Skoči na vsebino

Cestne pasti, nevarni odseki, ovinki...


K a m e n

Priporočene objave

Poglej boljše. Pesek, ki ga lokalni rally driverji namečejo :)

Zanič urejene bankine so kroničen problem slovenskih cest, posledica pa pesek razmetan po ovinkih.

Ne vem kak Avstrijcem uspe narediti ceste tako, da tega skoraj ni za opazit ?

po novem (ali malo manj novem) so notranje bankine ovinkov "opremljene" z betonskimi tlakovci; podobni tistim za dvorisce, ko trava skozi raste.

Po mojem zaradi pomanjkanja "rally driverjev". Pesek sam od sebe ne skače na cesto!

e, jok brate. jih je tudi tukaj polno. bolj kot si na dezeli vec jih najdes. ali pa sprobaj enkrat kaksno bolj "odrocno" cesto od sentilja proti graz-u, desno od ac, v nedeljo. ne rabis koledarja prireditev. tocno ves kje so bile kaksne zurke prejsnjo noc.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po mojem zaradi pomanjkanja "rally driverjev". Pesek sam od sebe ne skače na cesto!

Glede na moje izkušnje jih ni nič manj kot pri nas.

Je pa dobro pogledati bankine po Avstriji, so nekako bolj urejene in predvsem ni šoder samo nasut, kot pri nas ...

Aja, tudi makadamske ceste/kolesarske steze v Avstriji so bistveno boljše kot pri nas. Sem opazil, da uporabijo droben gramoz in ga celo z valjajo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 let pozneje...

Če se bo kdo vozil po stari cesti MB-Slov. Bistrica naj povsod pazi ker je na cesti ena tona blata, ki so ga vrli traktoristi navozili na cesto. Sploh nevarno je od Zgornje Polskave do Slov. Bistrice po ovinkih pod hribom, če pa bo danes še deževalo bo pa katastrofa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako blato je pa res zelo nevarno, spolzko .. me prav zanima, koliko traktoristov je oglobljeno, ker mažejo ceste ... ali je kriv vzdrževalec ceste ...

 

res me zanima, kaj bi se zgodilo, če ti spodrsne na taki blatni cesti, čeprav se pelješ zelo počasi in previdno.

 

:krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako blato je pa res zelo nevarno, spolzko .. me prav zanima, koliko traktoristov je oglobljeno, ker mažejo ceste ... ali je kriv vzdrževalec ceste ...

 

res me zanima, kaj bi se zgodilo, če ti spodrsne na taki blatni cesti, čeprav se pelješ zelo počasi in previdno.

 

:krneki:

Za umazano cesto je kriv tisti, ki onesnaženje povzroči. Za padec si pa kriv sam, ker si pripeljal z neprilagojeno hitrostjo. Vzdrževalci cest pa so angelčki s trojnim sijem na glavi.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se bo kdo vozil po stari cesti MB-Slov. Bistrica naj povsod pazi ker je na cesti ena tona blata, ki so ga vrli traktoristi navozili na cesto. Sploh nevarno je od Zgornje Polskave do Slov. Bistrice po ovinkih pod hribom, če pa bo danes še deževalo bo pa katastrofa.

 

Tudi med Želimljami in Igom je cesta popolnoma v blatu.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za umazano cesto je kriv tisti, ki onesnaženje povzroči. Za padec si pa kriv sam, ker si pripeljal z neprilagojeno hitrostjo. Vzdrževalci cest pa so angelčki s trojnim sijem na glavi.

 

<rant>

Saj ne da bi provociru, ampak, a mam jest kot pošten državljan, reden davkoplačevalec, nisem v kazenskem postopku, ne norim po cestah, ne pretepam nemočnih, plačujem razno razne bencinske tolarje in cestne takse, pravico pričakvat da pa čist vsak meter ceste, ki je namenjena za normalno vožnjo 90km/h ni neki usran od zemlje al pa nafte tko kot je konkretno zalita cesta z nafto al nečim od Podnarta do Malega dobrega polja zdajle? Razumem sicer, da moraš pričakovat na cesti nepredvidene pizdarije, kot so mularija al pa divjad, ne pa da morš čist vsak božji mal nepregleden ovink peljat 30 ker je navožen šoder al pa karkol kar te vrže po tleh. Zakva je pol sploh splošna omejitev 90? Zakva ne dajo 30, če je pa tak realn stanje po cestah. Aja, pol nebi mogl pisat neprilagojena hitrost. Pol bi moral tapravga krivca iskat...

</rant>

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

<rant>

Saj ne da bi provociru, ampak, a mam jest kot pošten državljan, reden davkoplačevalec, nisem v kazenskem postopku, ne norim po cestah, ne pretepam nemočnih, plačujem razno razne bencinske tolarje in cestne takse, pravico pričakvat da pa čist vsak meter ceste, ki je namenjena za normalno vožnjo 90km/h ni neki usran od zemlje al pa nafte tko kot je konkretno zalita cesta z nafto al nečim od Podnarta do Malega dobrega polja zdajle? Razumem sicer, da moraš pričakovat na cesti nepredvidene pizdarije, kot so mularija al pa divjad, ne pa da morš čist vsak božji mal nepregleden ovink peljat 30 ker je navožen šoder al pa karkol kar te vrže po tleh. Zakva je pol sploh splošna omejitev 90? Zakva ne dajo 30, če je pa tak realn stanje po cestah. Aja, pol nebi mogl pisat neprilagojena hitrost. Pol bi moral tapravga krivca iskat...

