Skoči na vsebino

Jadranska magistrala


jemcek
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

KORISTNE POVEZAVE (klikni me):

*vremenska napovedMeteo Hrvaška , Ilmeteo EU , ventusky-padavine, veter interaktivna mapa

*razmere na cesti: HAK  *gibanje padavindež in oblaki , Yr *veterWindy,  *livecam: kamere hrvaška , kamere live HR  radarji: https://m.hak.hr/map.asp?t=880&g=0 

datoteke za radarje by Snečer

BEST OF JADRANKA (jagodni izbor iz teme jadranska magistrala, ter povezave na potopise okrog jadranke, otokov itd..)

Priporočene objave

Pri Dinku naročim meso, čevape ma dobre, prvič sem naročil lignje pa tako žilavih še nisem nikjer dobil, postrežba pa tudi pod nivojem, kot da bi bil neviden na tisti tereasi. Cene pa ima ok.

 

Snečer, to si dobro napisal glede cen, sem se kar malo nasmejal .....

Praviš, da ima OK cene? Hja, za takšno ponudbo, kot si jo opisal itak ne bi smele biti višje, kajne? :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Snečer, to si dobro napisal glede cen, sem se kar malo nasmejal .....

Praviš, da ima OK cene? Hja, za takšno ponudbo, kot si jo opisal itak ne bi smele biti višje, kajne? :kva2:

 

Lokacijo ma ded pravo, na glavnem odcepu, tak da se plezalcev in ostalega natepe. Glede na lignje (v katerih je bla "plastika"), ostalega morskega nisem več upal naročiti, mesne zadeve pa so bile izvrstne.

 

liganj.jpg

sem našel račun :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Lokacijo ma ded pravo, na glavnem odcepu, tak da se plezalcev in ostalega natepe. Glede na lignje (v katerih je bla "plastika"), ostalega morskega nisem več upal naročiti, mesne zadeve pa so bile izvrstne.

 

liganj.jpg

sem našel račun :)

To v lignjih ni plastika ampak njegova kost, Dalmatinci ne čistijo lignjev pred peko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Sneci: Dobr si tole zrisal. Če bi dodal še koordinate, bi blo skoraj popolno. Tisto malo tablo za Paklenico se hitro spregleda. Za moj okus je ribja hrana pr' Juretu mač boljša. Sam lovi in ko njegova mamca ribco speče ...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jadranski magistral;

 

Lepa, zanimiva... Treba pa je paziti, da te Paklenica, ne odpelje direktno v nebesa...! Ovinki, zahrbtni kakor satan!!  :O  :yes:

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ja. Cesta je v odličnem stanju, če pogledaš naše, tudi v dežju ni nekih posebnosti, če pa še sploh upoštevaš table pred ovinkom pa si zmagal in uživaš v panoramski vožnji.

 

Če pa si na tam s cilje, da si na "stezi" pa te lahko sname v že prvi kamniti ogradi.

 

@Sneci: Dobr si tole zrisal. Če bi dodal še koordinate, bi blo skoraj popolno. Tisto malo tablo za Paklenico se hitro spregleda. Za moj okus je ribja hrana pr' Juretu mač boljša. Sam lovi in ko njegova mamca ribco speče ...

 

To so fotke iz google streets view :) se lepo s kurzorjem "voziš" po cesti in obračaš po mili volji.

 

Poiščeš Dinkota v google maps, klikneš desni gum "Kaj je tukaj" in "pogled ulic".

(datum slik je 09/2011)

 

In potem se s kurzorjem "voziš" po cesti.

 

screenshot1475.jpg

in pogledaš moto turiste :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem že južnal tudi pri Dinku tako, da lahko z zavezanimi uči prpelem do njega. Mi je pa v Mariji Magdaleni morska hrana bolj všeč, tista ulovljena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem že južnal tudi pri Dinku tako, da lahko z zavezanimi uči prpelem do njega. Mi je pa v Mariji Magdaleni morska hrana bolj všeč, tista ulovljena.

 

 

@Sneci: Dobr si tole zrisal. Če bi dodal še koordinate, bi blo skoraj popolno. Tisto malo tablo za Paklenico se hitro spregleda. Za moj okus je ribja hrana pr' Juretu mač boljša. Sam lovi in ko njegova mamca ribco speče ...

