Skoči na vsebino

Cross 125-250 2T


stindeee

Priporočene objave

Lep pozdrav.

Rabil bi pomoč pri nakupu cross motorja. Vozil ga bi rekreativno, cena do 1200€. Zdaj ne vem, kaj se splača kupit 125 ali 250cmm. Za vzdrževanje sem prebral tko, da sem seznanjem. Kak predlog?

Hvala Jože

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav.

Rabil bi pomoč pri nakupu cross motorja. Vozil ga bi rekreativno, cena do 1200€. Zdaj ne vem, kaj se splača kupit 125 ali 250cmm. Za vzdrževanje sem prebral tko, da sem seznanjem. Kak predlog?

Hvala Jože

Jože na osnovi danih podatkov ti nebi mogel priporočit NIČ! :D

Začetnik, amater, že nekaj izkušenj?

Velikost in teža?

Mah recmo tko ... 125 Yamaha, Honda, Kawasaki, Suzuki, Husqvarna, KTM...s tem neboš sfaliu!

Vse ostalo...rajši pejt stran.

Honda CR 125 ... od 98 naprej imajo alu okvir...lih tam nekje po mojem bi še kakšno dobil. Vzemi eno dobro uštimano, ker tut take obstajajo in gasa :)

PA OBVEZNO KOMPLET VSO OPREMO! OBVEEEEEZNO! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se opravičujem sem dal premal podatkov. Teža 84kg, velikost 185cm, začetnik na cross motorjih, prej imel 4ko, btx in ctx.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če si začetnik si raj nabav 125kubiku ku se boš pa na trenirov greš pa na 250 2t oz 450 4t je isti razred;) 

kaj nabavt hmm maš dost tega jst na tvojem mest bi kako yamaho al pa hondo ozev :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če si začetnik si raj nabav 125kubiku ku se boš pa na trenirov greš pa na 250 2t oz 450 4t je isti razred;)

kaj nabavt hmm maš dost tega jst na tvojem mest bi kako yamaho al pa hondo ozev :D

Sej je reku da bo rekreativno vozu...

@Stindee: To kot ti je reku Budacki pride v poštev, bejž pa stran od raznoraznih kitajčkou pa tega sranja... Pa res, poglej da boš meu zadost € tut za opremo ki je zlo važna!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če si začetnik si raj nabav 125kubiku ku se boš pa na trenirov greš pa na 250 2t oz 450 4t je isti razred;)

kaj nabavt hmm maš dost tega jst na tvojem mest bi kako yamaho al pa hondo ozev :D

450 si še jst ne upam furat, pa sm začeu MX vozt na 250 2 takt (CR 250 pa spiljena do konca) :) Nekako maš zmer filing, da ti bo motor ušeu med nogami xD

Popravljeno . Popravil budacki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

450 si še jst ne upam furat, pa sm začeu MX vozt na 250 2 takt (CR 250 pa spiljena do konca) :) Nekako maš zmer filing, da ti bo motor ušeu med nogami xD

tu maš prov sm spadata pa u isti razred 250 2t je istu ku 450 4t 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje samo še zanima me, kaj naj vprašam ko grem gledat motorje: Za račune,rabljene dele, kaj se je menjalo, katero olje uporablja, potrošni materijal?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje samo še zanima me, kaj naj vprašam ko grem gledat motorje: Za račune,rabljene dele, kaj se je menjalo, katero olje uporablja, potrošni materijal?

LP

oprašaš če je biu menan celinder + bat oz če ma kake račune da ga je menjov pa kok ur ma prevoženih od menjave bata ;) polej pa še zobnik če je dober ketna...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

oprašaš če je biu menan celinder + bat oz če ma kake račune da ga je menjov pa kok ur ma prevoženih od menjave bata ;) polej pa še zobnik če je dober ketna...

Pa na "geštelu" (okvirju) se da prevert letnico izdelave, da te ne nategne usak :l_01:, budacki je neki govoru kako se že to pogleda :hmm:...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

oprašaš če je biu menan celinder + bat oz če ma kake račune da ga je menjov pa kok ur ma prevoženih od menjave bata ;) polej pa še zobnik če je dober ketna...

