Skoči na vsebino

A lahko grafična uniči monitor?


Priporočene objave

Mel sem en monitor NOKIA (447Zi), pa je lepo delal kake tri-štiri leta. :D

Pol sem ga pa priključu na en drug računalnik, pa je po 1 uri crknu. :cry:

Sem pa kasneje opazu, da na tem drugem računalniku grafična (ATI) pri nizkih frekvencah (pod 75Hz) precej trese sliko (sem probu z več monitorji, pa je blo na vseh isto, tko da je za tresenje gotovo kriva kartica). :shock: :shock:

A je možno, da nestabilen signal iz kartice skur monitor? :evil:

oz. drugače

Ali naj še kartico zamenam, preden spet monitor priključim? :idea:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvič slišem, de se je kej tacga zgodil. Pomoje je to skor nemogoče, razen če maš kekšne kable narobe zvezane. Upraš še na jokerjevem pa SWPoverjevem forumu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvič slišem, de se je kej tacga zgodil. Pomoje je to skor nemogoče, razen če maš kekšne kable narobe zvezane. Upraš še na jokerjevem pa SWPoverjevem forumu

Radio Erivan (še pomnite tovariši? :lol: ) bi rekel: načeloma NE!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem pa kasneje opazu, da na tem drugem računalniku grafična (ATI) pri nizkih frekvencah (pod 75Hz) precej trese sliko (sem probu z več monitorji, pa je blo na vseh isto, tko da je za tresenje gotovo kriva kartica). :shock: :shock:

Sicer ne vem kak monitor je to, a je dovolj star ali ne ... ampak "tresenje slike" oz. blinkanje je lahko ce hoces prevec Hz pri preveliki locljivosti, ki je monitor ne sfolga vec.

Vcasih je bil to ultimativen nacin kako v linuxu unicit monitor, ampak vsi novejsi imajo itak kontrolo pred tem ... tko da dvomim da bi bil to tvoj problem.

Vsekakor poskusi monitor drugam prikljucit :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsekakor poskusi monitor drugam prikljucit :wink:

To sem najprej probu. Ni blo nič bolš.

Sej ni čist crknu, sam sliko je stislo, zgoraj pa spodaj za ene 5cm, pa ko monitor prižgeš, al pa zamenjaš frekvenco, traja ene 5-15s, da se slika umiri. Do takrat pa skače gor pa dol, pa se krči pa širi, pa utripa, ....

Monitor je zdaj že na servisu!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko monitor prižgeš, al pa zamenjaš frekvenco, traja ene 5-15s, da se slika umiri. Do takrat pa skače gor pa dol, pa se krči pa širi, pa utripa, ....

skratka podobn rave partyju. Naši tamali monitor koj k ga pržge rata roza?????

LP by gebre

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker imam sam nokio so mi zacetne "tezave" znane.pri mojem se slika po 2-3 sec umiri.glede skrcenja: nastavi sliko z menijem na monitorju.sem ravno danes zamenjal masino (2,5 GHz P4 & GForce grafika in "stari" 445 pro) in je bila slika tudi "zlamana".ko nastavis je ok.

vecinoma ko crkne monitor,crkne za vedno - vsaj veliki CAD-monitorji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo verjetno, da bi monitor crknil zaradi signala, ki povzroča nekoliko tresočo sliko. Če bi bil signal tako neuporaben, da monitor ne bi mogel sinhronizirati slike, bi to skoraj zagotovo prestregel vgrajeni monitorjev procesor, ki bi preprečil delovanje monitorja.

Nekaj razlage:

Sicer je že Cyc nekaj o tem napisal... Monitorji, ki ih uporabljamo na PC-jih so "multisync" tipa, kar pomeni, da "obvladajo" več različnih vertikalnih in horizontalnih frekvenc. Glede na vhodni video signal monitorji preklapljajo posamezne podsklope vezij, ker morajo spreminjati frekvenco delovanja horizontalnega in vertikalnega dela. Multisync monitorji so zato po zgradbi v splošnem bolj zapleteni kot "fixed-sync" monitorji, kakršni so (bili) v rabi pri "delovnih postajah" (HP, Sun,...). TV sprejemniki npr. tudi delujejo v fixed-sync načinu.

