Skoči na vsebino

Cestne pasti, nevarni odseki, ovinki...


K a m e n

Priporočene objave

Nevaren ovinek: Piključek na AC Logatec smer Ljubljana. Zadnji del ovinka v desno je bilo zame danes pravo presenečenje, skor fuknu pas mater (pa še en kurac se mi je z avtom prlepu na tablco).

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nevaren ovinek: Piključek na AC Logatec smer Ljubljana. Zadnji del ovinka v desno je bilo zame danes pravo presenečenje, skor fuknu pas mater (pa še en kurac se mi je z avtom prlepu na tablco).

Ga dobr zalomi a,tud men se je to pred leti zgodilo,pa nikol več ,zdej ga položim ko profesor  :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da si profesor in da sem jaz začetnik z zelo težko kravo, bi se priporočal za eno skupno u izi furo. Mogoče bi lahko organiziral za več začetnikov. V poštev ne pride le Jadranka, ker tam si pa bos :)

 

Ovinek... ne vem kater idiot je projektiral tist odsek...sm se že v ograji videl.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nevaren ovinek: Piključek na AC Logatec smer Ljubljana. Zadnji del ovinka v desno je bilo zame danes pravo presenečenje, skor fuknu pas mater (pa še en kurac se mi je z avtom prlepu na tablco).

Poznam me ne presenet več,če se ti  pa prlep ga pa ignoreri in pel kot znaš in ga pust u k ....!(če boš gledu nega te bo še kakšen ovink presenetu)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da si profesor in da sem jaz začetnik z zelo težko kravo, bi se priporočal za eno skupno u izi furo. Mogoče bi lahko organiziral za več začetnikov. V poštev ne pride le Jadranka, ker tam si pa bos :)

 

Ovinek... ne vem kater idiot je projektiral tist odsek...sm se že v ograji videl.

Jaz sem ti tak profesor z vijaki po celem teleščku  :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da si profesor in da sem jaz začetnik z zelo težko kravo, bi se priporočal za eno skupno u izi furo. Mogoče bi lahko organiziral za več začetnikov. V poštev ne pride le Jadranka, ker tam si pa bos :)

 

Ovinek... ne vem kater idiot je projektiral tist odsek...sm se že v ograji videl.

pri 40 na uro si imel težave z ixo  :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....

tok je blo čez hrvate rečenga.... ampak zdej ko se mal več dol vozm morm rečt da vsakič srečam oranžne modele  (Jadranka npr) kako pedenajo cesto...

...

ta oranžne v akciji sem videl praktično ob vsakem obisku jadranke, kontrolorji stanja ceste oz. drugi.

  :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni je najlepši :) je Samo rekel, da sem ga doktorsko prevozil, sem pa bil v nasprotno smer!

sem imel drugega v mislih, pokažem ob priliki

(isti odsek kot zajčji a nazaj proti Paklenici, cesta je dvignjena nad morjem in v spuščanju in se za zaprtim desnim okoli hriba zalomi). 

Dejansko si ga odpeljal kirurško natančno (brzina, koriščenje razpoložljivega prostora).

Kmet bo vedu kateri, na zadnji skupni furi (z Borutt-om), me je za ovinkom spustil naprej.

Popravljeno . Popravil gsxf750
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nevaren ovinek: Piključek na AC Logatec smer Ljubljana. Zadnji del ovinka v desno je bilo zame danes pravo presenečenje, skor fuknu pas mater (pa še en kurac se mi je z avtom prlepu na tablco).

zato je tam hitrost omejena na 40.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zato je tam hitrost omejena na 40.

Ja, en redkih priključkov na AC, kjer z avtom res ne moreš bistveno hitrej  :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, en redkih priključkov na AC, kjer z avtom res ne moreš bistveno hitrej  :whistle:

ta ovinek pa res ni nč posebnega... ko se na koncu še malo zalomi, ga lahko prav fino fukneš na kolen na začetku me edino motijo une črte za na ravnost ... kam pa mj hudiča grem :P ... isti je kot na Brezovici, če greš od Paviljona na AC proti LJ ...

