Skoči na vsebino

Jadranska magistrala


jemcek
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

KORISTNE POVEZAVE (klikni me):

*vremenska napovedMeteo Hrvaška , Ilmeteo EU , ventusky-padavine, veter interaktivna mapa

*razmere na cesti: HAK  *gibanje padavindež in oblaki , Yr *veterWindy,  *livecam: kamere hrvaška , kamere live HR  radarji: https://m.hak.hr/map.asp?t=880&g=0 

datoteke za radarje by Snečer

BEST OF JADRANKA (jagodni izbor iz teme jadranska magistrala, ter povezave na potopise okrog jadranke, otokov itd..)

Priporočene objave

Je izven konteksta ampak sem se ob Maus-ovem postu spomnil dobrega zapisa.

Če svoj motor šparaš zaradi kilometrov, da ga boš potem lažje prodal, je enko kot, da bi šparal pizdo od punce, da jo pol drugi dobil lepše očuvano....

Kakorkoli...s slinavimi posteljami jaz nisem imel težav...vsekekor je teh "problemov" pričakovati manj, kot z posranimi in poscanimi masive-use kamp sanitarijami.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, BIF said:

Je izven konteksta ampak sem se ob Maus-ovem postu spomnil dobrega zapisa.

Če svoj motor šparaš zaradi kilometrov, da ga boš potem lažje prodal, je enko kot, da bi šparal pizdo od punce, da jo pol drugi dobil lepše očuvano....

Kakorkoli...s slinavimi posteljami jaz nisem imel težav...vsekekor je teh "problemov" pričakovati manj, kot z posranimi in poscanimi masive-use kamp sanitarijami.

"Pri prvem poljubu nikoli ne razmišljaš o tem, koliko jih je že imela v ustih..."

by Alter 

:smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, BIF pravi:

Je izven konteksta ampak sem se ob Maus-ovem postu spomnil dobrega zapisa.

Če svoj motor šparaš zaradi kilometrov, da ga boš potem lažje prodal, je enko kot, da bi šparal pizdo od punce, da jo pol drugi dobil lepše očuvano....

Kakorkoli...s slinavimi posteljami jaz nisem imel težav...vsekekor je teh "problemov" pričakovati manj, kot z posranimi in poscanimi masive-use kamp sanitarijami.

V zadnjem stavku si pojasnil vse, zakaj kamp ni top destinacija. raje imam divji kamp, pa grem kenjat za drevo, kot posrane sanitarije z multukulti nesnago. Ne pozabimo tudi na vreme, ki lahko v par minutah kamping idilo spremeni v odhod pod streho :) 

Največja finta pa je ravno v tem, da kampi sploh niso več poceni.

Recimo Kozarica, ki je prime (bil v njem, lepo), = 21 EUR, šofer, motor in parcela

Solaris, ki je povsem "uničen", ker so ga posrali v celoti z mobilnimi hiškami = od 31,50 EUR naprej...

Najbolj divji kamp, kar sem bil (Lastovo, skriveni) = 8 EUR 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobro no...saj tudi kak hotel se je že zrušil...ali pa je imel vnebovhod s pomočjo TNT-ja...ampak pustimo to. Kamp ali soba naj ostaneta izbira posameznika. Jaz sem za oboje...kamp pač pod določenimi pogoji...vsekekor na divje ali pa nič.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, moramo pa ločit še nekaj in ravno to sem tudi mislil, ko sem pisal svoja mnenja in sicer:

Vsekakor ne govorim, da bi kampiral za eno noč, ampak govorim za kampiranju za dlje časa, recimo 7 do 14 dni na istem kraju, dejansko prideš - postaviš in čez 10 dni podreš in pospraviš. V tej smeri razmišljava z ženo, da bi 1x glede na to, da imava vso opremo, probala tudi to, kampiranje z motorji .... . Na dva motorja spravima boga pa pol, tako, da nama ne bi čisto nič manjkalo. Drugače je, če gresta dva z enim motorjem, tam pa zna nastat problem z placom.