Nekateri starejši multisync monitorji niso imeli zaščite pred video signali, katerih frekvence so bile izven tistih, pri katerih so bili sposobni delovati, zato je lahko prišlo do okvare monitorja predvsem pri "prehudih" nastavitvah grafike. Moderni monitorji imajo praviloma vgrajeno zaščito, ki pri (za konkretni monitor) neustreznih video signalih preprečijo delovanje monitorja. Ponavadi je to prikazano s preklopom dvobarvne kontrolne LED z zelene na rumeno barvo, utripanjem LED, prikazom "no signal" ali "signal out of range" ipd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mel sem en monitor NOKIA (447Zi), pa je lepo delal kake tri-štiri leta. :D

Pol sem ga pa priključu na en drug računalnik, pa je po 1 uri crknu. :cry:

Sem pa kasneje opazu, da na tem drugem računalniku grafična (ATI) pri nizkih frekvencah (pod 75Hz) precej trese sliko (sem probu z več monitorji, pa je blo na vseh isto, tko da je za tresenje gotovo kriva kartica). :shock: :shock:

A je možno, da nestabilen signal iz kartice skur monitor? :evil:

oz. drugače

Ali naj še kartico zamenam, preden spet monitor priključim? :idea:

Ta vzrok okvare monitorja, je po mojem mnenju izključen. teoretično bi bilo sicer možno, da bi prišel kak napetostni ali tokovni sunek po povezavi...pa ne verjamem. S servisiranjem elektronskih naprav se ukvarjam že dolga leta, pa kaj takega še nisem doživel.

LP Jaša, Honky

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj se mi ne odprejo vse slike ,ki so naložene na forumu.

V čem je problem.

Pomoč!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj se mi ne odprejo vse slike ,ki so naložene na forumu.

V čem je problem.

Pomoč!

Sva že dva. Men se tut ne odpre. Bi še men kdo pomagu :?:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri računalnikih me nič ne preseneti in tudi ničesar nimam za nemogoče. V nekaj letih izkušenj sem videl že prava mala čudesa, da če bi to ljudje izvedli, bi že bili kandidati za posvečene po svoji smrti. Edino če bi v mojem PC kotičku našel sendvičke ali pa pomfri bi na mamo posumil...

Treslo ti je sliko verjetno zaradi nizke freq., jasno...to zna vsaka kartica...nastavi svojo na 60 Hz pa boš videl...monitor je neprimeren če nima vsaj 85 Hz osveževanja, več je boljše je...LCD rulz.

Če je Ati kartica stara, jo le zamenjaj...ni tak drago, kot en dober monitor.

LP, El B.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri računalnikih me nič ne preseneti in tudi ničesar nimam za nemogoče. V nekaj letih izkušenj sem videl že prava mala čudesa, da če bi to ljudje izvedli, bi že bili kandidati za posvečene po svoji smrti. Edino če bi v mojem PC kotičku našel sendvičke ali pa pomfri bi na mamo posumil...

Treslo ti je sliko verjetno zaradi nizke freq., jasno...to zna vsaka kartica...nastavi svojo na 60 Hz pa boš videl...monitor je neprimeren če nima vsaj 85 Hz osveževanja, več je boljše je...LCD rulz.

Če je Ati kartica stara, jo le zamenjaj...ni tak drago, kot en dober monitor.

El Barto - ti kar lepo pomfri pojej, če ti ga mamica naštima :twisted:

Sicer pa bi, če bi prebral zapise v tem threadu, videl, da mu ne trese slike ves čas, ampak na začetku, prvih max. 15 sekund... - saj veš, "žarnica sveti"...

In "več je, boljše je" - ne velja čisto in vedno. Rabiš tudi ustrezno kartico, ki ima dovolj stabilen signal. Pa tudi nekateri monitorji imajo zgornjo frekvenčno mejo našpanano zaradi Prvega zakona marketinga in prodaje - zato je pri višjih frekvencah določenega monitorja slika bolj utrujajoča za oči, kot pri srednjih (seveda je veliko odvisno še od kartice - ampak stari ATI-ji so načeloma še vedno zelo OK)...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je samo prvih 15 sekund da ni to degauss funkcija - razmagnetenje (sicer je 15 sekund malo dolgo, ponavadi je kakih 5 sekund...)

