Skoči na vsebino

Jadranska magistrala


jemcek
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

KORISTNE POVEZAVE (klikni me):

*vremenska napovedMeteo Hrvaška , Ilmeteo EU , ventusky-padavine, veter interaktivna mapa

*razmere na cesti: HAK  *gibanje padavindež in oblaki , Yr *veterWindy,  *livecam: kamere hrvaška , kamere live HR  radarji: https://m.hak.hr/map.asp?t=880&g=0 

datoteke za radarje by Snečer

BEST OF JADRANKA (jagodni izbor iz teme jadranska magistrala, ter povezave na potopise okrog jadranke, otokov itd..)

Priporočene objave

A policaji tam tudi ustavljajo? Pa na polno črto gledajo? ,,,mater, mi magistralo med Vinodolskim in Splitom vedno "predivjamo"... in to dobesedno... pizdarije s caji še pa nikoli ni bilo ...

sem skozi imel mal v glavi da "nas" motoriste pač tolerirajo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo za četrtek (popoldan) in petek?

Jest krenem enkrat ob 06:00 iz Lj . v petek. Nazaj prbremzam do Paklenice v nedeljo ... verjetno posle ručak time ... kaj pa vem zgodaj-kasneje popoldne. Pa še Skenderbeu z največ zvezdicam bo z mano :-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sta bila oba?

Ja Mi2 pa še 12 motokameradov oziroma 7 motorjev. Je izpadlo kot nakakšna zaključna vožnja, saj se čez poletje le redko zberemo v takšnem številu.

Popravljeno . Popravil Fazer03
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

blo je par kilometrov pred karlobagom iz smeri zadar...je reku da je zarad motoristov na terenu ker so javili da je velik pretok motoristov...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.......sobota 06.10.12.......štart iz lj 7:15 ........ ( do kjer pač pridem....pol pa nazaj do neke zgledne ure ) a gre kdo zraven ? ( vreme zaenkrat obeta ) :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

opažam, danekateri obračate v Karlobagu

ravno od tam naprej, enih 20 Km so najboljši ovinki in tud asfalt

ko sem v kalobagu kar večkrat prevozim ta odsek

idealno spomladi ali jeseni, ko ni prometa :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

opažam, danekateri obračate v Karlobagu

ravno od tam naprej, enih 20 Km so najboljši ovinki in tud asfalt

ko sem v kalobagu kar večkrat prevozim ta odsek

idealno spomladi ali jeseni, ko ni prometa :grim

jutri bo padel :OK:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pičimo v petek dopoldan, ene 30 nas bo v nedeljo pa nazaj, vreme bo tko da aleluja, destinacija Vodice malo od Zadra naprej, Pa srečno vsem skupaj ta vikend :OK::yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi ki se vozite po Jadranski, posebej okoli Karlobaga imejte v mislih, da za vsako nesrečo, kjer je vpleteni kot motorist ( UPAM DA NOBENEMU ) boste krivi, tudi če bo kdo obračal kombi v sredini ovinka čez polno črto in boste prileteli v njegov bok, boste krivi, ker niste prilagodili hitrosti in upoštevali varnostne razdalje!

Če pa se boste hoteli izmaknit nesreči in zapeljali na levo stran, boste krivi še za prevozite polne črte!

Takoj (5 sekund) ko je policaj, ki je prišel na kraj nesreče izjavil: »kriv je motorist« in tega ne bo spreminjal!

Če pa ne boste priznali krivde – boste prespali v brezplačnem hotelu!

To se je žal zgodilo meni!

Uradno poročilo policije:

Jučer, 1. listopada oko 12.50 sati na državnoj cesti 8, u mjestu Križac, Općina Karlobag, dogodila se prometna nesreća s ozlijeđenim osobama. Nesreća se dogodila kada je u kamper vozilo njemačkih nacionalnih oznaka marke „Volkswagen“, sa kojim je iz smjera Zadra u smjeru Karlobaga upravljao 45-godišnji njemački državljanin, koji je sa vozilom preko pune uzdužne središnje linije pokušao skrenuti ulijevo na cestovno ugibalište, udario motocikl marke „Honda“ slovenskih nacionalnih oznaka sa kojim je upravljao 52-godišnji slovenski državljanin, koji je u tom trenutku pokušao preteći to kamper vozilo.

U prometnoj nesreći 49-godišnja slovenska državljanka, putnica na motociklu, zadobila je teške tjelesne ozljede, a vozač motocikla lake tjelesne ozljede. Protiv vozača motocikla biti će podnijeta kaznena prijava nadležnom državnom odvjetništvu.

To je žal res, sploh jih ni zanimalo, kaj sem delal na levi strani ( se izmikal ) pa jih ni zanimalo.

Poročilo policaja iz kraja dogodka, katera je bila podlaga za prijavo, pa je nekaj drugega.

Zato klapa – pazite se!

lp Marjo

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V poročilu piše, da je šofer kamperja hotel zavili levo preko polne črte.

Zdaj pa mi razloži na kakšen način si ga hotel prehiteti preko polne črte :smoke:

Naredil si prekršek, nepravilno prehiteval, torej si sokriv za nesrečo, krivda 50:50 bi rekel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V poročilu piše, da je šofer kamperja hotel zavili levo preko polne črte.

