Skoči na vsebino

Jadranska magistrala


jemcek
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

KORISTNE POVEZAVE (klikni me):

*vremenska napovedMeteo Hrvaška , Ilmeteo EU , ventusky-padavine, veter interaktivna mapa

*razmere na cesti: HAK  *gibanje padavindež in oblaki , Yr *veterWindy,  *livecam: kamere hrvaška , kamere live HR  radarji: https://m.hak.hr/map.asp?t=880&g=0 

datoteke za radarje by Snečer

BEST OF JADRANKA (jagodni izbor iz teme jadranska magistrala, ter povezave na potopise okrog jadranke, otokov itd..)

Priporočene objave

pred 4 minutami, DAMI34 pravi:

Sem ti napisal da imajo kasno paljenje :D

Ampak pretiravali so v Vipavski dolini. Vipavska dolina se ne more primerjat z razmerami pod Velebitom, ste zadaj :jezik:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, DAMI34 pravi:

Ne klobasaj,sem jo preveč prevozil, da mi boš pamet solil o sunkih.

Zapore in sama odstranitev velikokrat zamuja ali pa je prezgodaj. Za tiste, ki se pa bojijo naj ostanejo doma.

Jaz pa vem, ker sem skozi doli, pa tudi prešvercal sem se nekajkrat čez zaprto. Je v Vipavski dolini hujša burja, oziroma so sunki takšni da moraš poznati področje, medtem ko je Jadranka enostavnejša, vsaj v osnovi so desni ovinki za dol kul, konec ovinka pa useče pod kolesa in v prvi konec. 

Ko boš letel po zraku, pa se spomni na svoje klobasanje. Ne boš prvi. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Borutt pravi:

Ko boš letel po zraku, pa se spomni na svoje klobasanje. Ne boš prvi. 

In ne zadnji.

Če bi namesto iskanja dlake v jajcu, raje bolj pozorno prebral tole temo, bi ugotovil , da je veliko "naših" jadrančkotov že vozilo mimo table o zapori, pa ni bilo ne duha ne sluha o kaki burji. Med drugim tudi jaz dvakrat.

In da, table postavljajo in predvsem odstranjujejo zelo malomarno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, vandrovec pravi:

Ampak pretiravali so v Vipavski dolini. Vipavska dolina se ne more primerjat z razmerami pod Velebitom, ste zadaj :jezik:

 

Da včasih pretiravajo s z omejitvijo 40 na AC, pa potem šleparji letijo 80 po Rebrnicah :D

medtem ko staro cesto na zapirajo, četudi piha 180.

 

Sem pa že Vipavsko prevozil ko je pihalo 140. In je bilo nevarno, medtem ko če piha do 100, se mirno peljem 80. Tak da ne, nismo nič zadaj za Hrvati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

In ne zadnji.

Če bi namesto iskanja dlake v jajcu, raje bolj pozorno prebral tole temo, bi ugotovil , da je veliko "naših" jadrančkotov že vozilo mimo table o zapori, pa ni bilo ne duha ne sluha o kaki burji. Med drugim tudi jaz dvakrat.

In da, table postavljajo in predvsem odstranjujejo zelo malomarno.

In kako veš, kdaj je omejitev postavljena malomarno? Enkrat ne bo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, Borutt pravi:

In kako veš, kdaj je omejitev postavljena malomarno? Enkrat ne bo. 

Če ne piha in je še vedno zapora, simpl :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, DAMI34 pravi:

Če ne piha in je še vedno zapora, simpl :P

 

Ti si z burjo “gor rasel”. Vozil sem že v nalivu, tudi snežilo je že, ob močnih sunkih pa cvikam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 24. 6. 2018 ob 12:57, Igi Pop pravi:

Ti si z burjo “gor rasel”. Vozil sem že v nalivu, tudi snežilo je že, ob močnih sunkih pa cvikam.

Saj je prav, da se cvika. Je pa potrebno vedeti, da te zna kdaj burja uloviti, sploh na Jadranki, pa ni zato konec sveta, tudi v maline ne greš kar.

1. Pelješ se konstantno, umirjeno, sunku vedno popustiš, potem pa popraviš nazaj linijo.

2. Tudi burja in sunki imajo svojo zakonitost (se držijo fizike :D ) kar pomeni, da v kolikor srečaš kak kamion, ki je severneje od tebe, tore bližje smeri od koder burja piha, ti bo vzel veter in te bo posesalo proti nasprotnemu pasu (vožnja proti jugu) Oblika terena tudi vpliva na veter, tako so začetki ovinkov (vožnja na jug) vedno nekje zaščiteni in v zaveterju (manjši sunki), ko pa prideš okoli bo usekalo. Razni mostovi in odprti deli so bolj izpostavljeni.

3. Useki, ali visoke stavbe kontra burji, se pravi na drugi strani kot pa burja piha, lahko povzročijo odboj, kar pomeni, da kar naenkrat ne piha z leve, ampak dobiš udarec z desne. 

4. Če se ti zdi prehuda burja in preveliko premetavanje po cesti, ter da ti si že znižal hitrost pod 60km/h je počasi čas, da začneš razmišljat o obračanju in iskanju alternativne poti.

Ekola, to je to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.. Ups popravek - spanje pri Mileni v Selinah.. :010

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, stankolovski pravi:

.. Ups popravek - spanje pri Mileni v Selinah.. :010

.

... ja, to pa pazi !!! :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, dAlencc87 pravi:

Kaksna je kaj vrem. napoved za to soboto?! :hmm:B)

na vrhu so povezave :D

do

informacijnew-2.thumb.jpg.dcf10661fb4314538692d2937dcf9954.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, DAMI34 pravi:

na vrhu so povezave :D

do

informacijnew-2.thumb.jpg.dcf10661fb4314538692d2937dcf9954.jpg

U jebemtis pa res.. Se opravičujem, avtomatsko sm pomislu da so kake reklame :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, yamafrik pravi:

Manjkajo radarji :yea2:

2 sta stacionarna, pa valda si boš zapomnu :ras:

urejenu :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Snecer pravi:

kmalu bo polno

no saj od Zadra dalje je že kr..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, Snecer pravi:

en bo še v pakli

tam je tko al tko že pristajanje :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!