Skoči na vsebino

MOTO oprema na potovanju


Fadil

Priporočene objave

Vprašanje se vam bo verjetno zdelo butasto vendar me zanima, v kakšni motoristični obleki je primerno iti na daljšo pot z motorjem, recimo ža 14 dni?

Motorist naj bi bil oblečen v:

- motoristično jakno

- motoristične hlače

- rokavice

- pod kapa ( kaj je njen namen? Samo zaščita proti pihanju, ali...?)

- termo perilo ( verjetno samo pomladi ali jeseni...?)

- ščitniki ( želva, komolci...)So ščitniki posebej potrebni, če imaš oblečeno že jakno s ščitniki...?

- verjetno sem še kaj pozabil...

Zanima me predvsem zaradi tega, ker berem razne potopise iz voženj in ne vem, kaj vse je potrebno, oziroma priporočljivo imeti na daljši vožnji!?

Vsa mnenja,izkušnje in nasveti dobrodošli!

Lep pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Recimo tole je bilo za dva tedna Grčije. Spala sva po hotelih. :rolleyes:

post-779-0-53057600-1302269068_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Fireman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Termo perilo je odvisno od materiala. Če imaš materiale, ki samo grejejo (flisi in podobno), je to primerno res bolj za tople dni. Praviloma pa je na motorju priporočljivo imeti perilo, ki uravnava temperaturo in odvaja vlago od telesa. To so razni novi visokotehnološkimi materiali, ki se pprodajajo pod nekaj različnimi komercialnimi imeni. precej nelagoden je namreč občutek, če se spotiš v bombažnih oblačilih pod kombinezonom (ki so sicer za normalno nošenje zelo prijetna in zdrava), majica se ti lepi, te veže, ko se odpneš pa se lahko še prehladiš. Za to so namenjeni novi materiali, ki hkrati z uravnavanjem temperature poskrbe tudi, da je občutek zmeraj prijeten, saj zelo hitro odvajajo vlago od telesa.

Če rabiš kaj več podatkov glede tega, mi lahko pišeš na PM.

LP Damjan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jakna, hlace, rokavice, skornji niso samo zato, da zgledajo, ampak tudi scitijo v primeru padca. Poleg tega pa so prenekatere motoristicne hlace dejansko bolj prijetne za celodnevno nosenje kot motoristicne. Moje naprimer, so poleti od kavbojk celo hladnejse.

Podkapa je super ideja, ker minimalizira pihanje v celadi, poleg tega pa posrka vase ves svic, pa je notranjost celade treba manjkrat oprat.

Zelva poleg jasne, zascitne funkcije, greje ledveni del, da ne pride do nepotrebnih prehladov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za začetek, če še nisi udariš furo 2-3dni pa boš sam spoznal kaj in koliko česa rabiš na poti. Kar si opisal je tako ali tako potrebno kot oprema na motorju. Na takšni furi boš tudi preizkusil kako se oprema, ki jo imaš obnese. Na tem forumu je bilo že lepo opisano kaj vse s seboj na daljšo pot. Če delaš natančno listo in upoštevaš navodila "tistih, ki vedo" se včasih vprašaš, kam vse to zložit.

ps, tudi motoristi imamo različne potrebe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje se vam bo verjetno zdelo butasto vendar me zanima, v kakšni motoristični obleki je primerno iti na daljšo pot z motorjem, recimo ža 14 dni?

Motorist naj bi bil oblečen v:

- motoristično jakno

- motoristične hlače

- rokavice

- pod kapa ( kaj je njen namen? Samo zaščita proti pihanju, ali...?)

- termo perilo ( verjetno samo pomladi ali jeseni...?)

- ščitniki ( želva, komolci...)So ščitniki posebej potrebni, če imaš oblečeno že jakno s ščitniki...?

Jaz bi ti tvoj sisek z mojimi izkušnjami samo malo popravil oziroma dopolnil !

-Motoristično jakno z vso potrebno zaščito

-Motoristične hlače z vso potrebno zaščito

-Rokavice + ene rezervne

-Podkapa (jaz ( NIKOLI nenosim) vedno imam tako čelado,da mi nepiha in da se da notranjost odstranit in oprat(Šubert) namen podkape je proti znojenju !

-Ščitniki - dodatno uporabljam VEDNO samo ledvični pas z manjšo želvo je pa napačno misliti,da je ledvični pas proti prehladitvi.Namen ledvičnega pasu je da zaščitiš ledvice proti vibracijam in posledični odpovedi ledvic, zato VEDNO nosite ledvični pas.

-Malo orodja vsaj za demontažo kolesa in svečk,pribor za krpanje gum in še kaj za zaklenit (čelado,motor)

-Dodatna oprema ; Flurescentni jopič,prvo pomoč,rez.žarnice,keten sprey(če ni kardan),in če mašina rabi olje obvezno tudi malo olja.

Ps: pa dost gnarja na računu, nekaj pa tudi s seboj !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na večdnevno turo nikoli ne grem brez fena - sušilca za lase. :kva2: :kva2: :kva2:

post-12625-0-82611500-1302685446_thumb.jpg

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čelada, kombinezon, škornji, rokavice, rezervne gate, nogavice in majčka..... v mini tank torbo telefon, denarnico, sončna očala, cigarete, vžigalnik, kondome, brisača 40x60 za na plažo :) ...

to je to.. bančna kartica mora biti dovolj debela.