Si ne znam predstavljat, da bi z ženo potovala in si vsak večer postavljala šotor, zato že nekaj let prakticirava Booking. Ni ga čez komot.
Kot sem rekel, za dlje časa v kakšnem majhnem kampu pa ni lepšega. Raje dam 150€ za 10 dni, kot 350€ za 7 dni .... vsak kamp je pri plaži, kakšna je je, nisem izbirčen .... nisem Martin Strel, da bi plaval v nedogled ... ko mi je vroče se vržem not, malo zamahnem, pa pridem vun na pir ...

Ob jadranki jih je kar nekaj, tako, da dober štartni položaj za drajsanje po jadranki.

 

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, NumLock pravi:

No, moramo pa ločit še nekaj in ravno to sem tudi mislil, ko sem pisal svoja mnenja in sicer:

Vsekakor ne govorim, da bi kampiral za eno noč, ampak govorim za kampiranju za dlje časa, recimo 7 do 14 dni na istem kraju, dejansko prideš - postaviš in čez 10 dni podreš in pospraviš. V tej smeri razmišljava z ženo, da bi 1x glede na to, da imava vso opremo, probala tudi to, kampiranje z motorji .... . Na dva motorja spravima boga pa pol, tako, da nama ne bi čisto nič manjkalo. Drugače je, če gresta dva z enim motorjem, tam pa zna nastat problem z placom.

Si ne znam predstavljat, da bi z ženo potovala in si vsak večer postavljala šotor, zato že nekaj let prakticirava Booking. Ni ga čez komot.
Kot sem rekel, za dlje časa v kakšnem majhnem kampu pa ni lepšega. Raje dam 150€ za 10 dni, kot 350€ za 7 dni .... vsak kamp je pri plaži, kakšna je je, nisem izbirčen .... nisem Martin Strel, da bi plaval v nedogled ... ko mi je vroče se vržem not, malo zamahnem, pa pridem vun na pir ...

Ob jadranki jih je kar nekaj, tako, da dober štartni položaj za drajsanje po jadranki.

 

kdor rad kampira, je tudi z mopedom lepo, sploh pa če na dva mopeda daš opremo. Mi2 z mojo sva prebluzila vse kampe po jugi do ČG, včasih z brako, včasih s prikolico, pa avtodomom, zadnjih par let pa samo še z motorjem. Če govorimo o kampiranju, se da tud z enim mopedom in prav nič ne manjka sem dal slikce tule 

 

 

Če pa govorimo o drajsanju jadranke, tudi v posezoni in za dan, dva, tri ,je pa kamp oprema moteča. Poleg tega hodim na jadranko tudi decembra in marca in takrat je najlepše.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, NumLock pravi:

No, moramo pa ločit še nekaj in ravno to sem tudi mislil, ko sem pisal svoja mnenja in sicer:

Vsekakor ne govorim, da bi kampiral za eno noč, ampak govorim za kampiranju za dlje časa, recimo 7 do 14 dni na istem kraju, dejansko prideš - postaviš in čez 10 dni podreš in pospraviš. V tej smeri razmišljava z ženo, da bi 1x glede na to, da imava vso opremo, probala tudi to, kampiranje z motorji .... . Na dva motorja spravima boga pa pol, tako, da nama ne bi čisto nič manjkalo. Drugače je, če gresta dva z enim motorjem, tam pa zna nastat problem z placom.

Si ne znam predstavljat, da bi z ženo potovala in si vsak večer postavljala šotor, zato že nekaj let prakticirava Booking. Ni ga čez komot.
Kot sem rekel, za dlje časa v kakšnem majhnem kampu pa ni lepšega. Raje dam 150€ za 10 dni, kot 350€ za 7 dni .... vsak kamp je pri plaži, kakšna je je, nisem izbirčen .... nisem Martin Strel, da bi plaval v nedogled ... ko mi je vroče se vržem not, malo zamahnem, pa pridem vun na pir ...

Ob jadranki jih je kar nekaj, tako, da dober štartni položaj za drajsanje po jadranki.

