Skoči na vsebino

Pokojninska reforma


Bmflar

Priporočene objave

Tako, izgleda da bomo imeli tudi referendum o pokojninski reformi.

Zanima me kaj mislite vi o tej temi....

Meni osebno je počasi dovolj, da moramo volilci odločati o vseh zadevah, čeprav za to zelo dobro plačujemo politike - izvoljene predstavnike naroda, če lahko temu tako rečemo.

Pri pokojninski reformi bom glasoval PROTI.

Zakaj ?

Osebno sem prepričan, da bi morala vlada poiskati notranje rezerve oziroma bi morala začeti varčevati pri sebi. Dokler se bodo obnašali tako, ne verjamem da bomo kaj izboljšali s pokojninsko reformamo. Po mojem mišljenju bo potem samo še več brezposelnih.... Mladi, ki bodo naredili šole, ne bodo dobili službe, ker bodo stari še vedno morali hoditi na delo. Mislim, da je to pat-pat situacija, rešitve moramo najti drugje.

Dokler se vlada obnaša, kot da imamo polno Slovenijo naftnih vrelcev, bo slabo za nas... Ne vem, če nam lahko kdo pomaga.

Ne vem, kaj menite ostali člani tega velecenjenega foruma ? Utemeljite svoje prepričanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Opozicija je ugotovila, da lahko tole vladajoco bando ustavlja samo se z referendumi. Noben drug nacin ne zaleze vec, niti racunsko sodisce, niti samo 20% podpora vlade niti nobeni drugi organi. Ustavne sodnike imajo pa itak vse v rokah, klasika. Policija in sodstvo sta itak podkupljeni, nezaupnice niso nikoli izglasovane (itak, kdo bo proti samemu sebi glasoval), predcasnih volitev nocejo razpisat (iz iskega razloga). Celotna vladna koalicija se pac obnasa tko k da jim nihce nic ne more (kar je na zalost tudi v vecini primerov res). Referendum je u bistvu edina rec, ki jih lahko se ustavi. Delno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Opozicija je ugotovila...

Opozicija je isti poden kot koalicija. Kolikor vem, so zahtevo za razpis referenduma o Zakonu o pok. in inv. zavarovanju sprožili sindikati z zbranimi podpisi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... in sindikati so seveda popolnoma apolitični? :)

Niso, sam jih bolj težko daš v isto skupino kot parlamentarno opozicijo, torej, kvazi-desni politični pol.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guest Ajdemi Popuši

Pa naj se j**** s temi referendumi.

Jaz ne grem več na nobenega. :wallbash:

Pa saj te nihče ni vprašal, s kom bi se kdo j******.

Če imaš kaj pametnega za povedat na temo 'Pokojninska reforma', potem to povej, drgač pa bod tiho.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa naj se j**** s temi referendumi.

Jaz ne grem več na nobenega. :wallbash:

Po mojem mnenju je to, da ne greš na referendum najslabša možnost. Samo referendum jih malo zaustavi pri nespametnih odločitvah.

Barbika pa; "naredil bom vse kar je v moji moči" :fight1:

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se mi zdi pač neumno, da vlada prelaga svoje delo, delo za katerega naj bi bili izobraženi in plačani, da prelaga odgovornost za odločitve, ki bi jih morali strokovno sprejeti, na ramena sorazmerno neumne množice, s katero je tako zelo enostavno manipulirat.

S tem si operejo roke in zapravijo goro denarja, ki bi ga lahko bistveno bolj pametno porabili.

In, ne, tudi referendumi jih ne ustavijo pri neumnih odločitvah, samo "čisto vest" si kupijo na ta način. :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se mi zdi pač neumno, da vlada prelaga svoje delo,

Vlada NE prelaga. Vlada je svoje naredila, zadeve so bile v javni razpravi, svoje je naredil tudi parlament, ki poleg članov vladne koalicij vsebuje tudi opozicijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se mi zdi pač neumno, da vlada prelaga svoje delo, delo za katerega naj bi bili izobraženi in plačani, da prelaga odgovornost za odločitve, ki bi jih morali strokovno sprejeti, na ramena sorazmerno neumne množice, s katero je tako zelo enostavno manipulirat.

S tem si operejo roke in zapravijo goro denarja, ki bi ga lahko bistveno bolj pametno porabili.

In, ne, tudi referendumi jih ne ustavijo pri neumnih odločitvah, samo "čisto vest" si kupijo na ta način. :closedeyes:

"Alla" Ti bodi kar doma in moderirej mi gremo glasovat PROTI pol pa na eno lepo furco + dobro kosilo !:beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vse slabo in vse dobro, pa če glasujez ZA ali PROTI. Vsak naj se sam odloči, jaz sem se že.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, nekaj stvari je zanimivih pri pkojninski reformi...

1. Vsaka debata se začne s frazo, naj vzamemo denar tajkunom in bo dovolj denarja za penzije. Žal vsaka dva meseca damo en Istrabenz iz proračuna za pokojnine...

2. Kje je denar od vplačanih prispevkov? V načinu obračuna pokojnine. Najugodnejših 10 let, dokup let, predčasna upokojevanja,... Tu je denar

3. Slovenija je daleč najbolj davčno obremenjena država v Evropi. Zakaj imajo Slovenci več zaposlenih v tujini kot v Sloveniji? Zakaj ima vsak ki ima plače več kot 3000 EUR svojo firmo v eni od davčno ugodnejših držav?

