Skoči na vsebino

Pokojninska reforma


Bmflar

Priporočene objave

.Čepotegnem črto pod vse, ne razumem, kako nam bo, pri vseh nezaposlenih mladih, pomagala pokojninska zakonodaja, ki bo ljudi še dlje držala v službi, namesto,da bi sprostili mesta za mlade. Nekdo bo rekel, že, a penzije se plačujejo izpokojninskega sklada in če ta ne zmore, potem iz proračuna. Že res a dajmopovedati po pravici:

-pokojninski sklad RS vodi Kapitalska družba - KAD. Skozi leta ste lahkospremljali vse možne afere in tacanje politike v KAD-u in SOD-u, ki upravljataz ogromnim premoženjem kakor tudi nespametne in škodljive poteze, v velikopodjetjih, kjer imata KAD in SOD večinske ali pomembne deleže. Seveda ne morebiti sklad dober za prihodnost, če delajo z njim kot svinja z mehom. In sedajhočejo, da bi račune za njihove napake plačali že tretjič. Prvo so pokradli inuničili podjetja ter spravili v izgube banke, potem smo z 'našim'davkoplačevalskim denarjem pokrivali izgube bank pri nas, v Grčiji, na Irskem,na Portugalskem in še kje jih bomo in na koncu se moramo odreči vrsti pravic,da nam bo vsem morda enkrat dobro. Hm, kaj pa tisti, ki so to sranje zakuhali?

- Tistisvoje denarce držijo stran od dacarjev. Za razliko od našihupokojencev, ki morda niso več na produktivni strani ekonomije a tistopokojnino povečini zapravijo doma, prej omenjeni skrbijo, da jih država ne bipreveč 'odrla' pri nakupu nove jahte.

..

:worship:

Popravljeno . Popravil sesir
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prosim admina da zbriše moj prejšnji post. Preveč kopiranja teksta iz časopisov in popravljanja v Wordu je povzročilo zlepljenje besed na prelomu.

Dajmo malo prebirati,kaj pišejo časopisi.

Delo.si

S& P: Pokojninska reforma mora biti

Bonitetna hiša Standard & Poor's (S & P) je konec lanskegaleta negativne napovedi pri oceni Slovenije jasno povezala z neizvedbopokojninske reforme. Eden od direktorjev S & P Marko Mršnik je tedaj navprašanje Dela, kako ocenjuje pokojninsko reformo pri nas, previdnopojasnil, da če »je sprejeta in v celoti izpeljana, je pozitiven korak naprej.Opazujemo demografska gibanja in jasno je, dapokojninska reforme mora biti.Na podlagi trenutnega pokojninskega ali zdravstvenega sistema bi bilo iluzornopričakovati, da bi se javnofinančna neravnotežja dolgoročno kar sama izbrisala.Ravno nasprotno, čedalje večja bodo, s tem pa bo večji tudi pritisk na delovnoaktivno prebivalstvo, na gospodarsko rast in javne finance. Ob pokojninskireformi je treba izvajati spremembe tudi na trgu dela. Če se delovna dobapodaljšuje do 65. leta, je potreben ustrezen programa spodbud za ohranjanje alivključevanje starejših državljanov na trg delovne sile.«

Zanimivo. Bonitetne hiše so bile in so eden glavnih igralcev pri produciranju globalne krize finančnih trgov. Te iste agencije (S&P, Moody's in Finch) so držale propadle banke in finančne sklade na najvišjih ocenah do dneva pred propadom (AAA in AA) in so s tem zavajale vse, ki niso imeli pravih informacij.Dobesedno so prikrivale ogromen finančni balon, ki je igralcem na vrhu prinašal in še prinaša neverjetne dobičke. Svoje odgovornosti niso nikoli priznali in so se pred kongresom zagovarjali češ, da so njihove ocene le priporočila, nič več.Te bonitetne hiše so, skupaj z bankami in investicijskimi skladi in predvsem skupaj s skorumpiranimi državami, ki so se pustile 'prepričati' v deregulacijo finančnih trgov po meri določenih interesnih skupin, odgovorne za največji del godlje v kateri se je znašel ta svet.

