Skoči na vsebino

Aparat za TIG varjenje


Dry

Priporočene objave

Ok, to kr mam še porabim pol pa jeklenko kupim da ne bo vojne. 

Torej zakaj zmrzuje... mraz je zunaj bilo je med 0 in - 2 in še burja je pihala. 

Zakaj je treba gret ventil, ker pri spremembi tlaka plin vzame ali odda energijo torej gre iz 40 bar na 2 bar in ohladi ventil. Če je zunaj nad 15°C je za moje krtatke vare to dovolj da ventil dela. 

@thumper, preden sem si naredil stojalo sem poskusil z gasilnim pokonci, zmrzne ventil sredi poletja, (zdej nisem prepričan ampak če se prav spomnem ko gre co2 iz tekoče v plinasto fazo lahko ohladi na - 50) tako da za te majhne ventile je zajem plinaste faze nujen. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

17 minutes ago, thumper said:

dej še enkrat preber no.. cev ima dovolj velik premer - jeklenka zmrzuje od zunaj na noter..problem so majhne luknje na izstopnem ventilu in potem na reducir ventilu.. 

grelec je zato- in zato je montiran na cev med izstopnim in reducirjem -  , da greje na eno stran izstopni, na drugo pa reducir..

Pa kje ti vidiš težavo? Jaz sem mu predlagal rešitev. Sporen je samo tvoj predlog, da naj obrne jeklenko in se bomo potem pogovarjali. Kaj mu predlagaš, da naj obrne in s tem premakne zajem iz plinaste v tekočo fazo? Neumnost.. Vemo v čem je problem, podhladitev pri ekspanziiji, kljub zajemu v plinasti fazi. Povej mi v katerem delu se motim? 

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 urami, XTR pravi:

Vemo v čem je problem, podhladitev pri ekspanziiji, kljub zajemu v plinasti fazi. Povej mi v katerem delu se motim? 

v tem primeru se ne motiš..  eno grelno blazino za noge naj da okoli pa bo rešeno.. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker model kupuje gasilni aparat, zato da ima C02, ne more odstrant notranja cevke, zato muči muku. Verjetno mu ni nihče povedal, da se prazni CO2 gasilnik enostavno da ponovno napolnit in ni nobene potrebe, da kupuje vedno novega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 hours ago, Lipstick said:

Ker model kupuje gasilni aparat, zato da ima C02, ne more odstrant notranja cevke, zato muči muku. Verjetno mu ni nihče povedal, da se prazni CO2 gasilnik enostavno da ponovno napolnit in ni nobene potrebe, da kupuje vedno novega.

Če aparat nima A testa ti ga nočejo napolnit, kot sem zgoraj napisal če bom kaj več varil si bom privoščil jeklenko. (plačevat A test za gasilni je brezveze, raje potem kupim tapravo jeklenko, gasilni je samo zato ker sem jih uspel dobiti po nižji ceni kot je eno polnjenje CO2 plina)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Nabavil wtl 200 AC/DC z malo jeklenko in manometrom.. skoraj bankrotiral samo bo "nice".. ko bo garaža zrihtana..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, thumper said:

Nabavil wtl 200 AC/DC

WSME 200 ali 200E ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, XTR pravi:

WSME 200 ali 200E ?

moram pogledat..

200 E .. a sem zgrešil?kolega ga ima pa je zelo zadovoljen pa na šihtu profesionalno vari .

pred 15 urami, smasher pravi:

Kaj znaš varit aluminij? @thumper

že leta ne več ..sam bom ko si garažo zrihtam..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

15 hours ago, thumper said:

200 E .. a sem zgrešil?kolega ga ima pa je zelo zadovoljen pa na šihtu profesionalno vari .

Nisi zgrešil. En prodajalec me je sicer malo presenetil z negativnim mnenjem o tej seriji, da naj ne bi bili tako zanesljivi kot stari WSME. Po več profesionalnih aparatih sem ga vseeno kupil, ker sem rabil enega poceni AC. Tudi mnenje profi varilca je pozitivno. Dopoldne uporablja Fronius, popoldne 200E. Nima kakšnih resnih pripomb, IPO Tolls-a mi je pa odsvetoval (ne vem pa točno kateri model je testiral). 670€ je malo, za vse kar nudi. Pol-profi AC se začnejo pri 1800€, profi pa 2800€...  

Moti me le glasen ventilator, brez preklopa v standby. Večinoma varim pod 70A, ventilator pa na polno tuli... Vse ostalo je ok. 

 

Popravljeno . Popravil XTR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, XTR pravi:

Nisi zgrešil. En prodajalec me je sicer malo presenetil z negativnim mnenjem o tej seriji, da naj ne bi bili tako zanesljivi kot stari WSME. Po več profesionalnih aparatih sem ga vseeno kupil, ker sem rabil enega poceni AC. Tudi mnenje profi varilca je pozitivno. Dopoldne uporablja Fronius, popoldne 200E. Nima kakšnih resnih pripomb, IPO Tolls-a mi je pa odsvetoval (ne vem pa točno kateri model je testiral). 670€ je malo, za vse kar nudi. Pol-profi AC se začnejo pri 1800€, profi pa 2800€...  

Moti me le glasen ventilator, brez preklopa v standby. Večinoma varim pod 70A, ventilator pa na polno tuli... Vse ostalo je ok. 

ena zanimiva.. v eni tovarni tukaj pri nas imajo froniuse in merkle na vzdrževanju..zaradi visoke vlage vseskozi problemi..wtl brez problemov..

jaz bom imel v garaži relativno majhen kot za delavniški prostor - cca 2.3x2.3m - na eni strani bo ponk za fino na drugi za varjenje..pri varjenju pride itak ventilator za odsesavanje dima tako da verjetno me hladilni ventilator ne bo zelo motil.. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Ne znam narest kot treba, plačal A test, in je gasilni aparat dobil novi počasni ventil in pečat da je dobr do 2030. 

Pa nisem zdržal pa sem probal če tudi nedokončana dvigalka dvigne avto. To je tisto kar sem varil ponoči, ampak ponoči delani vari so še grši kot tisti delani čez dan. Avto dvignjen samo toliko da so bila kolesa od tal. 

 

sketch-1628456758151.png

sketch-1628456797931.png

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!