Skoči na vsebino

Jadranska magistrala


jemcek
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

KORISTNE POVEZAVE (klikni me):

*vremenska napovedMeteo Hrvaška , Ilmeteo EU , ventusky-padavine, veter interaktivna mapa

*razmere na cesti: HAK  *gibanje padavindež in oblaki , Yr *veterWindy,  *livecam: kamere hrvaška , kamere live HR  radarji: https://m.hak.hr/map.asp?t=880&g=0 

datoteke za radarje by Snečer

BEST OF JADRANKA (jagodni izbor iz teme jadranska magistrala, ter povezave na potopise okrog jadranke, otokov itd..)

Priporočene objave

Nazadnje, ko mi je pisal poloznico, sva skupaj na hak gledala, ce je se prepoved, ker pihal res ni hudo :) Semafor je pa tut v tismu ovinku iz Karlobaga, da nc ne vids, js mam tm deu iz uvinka vn. ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 30 minutami, luxsa pravi:

Zihr bos pol bl pametn,tud to je neki vredn.?

Tebe ne more več nobeden ujet , pa še GS voziš , oprosti gospod , ker se oglašamo :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 minutes ago, DinDiin said:

Nazadnje, ko mi je pisal poloznico, sva skupaj na hak gledala, ce je se prepoved, ker pihal res ni hudo :) Semafor je pa tut v tismu ovinku iz Karlobaga, da nc ne vids, js mam tm deu iz uvinka vn. ?

In kaj je pol rekel na to? Na HAKu je že bilo umaknjeno, pa ti je vseeno napisal?

Me res zanima, ker večkrat pride do take situacije ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Tex said:

Še enkrat, TI si prilimal TO sliko in na podlagi TE slike prišel do ugotovitev, da nebo za it. Jaz sem ti samo razložil, da na podlagi TE slike je zelo za it. Kratek 'rep' pred koncem pomeni 5 vozlov, dolgi na koncu pa 10 vozlov vetra. Ni potrebno pametovat sedaj ..

 

OK. PROU MAŠ.  

 

Btw, jaz nisem sklepal samo na podlagi te slike, ampak sem si po ogledu več modelov razlagal nekak tako: piha, in se v petek ne bo obrnilo. Dokler se ne obrne, ZELO VERJETNO ne bo za it. Ful upam, da se motim. HAK je skensla zaporo za drugo kategorijo. Morda pa le :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, Kugelschreiber said:

OK. PROU MAŠ.  

 

Btw, jaz nisem sklepal samo na podlagi te slike, ampak sem si po ogledu več modelov razlagal nekak tako: piha, in se v petek ne bo obrnilo. Dokler se ne obrne, ZELO VERJETNO ne bo za it. Ful upam, da se motim. HAK je skensla zaporo za drugo kategorijo. Morda pa le :D

 

Zmenjeno. Glavno da se strinjava, da oba upava, da mrkne še danes.

Pa da bo pira dovolj doli, pa da bo hladen .. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DinDiin pravi:

Pulcaj itak sam un semaforcek prziga, pa kasira. ?

ko jaz udarim mimo njega ga glih zbudim... :lol1:

  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na Haku je takrat se kar bila zapora, pol me je pa cez hrib premetaval, ker sem moral obrniti :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne se prerekat:

PROHODNOST CESTA

Ažurirano 22.3.2019. 11:17

Zbog jakog vjetra zabrana je prometa za autobuse na kat, vozila s kamp prikolicama i motocikle (I. skupina) na:
  • Jadranskoj magistrali između Novog Vinodolskog i Senja;
  • brzoj cesti Draga-Šmrika (A7);
  • lokalnoj cesti Križišće-Kraljevica (LC58107).

Ograničenje brzine zbog jakog vjetra je i na autocestI A1 između tunela Sveti Rok i vijadukta Baričevići te na autocesti A6 Rijeka-Zagreb između Kikovice i tunela Tuhobić.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 55 minutami, Lipstick pravi:

Ne se prerekat:

PROHODNOST CESTA

Ažurirano 22.3.2019. 11:17

Zbog jakog vjetra zabrana je prometa za autobuse na kat, vozila s kamp prikolicama i motocikle (I. skupina) na:
  • Jadranskoj magistrali između Novog Vinodolskog i Senja;
  • brzoj cesti Draga-Šmrika (A7);
  • lokalnoj cesti Križišće-Kraljevica (LC58107).

Ograničenje brzine zbog jakog vjetra je i na autocestI A1 između tunela Sveti Rok i vijadukta Baričevići te na autocesti A6 Rijeka-Zagreb između Kikovice i tunela Tuhobić.

saj, steza se začne šele v Senju, tako da...

https://www.whatsupcams.com/sl/webcams/hrvaska/licko-senjska-sl/senj-sl/kamera-v-zivo-senj/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, Kugelschreiber pravi:

tisto je samo ena slikca. Če tole pogledaš, je ob tej uri kar prav napovedanih 15 vozlov, windy za Senj pravi 13

 

https://www.yr.no/place/Croatia/Lika-Senj/Senj/hour_by_hour.html

 

 

ne delat drame. Trenutno je zaprta samo še Novi Vinodolski-Senj. Od Senja naprej je že primerno in odprto. Za jutri oziroma že danes popoldan bosta Senj in Karlobag v upadu, le za Vinodolca kaže še nekaj ju3. V skrajnem primeru greš v Vinodolcu v Hrib pa čez planoto v Senj, ali pa lepo mimo table. Saj ne bo prvič, da pišejo zaprto, tabel ne umaknejo, a vsi se vozijo mimo v šibkem vetriču.