In sedaj nam te bonitetne agencije diktirajo reforme po neoliberalnem vzorcu? Heh, prvo te zastrupijo, potem ti diktirajo zdravljenje, katerega ti mastno zaračunajo. Za njih zelo pametno, ni kaj. En Američan pa je to ravnodušno komentiral takole: "Ne razumem, zakaj ti ljudje ne visijo z newyorških dreves!?"

Ti ljudje so naredili naklepni finančni masovni umor, za to so bili nagrajeni z morjem davkoplačevalskega denarja in sedaj pametujejo okrog, kako je treba stiskati pas.

No, IMF nam tudi svetuje, da moramo zaostriti pokojninsko zakonodajo, zvišati starostno mejo za upokojitev, znižati osnovo itn. Na njihovi spletni strani pa piše:

Lifetime pensions are payable starting at age 50 with a minimum of three years of service. The normal retirement age is 62 and any pensions starting earlier are subject to early retirement penalties.

Pa še nekaj malega o plačah iz Mladine.

To, da so v Sloveniji plače z vsemi prispevki in davki visoke in da je to problem slovenske konkurenčnosti, je notorična neumnost.

Po vseh kazalcih, s prispevki in z davki, brez njih, obrnjeno tako ali tako,stanejo delavci v vseh panogah in na vseh področjih v Evropski uniji več: v Belgiji (kar trikrat toliko), na Danskem, na Švedskem, v Franciji, v Luksemburgu, v Nemčiji, na Finskem, v Avstriji, v Španiji, v Veliki Britaniji,v Grčiji, večinoma pa tudi na Portugalskem. In če bi bil največji problem Slovenije res v plačah, potem Nemčija danes ne bi zaposlovala - v Nemčiji je povprečen celoten strošek delavca na uro več kot še enkrat višji kakor v Sloveniji. Nemčija bi morala biti po tej logiki država na smetišču zgodovine. Ta država ima čisto nekonkurenčne plače (tako naše plače imenujemo pri nas, njihove so torej še bolj nekonkurenčne). Da o Franciji, Belgiji, Avstriji (ki je kriza ni prav nič zamajala, čudno, pri takšnih plačah) ne govorimo.

Še več: govorijo nam, da če hočemo postati Nemci, če hočemo živeti in bivati kot na primer Nemci ali Avstrijci, moramo imeti nižje plače in nižji standard.Slovenija lahko dohiti te države samo z nižjimi stroški dela! Čakajte malo, pa kaj je tisto, kar želimo dohiteti? Česa ne razumemo? Mar ne želimo doseči njihovega standarda? Kaj pa želimo torej doseči?

--------------------------------------

Če potegnem črto pod vse, ne razumem, kako nam bo, pri vseh nezaposlenih mladih, pomagala pokojninska zakonodaja, ki bo ljudi še dlje držala v službi, namesto,da bi sprostili mesta za mlade. Nekdo bo rekel, že, a penzije se plačujejo iz pokojninskega sklada in če ta ne zmore, potem iz proračuna. Že res a dajmo povedati po pravici:

-pokojninski sklad RS vodi Kapitalska družba - KAD. Skozi leta ste lahko spremljali vse možne afere in tacanje politike v KAD-u in SOD-u, ki upravljata z ogromnim premoženjem kakor tudi nespametne in škodljive poteze, v veliko podjetjih, kjer imata KAD in SOD večinske ali pomembne deleže. Seveda ne morebiti sklad dober za prihodnost, če delajo z njim kot svinja z mehom. In sedaj hočejo, da bi račune za njihove napake plačali že tretjič. Prvo so pokradli in uničili podjetja ter spravili v izgube banke, potem smo z 'našim'davkoplačevalskim denarjem pokrivali izgube bank pri nas, v Grčiji, na Irskem,na Portugalskem in še kje jih bomo in na koncu se moramo odreči vrsti pravic,da nam bo vsem morda enkrat dobro. Hm, kaj pa tisti, ki so to sranje zakuhali?

