj primer... Prodal Yamaho Fazer6 leta 2016 (motor letnik 2004) za 2000EUR, z vsemi tremi kufri, tank torbo....  Lani, ko sem gledal da bi jo kupil, so se cene gibale med 2300-2700EUR???  isti letnik, po možnosti brez opreme... ko je ovde lud

 

Ti, ki si prodal ... ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trgovina je zanimiva dejavnost, za posel v trgovini sta vedno potrebna dva. En ki prodaja in drugi, ki kupi in plača.

Na strani prodajalca je, da nastavi ceno. Kupec pa lahko izbira, koliko bo plačal. Če prideta skupaj, je posel sklenjen. Kdo je profitiral in kdo je bil nategnjen pa...…..

Na koncu je predmet prodaje vreden le toliko, kot lahko dobiš za njega. Na prodajalcu je, če se s tem strinja. Postavljanje nerealnih cen je lahko avtogol. Ali pa je v ozadju zgodba.

Torej, kupovanje rabljenih stvari le loterija, profit ni zagotovljen.

Pa mnogo sreče pri nakupih.

Ravno jutri grem po motor 24 let star, za zelo ugodno ceno, ampak nekaj v motorju ropota.

Bomo videli, če sem se nategn…..

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S temi rabljenimi motorji sem kar mal obupal. Folk prodaja 11 let stare motorje, ki so 2009 stali 9.500 EUR novi, danes za 5900 EUR, po 11. letih. (Lep)

Problem pa ni v motorjih ampak v kupu opreme, katero folk meče na motorje. Vsak oglas ima par alinej, kaj vse je na motorju. Ni mi jasno, na 3000 EUR vredne motorje imajo gor za 3000 EUR opreme. Pa dobro, razumem da ima motor kovček, auspuh. Ma folk daje gor nalepke na feltne v vrednosti 105 EUR ?, ročke za sklopke po 80 EUR, pletene zavore 50 eur, šipce itd. (Primer enega: bug spojler v barvi,bocne zascite hladilnika tudi v barvi,sportne ročice in ročke z oznakami Fz1,sportne tacke v barvi,chrashpadi v barvi in z oznako fz1,smart turn sistem(samodejni izklop smernikov,homologiran izpuh akrapovič,nosilec zadnjega kovcka z 48 literskim kovčkov. )

Pol je pa še  itak  80% motorjev uvoženih, tako da ti tudi VIN ne pomaga, ne veš nič od kje je motor, lastniki sploh ne vejo kateri lastniki so itd.

?

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 34 minutami, Thundercat pravi:

S temi rabljenimi motorji sem kar mal obupal. Folk prodaja 11 let stare motorje, ki so 2009 stali 9.500 EUR novi, danes za 5900 EUR, po 11. letih. (Lep)

Problem pa ni v motorjih ampak v kupu opreme, katero folk meče na motorje. Vsak oglas ima par alinej, kaj vse je na motorju. Ni mi jasno, na 3000 EUR vredne motorje imajo gor za 3000 EUR opreme. Pa dobro, razumem da ima motor kovček, auspuh. Ma folk daje gor nalepke na feltne v vrednosti 105 EUR ?, ročke za sklopke po 80 EUR, pletene zavore 50 eur, šipce itd. (Primer enega: bug spojler v barvi,bocne zascite hladilnika tudi v barvi,sportne ročice in ročke z oznakami Fz1,sportne tacke v barvi,chrashpadi v barvi in z oznako fz1,smart turn sistem(samodejni izklop smernikov,homologiran izpuh akrapovič,nosilec zadnjega kovcka z 48 literskim kovčkov. )

Pol je pa še  itak  80% motorjev uvoženih, tako da ti tudi VIN ne pomaga, ne veš nič od kje je motor, lastniki sploh ne vejo kateri lastniki so itd.

?

tisto dodatno opremo si lahko vtakne v rit. da grem js kupovat motor pa mi hoče nabit ceno zaradi dodatne opreme mu lepo rečem pol pa poberi dov. je pa kot si rekel. v slo je izbira boga in folk misli da prodaja suho zlato. pogledaj malo v nemčiji (mobile.de), uvoz pa ni noben bawbaw sam neki km nardis

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jurja opreme je hitro gor. par kufrov, ročke, šipca in smo tam. Zakaj bi dajal gratis?

