Skoči na vsebino

Vožnja s sopotnikom


Rogi1975

Priporočene objave

Predvsem naj se navadi za motor držat, ne pa za tebe ...

Jaz tega ne bi nikoli nikomur svetoval. Kovček, nosilec za kovček nista konstruirana za tako velike obremenitve in tudi pri vsakem je posebej opozorilo, da imata ful majhno nosilnost ...

Lej, imaš čisto prav, ampak v tem primeru ni kufer za naslanjanje ampak deluje preventivno in predvsem psihološko na osebo, ki se zadaj vozi. Poleg tega, se sovoznik lahko drži bolj vzravnano in pravilno. Jaz sem lani v dvoje prevozil cca 6000km, včasih so bile dnevne fure tudi po 600km, pa ni bilo problemov. Tiščanje in objemanje sopotnika je samo za agresivno vožnjo, ne boš pa tako zdržal cel dan.

Moj predlog za potovanja je vsekakor kufer+naslon. Moja pravi, da se med vožnjo ne naslanja nanj, je pa res, da se ga v primeru močnejšega pospeška dotakne, kar pa ni tako huda sila, da bi se kar zlomil.

Za daljša potovanja je tudi boljše držanje na za to pripravljene ročice, ki jih ima motor, ker je drža sovoznika bolj naravna, vzravnana in manj obremenjujoča za hrbtenico. Predvsem pa je potrebno v dvoje spremeniti stil vožnje v beri "turistično".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej, imaš čisto prav, ampak v tem primeru ni kufer za naslanjanje ampak deluje preventivno in predvsem psihološko na osebo, ki se zadaj vozi. Poleg tega, se sovoznik lahko drži bolj vzravnano in pravilno. Jaz sem lani v dvoje prevozil cca 6000km, včasih so bile dnevne fure tudi po 600km, pa ni bilo problemov. Tiščanje in objemanje sopotnika je samo za agresivno vožnjo, ne boš pa tako zdržal cel dan.

Moj predlog za potovanja je vsekakor kufer+naslon. Moja pravi, da se med vožnjo ne naslanja nanj, je pa res, da se ga v primeru močnejšega pospeška dotakne, kar pa ni tako huda sila, da bi se kar zlomil.

Za daljša potovanja je tudi boljše držanje na za to pripravljene ročice, ki jih ima motor, ker je drža sovoznika bolj naravna, vzravnana in manj obremenjujoča za hrbtenico. Predvsem pa je potrebno v dvoje spremeniti stil vožnje v beri "turistično".

Se strinjam. Tudi sam sem razmišljal o kovču. Res bi se mogoče bolj "varno" počutla, ni pa to za naslanjat. Pa še prostor maš za prtljago če greš na kakšno daljšo turo, če pa ne rabiš pa dol snameš in je stvar rešena.

Bomo videli kako bo, ko bova naredila par kilometrov skupaj, glede na to, da ma 50 kg mislim, da sploh nebi smelo bit problema. Samo navadit se more, itak pa sva oba začetnika. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no jst se naslanjam na zadnj kufer, tudi če ma notr že 10kg in še šotor gor privezan. mislim se ne neki prav upiram nanj, ampak lepo normalno naslonim. se pa itak držim za une ročke pri strani. zdej upam da me ne bo treba kdaj kje pobirat, ker bo kufer popustu, pa tudi moj ne pospešuje neki ostro da bi se pa zdej prou mogla ga držat kot klop da ne bo dol čofnla. je pa itak tuki govora bolj o teh SS motorjih, kjer res kej dosti druzga tem puncam kot se držat voznika ne ostane, no razn da se presedejo en zic naprej in vzamejo usodo v svoje roke :P.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Moja želi med vožnjo videti preko mene. Glede na to da Road King nima visokega sopotnikovega sedeža me zanima kakšne bi bile rešitve ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja želi med vožnjo videti preko mene. Glede na to da Road King nima visokega sopotnikovega sedeža me zanima kakšne bi bile rešitve ?

Najelegantnejša rešitev je, da te ona vozi naokrog.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja želi med vožnjo videti preko mene. Glede na to da Road King nima visokega sopotnikovega sedeža me zanima kakšne bi bile rešitve ?

Zamenja naj šoferja za manjšega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, sedež daj pretapecirati -spredaj znižaj, zadaj dvigni. Sicer pa..zakaj pa ji ne paše, da gleda čez ramo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!