- Tisti svoje denarce držijo stran od dacarjev. Za razliko od naših upokojencev, ki morda niso več na produktivni strani ekonomije a tisto pokojnino povečini zapravijo doma, prej omenjeni skrbijo, da jih država ne bi preveč 'odrla' pri nakupu nove jahte.

Sem proti vsakršni neoliberalni politiki brez celostne vizije neke boljše prihodnosti za večino prebivalstva in proti tej Vladi, ki kaj takšnega ni sposobna pripraviti/ponuditi. Proti.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dokler jim moram jz nakazat oziroma dati državi 336eu,da si lahko nakažem 531eu plače!Se poserjem na reforme,ker jim že zdaj več kot preveč dajem,da si lenuhi grejejo riti v pisarnah!

In z minimalcem imaš ti R1 pa ne vem kaj še vse, po možnosti si zgradil hišo itd? rolleyes.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In z minimalcem imaš ti R1 pa ne vem kaj še vse, po možnosti si zgradil hišo itd? rolleyes.gif

Jz nimam nič!Kako pa naj imam?Komi,da so položnice plačane!Hvala bogu nobenega kredita,ker pol sploh ne vem...Bi si kupil starega twingota pa še zanj nimam :cry: !Še dobro,da mi imam prijazno punco :wub: ,ki mi posodi avto!Drugače zx10 pa mi prijazna mama posoja :grim Sem pa vseeno vesel :010

Hiše pa si itak,da ne morem privoščiti graditi,ker moram preveč dati državi na mesec!Zato razliko,ki je sedaj circa 650eu in je nenormalno visoka pa bi si tudi jaz mogoče upal vzeti kakšen kredit in kupil kakšno stanovanje ali pričel graditi ali glej ga zlomka spet ni šans,ker mora pridit firma in spet smo pri proviziji države in cena gre v nebo.Najhujša mafija-še malo pa prdnit ne boš smel brez,da javiš naši državi in plačaš!

In zdaj bi radi,da zaradi njihove poslovne neuspešnosti jz delam še dalj časa in jim še več zdajem,da mi bodo potem dajali tistih nekaj let manj na mesec kot jim zdaj dajem mesečno.Pa še itak vse takoj nazaj dobijo saj z 400eu še vseh položnic ne moreš plačat!

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jz nimam nič!Kako pa naj imam?Komi,da so položnice plačane!Hvala bogu nobenega kredita,ker pol sploh ne vem...Bi si kupil starega twingota pa še zanj nimam :cry: !Še dobro,da mi imam prijazno punco :wub: ,ki mi posodi avto!Drugače zx10 pa mi prijazna mama posoja :grim Sem pa vseeno vesel :010

A, tako ... torej izbegavaš davkarijo ali kaj drugega ... zanimivo. Pa čestitam za tako krepostno mamo boobies.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..Sam sem povprečno informiran in bom pred referendumom še zelo bral in poslušal, kaj imajo strokovnjaki (ne politiki) za povedati. Tudi Semoliču bom prisluhnil, ampak zelo z rezervo, kajti sindikati nas, po mojem mnenju, vlečejo v srednji vek.

..

Koliko si pa plačan za študijo zakona ? 4 tisoč na mesec neto ? kot jebeni poslanec brez možganov ! pa ne da bi zato bil apriori proti zakonu !

lahko pa razpustimo parlament pa bomo vse odločitve sprejemali na referendumu ! s tem da referendum velja le če je 50% udeležba, vse ostalo je drek na palci al pa še to ne !

torej smo le še pol koraka do komunizma ! juhuu ! žižek je že tuuu ! :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To sem dobil na mail:

Pokojninska reforma - kraja

Ali - za kako butaste nas imajo?

