Jump to content

Aparat za TIG varjenje

Recommended Posts

Ok, to kr mam še porabim pol pa jeklenko kupim da ne bo vojne. 

Torej zakaj zmrzuje... mraz je zunaj bilo je med 0 in - 2 in še burja je pihala. 

Zakaj je treba gret ventil, ker pri spremembi tlaka plin vzame ali odda energijo torej gre iz 40 bar na 2 bar in ohladi ventil. Če je zunaj nad 15°C je za moje krtatke vare to dovolj da ventil dela. 

@thumper, preden sem si naredil stojalo sem poskusil z gasilnim pokonci, zmrzne ventil sredi poletja, (zdej nisem prepričan ampak če se prav spomnem ko gre co2 iz tekoče v plinasto fazo lahko ohladi na - 50) tako da za te majhne ventile je zajem plinaste faze nujen. 

• Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• smasher

17

• XTR

9

• thumper

6

• Dry

3

Top Posters In This Topic

Popular Posts

... če smem malo OFF/ON topic: ...poznam kar nekaj folka, ki kupuje varilni stroj ... pa da bo malo boljši, da se bo dalo dobro variti... ...pa jih vprašam, kolko kaj znajo variti ....

Naj vam opišem mojo izkušnjo ki, je tudi mene presenetila... Pred letom in pol so nam iz proizvodnje ukradli 8 Froniusov (6xTig, 2x Mag) in 2x Kempi Tig. Zaradi velike vrednosti opreme in caso

Jaz bi imel, Tig, Mig in plazmo, morda bi mi 1x letno prišlo prav  treba kupit vse in vsaj 300L kompresor  

Posted Images

17 minutes ago, thumper said:

dej še enkrat preber no.. cev ima dovolj velik premer - jeklenka zmrzuje od zunaj na noter..problem so majhne luknje na izstopnem ventilu in potem na reducir ventilu.. 

grelec je zato- in zato je montiran na cev med izstopnim in reducirjem -  , da greje na eno stran izstopni, na drugo pa reducir..

Pa kje ti vidiš težavo? Jaz sem mu predlagal rešitev. Sporen je samo tvoj predlog, da naj obrne jeklenko in se bomo potem pogovarjali. Kaj mu predlagaš, da naj obrne in s tem premakne zajem iz plinaste v tekočo fazo? Neumnost.. Vemo v čem je problem, podhladitev pri ekspanziiji, kljub zajemu v plinasti fazi. Povej mi v katerem delu se motim? 

pred 22 urami, XTR pravi:

Vemo v čem je problem, podhladitev pri ekspanziiji, kljub zajemu v plinasti fazi. Povej mi v katerem delu se motim? 

v tem primeru se ne motiš..  eno grelno blazino za noge naj da okoli pa bo rešeno.. :P

Ker model kupuje gasilni aparat, zato da ima C02, ne more odstrant notranja cevke, zato muči muku. Verjetno mu ni nihče povedal, da se prazni CO2 gasilnik enostavno da ponovno napolnit in ni nobene potrebe, da kupuje vedno novega.

8 hours ago, Lipstick said:

Ker model kupuje gasilni aparat, zato da ima C02, ne more odstrant notranja cevke, zato muči muku. Verjetno mu ni nihče povedal, da se prazni CO2 gasilnik enostavno da ponovno napolnit in ni nobene potrebe, da kupuje vedno novega.

Če aparat nima A testa ti ga nočejo napolnit, kot sem zgoraj napisal če bom kaj več varil si bom privoščil jeklenko. (plačevat A test za gasilni je brezveze, raje potem kupim tapravo jeklenko, gasilni je samo zato ker sem jih uspel dobiti po nižji ceni kot je eno polnjenje CO2 plina)