Skoči na vsebino

BMW K 1600 GT in GTL


MariborBMW

Priporočene objave

Franko, najlepša hvala za navodila. Da, motor je uvožen iz Nemčije in ima nemška navodila.

firbec

na servis ga pelji da ti naredijo zadnji update softwearja,

meni so to naredili kot vpoklic,zastonj

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Imam še eno vprašanje, ali ima kdo za prodat notranje torbe stranske in tudi za top case za BMW K 1600 GT. Ali kdo ve kje se da kupiti cenejše torbe kot so original od Motorad BMW. Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem jih za svojega RT-ja nabavil tukaj in kot vidim imajo sedaj v asortimanu tudi za K1600GT/GTL: http://www.kofferinnentaschen-fuer-bmw.de/index.php/modelle/tourer-und-reisemaschinen/bmw-k-1600-gt-gtl

Po moji lastni izkušnji ne samo da so mnogo cenejši, kot originalne torbe, ampak so tudi mnogo bolj praktične in zelo lične! Nama služijo najine torbe odlično in po veliko tisoč prevoženih kilometrih še vedno izgledajo kot novi, tako da o kvaliteti ne gre dvomiti. Izdelujeta oz. prodajata jih en motoristični par Heidi in Frank Kleinert, seveda tudi sama navdušena BMW-ejaša.

 

Jaz sem dal 35€ za eno torbo oz. skupaj 70€ + nekaj poštnine. V primerjavi z BMW ceno prava "bagatela"

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Ja prvi dve sliki sta prototip za Bagerja, tretja pa je verjetno EU verzija.

Rezultat iskanja slik za bmw bagger concept 

Popravljeno . Popravil Fazer03
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da novi K1600GT prazen tehta zajetnih 334kg, je dobil končno tudi vzratno prestavo. Drugače pa zelo lep motorin, sploh v taki modri barvi.

Zdaj ko ima rikverc, si ga bom lahko tudi kot penzioner omislil, ker ga bom lahko po parkirišču sam manevriral :)

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...
  • 5 mesecev pozneje...

Pozdravljeni.

Danes sem šel gledat enega GT-ja. Na kratki testni vožnji me je zmotilo (odvrnilo od takojšnje odločitve za nakup) dejstvo, da je krmilo, v razmerju s sedežem, precej nizko. No, težava je v bistvu v tem, da sem visok 198 cm, že višina sedeža v najvišji legi je tako-tako, ampak bi še šlo, krmilo pa sem imel skoraj v višini kolen (malo pretiravam ;-) ) 

Imam vprašanje: ali obstajajo adapterji za višino krmila in seveda, ali kdo od vas to uporablja oz. že pozna.

Hvala.

LP

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 mesecev pozneje...
Ob 4. 5. 2018 ob 9:59, ferek pravi:

Malo za prebrat... morda pokomentirat...

BMW K1600 GT… »test« po Ferekovo

ferek7 let nazaj
Tudi meni je všeč... a bi ob takem kešu, če bi ga imel, še vseeno reskiral kakega tisočaka zraven za Goldo... Je le ime in karizma.
 
Vsak se kdaj vgrizne v jezik.
Kajne?
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je... ampak ko pogledaš "skozi ceno" je  naprimer 2013 BMW vreden toliko kot cca 10 let starejša "golda", s 3x več prevoženimi kilometri... Bo pa Golda tudi enkrat pri hiši... o tem sem skoraj prepričan...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa sem prepričan da golda ne bo nikoli pri hiši.Sva se z ženo peljala z novo,pa je bilo pol ure popolnoma dovolj,da veva,da to ni za naju,ampak samo BMW K1600 GT.To je zadeva,ki jo bova speljala preko zime.
GTL je preveč nazaj usmerjena in sediš na njej kot na pručki-rit nižja od kolen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, damjandugi pravi:

Jaz pa sem prepričan da golda ne bo nikoli pri hiši.Sva se z ženo peljala z novo,pa je bilo pol ure popolnoma dovolj,da veva,da to ni za naju,ampak samo BMW K1600 GT.To je zadeva,ki jo bova speljala preko zime.
GTL je preveč nazaj usmerjena in sediš na njej kot na pručki-rit nižja od kolen.

Kolikšna je tvoja telesna višina?

Če si vozil, prosim malo primerjave GS vs GT.

Tudi jaz sem se začel ozirati za GT, ne vem, nekaj čudnega je v zraku.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja višina je 177 in kot sem zapisal v mojem testu... GT je odličen motor z OBUPNO neudobnim sedežem... To je kar se moje uporabe tiče, po 4500 km edina zamera...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Visok sem 2m.Vozil sem GT in GTL.Za mojo in ženino višino je GT edina logična izbira.Največja razlika je med njima v postavitvi balance in višine sedeža ter oblike vizirja.

Trenutno vozim GS-a oljno-zračno hlajenega.Največja razlika med GS in GT  je mirnosti teka motorja in seveda v pospeških.Samo udobnost sedeža ne morem primerjati,lahko pa povem,da dobrih 800 km narediti v enem popoldnevu po AC ni noben problem. Probano večkrat-Rim -Ljubljana ali Zaječar -Ljubljana.

Zamenjal bi ga predvsem zaradi višine in načina vožnje.Voziva se v 99,5% po asfaltu in potrebujeva bolj fotelj motor kot enduro.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 36 minutami, damjandugi pravi:

Visok sem 2m.Vozil sem GT in GTL.Za mojo in ženino višino je GT edina logična izbira.Največja razlika je med njima v postavitvi balance in višine sedeža ter oblike vizirja.

Trenutno vozim GS-a oljno-zračno hlajenega.Največja razlika med GS in GT  je mirnosti teka motorja in seveda v pospeških.Samo udobnost sedeža ne morem primerjati,lahko pa povem,da dobrih 800 km narediti v enem popoldnevu po AC ni noben problem. Probano večkrat-Rim -Ljubljana ali Zaječar -Ljubljana.

Zamenjal bi ga predvsem zaradi višine in načina vožnje.Voziva se v 99,5% po asfaltu in potrebujeva bolj fotelj motor kot enduro.

Visok 194, gsa oilhead...

Zamenjal bi ga predvsem zaradi višine in načina vožnje.Voziva se v 99,5% po asfaltu in potrebujeva bolj fotelj motor kot enduro.

(to sem si pa kar sposodil)

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 mesecev pozneje...

Vse več nas vozi  bmw .Pa bi se lahko dalo organizirat kakšno skupno srečanje voznikov 1600 gt /gtl

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, damjandugi pravi:

Kdaj in kje?

Stvar dogovora, predloge?

Morda skupna pot na žegnanje v Mirno peč?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!