Minister Svetlik nas poskuša prepričati, da je delo do 65 leta starosti

nuja, saj drugače pokojninski sistem ne bo vzdržal. S svojim predlogom pa

bo vsakemu, ki vplačuje v pokojninsko blagajno odtujil v povprečju skoraj

100.000 EUR.

Že pred časom sem dokazoval in dokazal, da tisti, ki prejema plačo v višini

1.000 EUR neto, odvede mesečno skupaj s podjetjem 370 EUR za pokojninsko

blagajno in bi samo ob polaganju na banko po 35 letih delovne dobe prejemal

80% plače v obliki obresti, glavnica pa bi ostala nedotaknjena.

Ob tako glasni napovedi pokojninske reforme in negodovanju ministra

Svetlika, da je trenutno stanje nevzdržno, sem se poigral s statistiko in

napovedmi ministra svetlika:

1. Povprečna starost umrlih v Sloveniji je 74,1 leto (po podatkih

statističnega urada iz leta 2008)

2. Upokojevali bi se pri 65 letih po približno 40 letih delovne dobe

3. Povprečna pokojnina (po podatkih SPIZ - dec. 2008) je znašala 602,90 €

4. Povprečna neto plača v RS (po podatkih SURS - dec. 2008) je znašala

938,66 €

5. Seštevek prispevkov zaposlenega in delodajalca (na 938,66€) za SPIZ

znaša 342,50 €

Sedaj pa nam ostane le izračun po zdravi pameti, pri čemer se zanašam na

statistične podatke in sledi:

V 40 letih (torej do 65 leta starosti) vplačamo 342x12x40 = 164.160 € za

pokojnino.

Pokojnino potem v povprečju prejemamo 9,1 leto torej 602,90 x 12 x 9,1 =

65.836,68 €

Razlika med vplačanim in dobljenim ob upoštevanju statističnih podatkov pa

je 98.323,32 €.

Vprašanje Svetliku in vsem, ki kimajo k pokojninski reformi torej glasi:

Kaj nameravate storiti z 98.323,32 €, ki jih vsak zaposlen v Sloveniji

preplača v pokojninsko blagajno.

Dovolj je, da nas imate za norca z drugimi »presvetlimi« prebliski, zato

Vas prosim, da nam ne odtujite še skoraj 100.000 EUR vsakemu ki (obvezno)

vplačuje v pokojninski sistem!!!

Upam, da sem navedel 98.323 razlogov, zakaj smatram, da je pokojninska

reforma le dodaten način polnjenja državne blagajne iz katere se potem

plačujejo neracionalni projekti gospodarskih botrov političnih veljakov in

da ni prav nobenega opravičenega razloga zanjo, saj že sedaj vplačujemo

preveč, kar vidno bremeni tako podjetja, kot posameznike.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A, tako ... torej izbegavaš davkarijo ali kaj drugega ... zanimivo. Pa čestitam za tako krepostno mamo boobies.gif

Zakaj?Ker nimam za avto?Ker plačujem redno vse davke in prispevke in nisem nikomur nič dolžan?Prej se vprašaj kaj skrivajo pred davkarijo tisti,ki si lahko privoščijo vozit avtomobile za vrtoglave vsote!Vendar se tudi jz veselim z njimi saj vedno rad vidim res dober avto na cesti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A, tako ... torej izbegavaš davkarijo ali kaj drugega ... zanimivo. Pa čestitam za tako krepostno mamo boobies.gif

Če še tako goljufaš davkarijo, je ne ogoljufaš toliko kot oni tebe.To seveda velja za male ribe, ki imajo komaj za preživetje. Velikim ribam se itak spregleda razne račune po oazah in male ribe odplačujejo še njih. S tako obdavčitvijo bi pričakovali standard Švice ali Skandinavskih držav, realno stanje pa je bolj podobno Romuniji. Kdo zdaj goljufa koga. Kam ponikne ves ta denar? Če sistem ne deluje in ni pravičen ljudje začnejo goljufat, tako pač je.