4. Zakaj ves kapital beži is Slovenije? Kdo bo plačeval davke?

Potem bomo hitro ugtovili, kam gre država in z njo mi...

lp

bv

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa saj te nihče ni vprašal, s kom bi se kdo j******.

Če imaš kaj pametnega za povedat na temo 'Pokojninska reforma', potem to povej, drgač pa bod tiho.

to če se med sabo j**** me ne bi ganilo .. problem je v tem , da j**** nas navadne ljudi .. in da mi naj**** ... ej kolk zvezdic pa nobena rdeča :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj imajo Slovenci več zaposlenih v tujini kot v Sloveniji? Zakaj ima vsak ki ima plače več kot 3000 EUR svojo firmo v eni od davčno ugodnejših držav?

Tule me zanimajo konkretni podatki ... Kje se jih da najti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prebiranje kakih poročil koristi...

lp

bv

Taki podatki, kot jih trosiš ti nimajo nobene realne osnove. Pač manipuliraš, kot manipulirajo zadnje čase vsi, ki imajo pet minut časa. Sami strokovnjaki.

Kar se tiče pokojninske reforme: Ko bom dobil natančen podatek, koliko časa bomo mi delali (generacija 25-40let) se bom odločil, kakšno reformo bi podprl. Tole sedaj je diskusija le za tiste, ki so tik pred in ti naj se sekirajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno tako. Ampak ljudje ne bodo brali, ker so a priori "proti", pa naj stane, kar hoče.

Sam sem povprečno informiran in bom pred referendumom še zelo bral in poslušal, kaj imajo strokovnjaki (ne politiki) za povedati. Tudi Semoliču bom prisluhnil, ampak zelo z rezervo, kajti sindikati nas, po mojem mnenju, vlečejo v srednji vek.

Mimogrede, je res smešno, kot je nekdo nekje omenil - zakaj se Semolič nikoli nikjer doslej ni boril za pravice srednjega delavskega sloja, ampak vedno samo za najbolj občutljive in razžaljene? ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bom ZA, ker brez reforme naprej ne bo šlo, že v naprej vem pa da bo tudi ta padla, itak to vlado ljudje sovražijo, tudi če bi bilo ref. vprašanje: ali se strinjate, da je v Sloveniji najnižja plača 1000 € ? Bi po moje referendum padel :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PROTI!

1. Imamo kop mladih brezposelnih, če bo treba delati dlje, bo kup mladih brezposelnih še večji. Kdo pa je bolj produktiven - tisti pri 30 ali pri 65 pa je verjetno vsakemu jasno? Še razmislek - le kako je lahko gospodarstvo konkurenčno s starimi in onemoglimi delavci?

2. Vlada zna delati samo na odhodkovni strani (zmanjšanje števila upokojencev) - najprej naj naredi kaj na dohodkovni strani (spodbujanje podjetništva in investicij) da se zmanjša število brezposelnih. Boscarol, tista firma ki je želela v Mariboru proizvajati 3D očala,... sta samo dva primera kjer je oblast zavestno zaj.ebala nekaj delovnih mest da Secopa iz Črnomlja ne omenjam

3. Pokojninski zavod je obremenjen recimo z državnimi pokojninami (dobivajo jih tisti ki niso nikoli vplačevali, pogoj za pridobitev je določena doba stalnega bivališča v Sloveniji) pa izrednimi pa... da ne govorim o predčasnih upokojitvah recimo tistih policajev ki so šli v penzijo pri 36 letih starosti

4. Statistika (ki jo navajajo kot izhodišče za izračune) je zlagana ravno zaradi kupa predčasnih upokojitev in ne more biti podlaga za izračune za bodočnost. Isto velja za demografske podatke - res da je manj rojenih, res pa je tudi da je pri nas vedno več tujih delavcev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bom ZA, ker brez reforme naprej ne bo šlo, že v naprej vem pa da bo tudi ta padla, itak to vlado ljudje sovražijo, tudi če bi bilo ref. vprašanje: ali se strinjate, da je v Sloveniji najnižja plača 1000 € ? Bi po moje referendum padel :whistle:

In če nas sedanja opozicija v naslednjem mandatu ne bo peljala v te taiste nujne reforme, potem bomo čez 6 let res žrli deteljo in pesek ...

3. Pokojninski zavod je obremenjen recimo z državnimi pokojninami (dobivajo jih tisti ki niso nikoli vplačevali, pogoj za pridobitev je določena doba stalnega bivališča v Sloveniji) pa izrednimi pa... da ne govorim o predčasnih upokojitvah recimo tistih policajev ki so šli v penzijo pri 36 letih starosti

In teh je ziher 200.000 ? ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dokler jim moram jz nakazat oziroma dati državi 336eu,da si lahko nakažem 531eu plače!Se poserjem na reforme,ker jim že zdaj več kot preveč dajem,da si lenuhi grejejo riti v pisarnah!

Občine samo jemljejo v službo nove ljudi,prej zaposleni pa se samo prestavljajo iz stola na stol in kak najk pol bo denar,če je državnega aparata več kot nas davkoplačevalcev...

Od tega kardobiš pa vsiljeno plačuješ RTV,dodatno zav,komunalo,brutalne trošarnine na cigarete,bencin,alkohol-med 55% in 67%.Se pravi,da lahko kupim dobrin za 150eu moram dati državi 867eu.Pa če je vam to normalno men ni!

Samo :surrender: ker slovenceljni itak očitno ne znamo kaj druga

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!