Skoči na vsebino

Vožnja s sopotnikom


Rogi1975

Priporočene objave

Sami filozofi ste....isti K sam ali s sopotnikom...S tem,da se mora vsak zavedat,da ko ima sopotnika ne drži le "svoje" balance v rokah ampak tudi sopotnikovo...Zato s sopotnikom sam vozim z zelo,zelo veliko rezervo in na veliko nižjih vrtljajih...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vedno se lahko zgodi nesreča, te kdo izsili, letiš pod ograjo in podobno. Zato je prav, da se razmislja o odgovornosti, posledicah in podobno.

Še vedno raje vidim, da grem sam v smrt kot pa s sopotnikom na zadnjem zicu. Slišat je brutalno, ampak je resnično.

Brez predhodnega obladovanja motocikla solo (spretnostne vožnje itd.) ni zdravo trenirat s sopotnikom, sicer pa nesreča nikoli ne počiva.

Dejte pazit nase, ker drugi ne bodo na vas.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer nekateri res malce komplicirajo tule, ampak iz lastnih iskušenj, vem kaj je voziti se sam, kakšna razlika je s sopotnikom in kakšna razlika je polno otovorjen+sopotnik.

Res bi novopečenim šoferjem svetoval da:

1. tudi če ne greš na poligon, lahko greš na prazno parkirišče in narediš par treningov sestopanja in vkrcanja, mogoče par krogov pri počasni vožnji, da dobiš občutek

2. da se med vožnjo zavedajo, da je zavorna razdalja, sploh pri večjih hitrostih veeeeeeliko daljša, če imaš sopotnika in še daljša, če imaš še kufr, stranske torbe in tank torbo

3. da so pospeški (sploh pri 600ccm mašini) v dvoje manjši in je pri prehitevanje potrebno biti previden

4. da je otovorjena mašina s kufri ali torbami širša

Predvsem pa v dvoje pozabite agresivno in dirkaško vožnjo.....v dvoje se da še vedno čisto solidno peljati in pri tem uživati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst vedno,ko mojega dragega slučajno peljem od zad,mam v glavi,da nisem sama in to je to.Sedaj če boš sam mislu kje pa s kom,pa kdaj se mi bo kaj naredilo,bolš,da ne vsedem na motor in ga peljem od zadi.Isto je kot če greš z avtom,ko te ma kje kaj doletet,ne boš ušeu,pa bodi sam al 5 njih not....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj pa ne v troje? Na zicu je še plac za voznika ...

img8111.jpg

(slika sposojena z ADV foruma)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekje sem zasledil, da naj bi obstajal nekakšen pas za voznika, kateri ima ročko na vsaki strani, da se lahko sopotnik drži.

Mogoče kdo ve, kje se da to stvar dobit?

Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekje sem zasledil, da naj bi obstajal nekakšen pas za voznika, kateri ima ročko na vsaki strani, da se lahko sopotnik drži.

Mogoče kdo ve, kje se da to stvar dobit?

Lp.

Lojz ima, HG ima... Lej, sopotnica se te itak prime okoli pasu. Deda pa menda ja ne boš vozil zraven... :whistle: :naughty:

Pa malo nazaj po temi so povezave do tega izdelka.

Popravljeno . Popravil motofrik
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lojz ima, HG ima... Lej, sopotnica se te itak prime okoli pasu. Deda pa menda ja ne boš vozil zraven... :whistle: :naughty:

Pa malo nazaj po temi so povezave do tega izdelka.

Ga tud ne mislim :P

Ne, problem je v tem, da je moja ful drobčkena js mam pa 100 kg in me ne more lepo objet, pa bi blo tole kr super ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja v rukzak ja ;) hehe

Kovček ne pride v poštev, ker ma en kolega na istem motorju in mi niti malo ni všeč...

če bi kdo meu kakšno sliko tega pasa al pa vedu kje se ga da dobit bi bil zelo veseu ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja v rukzak ja ;) hehe

Kovček ne pride v poštev, ker ma en kolega na istem motorju in mi niti malo ni všeč...