Mame so pa itak vse krepostne, če bodo mogle delat do 65. leta. Zakaj se nebi potem še z ninjam vozile in jih posojale vnukom brez zaposlitve .rolleyes.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guest Ajdemi Popuši

S Statistiko in kalkulacijami se da špekulirat.

Ob približni oceni:

- da imamo približno 500.000 aktivnih delavcev, ki plačujejo prisveke za PIZ

- da imamo približno 300.000 upokojencev, ki prejemajo pokojnine in invalidnine

- da je povprečna bruto plača skoraj 1500 EUR

- da je % vplačila za namene pokojninskega in invalidskega zavarpovanja 24,88 % ( 8,85 % za PIZ na bruto, 0,53 % za poškodbe pri delu na bruto in 15,50 % za PIZ iz bruto)

- niso upoštaveni pavšalni prispeki za PIZ od podjemnih pogodb in ostalih jajc 6% na bruto, dolgovi raznih drugih 'blagajn' do pokojninske blagajne, neplačila delodajalcev v pok. blagajno, izplačila invalidnin, družinskih in 'posebnih' pokojnin, financiranja gradnje domov za ostarele in njihovo oskrbo, itd (seznam je nedogleden !)

Mesečni prihodek pokojninske blagajne je tako: 500.000 delavcev * 1500 EUR * 0.2488 % = 186.600.000 EUR

Če to razdelimo med 300.000 upokojencev, vsak dobi 622 EUR.

Simpl ko pasulj: pokojninska blagajna poka po šivih !

Imamo pač dokladni sistem, v katerem aktivna populacija hrani pasivno populacijo.

Če pa bi imeli zakladniški sistem, v katerem vsak sam s svojimi vplačili poskrbi za svojo penzijo, potem bi pa lahko kalkulacija bila tudi drugačna.

Vsekakor pa, dokler se brezposelnost ne spusti na 5-7% delovno zmožnega prebivalstva, nima smisla podaljševat delovne dobe.

Vlada se bo morala problematike lotiti kje drugje, predvsem v ustvarjanju pogojev za nova delovna mesta in da bodo ta delovna mesta z večjo dodano vrednostjo.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

statistika po guantanamsko - we'll torcher the data so long that it'll admit to anything :-)

Zakaj?Ker nimam za avto?Ker plačujem redno vse davke in prispevke in nisem nikomur nič dolžan?Prej se vprašaj kaj skrivajo pred davkarijo tisti,ki si lahko privoščijo vozit avtomobile za vrtoglave vsote!Vendar se tudi jz veselim z njimi saj vedno rad vidim res dober avto na cesti...

A črna desetka ni luksuz? Aja, saj res - mama jo ima, ti si jo samo sposojaš ...

dej no dej ... vsaj tiho bodi, če si blefer ...

lahko pa razpustimo parlament pa bomo vse odločitve sprejemali na referendumu !

zakone pisali pa bojo novinarji, a? :)

To sem dobil na mail:

Kaj nameravate storiti z 98.323,32 €, ki jih vsak zaposlen v Sloveniji

preplača v pokojninsko blagajno.

Dovolj je, da nas imate za norca z drugimi »presvetlimi« prebliski, zato

Vas prosim, da nam ne odtujite še skoraj 100.000 EUR vsakemu ki (obvezno)

vplačuje v pokojninski sistem!!!

Halls, tudi avtor tega teksta te ima za norca. Nekoč ni bila povprečna plača tako visoka - hkrati pa so danes penzije tudi vezane na dvigovanje standarad (plače, inflacija ...) - in smo v začaranem krogu.

BTW, koliko je bila povprečna bruto/neto plača pred 3 leti in koliko je danes? ...

