Skoči na vsebino

vrtenje glasbe na klubskem pikniku


Priporočene objave

Smo majhen vaški moto klub , ki smo ga registrirali samo za hec da smo uradno prijavljeni.Klub smo ustanovili predvsem zaradi našega medsebojnega druženja.Sedaj bi radi postavili majno brunarco kjer bi se dobivali in si čez leto organizirali kakšen piknik (največ 30-40 ljudi).Imamo pa pomisleke če se nam to splača, ker baje sazas pošilja vrtoglave račune za avtorske pravice za glasbo.Predvajali bi pa predvsem glasbo iz radia in kakšen bi potegnil na harmoniko kot se na vaškem moto klubu tudi spodobi.Pravi piknik z dobrimi ljudmi in dobro voljo.Poleg bi malo igrali nogomet in odbojko ter se imeli fajn kot se za prijatelje spodobi.Skupaj bi pobrali denar in si s tem organizirali fešto.Uradno nebi imel klub nobenega vložka razen našega druženja.Tudi nihšče drug nebi bil poleg , sploh pa se nebi pobirala vstopnina ali kakorkoli služili z bilo čem.Zanima me če nam lahko sazas skače vseeno z računi za avtorske pravice.Ker potem se bojim da ne bomo imeli piknika kot dosedaj, ker si z letno članarini pridobimo 300 eur in s tem preživimo leto in si ne moremo privoščit drugih izdatkov .SPLOH PA NE PLAČEVANJE SAZASU.Zanimajo me vaša mnenja in ali imi kdo kakšen nasvet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zupan kot glazbenik ni bil uspešen, pa je našel način, kako priti do denarja. Po mojem mnenju, ne bi smelo biti problemov, ker bo to piknik, oziroma veselica zaprtega tipa. Potem bi tudi doma ne smel poslušati radia, če tem butlom ne bi plačal... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zupan kot glazbenik ni bil uspešen, pa je našel način, kako priti do denarja. Po mojem mnenju, ne bi smelo biti problemov, ker bo to piknik, oziroma veselica zaprtega tipa. Potem bi tudi doma ne smel poslušati radia, če tem butlom ne bi plačal... :whistle:

Tudi doma npr.če imaš v svoji hiši delavnico moraš posebej plačat za radijo v delavnici, lahko ga poslušaš samo SAM,namreč na vratih MORAŠ obvezno napisat strankam vstop ni dovoljen,kajti če pride v kontrolo od sazasa plačaš KAZEN.Soseda frizerka je imela nažgan radijo v lokalu je imela stranko in je FAJN plačala !

Ravno tako mora vsak klub plačat SAZASU,če vrti glazbo, kot tudi bi MORAL na fešti odvojiti DDV od vse prodane hrane, pijače in od vstopnic.Zato vsi registrirani uradni klubi z žiro računom,ki uradno pokasirajo za članarino morajo tudi za toliko zbrati računov (stroškov)z plačanim DDV-ejem zato mi vsako leto kupimo določeno število daril za člane(majice,kape,našitke itd.)nekaj porabimo na popotovanjih(gostinski računi) in nekaj za piknike(angažiramo trgovca) in silvestrovanje v gostilni tako da vsako leto ves denar (URADNO)porabimo, kar je razvidno v knjigovodstvu, ravno tako treba dati podatke AJPESU in odati letnem obračun !! :whistle:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...še nikoli nisem nobenemu sajebenzasu nič plačal... niti na motozboru, niti na pikniku niti na javnem ali zasebnem žuru... :blink:Tudi ni nikoli nihče prišel povedat da bi bilo treba...:blink: Pa na žegnu se nam CDji naglas rolajo kar cel dan...kolk pa pol to stane? :wacko:kaj je pa to treba plačat? A kdo to pride pa pokasira? Al moraš kar sam od sebe nekam nakazat?

...mislim svašta!

...a pol bi moral tut ko na mopedu navijam muziko in ves vesoljni svet posluša tut komu kaj odštet?:hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Maš neko vlogo, ki jo je potrebno izponit pa prijavit. Te lahko kr dobro ocarinjo. Drugač pa za zasebne žure, kjer ne potekajo pridobitne dejavnosti po moje ni treba prijavlat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...še nikoli nisem nobenemu sajebenzasu nič plačal... niti na motozboru, niti na pikniku niti na javnem ali zasebnem žuru... :blink:Tudi ni nikoli nihče prišel povedat da bi bilo treba...:blink: Pa na žegnu se nam CDji naglas rolajo kar cel dan...kolk pa pol to stane? :wacko:kaj je pa to treba plačat? A kdo to pride pa pokasira? Al moraš kar sam od sebe nekam nakazat?

...mislim svašta!

...a pol bi moral tut ko na mopedu navijam muziko in ves vesoljni svet posluša tut komu kaj odštet?:hmm:

no ne se hvalit na glas, potem ste samo imeli srečo da noben ni prijavil ali da se sazas ni sam spomnil prit kontrolirat dogodek.

ne debelo gledat če se bo nekega dneva v nabiralniku organozatorja znašla kuverta z odločbo in položnico. potem pa si lahko frajer in bojkotiraš pa samo obresti letijo na znesek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!