če bi kdo meu kakšno sliko tega pasa al pa vedu kje se ga da dobit bi bil zelo veseu ;)

tukaj imaš RiderGrips

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

me zanima kolko vozniki uživajo s tem opasačem v vožnji

Po mojem mnenju ne uživajo, saj jih sopotnik/ca vleče in se ne nagiba z njim.

No ja .. vsaj mene bi, ker moram biti z gurtnam na motor privezan, da me ne odpihne :lol:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po mojem mnenju ne uživajo, saj jih sopotnik/ca vleče in se ne nagiba z njim.

No ja .. vsaj mene bi, ker moram biti z gurtnam na motor privezan, da me ne odpihne :lol:

se strinjam, mogoče za otroške riti na motorju tole zelo koristi za odraslega pa ni glih ne vem kaj, sama potuha.moja se vedno drži za ročaje ki so temu namenjeni ob strani.

Popravljeno . Popravil bobiboss
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se strinjam, mogoče za otroške riti na motorju tole zelo koristi za odraslega pa ni glih ne vem kaj, sama potuha.moja se vedno drži za ročaje ki so temu namenjeni ob strani.

a ko pospešuješ se tudi drži za ročaje zadaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sm si nabavil Asider

...v konkretnem primeru (drobna sopotnica in močnejši voznik) ne bo šlo skozi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ko pospešuješ se tudi drži za ročaje zadaj?

Da.naučila se je, da se pri pospeševanju tudi nagne napraj in pri zaviranju nazaj, ter da spremlja vožnjo kolikor se le da, če pač ne, pa da po občutku odreagira glede na pospešek oziroma zaviranje.

se mi pa zdijo tile pripomočki kot nekakšni spodbujevalci k hitri in bolj agresivni vožnji tudi s sopotnikom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...v konkretnem primeru (drobna sopotnica in močnejši voznik) ne bo šlo skozi...

ja, problem je v tem, da ne doseže do tanka in se nima kam upret! sej drugače pa itak ni panike, sva probala zadnjič in itak ne čutim tud če se me skos drži tudi ko bremzam. Sam problem bi pomoje biu po kaki dalši vožnji, bi vrjetno že čutil njeno težo pa čeprav ima samo 50 kg ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da.naučila se je, da se pri pospeševanju tudi nagne napraj in pri zaviranju nazaj, ter da spremlja vožnjo kolikor se le da, če pač ne, pa da po občutku odreagira glede na pospešek oziroma zaviranje.

se mi pa zdijo tile pripomočki kot nekakšni spodbujevalci k hitri in bolj agresivni vožnji tudi s sopotnikom.

Niti najmanj ne mislim nabavit tega ker bi divjal! Itak ne divjam ko sem sam, še najmanj pa ko bo ona zraven!

Problem je samo v tem, ker jst mam 100 kg ona pa 50 in ne doseže lepo do tanka. Bomo videli kako bo, če bom fajn čutu roke po kaki daljši vožnji bom nabavil ta pas drugače pa ne!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, problem je v tem, da je moja ful drobčkena js mam pa 100 kg in me ne more lepo objet, pa bi blo tole kr super ;)

Predvsem naj se navadi za motor držat, ne pa za tebe ...

Zadnji kovček z naslonjalom pa je zadeva rešena.

Jaz tega ne bi nikoli nikomur svetoval. Kovček, nosilec za kovček nista konstruirana za tako velike obremenitve in tudi pri vsakem je posebej opozorilo, da imata ful majhno nosilnost ...

a ko pospešuješ se tudi drži za ročaje zadaj?

To ni najbolj pametno, se lahk hitr dou zvrne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predvsem naj se navadi za motor držat, ne pa za tebe ...

ja saj vem, da je tako najbolje, vendar se bolj težko drži za tank oz. se nanj upira.

Bomo videli ;) najbolj bo problem konec julija, ko gremo proti balkanu.

Še imava dosti časa, da trenirava ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!