Pa ne pozabimo še demografije - Slovenci raje uživamo življenje, kot da bi prcali in vzgajali frocovje ... vsaj statistično gledano ... smo vse bolj "stara" populacija (kar je trend po večini Evrope) ... kar pomeni, da bo vedno več potrebno odkartati za penzije ...

itd itd ... seveda pa ne pravim, da so reči zaenkrat urejene optimalno ...

Zaenkrat je glede teh reči sam populizem (tudi taki maili), strokovnjakov pa bolj malo (J.P. Damjana ne štejem v ta krog, ma črni flek iz prejšnega mandata ) :-) ...

torej smo le še pol koraka do komunizma ! juhuu ! žižek je že tuuu ! :grim

Evo ga, to si kupi pa si daj na steno v službi :-)

http://www.all-the-worlds-a-page.com/products/das-kapital

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A črna desetka ni luksuz? Aja, saj res - mama jo ima, ti si jo samo sposojaš ...

dej no dej ... vsaj tiho bodi, če si blefer ...

A daj ti si res "jurček" na mamo je zaradi popusta na registracijo!Saj razumem vam milijonarjem je 243eu tak nič...

Kak blefer...ne mi dvigovat tlaka!Dokler jz vse davke plačujem in dajem mesečno nekaj državnim uslužbencem plačo mi ne more nihče pri zdravi pameti rečt,da sem blefer,ker pa pa to ti nisi te po eni strani razumem!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A daj ti si res "jurček" na mamo je zaradi popusta na registracijo!Saj razumem vam milijonarjem je 243eu tak nič...

Šeširće, malo te je treba ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

statistika po guantanamsko - we'll torcher the data so long that it'll admit to anything :-)

Ne vem zakaj bi bila ta statistika, do katere je prišel priznani in dobro-stoječi doktorand, mučenje podatkov. Podjetja, katere je zajel v statistiko, imajo ogromno število zaposlenih. Je pa res, da lahko v 'navidezni' demokraciji, v kateri živimo, kupiš mnenje uglednega doktoranda za 100.000$, kar je lepo prikazano v filmu 'Inside job'.

Kakorkoli obrneš se mi zdi da ima prej kapital motiv in sredstva za friziranje resnice kot kak zares neodvisen strokovnjak.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A daj ti si res "jurček" na mamo je zaradi popusta na registracijo!

BTW, drgač za to ni treba motorja na nekoga drugega pisat, saj baje zavarovalnice prenašajo popust iz avtomobila staršev na motor otrokov ... :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BTW, drgač za to ni treba motorja na nekoga drugega pisat, saj baje zavarovalnice prenašajo popust iz avtomobila staršev na motor otrokov ... :P

Nimam samo en mopi! Drugače pa vem marsikatero foro...

  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nimam samo en mopi! Drugače pa vem marsikatero foro...

Jz nimam nič!Kako pa naj imam?Komi,da so položnice plačane!Hvala bogu nobenega kredita,ker pol sploh ne vem...Bi si kupil starega twingota pa še zanj nimam :cry: !Še dobro,da mi imam prijazno punco :wub: ,ki mi posodi avto!Drugače zx10 pa mi prijazna mama posoja :grim

Kaj zaj - maš, nimaš, al blefiraš na vse konce in izbjegavaš uradne zadeve? laugh.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guest Ajdemi Popuši

Citiram sam sebe: "Če imaš kaj pametnega za povedat na temo 'Pokojninska reforma', potem to povej, drgač pa bod tiho."

Mater, ste ta eni pa res pravi biseri in seratori, da vam ni pomoči: vsi se spoznate na vse, ko je pa treba kaj konkretnega povedat na določeno tematiko , znate pa samo srat po ta levi al po ta desni opciji ! VSI BREZ LASTNEGA STALIŠČA IN BREZ LASTNEGA MNENJA !

Hmm, če malo pomislim, saj take ovce so najbolj zaželjene v staji. ..

