Skoči na vsebino

Pokojninska reforma


Bmflar

Priporočene objave

Smešno mi je blo, ko je bil fotr 1,2 leta pred penzijo, nezaposlen, in je našel nekoga, ki bi ga zaposlil. Ko je šel na zavod, pa mu je una tam kr rekla, da se mu bol splača bit še na zavodu do konca, ker bo sicer imel nižjo penzijo ...

Ni čudno, da smo tu, kjer smo ... če je nedelo vrednota, delo pa preklestvo ...

To nas bo zmer teplo - male skupnosti, kjer vsak vsakega pozna in se srečujejo na ulici in je korektno opravljanje funkcij bolj kot ne nebodigatreba ...

Popravljeno . Popravil JustinBieber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Smešno mi je blo, ko je bil fotr 1,2 leta pred penzijo, nezaposlen, in je našel nekoga, ki bi ga zaposlil. Ko je šel na zavod, pa mu je una tam kr rekla, da se mu bol splača bit še na zavodu do konca, ker bo sicer imel nižjo penzijo ...

Ni čudno, da smo tu, kjer smo ... če je nedelo vrednota, delo pa preklestvo ...

To nas bo zmer teplo - male skupnosti, kjer vsak vsakega pozna in se srečujejo na ulici in je korektno opravljanje funkcij bolj kot ne nebodigatreba ...

Preden bodo nedoletni pjevači kaj preveč pogruntali samo še tole.

Verjetno se v večini strinjamo, da nekako kolikor v svoji delovni dobi vplačaš v pokojninski sklad, nekako toliko naj bi potem dobival penzije. Seveda preračunano na pričakovano starost in podobni makaroni.

Zdaj pa mi povej, koliko delovne dobe je imel fotr v tistem letu, dveh pred penzijo. Oziroma, koliko delovne dobe je imel povprečen delavec njegovih let.

In ob temu primerjaj, koliko delovne dobe bo imela današnja generacija 30 letnikov ob odhodu v penzijo pri 65 letih. Grem stave, da manj!

Tako da če so vam ta stari napoti, povejte na glas, da vas s šravfencigerji, vilami in motikami nabutamo in še naprej krademo delovna mesta!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uspesno sem refomiral svoje pokojninsko zavarovanje. grem v penzijo.

zraven bom pa honorarno prckal, da "pokrijem" tekoce stroske. da ne bom samo doma in visel na netu.

ziveli nepremicninski spekulanti. :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uspesno sem refomiral svoje pokojninsko zavarovanje. grem v penzijo.

zraven bom pa honorarno prckal, da "pokrijem" tekoce stroske. da ne bom samo doma in visel na netu.

ziveli nepremicninski spekulanti. :evilgrin:

S poudarkom na "špekulanti". Take smo včasih v katranu posmodili pa v perju povaljali, preden so šli na vejo!

Dobri stari časi...

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj pa mi povej, koliko delovne dobe je imel fotr v tistem letu, dveh pred penzijo. Oziroma, koliko delovne dobe je imel povprečen delavec njegovih let.

In ob temu primerjaj, koliko delovne dobe bo imela današnja generacija 30 letnikov ob odhodu v penzijo pri 65 letih. Grem stave, da manj!

Tako da če so vam ta stari napoti, povejte na glas, da vas s šravfencigerji, vilami in motikami nabutamo in še naprej krademo delovna mesta!

Imel je veliko, veliko let delovne dobe :).

Pa generacije so vse starejše povprečno, zato tisto o tem "toliko vplačam, da bom potem vse to dobil ven" žal ne more držati ... Pokojninski sistem je piramidna igra, tako ali drugače ...

Tale Bismarckov model enostavno ni več vzdržen.

Alternativa po ameriškem vzoru, kjer bomo sami skrbeli za 2. in nevemkateri steber še, pa tudi ne bo, če se bodo dogajale mahinacije, kakršne so povzročile zadnjo finančno-gospodarsko "krizo". Gre za piramidne igre na višjem nivoju.

Kakorkoli se obračamo, imamo rit odzadi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S poudarkom na "špekulanti". Take smo včasih v katranu posmodili pa v perju povaljali, preden so šli na vejo!

Dobri stari časi...

Maš plus, če si to res počel. Tega je danes premalo ... hkrati pa preveč 35-letnih japijev, ki se hvalijo, da gredo čez 2 leti lahko v penzijo ker imajo tako čudovite "donose" ...

Donosi so zgolj nategovanje nekoga nekje, lahko blizu ali daleč stran ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S poudarkom na "špekulanti". Take smo včasih v katranu posmodili pa v perju povaljali, preden so šli na vejo!

Dobri stari časi...

Ne usti se preveč, da ti ne bo kdo res dal samo toliko penzije kolikor si dejansko vplačal :)

lp

bv

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne usti se preveč, da ti ne bo kdo res dal samo toliko penzije kolikor si dejansko vplačal :)

lp

bv

BV pomeni brez veze?

Kar se penzije tiče, se mi vedno bolj zdi, da si jo bo treba v taki ali drugačni obliki kar vzeti. In starejši kot sem, bolj sem nor in bližje temu, da se na nategovanje začnem odzivati kot se šika. Črevca na plot še ni pozabljena parola.