Eh to je kurac, ker noben nebo pelu 15 let starga krosa na uradni servis, kvečjemu kšni računi od delov pridejo v poštev. Pa sej se vid na 100km al je motor vzdrževan al ne :)

Vzemi kakega majstra s sabo, ker druge ni! Če si prej šterko pa BTX pelu pol se ti malo sanja sam k ti morš še vidt vzmetenje, menjalnik, feltne, grušt, bremze, zobniški set... :closedeyes:

vzmetenje počekiraš pač...ko prideš pogledat če je kaj olja na teleskopki pr semeringi in potem greš en krog in vidš če je potem ( če je slučajno prej obrisau )

zobniški set...veriga mora bit ravno prav našponana, ker narobe šponana veriga na crossu je smrt za menjalnik ( pri skoku se full raztegne!)!!! Pa zobniki NESMEJO bit špičasti!

feltne boš težko preveru...sam na uč probi ocenit pa malo špice pogledat, da ni kaj kje zvito al pa zrahlano, ker zrahlane špice so dost× indikator za zvito feltno

grušt NESME bit nikjer varjen, če je biu prebarvan počekiraj pa upraš ZAKAJ je biu barvan

menjalnik mora brez sklopke med vožnjo it v vsako brzino gor in dol! ( ko gre prot dol spustiš gas ... mja rajš sploh ne poizkušaj ), motor nesme skočit iz brzine v ler, to so menjalne vilce konc

bremze ... diski morjo bit enakomerno potrošeni, ker drugače se lahko pregrevajo pa tut disk ploščice morjo met dost mesa

bat pa cilinder boš najlažje preveru tako, da boš videl kako težko je pritisnit kurbl dol. Če je enostavno, je slaba kompresija in moreš ga jebat. Če je težko je pa kul ( full težko!!! ) je dobra kompresija, pomeni da je vse tako kot mora bit ... recimo.

Lahko pa snameš izpuh pa posvetiš z lučko v cilinder pa boš direkt vidu bat in cilinder. vsake praske ki potekajo od dol proti gor ali gor proti dol pomenijo ribanje!

EDIT:

Pa seveda prosi, da ti pokaže kero olje je uporabljau, kakšno mešanico je delal in kakšno tebi priporoča, kateri bencin je fural ... pa v dušilcu in ospod pr cilindru pogledaj, če je preveč zamašćen, ker to tut ni dobro!

Pa na "geštelu" (okvirju) se da prevert letnico izdelave, da te ne nategne usak :l_01:, budacki je neki govoru kako se že to pogleda :hmm:...

Pr yamahi poklićeš v delta team, pr hondi je mislm d 9 cifra na vilicah na serijski.

Popravljeno . Popravil budacki
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Pri Hondi je 10 cifra letnik, na fletnah ti tud piše (sam na fletnah more bit 1 leto nazaj, sepravi če je letnik motorja 2004, more bit na feltni 2003, kar sm tud sam pr svoji pogledu k sm kupvov)

Drugač pa fantje pozabil ste še neki najpomembnejšega... VAGE (če je preveč lufta to ni dobr, kako preveriš? motor podstavš da je zadn kolo v lufu, pol pa zagrabš feltno pa jo probaš uzignt, in če se kej premakne potem je luft)

Drugač pa a kdo ve kok so kj vage? :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh to je kurac, ker noben nebo pelu 15 let starga krosa na uradni servis, kvečjemu kšni računi od delov pridejo v poštev. Pa sej se vid na 100km al je motor vzdrževan al ne :)

Vzemi kakega majstra s sabo, ker druge ni! Če si prej šterko pa BTX pelu pol se ti malo sanja sam k ti morš še vidt vzmetenje, menjalnik, feltne, grušt, bremze, zobniški set... :closedeyes:

vzmetenje počekiraš pač...ko prideš pogledat če je kaj olja na teleskopki pr semeringi in potem greš en krog in vidš če je potem ( če je slučajno prej obrisau )

zobniški set...veriga mora bit ravno prav našponana, ker narobe šponana veriga na crossu je smrt za menjalnik ( pri skoku se full raztegne!)!!! Pa zobniki NESMEJO bit špičasti!

feltne boš težko preveru...sam na uč probi ocenit pa malo špice pogledat, da ni kaj kje zvito al pa zrahlano, ker zrahlane špice so dost× indikator za zvito feltno

grušt NESME bit nikjer varjen, če je biu prebarvan počekiraj pa upraš ZAKAJ je biu barvan

menjalnik mora brez sklopke med vožnjo it v vsako brzino gor in dol! ( ko gre prot dol spustiš gas ... mja rajš sploh ne poizkušaj ), motor nesme skočit iz brzine v ler, to so menjalne vilce konc

bremze ... diski morjo bit enakomerno potrošeni, ker drugače se lahko pregrevajo pa tut disk ploščice morjo met dost mesa

bat pa cilinder boš najlažje preveru tako, da boš videl kako težko je pritisnit kurbl dol. Če je enostavno, je slaba kompresija in moreš ga jebat. Če je težko je pa kul ( full težko!!! ) je dobra kompresija, pomeni da je vse tako kot mora bit ... recimo.

Lahko pa snameš izpuh pa posvetiš z lučko v cilinder pa boš direkt vidu bat in cilinder. vsake praske ki potekajo od dol proti gor ali gor proti dol pomenijo ribanje!

EDIT:

Pa seveda prosi, da ti pokaže kero olje je uporabljau, kakšno mešanico je delal in kakšno tebi priporoča, kateri bencin je fural ... pa v dušilcu in ospod pr cilindru pogledaj, če je preveč zamašćen, ker to tut ni dobro!