Popravljeno . Popravil Ajdemi Popuši
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj zaj - maš, nimaš, al blefiraš na vse konce in izbjegavaš uradne zadeve? laugh.gif

Zdaj si pa resnično že tečen,vse v piko razložit al kaj?.Pa še vse skupi nima veze z temo!Ko je "mama"kupila ta motor sem jz še imel pisan nase nek drug mopi in sem se vozil z obema.Ta trenutek pa nimam nič! :yawn:

Oziroma imam tudi avto,ker mi ga je prijateljica od punce posodila za 6mesecev,ker je službeno odsotna

Še kaj?Upam,da ne in se vrnemo na temo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi se malo vmešal v tole temo. Sicer sem proti pokojninski reformi, pa ne s stališča, da ni potrebna, ampak zato, ker mi pri mojih 40ih ne daje nobenega zagotovila kdaj in za koliko bom jaz užival penzijo. Sem pa za to, da se nemudoma podaljša delovna doba za 5 let, ker res nimam namena plačevat vsakemu 58 letniku tega, česar jaz morda ne bom nikoli užil, tudi če doživim.

Oglasil sem se pa zaradi nekih izračunov, ki krožijo po spletu in jih nekateri celo uporabljate kot argument pri svojih trditvah. Tisti, ki temu verjame je matematični analfabet in je matematiko bodisi prešprical, ali pa jo je zaključil že v osnovni šoli. Kdor se počuti užaljenega naj še enkrat preveri izračune, če pa ne bo šlo, mu pa lahko malo pomagam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor sledim zadnje dni, zgleda, da bo ta pokojninska itak propadla, zato se bom s tem nehal ukvarjati - verjetno bo na mizi spet kako leto po nastopu Janševe vlade ...

PS: se opravičujem Ajdemiju, če sem preveč skrenil s teme. Ampak res mi pritisk dvignejo razni neargumenti, kot je "ta vlada itak samo krade" in "nič si ne morem privoščiti - motor (črno desetko) pa vozim od mame ... "

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor sledim zadnje dni, zgleda, da bo ta pokojninska itak propadla, zato se bom s tem nehal ukvarjati - verjetno bo na mizi spet kako leto po nastopu Janševe vlade ...

PS: se opravičujem Ajdemiju, če sem preveč skrenil s teme. Ampak res mi pritisk dvignejo razni neargumenti, kot je "ta vlada itak samo krade" in "nič si ne morem privoščiti - motor (črno desetko) pa vozim od mame ... "

Itak,da mora propasti!

Kaki neargumenti? Motorje vozim že dobrih 17let.In ves čas jih imam.Za vsakega le malo doplačam!Pa ne po zaslugi države ampak mojih in družinskih prihrankov!

In ja ta država samo krade!

DDV plačujemo še na trošarnine...trošarnine niso izkazane na računih,da bi lahko lepo videli koliko ukrade država...Od plač oziroma tega kar pridelamo dobimo itak manj kot 5% denarja res za trošit.Radi bi,da delamo do smrti,ko zamorci zaradi njihove nesposobnosti...uvajajo nove finte za krajo denarja in pisanje novih kazni...Ko hočemo S.P it v porodniško je cel kup komplikacij,ker kao ne moremo izkazati koliko ur res delamo...Ko da nimajo plačilnih list! :surrender:

Če vzamema za primer PIVO! Pivovarna dobi 43centov.Jz plačam 89centov in prodam za recimo 2eu za lažje računanje.Od tega dam spet državi DDV in potem davek na dobiček.Se pravi dobi pivovarna 43centov,jz kao 70centov,če ne štejema stroškov.Država,ki pa nič ne dela pa že v štartu več kot pivovarna in še potem vsaj 40centov-se pravi skupno 89centov!Da se o cigaretih sploh ne menima...Ker dobim jz 3% bruto,država pa vsaj 67% neto!

In ti mašinca omejena bi meni,da ni argumentov!

In ja nič si ne morem privoščit,če pa moram samo za ogrevanje dajati mesečno državi circa 200eu mesečno,le zato,da mi je toplo.....

:SS:SS:SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!