Pa brez skrbi, nisem toliko bv, da si ne bi znal prispevke, ki jih plačujem za penzijo pomnožiti z delovnimi leti in predvideno življensko dobo po odhodu v penzijo. Da o dodatnem ne govorim.

Razni bv v vladi in politiki izven nje so že zdavnaj izgubili kompas in ne vidijo gozda zaradi dreves, pa trapaste zakone na plano vlačijo.

Sicer pa brez veze, grem kocke za na barikade nabirat. Le glej na kateri strani boš. So granitke trda reč.:evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Če je kdo slučajno proti pokojninski, bi mu moral ta nastop Urške Čepin vse povedati ... :-)

http://www.youtube.com/watch?v=CRBqEhCOi3o

tam, ko reče: "si predstavljate, da greste na operacijo in kirurg sredi operacije umre?"

V bistvu, ko njo gledam, si predstavljam, ja ... :-)

Popravljeno . Popravil JustinBieber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čar demokracije...da vsaka polpismena plastificirana kura razlaga o pokojninski reformi. Pred 20+ leti je bila za take cenzura...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in mi glupi slovenci nismo kapirali fore zato so video že povsod odstranili :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na spletnih straneh ZPIZ http://www.zpiz.si/wps/wcm/connect/z...racunpokojnine si pod ZPIZ-2 lahko izračunate datum odhoda v penzijo in odstotek penzije.

Sem si naredil izračun, pa me je prav hitro nekam pognalo.

Mulčki, še boste za drobiž dedke in babice prosili, saj boste brez služb, starci se bomo pa dokler nam bo uspevalo po šihtih valali ali pa prej na šihtu crknili.

Enormni bonusi za daljšo delovno dobo in enormni malusi za predhodne odhode v penzijo.

Se tekom dneva še malo poigram, pa nekaj izračunov nalimam.

Če bo to sprejeto iščem nadaljne načine kako državo zjebat, saj od svojega dela plačila očitno ne bom dobil. Račun dodatnega pokojninskega zavarovanja pa spraznem v prvi sekundi ko bo možno.

Ma kdo vezo za drogo dilat pa ukradene dele švercat ali kaj podobnega? Koliko se zasluži?

Pogoj je da ta usrana država od tega posla ne dobi ficka!

Očitno se splača samo še krast pa golfat!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer pa brez veze, grem kocke za na barikade nabirat. Le glej na kateri strani boš. So granitke trda reč.:evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... in sindikati so seveda popolnoma apolitični? :)

Poznam enega, ki je čisto SDS-ovski. Jih dostikrat tudi skupaj na kofet gledam in vlečem na ušesa njihove intrige.

Pa ni nič pametnega slišati. Pokvarjenega pa dosti.

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in mi glupi slovenci nismo kapirali fore zato so video že povsod odstranili :evilgrin:

Žal se mi na splošno stanje pri nas zdi ta oglas kar pravi. Ni važno za kaj gre, važno da si proti.

Uporabili so tipično avšo, ki ni kaj večja avša od katere druge ali drugega slovenca. Seveda bo reforma padla, pa ne zato, ker nebi bila dobra ali potrebna, ampak zato, ker sodimo vsepovprek in se o določenem problemu sploh ne pustimo podučiti.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žal se mi na splošno stanje pri nas zdi ta oglas kar pravi. Ni važno za kaj gre, važno da si proti.

Uporabili so tipično avšo, ki ni kaj večja avša od katere druge ali drugega slovenca. Seveda bo reforma padla, pa ne zato, ker nebi bila dobra ali potrebna, ampak zato, ker sodimo vsepovprek in se o določenem problemu sploh ne pustimo podučiti.

jaz sem se podučil in sem spremenil svoje mnenje (prvo sem razmišljaj da bom za) v proti. srečen al greva v dolgo razlago zakaj sem se tako odločil?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem se podučil in sem spremenil svoje mnenje (prvo sem razmišljaj da bom za) v proti. srečen al greva v dolgo razlago zakaj sem se tako odločil?

sem pa mislil, da te bo Urška prepričala :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poznam enega, ki je čisto SDS-ovski. Jih dostikrat tudi skupaj na kofet gledam in vlečem na ušesa njihove intrige.

Pa ni nič pametnega slišati. Pokvarjenega pa dosti.

Vem, kterga misliš. Zato morva enkrat na šnopc, da mi mal poveš, kva zalega kej naklepa.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem pa mislil, da te bo Urška prepričala :lol1:

no saj na nek način me je :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem se podučil in sem spremenil svoje mnenje (prvo sem razmišljaj da bom za) v proti. srečen al greva v dolgo razlago zakaj sem se tako odločil?

Slovence nas politika ža tako očitno jebe v glavo, da je ta odpor proti vsaki novi izmišljotini povsem legitimen. Vsak dan beremo, kakšen nov način kraje našega denarja iz državne blagajne so spet iznašli :fight1:

Rabimo reformo politike in to temeljito, ne zgolj zamenjavo barbike z užaljenčkom. Potem pa potrebujemo tudi dobre reforme.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rabimo reformo politike in to temeljito, ne zgolj zamenjavo barbike z užaljenčkom. Potem pa potrebujemo tudi dobre reforme.

Najprej rabimo uvedbo politične higiene. Politika ... higiena ..., :hmm: no tokrat sem pa bučo odvalil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!