Skoči na vsebino

Cestne pasti, nevarni odseki, ovinki...


K a m e n

Priporočene objave

Na nemški cesti iz smeri Črnuče proti AC (pred semaforjem).

Odnese ven, je hinavski, pa še drsi k svina! :yes: :O

Popravljeno . Popravil moto rider
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz Medvod-Jeperca smer Škofja Loka

 

Slika nove bitne slike.bmp

 

meni je pa ta ovinek omembe vreden,

v suhem in čistem sicer druga polovica zabavna, ampak v mokrem je pa kpl nevaren.

Na vhodu neravnine kolesnice kamionov , katere se nadaljujejo še skozi najmanj polovico ovinka, potem pa sicer lep asvalt ampak zna biti precej prašen in drseč.

 

 

Srečno vožnjo vsem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako "zemo" razume napis Curva pericolosa? 

Opasna kurvo..

Sam zemo more mal taljansku razumt,da pride na opasno kurvo,ta je ku una k je zemo slabo razumu italjansko turistko k mu j rekla bacci mi amore,pa jo je u morje vrgu :grim  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.....,ta je ku una k je zemo slabo razumu italjansko turistko k mu j rekla bacci mi amore,pa jo je u morje vrgu :grim  

 

zmagu je ... še dobr, da je ni s kurvo na owinku zmerju umes :lol:

 

eden bolj smotanih hitrih ovinkov je levi ovinek v smeri postojna - planina  pod podvozom ravbarkomanda ...

 

:krneki:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz Lj proti Litiji malo ven iz vasi Hotič blagi levi ovink, kakšnih 200m pred odcepom za Vače, zunanji meter ceste vidno visi na ven

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zgleda d mamo podobne obcutke glede krivin.

une dve na nemski pa jeprci nista niti avtom prjazna,

tale pr ravbarkomandi pa ne ves a bi ga navil pa eventuelno na un pescen parkplac oddrsal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od Slovenske Bistrice proti Konjicam v kraju Vrhole, desni ovinek, ki se zategne in cesta gre navzdol.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na nemški cesti iz smeri Črnuče proti AC (pred semaforjem).

Odnese ven, je hinavski, pa še drsi k svina! :yes: :O

tam je itak 80 omejitev, kva kompliciras :P
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz Lj proti Litiji malo ven iz vasi Hotič blagi levi ovink, kakšnih 200m pred odcepom za Vače, zunanji meter ceste vidno visi na ven

 

...na istem mestu pa je udrtina, ki te pri malo večji hitrosti tako razmeče, da ne obvladaš več motorja. Z avtom nič drugače.

Tu je šlo že nekaj motorjev v totalko, avti, pred nedavnim celo en tovornjak!!

P.S.

Točno na tem delu (ovinku) je potoček s kanalizacijsko cevjo, kjer pa se teren (cesta) vsako leto majčkeno posede!! (To opazijo vsi, le cestni vzdrževalci ne.)

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cel odsek, tam v hrib, od Podpeči, pa do Preserj. Asfalt drsi tudi z mojimi 75 Km.   :kva1:

Popravljeno . Popravil Janezs
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko tole berem, se mi zdi, da bi bil bolj primeren naslov teme:"Nevaren ovinek za motoriste - kje ga ni?".

Sicer pa je res, da so naše ceste totalno v qu... :BUA:  in je vožnja vse bolj podobna (ruski) ruleti. če rata, rata...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kter ovinek je nenevaren, če ga pripelješ z neprilagojeno hitrost :?

 

sam vprašam, ne se takoj name jezit :cry:

 

:krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kter ovinek je nenevaren, če ga pripelješ z neprilagojeno hitrost :?

 

sam vprašam, ne se takoj name jezit :cry:

 

:krneki:

un k ma izletno cono, recimo:

mehka trauca,

bale sena,

1000000€ (ke bi še jz izletel) :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5km iz Karlobaga proti Paklenici se nahaja en nevaren ovinek ,takozvani zajčji ovivunk  :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za take in podobne uničene ovinke, kot so omenjeni v tejle temi, (cestne površine) zaradi katerih te "razmeče" da ne rečem, katapultira iz ovinka, pa naj si bo z motorjem ali z avtom, zavarovalnice v Ameriki odštevajo milijonske odšlodnine.

Pri nas pa postavijo prometni znak, kjer je narisana grbina, ponavadi pa še to ne, ampak se raje zaščitijo z zakonom, da si sam odgovoren za vse, kar se ti lahko zgodi na naših kolovozih.

P.S.

Zadnjič sem proti Ljubljani peljal dobrega, starega prijatelja iz Avstralije.

V Dolu pri Lj. sva se ustavila pred semaforjem, oz.nekaj metrskim mostičkom, zaradi hkratne prepovedi vožnje v obeh smereh. Vprašal me je:

"Zakaj pa je tukaj semafor?" (glede na to, da navidez ni nobenega gradbišča, niti kakršnega koli razloga za oviranje prometa... ) Bilo me je sram reči, da država nima denarja za mostiček,  :O  :slap:  katerega bi adaptiral vsak kmet do svojega posestva...!! :yes:

 

No, evo - tak'le 'mamo! :BUA:

Popravljeno . Popravil moto rider
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5km iz Karlobaga proti Paklenici se nahaja en nevaren ovinek ,takozvani zajčji ovivunk  :grim

meni je najlepši :) je Samo rekel, da sem ga doktorsko prevozil, sem pa bil v nasprotno smer!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

takole pri siolu vidijo nevarne ovinke

 

http://www.siol.net/avtomoto/novice/2015/04/motoristi_amzs.aspx

 

pri amzs pa pravijo da jih samo polovica 'zna' vozit. Legvan bi lahko opisal kaj 'zna' pomeni da bo tud druga polovica vedla ?!

 

Vsi se vsajajo na motoriste, vozi previdno, dajejo nasvete kaj kako zakaj.... naj še kdo darsu da nasvet, za popravilo cestišč...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je pa osnova.

tok je blo čez hrvate rečenga.... ampak zdej ko se mal več dol vozm morm rečt da vsakič srečam oranžne modele  (Jadranka npr) kako pedenajo cesto...

za 100 motorjev in 6 avtov

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

avgusta še nisi bil dol, a? :ninja:

 

:OK:  NE.

 

mora bit mučno in tud nevarno glede na ovinke...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kwa sikaš ... kaj ma spet DARS z glavnimi in stranskimi cestami :? ... verjetno si mislil DRSC

 

kawo si mi doužn :P

 

drugač pa .... vsi ovinki so nevarni, če jih ne znaš peljat ... čudn, da niso omenili, da ko kažejo posnetke iz žegnanj imajo vsi pire v rokah ... verjetn samo za foro ... ker pijejo verjetno ne ... če bi bla taka udeležba v Kopru in Postojni, kjer so policaji imeli poligon varne vožnje, bi verjetno bolj prispevali k varnosti k vsa žegnanja ;)

 

 

:krneki:

 

alpa to no.... my bad :)

 

dobiš :kava:

Popravljeno . Popravil motozajebant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 ko kažejo posnetke iz žegnanj imajo vsi pire v rokah ... verjetn samo za foro ... ker pijejo verjetno ne .

Evo. To. Po moje tist pir novinar s sabo prnese, pa reče motoristu, nej mu mal prime kozarc.. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!