 

 

Kaj je zdaj Marija ali Jure ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za 1. maja se planira it v Črno goro prek Jadranke.

Kje bi blo v redu za prespat na polovici poti?  

Paklenica mi je poznana, nižje dol pa ne.

 

Se v naprej zahvaljujem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Kölm: If yu want to hev a bradr, put yor marht on yor father. Pa kar bo, bo :pos:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za 1. maja se planira it v Črno goro prek Jadranke.

Kje bi blo v redu za prespat na polovici poti?  

Paklenica mi je poznana, nižje dol pa ne.

 

Se v naprej zahvaljujem.

 

Tudi mene zanima podobno (odhod 26.4.). Če kdo pozna med Šibenikom in Splitom kakšno poceni prenočišče se priporočam za kontakt.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za 1. maja se planira it v Črno goro prek Jadranke.

Kje bi blo v redu za prespat na polovici poti?  

Paklenica mi je poznana, nižje dol pa ne.

 

Se v naprej zahvaljujem.

Kaj je za tebe polovica poti? :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Med prazniki bi želel prenočiti na Korčuli, mi lahko koga priporočate.

Popravljeno . Popravil Pips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vse privat sobe, nešteto jih je, imajo podobne cene to je cca 10-15 € po osebi. in sploh za 1.maj, pa tudi nikakršne velike gužve ne bo, vsaka mal večja vas ima privat sob kolikor hočete....

se ustaviš v prvi oštariji in vprašaš, poveš kok maš keša u žep, pa ti bodo dal sigurno kakšen naslov....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vse privat sobe, nešteto jih je, imajo podobne cene to je cca 10-15 € po osebi. in sploh za 1.maj, pa tudi nikakršne velike gužve ne bo, vsaka mal večja vas ima privat sob kolikor hočete....

se ustaviš v prvi oštariji in vprašaš, poveš kok maš keša u žep, pa ti bodo dal sigurno kakšen naslov....

Najlepša hvala za inf. in srečno vožnjo ti želim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V vednost: relacijo Crikvenica - Senj rihtajo na polno ... Sami prekopani "ležeči policaji" in semaforji z zaprtim enim pasom. Zgleda pripravljajo cesto za sezono. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V vednost: relacijo Crikvenica - Senj rihtajo na polno ... Sami prekopani "ležeči policaji" in semaforji z zaprtim enim pasom. Zgleda pripravljajo cesto za sezono. :P

:notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj je za tebe polovica poti? :eek:

Ljubljana - Herceg Novi in polovička tega  :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Med prazniki bi želel prenočiti na Korčuli, mi lahko koga priporočate.

Family Vapenski 37 ulica. 38, Vela Luka, + 385 (0) 20 813 030.

 

Ne povej koliko keša imaš v žepu, malce potarnaj, da gre EU počasi v ku..c, da sosede tudi to kmalu čaka in za 10 ojrov z zajtrkom po osebi se boš še dolgo spominjal lastnikovih prigod, ki ti jih bo stresal cel večer ob pijači, za katero ne boš pod nobenim pogojem prišel na vrsto "za rundo plačat". (lastna izkušnja). Uživaj. :OK:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Family Vapenski 37 ulica. 38, Vela Luka, + 385 (0) 20 813 030.

 

Ne povej koliko keša imaš v žepu, malce potarnaj, da gre EU počasi v ku..c, da sosede tudi to kmalu čaka in za 10 ojrov z zajtrkom po osebi se boš še dolgo spominjal lastnikovih prigod, ki ti jih bo stresal cel večer ob pijači, za katero ne boš pod nobenim pogojem prišel na vrsto "za rundo plačat". (lastna izkušnja). Uživaj. :OK:

Res ti hvala, če bo le vreme ti poročam. Vso srečo na cesti in sicer.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V kolikor greš po Pelješcu ti svetujem tudi postanek v vasi Potomlje, v bližini tunela Dingač povprašaj za "Indijan". Dobri ljudje, ki ti bodo povedali mnogo o polotoku in ker vidim, da imaš ta prav moped se le zapelji po makadamih, kamor te bodo napotili.

"Indijan"

jadranska-magistrala-177.jpg

Tunel Dingač

jadranska-magistrala-180.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!