če kdo čuti potrebo po loncih kuhalnikih fenih roštilju kanti za vodo mega šotorih..in ostali šari... naj raje kupi enoprostorca s kljuko in zadaj zapne kamp prikolico. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je pa napačno misliti,da je ledvični pas proti prehladitvi.Namen ledvičnega pasu je da zaščitiš ledvice proti vibracijam in posledični odpovedi ledvic, zato VEDNO nosite ledvični pas.

eek.gifeek.gifsurrender.gif

Popravljeno . Popravil JustinBieber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdaj se recimo odločiti za preklopno čelado? Kakšne so prednosti oziroma pomanjkljivosti le te! Sam nameravam kupiti Kawasaki Versys in ker še nimam popolnoma nobene opreme, sprašujem te zadeve!Zanima me tudi katera jakna je bolj priporočljiva ( usnje ali tekstil)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Namen ledvičnega pasu je da zaščitiš ledvice proti vibracijam in posledični odpovedi ledvic, zato VEDNO nosite ledvični pas.

Tole tud mene zanima :hmm:

Nisem še slišal, da bi komu od vibracij ledvice odpovedale??? sicer pa je vse možno!

Popravljeno . Popravil snoopek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdaj se recimo odločiti za preklopno čelado? Kakšne so prednosti oziroma pomanjkljivosti le te! Sam nameravam kupiti Kawasaki Versys in ker še nimam popolnoma nobene opreme, sprašujem te zadeve!Zanima me tudi katera jakna je bolj priporočljiva ( usnje ali tekstil)?

Dobra lastnost preklopne je, da jo lahko odpreš in se lažje pogovarjaš. Zame poglavitno je, da gre brez truda in bolečih ušes na glavo. Slabo pa je, da je težja. Pravijo, da so glasnejše, pa sem vozil X lite, pa na mojem ni bila nič tišja. Če bi šla lepo na glavo, bi se jaz odločil za zaprto.

Glede oblačil sem se jaz odločil za tekstilna. Večja izbira. Če se veliko znojiš priporočam oblačila s čimveč zračniki (na rokavih, spredaj in zadaj na hrbtu, enako velja za hlače).

Ker se znojim in je problem biti ves dan v preznojenih rokavicah in jih je težko posušit, prakticiram, da vanje vstavim bele bombažne rokavice iz kmetijske tehnike - 1€. Super se obnese. Na postanku pa jih ven potegnem in zluftam.

Tisto s fenom je tudi resnično, ko si moker na potovanju, lahko obleko na hitro posušiš, no pa lase tudi. Sem že grel tudi sobo, je bilo učinkovito.

Za resna potovanja boš moral še nabavit tri kufre, še posebej če potujeta dva.

LP Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker sem ze videl kako izgleda, ko odtrga preklopni del celade, zame samo full face integralka. da ne govorim, da zaradi taksnih celad se vedno imam obraz.

ker sem na lastni kozi obcutil kako te lahko tekstil zaj*be, zame samo usnje.

je samo moje mnenje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole tud mene zanima :hmm:

Nisem še slišal, da bi komu od vibracij ledvice odpovedale??? sicer pa je vse možno!

Tole bo kar držalo, čeprav pride v poštev bolj pri motokrosu kot pa na cesti.

Mene ledvični pas še "podpira" me precej kasneje začne boleti hrbet.

Drugače pa kakor komu paše.

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 let pozneje...
  • 2 let pozneje...

Za vse tiste ki vam primankuje prostor na večdnevnih turah (rucak,tank torba)V outlet Pami v šempeter pri Novi Gorici .Copate za na čolne.Vzemejo zelo malo prostora ko jih stisneš,zračni prijetni za hojo noga se ne poti prejsnji so mi zdržali 4 leta.Plus je tudi ko hodiš po mestu ženske mislijo da si lastnik jahte:lol1:Redna cena v isti verigi trgovin je 52Eu.Samo v poslovalnici v Šempetru outlet je 15 Eu.Je pa potrebno prosit prodajalko da jih naroči .Vzel sem št.45 eno mero večjo kot nosim.Še ene ima v trgovini št 46 ker sem naročil dvoje.

IMG_20210628_132629.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam vseskozi vso robo pakiram v majhne nosilne vrečke (kot jih imajo trgovine zazelenjavo). Tako se sveže in porabljena oblačila ne mešajo, lažje iščem po kovčku, tudi če bi kovčki malce zamočili ostane vse suho.... Itak pa majhne vrečke vedno pridejo prav (npr. za smeti ipd).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, John2005 pravi:

Teli videi za pakiranje so ful fini. Noben pa ne pokaže kaj pol nardiš, ko je pol cunj ponucanih pol pa svežih. 

opereš :P

ps. mogoče sem že zapisal, ampak nekaj sem se naučil:

bolje 3 komplete tehničnega perila pa eno mikico za zvečer, kot pa obratno

bolje 3x moto štumfi kot, 3x navadni štumfi :D

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, John2005 pravi:

Teli videi za pakiranje so ful fini. Noben pa ne pokaže kaj pol nardiš, ko je pol cunj ponucanih pol pa svežih. 

Ponucane zmečem stran?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, John2005 pravi:

Teli videi za pakiranje so ful fini. Noben pa ne pokaže kaj pol nardiš, ko je pol cunj ponucanih pol pa svežih. 

saj pa ni treba,da si vsak dan svež in stuširan ... jaz vedno minimalno poleg nesem ... ko oblečeš sveže pač "umazano" zložiš

pred 23 minutami, Kmet2 pravi:

Ponucane zmečem stran?

to je stara šola, da vzameš stare majice npr. in jih vsak dan potem zavržeš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, Snečer pravi:

saj pa ni treba,da si vsak dan svež in stuširan ... jaz vedno minimalno poleg nesem ... ko oblečeš sveže pač "umazano" zložiš

to je stara šola, da vzameš stare majice npr. in jih vsak dan potem zavržeš

Jaz pač tako delam. 

Kar se mi nabere čez leto ponošenega, dotrajanega vzamem na trip in mečem stran... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!