</rant>

Policaji lažje napišejo položnicu vozniku, ki je zletel s ali po cesti kakor pa da se ubadajo s strici iz ozadja, ki upravljajo s cestami. Jih lahko dobijo še za ušesa.

Ne rečem, včasih je res voznik sam kriv za svojo nesrečo zaradi umazane ceste ker pač ni bil pazljiv ali je bil prehiter. Povečini pa je krivo prepočasno ukrepanje policije ali pa upravljalca cest.

Popravljeno . Popravil nazo13
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj je bilo isto s parkiranjem na pločnikih in kolesarskih stezah okoli Stožic  :krneki:

Popravljeno . Popravil maus
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

P*zda me raz*uka ta drek na cesti od taktoristov. Jaz sem že nekaj prijav naredi, sicer policija ukrepa, samo je naslednji dan spet isto. Res je težko z lopato potegnat po tavečjem drek z gum, p*zda jim ma*erna glupa. Ne rečem da bi blo mal, ampak da so cele gruče blata na cesti pa ni normalno. Naredite prijave tudi ostali, večinoma so lepo sredi dreka do domov tarktoristov, tako da ni dvomov kdo je bil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nejc, ja pol pa traktorista  Kmeta ustav in mu reci naj pomete za seboj. Jest to v naših krajih ne upam, ker pol bo treba pred motorko bejžat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nejc, ja pol pa traktorista  Kmeta ustav in mu reci naj pomete za seboj. Jest to v naših krajih ne upam, ker pol bo treba pred motorko bejžat.

Kaj te voziš zaena jajca od motora, da se bojiš, da te bo tlačan na motorki dohitel?

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz nerabim nobenega sledit, samo pokličem policijo, povem kje drek je, oni mu samo sledijo do dvorišča in je to to. Koliko je kazen nevem, sigurno pa ni zastonj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tega:

 

 

Ja samo zaj imajo res tako hitre traktorje, da se bogi blat ne more več držat gume do doma in ga reveža odnese tja po cesti, kjer potem negiben obleži, pa še drugi ga potem zgazijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na cesti čez Vršič je ogromno "kravjekov", ki so odlična podlaga v serpentini, zadnjič mi je fino prvo kolo pobralo, še dobro da je kmalu zatem prijelo... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cestni odseki in pasti so povsod!

Vsako križišče, vsak ovinek, vsi kandelabri in ograje, vsa vozila v prometu vključno z bedastimi vozniki, ki ne znajo uporabljati smernikov in vzvratnih ogledal itd... Skratka, če hočeš danes preživeti v prometu, moraš imeti res prekleto srečo. Pa tudi zaradi nas samih, da se razume (hitrost, promile v obtoku, objestnost in še marsikaj...

 

Letos so mi štirje (4) izsilili prednost. Grobo!!! A sem se izvlekel. Tako, ali drugače. (Razen enkrat, ko se je na zadnjem sedežu za mano peljal angel varuh...) In vedno bi potegnil kratko - če nebi imel glave kakor Googlova kamera s 360 stopinjskim delovnim območjem... Pa od tetke z ruto zavezano v zatilju, do triinosemdeset let starega strička, ki mi je izza vogala nastavil avto točno tam, kjer sem se pravilno peljal - katermu sem potem z usmerjanjem prometa pomagal, da se je skotalil na svoj vozni pas on se odpeljal (upam, da domov, če ga je spremljalo vsaj malo sreče!) Pa dama s telefonom na ušesu, katerega bi ji zabil v gofljo, da bi ga požrla kot krompir... Itd, itd...

Skratka - preživeti danes v prometu je res en velik, življenjski zalogaj.

Evo - takle 'mamo!

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

tlele bi se opisal tvoj dogodek in lokacija z nesrečnim, zahtevnim ali drsečim ovinkom.... skratka kje je kdo mal ven ustrelu. mogoče bo drug tam previden?!?

V temi Jadranka se opisuje pot za Starigradom, 6 lih ovinkov....tam so na desni ene rožce...

ravno zadnč mi je motolover opisal nesrečo HR moto policista ma tem ovinku. V smeri (našega) vračanja se ovink dodatno zalomi....

men osebno je zoprn en drug ovink, ga bom najdu na guglu ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

morda bi veljalo napisati v naslov teme nevaren ovinek ali kako drugače.

neglede na toporišiča dajem prvi ovink, smer lj, za odcepom Rakek, desni dol v lukno prtoti osameli bajti. pri ene 120 me je čist na drug pas prestavl - nehote :)

https://maps.google.com/maps?q=45.798264N+14.235400E+%28Raubarkomanda%2017%2C%206230%20Postojna%2C%20Slovenia%29&z=17

(fak off pa tale link) nevem kako eni znate iz street wiewa not zataknt u 2 besedah....

pa se enga mam na jadranki po karlobagu , sam d ga najdem :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato pa je opozorilnih znakov, da je vse "armen".

Ovink je pač ovink, ko se jih enkrat naučiš, vsaj takih ki jih "drgneš" stalno potem ni problem.

Meni so bolj problem stvari, ki se menjajo (drugi udeleženci, poškodbe na cesti, živali....)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene najolj zanima kako nekateri upajo na polno v neznane ovinke ?

 

Pride to z kilometri vožnje in zaupanjem v motor ter pneumatike ?

 

Jaz ovinke ki jih dobro poznam vozim lahko na polno s tem da je še rezerve, ovinke oz.. ceste ki ne poznam pa nekako mam blokado in jih jemljem 3x bolj previdno.

Popravljeno . Popravil jany
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!