 

:krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res ne vem, če je bilo 40. Nisem gledal na števec, ker sem imel bolj pomembno delo - izognit sem se moral ograji, pa pazit, da me tist od zadaj ne pobere, ampak na oko kej dosti več kot 45 ni bilo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ta ovinek pa res ni nč posebnega... ko se na koncu še malo zalomi, ga lahko prav fino fukneš na kolen na začetku me edino motijo une črte za na ravnost ... kam pa mj hudiča grem :P ... isti je kot na Brezovici, če greš od Paviljona na AC proti LJ ...

 

:krneki:

Rekla sm z avtom.. :P pa nimam športnega in te kr razmetava tam po ovinkih.. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ta ovinek pa res ni nč posebnega... ko se na koncu še malo zalomi, ga lahko prav fino fukneš na kolen na začetku me edino motijo une črte za na ravnost ... kam pa mj hudiča grem :P ... isti je kot na Brezovici, če greš od Paviljona na AC proti LJ ...

 

:krneki:

Precej časa nazaj, je mlad par na cestni raketi zdrsel pod avto, na ovinku, ki ga Maus opisuje - Paviljon AC proti LJ. Sopotnica ni preživela :(

Popravljeno . Popravil urkoman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nevaren ovinek: Piključek na AC Logatec smer Ljubljana. Zadnji del ovinka v desno je bilo zame danes pravo presenečenje, skor fuknu pas mater (pa še en kurac se mi je z avtom prlepu na tablco).

 

Predvidevanje in leta prinesejo modrost. Ali pa sivo glavo. Predvsem je pa pomemben pogled v daljavo oziroma v najbolj oddaljen del ovinka. Če je ovinek nepregleden, potem to pomeni, da lahko pričakuješ nepričakovano. 

 

Na tistem ovinku sta en gospod in njegova gospa z avtom počakala na ograji. Pa sva si ju s sodelavcem "privoščila". Kajti, takrat je bila cesta mokra, ta gospod je pa pripeljal prehitro in posledično obstal na ograji. Sta se izgovarjala na avto pred njima, kateri je vozil počasi in po njunem izletu odpeljal naprej. Seveda je odpeljal, če je pa prilagodil hitrost. Zato je pa višje napisano, da sva si ju privoščila, ker sva se kar utrudila z razlaganjem pravil in v tem primeru z razlaganjem o krivdi. Kazni nista dobila, ampak sva jima pomagala, da sta lažje počakala avtovleko, saj se je avto zataknil za ograjo in ga nismo mogli premakniti. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predvidevanje in leta prinesejo modrost. Ali pa sivo glavo. Predvsem je pa pomemben pogled v daljavo oziroma v najbolj oddaljen del ovinka. Če je ovinek nepregleden, potem to pomeni, da lahko pričakuješ nepričakovano. 

 

Na tistem ovinku sta en gospod in njegova gospa z avtom počakala na ograji. Pa sva si ju s sodelavcem "privoščila". Kajti, takrat je bila cesta mokra, ta gospod je pa pripeljal prehitro in posledično obstal na ograji. Sta se izgovarjala na avto pred njima, kateri je vozil počasi in po njunem izletu odpeljal naprej. Seveda je odpeljal, če je pa prilagodil hitrost. Zato je pa višje napisano, da sva si ju privoščila, ker sva se kar utrudila z razlaganjem pravil in v tem primeru z razlaganjem o krivdi. Kazni nista dobila, ampak sva jima pomagala, da sta lažje počakala avtovleko, saj se je avto zataknil za ograjo in ga nismo mogli premakniti. 

Sej veš enim nam gre lažje v želodec kot v glavo  :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res ne vem, če je bilo 40. Nisem gledal na števec, ker sem imel bolj pomembno delo - izognit sem se moral ograji, pa pazit, da me tist od zadaj ne pobere, ampak na oko kej dosti več kot 45 ni bilo. 

brez velikega moraliziranja - tam je pred vstopom skozi cestninsko postajo 40 .. na nadvozu se vidi , da se dol ne vidi nič od vstopa / uvoza na ac... torej če si že prekoračil hitrost potem bi jo zmanjšal pred vstopom v ovinek ...