 

Hladilnik. 10dni brez hladilnika si ne predstavljam. Na morje hodim z motorjem ze ene 20 let. Ko smo hodili s frendi je opremo kdo pelal z avtom, z zeno pa hodva v apartmaje pac. in letOs sm bil v silni skusnjavi, nabavt vso kemp opremo in it na morje z avtom. Sm zdrzal, in greva z motorjem! Razmislal sem tud o najemu sotora v planiku, ampak, ne. Drugo leto bom pa res picil u kamp, s karavanom. In biciklom. Po jadranki. Do peljesca. 

 

Danes pa ocitno ne bom su u tisto smer

 

Zbog jakog vjetra na autocesti A7 između čvorova Draga i Šmrika te na Jadranskoj magistrali (DC8) između Bakra i Senja, te Karlobaga i Svete Marije Magdalene zabrana je prometa za autobuse na kat, vozila s kamp prikolicama i motocikle, (I. skupinu vozila).

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Kmet2 pravi:

Spim na jadranu za 15-20€ z zajtrkom vred,tolk hočejo eni kampi .....sej nisem bedast ,da bom v šotoru spal,to pride poštev samo na divjih poteh Bosne ,to me še čaka ,v temi grand enduro me rajcsjo,kolen je pa tud,zdej ko so me izplačali super :-D 

Preden začneš v Bosni kampirat, probaj še v živalskem vrtu LJ za kakšno noč kampirat, gori, ko majo volkove.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, Kmet2 pravi:

Spim na jadranu za 15-20€ z zajtrkom vred,tolk hočejo eni kampi .....sej nisem bedast ,da bom v šotoru spal,to pride poštev samo na divjih poteh Bosne ,to me še čaka ,v temi grand enduro me rajcsjo,kolen je pa tud,zdej ko so me izplačali super :-D 

Tole si objavil ob pol petih. A ne moreš spat?

Še v Bosni na enduriranju bi bilo bolje vzeti lep apartma za male pare, ker lahko tam pustiš prtljago in afne guncaš z neotovorjenim motorjem.  Jaz bi raje kampiral v Švici, ker so prenočišča pasje draga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko bo šel v Bosno, sigurno ne bo kampiral na jadranki. Mislim, da smo o kampiranju povedali vse.

Burja upade jutri popoldan, čeprav bo tudi danes popoldan mala umiritev, ampak kako bo z odpiranjem ceste pa ne bi vedel.

Kdor hoče do pakle mora danes via Gospič-Gračac

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • Všeč mi je 1
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, DAMI34 pravi:

po dalmaciji marsikje gori, pametno je pred odhodom preveriti kje...

ne mene gledat .. js nism biu na jadranki že kakšn mesec .. in ne ... nism js kolenćkou :huh: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Današnji vtisi iz Jadranke...

20170730_121049.thumb.jpg.d36ccde7705bb97e0f4f7bbc5de50839.jpg

20170730_120746.thumb.jpg.74f36f98011f4f252cc14abfb71f68a8.jpg

Ena baba me je izsilila direkt v naselju Ribarice!

Dobra novica: šel po omejitvah in je skalaprava preživel brez praske :OK:

Slaba novica: BMW se je žrtvoval namesto mene in jo je malo slabše odnesel :(

P.S.

Policaj mi je dejal, da so pred mano obravnavali še enega slovenca, ki je zletel iz ceste....Aprilia Touno factory in možakar s prepoznavnimi rogovi na čeladi. Mislim da vsi vemo za koga gre. Upam da je z njim tudi vse ok.

Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Joj JOJJ! Sam,  da ste celi!  Kolkr  tolk no, Lipstick,  drzimo pesti!! 

Skalaprava, pa  to je kr naenkrat pred tebe zavila?  Noro.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Snecer pravi:

https://goo.gl/maps/xdny1EeLjQE2

zgleda da je hotela dol zapeljat, diagonala, ko je ulica

:huh:

 

pred 1 uro, Snecer pravi:

https://goo.gl/maps/xdny1EeLjQE2

zgleda da je hotela dol zapeljat, diagonala, ko je ulica

To aprilio sem videl enih par kilometrov pred Karlobagom  :huh:

Menda si je zlomil samo roko, tako mi je rekel policist, če pomislim kako bi se lahko končalo v tistih količkih, jo je odnesu sper!

Popravljeno . Popravil osa rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!