Če me žuli bom prodal pod ceno, če ne...pa naj bo doma in se bom 1x letno zapeljal okrog, đabe pa ga ne dam.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, Thundercat pravi:

S temi rabljenimi motorji sem kar mal obupal. Folk prodaja 11 let stare motorje, ki so 2009 stali 9.500 EUR novi, danes za 5900 EUR, po 11. letih. (Lep)

Problem pa ni v motorjih ampak v kupu opreme, katero folk meče na motorje. Vsak oglas ima par alinej, kaj vse je na motorju. Ni mi jasno, na 3000 EUR vredne motorje imajo gor za 3000 EUR opreme. Pa dobro, razumem da ima motor kovček, auspuh. Ma folk daje gor nalepke na feltne v vrednosti 105 EUR ?, ročke za sklopke po 80 EUR, pletene zavore 50 eur, šipce itd. (Primer enega: bug spojler v barvi,bocne zascite hladilnika tudi v barvi,sportne ročice in ročke z oznakami Fz1,sportne tacke v barvi,chrashpadi v barvi in z oznako fz1,smart turn sistem(samodejni izklop smernikov,homologiran izpuh akrapovič,nosilec zadnjega kovcka z 48 literskim kovčkov. )

Pol je pa še  itak  80% motorjev uvoženih, tako da ti tudi VIN ne pomaga, ne veš nič od kje je motor, lastniki sploh ne vejo kateri lastniki so itd.

?

dejansko folk prodaja brez potrebe odlične motorje...ki so še leta in leta uporabni

ampak nimajo več pravega dizajna ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

jurja opreme je hitro gor. par kufrov, ročke, šipca in smo tam. Zakaj bi dajal gratis?

Če me žuli bom prodal pod ceno, če ne...pa naj bo doma in se bom 1x letno zapeljal okrog, đabe pa ga ne dam.

 

js razumem da ce mas gr za jurja opreme hoces nekaj vec za motor, nevem govorim na pamet recimo 300€ oz odvisno od opreme, kufri so že nekaj vredni, logično, za zamenjane ročke pac nebos dobil niti centa več, če pa hoces zaradi jurja dodatne opreme jurja več pol pa to ni več normalno a ne? in maš cvetke ki majo gr za jurja opreme pa mislijo da jo bojo prodali za več kot pa je bla cena nove. o teh primerih govorim. al pa če maš gr lonc za 500€ (cena novega) pa prodajaš pa pričakuješ da bo zarad tega mopi vreden 500€  več. to je pa no go.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, Shillien pravi:

js razumem da ce mas gr za jurja opreme hoces nekaj vec za motor, nevem govorim na pamet recimo 300€ oz odvisno od opreme, kufri so že nekaj vredni, logično, za zamenjane ročke pac nebos dobil niti centa več, če pa hoces zaradi jurja dodatne opreme jurja več pol pa to ni več normalno a ne? in maš cvetke ki majo gr za jurja opreme pa mislijo da jo bojo prodali za več kot pa je bla cena nove. o teh primerih govorim. al pa če maš gr lonc za 500€ (cena novega) pa prodajaš pa pričakuješ da bo zarad tega mopi vreden 500€  več. to je pa no go.

to se pa strinjam, zaradi dodatne opreme, kvečjemu lažje prodaš. Vloženega pa ne boš dobil, razn če odstraniš pa po delih prodajaš..spet pod ceno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 1/30/2020 at 10:06 AM, thumper said:

malo si priredil / potegnil izven okvirja tega , kar sem napisal. nikjer nisem omenjal letnika - le ceno...

Primerjaj enakovredne motorje, ne kar nekaj.    

Ker si tako napaljen na procente... tudi čudeži se dogajajo. Jaz sem kupil nov motor, ga vozil dve sezoni (7kkm), padel z njim in mu pridelal nekaj prask (na izpuhu, zadku, kovčku), po dveh letih pa ga v takem stanju prodal z minimalno izgubo vrednosti. 6% manj od nabavne  cene sem dobil zanj. :) Samo tistih simboličnih ~100€ popusta sem dal, ko je potegnil iz žepa gotovino.  

 

16 hours ago, Shillien said:

tisto dodatno opremo si lahko vtakne v rit. da grem js kupovat motor pa mi hoče nabit ceno zaradi dodatne opreme mu lepo rečem pol pa poberi dov.

Kdo pa pravi, da je cena v oglasu fiksna? Napišeš eno okvirno ceno, vse ostalo je stvar dogovora. Jaz napišem vso opremo, postavim okvirno ceno, v oglasu pa opombo, da je cena odvisna od priložene opreme. Resen kupec bo poklical in vprašal, z neresnimi se je škoda ukvarjati. Povej kaj bi imel pa ti povem ceno... zelo enostavno. Z visoko nastavljeno ceno večinoma odbiješ tiste neresne, se pa najde vmes tudi kakšen junak, ki ob enajstih zvečer pokliče in ponudi samo 55%. ? 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!