 

na tako finto kot ti pišeš sem se tudi jaz včasih zgovarjal - na vse druge .. sčasoma sem pa ugotovil da nekajkrat le nisem imel prav ..no sej tud danes včasih nimam sam kaj čmo tko je... že dost da si kej sploh priznam da mam narobe - sploh če se vse srečno izteče..

 

se pa stvari na cesti dogajajo posledično ... zakaj bi jaz moral hudiča pazit na tistega zadaj ?? ok če bi zmanjšal pred vstopom v ovinek bi bil tudi ta zadaj avtomatsko počasnejši - rajš na 30 pa mu potem potegnem tistih varnih 10m skoz in iz ovinka..

 

velika razlika je v tem ali se ti zvrneš in si ti kriv ter po možnosti kriv še zato ker je tvoj motor odbilo v zadaj vozeči avto v bok čeprav se ti je ognil ...

ali pa če te un od zadaj nabaše ??? zaradi neprimerne varnostne razdalje... in nekaj - avto komot zabremza v ovinku - sploh pri 45km/h  - :grim  - se ustavi prej kot v 10m...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da si profesor in da sem jaz začetnik z zelo težko kravo, bi se priporočal za eno skupno u izi furo. Mogoče bi lahko organiziral za več začetnikov. V poštev ne pride le Jadranka, ker tam si pa bos :)

 

Ovinek... ne vem kater idiot je projektiral tist odsek...sm se že v ograji videl.

 

Par nasvetov - če gledaš ograjo, boš v ograji končal. Vedno gledaj v smer v katero hočeš, nikoli v oviro. Spravi se na tečaj varne vožnje na Vransko. V enem dnevu se boš naučil veliko. Pa manevriranje z motorjem se splača redno vadit na kakem poligonu... jaz precej telovadim na poligonu v Lj, pri avtosejmu.

 

Nevarni ovinki pa... na Planini se jih ene par prav lepo zapre  :ninja:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Nevaren ovinek, pa ne zaradi samega ovinka, ampak zaradi uvoza, ki je v ovinku in nima nobenega ogledala. Na google ni videti tako grozno, samo če dodate pa visoko travo, malo več zelenja, pa voznik ne vidi, da kdo prihaja. Pa meni se zdi, da tudi table ni za stransko cesto z desne.

https://www.google.si/maps/@45.886898,13.847414,3a,75y,105.23h,83.1t/data=!3m4!1e1!3m2!1slMK1RaP8r15_93bgQhWY1A!2e0?hl=en

Popravljeno . Popravil Janezs
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Opažam, da mnogi še ne vedo, da za Pesniški rondo ne potrebujejo vinjete in še vedno vozijo po traktorski cesti proti Pesnici.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 11 mesecev pozneje...

Ne tako zelo dolgo nazaj so preplastili del desnega ovinka takoj za tablo 'nevaren cestni odsek' ko se spuščaš s Predela proti Logu pod Mangartom. Že od takrat dalje so težave, saj precej drsi, sploh če se pripelješ v ovinek po sredini pasu. Včeraj pa je mojemu komplet spustila sprednja guma (ni ravno zabilo balance, jo je pa fajn ruknilo), rešil se je po sosednjem pasu z odrivom z nogo. Kontra ni bilo nobenega, saj je bila cesta takrat zaprta zaradi snemanja. Spodaj prilagam slike ovinka, zanima pa me na koga se lahko obrnem, da se kaj ukrene glede tega, CPG?? @Borutt ?

IMG_1800.thumb.JPG.e1f108a7ac561768d4831327efbb95a0.JPGIMG_1793.thumb.JPG.b766c6daac8899328f545791ce493b21.JPGIMG_1794.thumb.JPG.e6caa8475a49d906ae9b30e068230ba6.JPGIMG_1799.thumb.JPG.fb9e8a6fb6eb6a6ffe41a21656ead3fc.JPG

Teh nekaj pik olja dvomim da igra vlogo. Flika nima gripa, po sredini je pa tudi drseča.