  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 44 minutami, DAMI34 pravi:

... Saj ne bo prvič, da pišejo zaprto, tabel ne umaknejo, a vsi se vozijo mimo v šibkem vetriču.

Verjetno še ne veš, da mora preteči določen čas brezvetrja, da se prekliče prepoved in umakne table.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Borutt pravi:

Verjetno še ne veš, da mora preteči določen čas brezvetrja, da se prekliče prepoved in umakne table.  

verjetno veliko vem o jadranki in vjetriču :P

pa da ne govorim o lenuhih, ki odmikajo table. Ni štos v času niti preklicu ampak malomarnosti.

p.s. v Vipavski dolini tudi piha :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 36 minutami, DAMI34 pravi:

verjetno veliko vem o jadranki in vjetriču :P

pa da ne govorim o lenuhih, ki odmikajo table. Ni štos v času niti preklicu ampak malomarnosti.

p.s. v Vipavski dolini tudi piha :D

 

Lahko ti še 100x napišem, da mora preteči določen čas brezvetrja, preden se prekliče prepoved in umakne table, pa boš še zmeraj bluzil o neki malomarnosti. 

Tudi v vipavski dolini počakajo določen čas, preden prekličejo prepoved in umaknejo znake. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Borutt pravi:

Lahko ti še 100x napišem, da mora preteči določen čas brezvetrja, preden se prekliče prepoved in umakne table, pa boš še zmeraj bluzil o neki malomarnosti. 

Tudi v vipavski dolini počakajo določen čas, preden prekličejo prepoved in umaknejo znake. 

Z ozirom, da sem zelo reden gost jadranke ti lahko 100x napišem, da sem že doživel. Tabel niso umaknili, HAK ni poročal o zapori, prav tako niso policaji težili in kasirali. A table so še vedno bile postavljene.

Bo šlo? :P

O vipavski dolini pa raje ne bi debatiral, ker jo prevozim tudi pri hitrosti burje 100 in več kmjev. Pa sploh ni nubenih tabel.

pred eno uro, DinDiin pravi:

Poka Poka. ?

IMG_20190322_181124.jpg

kako si lahko dovoliš rajcat? In kako lahko sploh voziš, če pa še ni pretekel določen čas :P

 

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

29 minutes ago, Snecer said:

saj ne bo daleč prišel ?

Snec, start iz MB ob cca 10h,11h! Be ready! :OK:

Ps: pa da nebi kdo Borutu povedal, da bo nazaj grede guma ze precej blizu (ne)legalnega profila.. 

Popravljeno . Popravil Tex
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, Snecer pravi:

saj ne bo daleč prišel ?

Zakaj ne? Sem že napisal kako in kaj. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, DAMI34 pravi:

Zakaj ne? Sem že napisal kako in kaj. 

lej kaj vozi :) 

pred 16 minutami, Tex pravi:

Snec, start iz MB ob cca 10h,11h! Be ready! :OK:

Ps: pa da nebi kdo Borutu povedal, da bo nazaj grede guma ze precej blizu (ne)legalnega profila.. 

jaz grem ob 9.00 od doma

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 34 minutami, DAMI34 pravi:

Z ozirom, da sem zelo reden gost jadranke ti lahko 100x napišem, da sem že doživel. Tabel niso umaknili, HAK ni poročal o zapori, prav tako niso policaji težili in kasirali. A table so še vedno bile postavljene.

Bo šlo? :P

O vipavski dolini pa raje ne bi debatiral, ker jo prevozim tudi pri hitrosti burje 100 in več kmjev. Pa sploh ni nubenih tabel.

kako si lahko dovoliš rajcat? In kako lahko sploh voziš, če pa še ni pretekel določen čas :P

 

Sem vedel, da tudi 100x napisano, ne bo pomagalo; preteči mora določen čas brezvetrja, da se prekliče prepoved in odstrani znake. 

Isto je v vipavski dolini. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 minutes ago, Borutt said:

Sem vedel, da tudi 100x napisano, ne bo pomagalo; preteči mora določen čas brezvetrja, da se prekliče prepoved in odstrani znake. 

Isto je v vipavski dolini. 

A je to definirano, kolko od oka po zadnjem sunku? 

Ampak Jadranka je malo mimo, a ne? Če na HAK napišejo, da je odprta, v bistvu je pa še vedno zaprta. Nekje nekaj ne štima, neglede na to, če se čaka ali ne po zadnjem sunku... 

27 minutes ago, Snecer said:

jaz grem ob 9.00 od doma

Pa to je sredi noći!

A res greš? Tokrat pijemo samo brezalkoholno! :hmm:

Popravljeno . Popravil Tex
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj ne rabiš čakat, da objavijo, če je odprta ali zaprta.

Poglej na windy in če je vse rdeče, ne it dol, ne glede na to, kaj pišejo.

Poleg tega, različni ljudje različno prenašamo burjo.

Jaz, ki sem je resnično vajena in nimam nobenih težav vozit, ko piha, jo na jadranki težko prenašam, ko že skoraj pojenja. 

Ker sem jo nekajkrat probala, vem, da dokler dol ni popolnoma mirno, ne grem, ker mi tisto njeno butanje v glavo, v vsakem ovinku, gre na živce, me utruja in pokvari vse lepote ovinkov, zaradi katerih sploh grem dol. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!