Pa tega mogoče naša bistra in vsevedna priljubljena glava ne ve...

LP, el B.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na monitorju je crkla "kontrolna enota" ????

Ugotovil pa sem še nekaj drugega! :?

Sliko na tisti lokaciji tresejo vsi monitorji :shock:, pa nič ni važno kam so priklopljeni (torej neodvisno od kartice oz. računalnika). Sem zamenjal kartico, pa ni blo bolš, pol še cel računalnik, nič bolš, pa drug monitor, pa še vedno isto. :evil: Zgleda, da je motnja zunaja (elektrika, ali pa kaj drugega).

Kako to tresenje-utripanje zgleda:

Slika utripa s frekvenco kake 5Hz (svetla, temna, svetla, temna...), neenakomerno in ne po vsej površini enako. Pri vsem skup slika tud niha gor in dol.

Še elektriko napelem od soseda, pol pa mi bo zmankal idej.

Še en primer za X-files? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

podoben problem sem imel tudi jaz v službi...vsi monitorji na eni mizi so tresli...nakar smo odkrili da je bil vzrok v usmerjevalniku od printerja, ki je imel očitno kar močno EM polje...sej vem da je longshot...ampak mogoče bo pa kdaj komu druhmu pomagal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja - usmerjevalniki v tiskalnikih, namiznih zvočnikih in podobno ne vpliva ravno optimalno na sliko :) Je fajn, če so nekaj deset centimetrov odmaknjeni...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

podoben problem sem imel tudi jaz v službi...vsi monitorji na eni mizi so tresli...nakar smo odkrili da je bil vzrok v usmerjevalniku od printerja, ki je imel očitno kar močno EM polje...sej vem da je longshot...ampak mogoče bo pa kdaj komu druhmu pomagal...

Najprej sem z mize pospravu vse električne naprave (zvočnike, tiskalnik, telefon,...). Tko da okol monitorja ni zdaj nič sumljivga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmm... Možno je:

- vpliv elektromagnetnega polja druge električne naprave v bližini (daleč najbolj verjetno)

- napaka na ozemljitvi električnega priključka oz. težave s potencialom ozemljitve (slaba napeljava, "ničenje" na vtičnici,...?)

- električna naprava, ki povzroča motnje, je priključena na isto fazo na isti priključek (preko razdelilnika) ali na isto fazo v bližini

- pa zagotovo še kaj - "štromarski foh" imam tako rad, ker nikdar ne neha biti zanimiv...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na monitorju je crkla "kontrolna enota" ????

Ugotovil pa sem še nekaj drugega! :?

Sliko na tisti lokaciji tresejo vsi monitorji :shock:, pa nič ni važno kam so priklopljeni (torej neodvisno od kartice oz. računalnika). Sem zamenjal kartico, pa ni blo bolš, pol še cel računalnik, nič bolš, pa drug monitor, pa še vedno isto. :evil: Zgleda, da je motnja zunaja (elektrika, ali pa kaj drugega).

Kako to tresenje-utripanje zgleda:

Slika utripa s frekvenco kake 5Hz (svetla, temna, svetla, temna...), neenakomerno in ne po vsej površini enako. Pri vsem skup slika tud niha gor in dol.

Še elektriko napelem od soseda, pol pa mi bo zmankal idej.

Še en primer za X-files? :D

A imaš ta monitor doma ali v službi...mogoče blizu kakšnega izvora el. magnetnega ali el. statičnega izvora, mogoče kakšne naprave, ki za svoje delovanje uporabljajo tiristorje ali triake....mogoče imaš na isti fazi kakšno električno termoakumulacijsko peč ali kalorifer?...Možnosti je neskončno.

PS .: Mogoče imaš soseda CB-jaša :o)

LP Jaša, Honky

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- napaka na ozemljitvi električnega priključka oz. težave s potencialom ozemljitve (slaba napeljava, "ničenje" na vtičnici,...?)

Zgleda, da je res neki z elektriko narobe. :?

Ampak a je možno, da zarad tega monitor crkne (crknu že drugi, po manj kot 1 uri)? :evil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!