  • Žalosten 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, 3nity pravi:

Ne tako zelo dolgo nazaj so preplastili del desnega ovinka takoj za tablo 'nevaren cestni odsek' ko se spuščaš s Predela proti Logu pod Mangartom. Že od takrat dalje so težave, saj precej drsi, sploh če se pripelješ v ovinek po sredini pasu. Včeraj pa je mojemu komplet spustila sprednja guma (ni ravno zabilo balance, jo je pa fajn ruknilo), rešil se je po sosednjem pasu z odrivom z nogo. Kontra ni bilo nobenega, saj je bila cesta takrat zaprta zaradi snemanja. Spodaj prilagam slike ovinka, zanima pa me na koga se lahko obrnem, da se kaj ukrene glede tega, CPG?? @Borutt ?

IMG_1800.thumb.JPG.e1f108a7ac561768d4831327efbb95a0.JPGIMG_1793.thumb.JPG.b766c6daac8899328f545791ce493b21.JPGIMG_1794.thumb.JPG.e6caa8475a49d906ae9b30e068230ba6.JPGIMG_1799.thumb.JPG.fb9e8a6fb6eb6a6ffe41a21656ead3fc.JPG

Teh nekaj pik olja dvomim da igra vlogo. Flika nima gripa, po sredini je pa tudi drseča.

Je to iz vasi Strmec proti Logu? 

Poskusi na cestnem podjetju. Čeprav mislim, da ne bo nič. Ponavadi se zadeva premakne, ko pride uraden dopis s policije. Torej lahko obvestiš tudi policijo, da napišejo Obvestilo o ugotovljenih nepravilnostih na cesti. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Možnost je tudi, da obvestiš  Direkcijo RS za infrastrukturo. Oni  so naročnik/plačnik pri rekonstrukciji magistralk. Za vsak del Slovenistana imajo koncesionarja, ki vzdrževanje izvaja. Za navedeni del je tisti, ki si ga navedel.

Po mojih izkusnjah, ker sem jih za nekaj podobnega že kontaktiral z dopisom, slikami, datumom...torej dokazi....se zna zgoditi,da ti bodo enkrat oktobra celo odgovorili z obvestilom, da so o problemu seznanili koncesionarja in da bo ta ustrezno ukrepal.

Upam, da  lahko policija pospeši...

Popravljeno . Popravil Tedybear
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 urami, Borutt pravi:

Je to iz vasi Strmec proti Logu?

Še prej, in sicer od prelaza proti vasi Strmec. Če štejem samo desne ovinke je 3. zapovrstjo.

1758773317_1.zemljevid.thumb.jpg.838e6e6e46c5e7a43c1a92d694dac1e6.jpg

https://www.google.com/maps/@46.420017,13.5831687,3a,75y,43.22h,94.75t/data=!3m6!1e1!3m4!1sI9kuNa6-k9dD9VvzYGk8EQ!2e0!7i13312!8i6656

Sporočilo sem poslala policiji, cestnemu, cestni bazi Bovec in Direkciji RS za infrastrukturo. Upam, da bo vsaj eden izmed njih ukrepal, zaenkrat si ti edini, ki mi je odgovoril :) Hvala!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, 3nity pravi:

Še prej, in sicer od prelaza proti vasi Strmec. Če štejem samo desne ovinke je 3. zapovrstjo.

1758773317_1.zemljevid.thumb.jpg.838e6e6e46c5e7a43c1a92d694dac1e6.jpg

https://www.google.com/maps/@46.420017,13.5831687,3a,75y,43.22h,94.75t/data=!3m6!1e1!3m4!1sI9kuNa6-k9dD9VvzYGk8EQ!2e0!7i13312!8i6656

Sporočilo sem poslala policiji, cestnemu, cestni bazi Bovec in Direkciji RS za infrastrukturo. Upam, da bo vsaj eden izmed njih ukrepal, zaenkrat si ti edini, ki mi je odgovoril :) Hvala!

Bi tudi napisal Obvestilo, pa zaenkrat še nismo osvobodili goriško. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!