Pr yamahi poklićeš v delta team, pr hondi je mislm d 9 cifra na vilicah na serijski.

Pa fajn je če uzge s prve. men je :fight1: drgač pr 125 pa 85 nima velike kompresije, pri 250 2T (pustmo 4T k vsi vemo d je kompresije veliko več)je pa že kr dost.

Pa švase se pogleda kok so kej zjebani :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa fajn je če uzge s prve. men je :fight1: drgač pr 125 pa 85 nima velike kompresije, pri 250 2T (pustmo 4T k vsi vemo d je kompresije veliko več)je pa že kr dost.

Pa švase se pogleda kok so kej zjebani :closedeyes:

250 2 takt ma tok kompresije, da ga jst komej užgem ^^ sicer moj je meu spuščeno glavo še. :)

in glede cifre...10. je pri KTMu, pri Hondi pa bi se skor upal trdit da je 9. :)

Glede feltn je pa tak, da folka menja feltne na crossih, tak da to je lahko čisti nateg, kar se tega tiče :)

Kar se pa "švasov" tiče...alu okvirji so kurac glede švasanja, tastare petarde k so mele nealuminijaste okvire pa si komot švasau kok si hteu :)

Popravljeno . Popravil budacki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

tudi sam se odločam spet kupit kros motor...nazadnje sem mel 2006 leta hondo CR 125...zdaj pa bolj kot ne gledam 250...me zanima, če ve kdo za kakšnega,...cena je tudi tam med 1000-1500

pa če mogoče kdo ve kaj o teh:

http://www.avt0.net/_MOTO/ad.asp?ID=4673839 honda

http://www.avt0.net/_MOTO/ad.asp?ID=4606788 ktm

http://www.avt0.net/_MOTO/ad.asp?ID=4585390 yamaha

http://www.avt0.net/_MOTO/ad.asp?ID=4665579 kawasaki

http://www.avt0.net/_MOTO/ad.asp?ID=4679670 suzuki

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi sam se odločam spet kupit kros motor...nazadnje sem mel 2006 leta hondo CR 125...zdaj pa bolj kot ne gledam 250...me zanima, če ve kdo za kakšnega,...cena je tudi tam med 1000-1500

pa če mogoče kdo ve kaj o teh:

http://www.avt0.net/....asp?ID=4673839 honda

http://www.avt0.net/....asp?ID=4606788 ktm

http://www.avt0.net/....asp?ID=4585390 yamaha

http://www.avt0.net/....asp?ID=4665579 kawasaki

http://www.avt0.net/....asp?ID=4679670 suzuki

KTM ni pravi letnik, Honda ima edina alu okvir. :) Jst bi šou po Hondo. Ceno bo pa vsak še spustu, to pa itq vem, da že veš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kak bi pa na ktmu letnik prevero?

za hondo se mi zdi cena malo previsoka glede na letnik

veš mogoče za kakšnega pametniga 250?

kaj pa misliš glede kawasakija?

Popravljeno . Popravil aless
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kak bi pa na ktmu letnik prevero?

za hondo se mi zdi cena malo previsoka glede na letnik

veš mogoče za kakšnega pametniga 250?

kaj pa misliš glede kawasakija?

10 serijska številka je ponavadi letnica pri KTMih.

Meni je kul alu okvir na hondi. Sicer pa japonci tistega letnika sploh niso napačni! Kawasaki je tut super, edin letnik je spet pod vprašajem, ker nevem od kdaj do kdaj točno so delali ta model. ( gre se zaradi nabave delov! Je pa čist možno da je 99 Kawasaki ).

Pri Yamahi je vse pod vprašajem, še posebej dejstvo, da ima motor 50 ur ( mogoče 500 ) in tut servisni intervali vsaj pri meni nebi bili na 50 ur, ker je to kar tvegano. No ja...sicer pa te 2 taktne 250 petarde zdržijo kar veliko, ker jih ni treba tok priganjt kot 125.

Nekako bi jst variral med Hondo in Suzukijem v tem primeru. :) Hondo sem imel sam in me je dokaj navdušila. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej verjetno bom šo kr hondo z € gledat

Cena je pa itq relativna zmeraj ^^ vsak k reče, da nebo spustu jo spusti : ) Samo znat je treba iskat napake in razloge.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na "geštelu" (okvirju) je taka ploščica ( pri meni je spredaj pri balanci) kjer je gor napisana ena taka dolga serijska številka. Pri ktm-u je recimo 10. Stevilka po vrsti v tej serijski stevilki letnica izdelave, pri hondi mislim da je 9., itd...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

včeraj sem se le odločo pa sem prpelal domov YZ 250

Če boš le imel kašn € odveč kupi široko stojalo, ki dvigne ceu motor.

Sicer pa veliko veselja v blatu! :D Blato je zakon! ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!