Zdaj pa mi razloži na kakšen način si ga hotel prehiteti preko polne črte :smoke:

Naredil si prekršek, nepravilno prehiteval, torej si sokriv za nesrečo, krivda 50:50 bi rekel.

Ko sem zagledal kombi-kamper je bil skrajno desno in sem mislil, da si ogleduje, zato sem ga hotel prehitet, ko pa sem bil pri njem, je začel zavijat in bum!

Tudi sam smatram, da je krivda 50-50 ne pa 100 % moja, kar me optožujejo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A tebi so nabili izključno krivdo? skoraj nemogoče glede na prevoženo polno črto kamperja. V postopku pa si sigurno dal izjavo al pa še boš zaslišan.

Moram pa povedati, da še na tej relaciji nisem srečal nikoli policije, nesrečo motoristov sem pa videl že 2x, 1x se je zgodila nekaj minut pred mano.

Slo. skupina SS motorjev, so še lepo v Karlobagu pozdravili, nakar je enega s sopotnico snelo v enem izmed ovinkov, ki ima kamnito ograjo. Nekaj ekstremnega ni bilo, so ju pa odpeljali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...dejstvo je, da nas gre sigurno vsaj 90 % tja dol "divjat" ali vsaj "malo bolj oštro vozit"... in policaji to vejo... Itak se mi zdi da vse skupaj še zelo tolerirajo, ker jih je še malo, da bi pa ustavljali pa še nisem opazil... Če bi meli v Slo tako cesto bi bla polna radarjev

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Svaka ti čast da zdržiš tak dolgočasen tempo... jaz sem, ko sem tole gledal, že po nekaj sekundah ratal živčen...

Kake so bile te hitrosti, je šlo sploh kje čez 100? ...mi po tehle odsekih dobesedno letimo! Bravo! Občudovanja vredno!

Že vidim, da si bom res moral čoperja nabavit, da me bo "nazaj držal" in se bom lahko takole peljal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ferek in ostali Rosiji: sam sem prišel do spoznanja, da ni ceste ali ovinka na tem svetu, ki bi bil vreden zlomljene roke ali noge in še kaj hujšega. Vi pa kakor hočete. In enkrat sem že napisal in bom še enkrat: jadranka ni brezplačni podaljšek Grobnika - vsaj prebral nisem to nikjer. LP in srečno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko se je kasneje vlil dež od Karlobaga naprej (ni snemano) sem lahko vozil enako naprej na tak način :)

(torej nič bremze, malo gasa, majhen nagib)

screenshot1201.jpg

97km/h je bila najvišja hitrost

Kasneje v dežju, je pa res, da je cesta tam bolj ravna Karlobag-Senj pa je le par km razlike v povprečni.

screenshot1202.jpg

v dežju pa je bila 90 najvišja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem zagledal kombi-kamper je bil skrajno desno in sem mislil, da si ogleduje, zato sem ga hotel prehitet, ko pa sem bil pri njem, je začel zavijat in bum!

Tudi sam smatram, da je krivda 50-50 ne pa 100 % moja, kar me optožujejo.

Ja,samo on je naredil prekršek, ti pa si z prehitevanjem čez polno ćrto povzročil nesrečo.On bi jo seveda tudi lahko, če bi mu uspelo, pa bi ga z nasprotne strani nekdo napičil.Tako, da tu ti lahko pripišejo kar hočejo.Čeprav bi jaz razmišljal isto kot ti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj pravim... občudovanja vredno... mi smo zadnjič na takem "dalmatinsko-bosanskem" krogu zabeležili max 285 km/h... pa ne na AC! ...in to večkrat, med Livnim in Bihačem...

...sicer se ne štejem med Rossije, u bistvu GPja sploh ne gledam, na Grobniku še nisem bil... ampak ta cesta me pa enostavno zapelje, da jo prevozim bistveno hitreje, kot je dovoljeno... pri moji XJR to pomeni, ker ne zategnem amortizerjev, "brušenje in iskrenje" izpod centralnega štenderja...

Se pa strinjam... vredno ni... sem že nekje zapisal, da prav resno razmišljam o velikem potovalnem kruzerju...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

285 km/h po Bosni? :grrr :grrr :grrr :grrr

Kolko sem se jaz vozil po Bosni..... ceste so total razfukane.......pa policaji so max. tečni - ti si raje kupi kruzerja pa fajn :OK: :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj pravim... občudovanja vredno... mi smo zadnjič na takem "dalmatinsko-bosanskem" krogu zabeležili max 285 km/h... pa ne na AC! ...in to večkrat, med Livnim in Bihačem...

...sicer se ne štejem med Rossije, u bistvu GPja sploh ne gledam, na Grobniku še nisem bil... ampak ta cesta me pa enostavno zapelje, da jo prevozim bistveno hitreje, kot je dovoljeno... pri moji XJR to pomeni, ker ne zategnem amortizerjev, "brušenje in iskrenje" izpod centralnega štenderja...

Se pa strinjam... vredno ni... sem že nekje zapisal, da prav resno razmišljam o velikem potovalnem kruzerju...

Ferek@ Kako pa se sliši radio pri 285 km/h? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!