Skoči na vsebino

X-lite 602 vs HJC FG-15


nikko

Priporočene objave

Morda bo koga motilo novo vprašanje o čeladah, samo naj prej prebere celotno vprašanje.

Do jutri imam rezervirana zadnja modela omenjenih čelad (pri različnih trgovcih) ter me zanima vaše mnenje o obeh izdelkih. Obe ponujajo s popustom po ceni okoli 250€ (osnovna nolanka brez poslikave je 200€), obe sta kompozitni (mešanica steklenih vlaken in karbona), obe imata sistem zapenjanja "skozi dva obročka" namesto na "klik", stojita mi dobro na glavi, sta precej lahki in naj bi obe bili aerodinamične oblike (za hitrejšo vožnjo). Nolanka ima za razliko od HJC 5 letno garancijo (HJC le 2 letno), nolanka ima še predpripravo za komunikacijski kit (bluetooth kit), slednje ni ravno prednost, ker sem mnenja da je motilni faktor poleg tega je zadeva še dodatnih 200€.

V eni trgovini sem gledal še čelado SHARK RSI EDEN za 260€, ki je po opisu podobna zgoraj omenjenima, motilo me je le to da sem se z ustnicami skoraj dotikal prednjega dela, zato mi nekako ni sedla.

Res bi prosil za malo nasvetov, ker ostalo opremo sem že kupil z čelado imam pa malo težav pri odločitvi. Sicer sem naštel skoraj vse parametre vendar izkušnje iz prakse vse to presežejo.

PS čelado kupujem za uporabo na yamahi R6, vozil se bom pretežno ob lepem, toplem sončnem vremenu.

Popravljeno . Popravil nikko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej stric, dej nehi že za čist vsako vprašanje, ki ga imaš odpirat novo temo, k tale je mislm da že ena ta četrta od tebe, pa bi prav vsako vprašanje lahko dal v kako že obstoječo. :nono: Moderatorji začnite malo klonkat. :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!