Skoči na vsebino

Jadranska magistrala


jemcek
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

KORISTNE POVEZAVE (klikni me):

*vremenska napovedMeteo Hrvaška , Ilmeteo EU , ventusky-padavine, veter interaktivna mapa

*razmere na cesti: HAK  *gibanje padavindež in oblaki , Yr *veterWindy,  *livecam: kamere hrvaška , kamere live HR  radarji: https://m.hak.hr/map.asp?t=880&g=0 

datoteke za radarje by Snečer

BEST OF JADRANKA (jagodni izbor iz teme jadranska magistrala, ter povezave na potopise okrog jadranke, otokov itd..)

Priporočene objave

https://photos.app.goo.gl/b5TpgD4v45sEHQAd8

http://snecer-poi.blogspot.com/2009/12/velebit-poi-2010.html

edino kar nisem prevozil, da bi se zapeljal na Panos (in nazaj), baje krasen razgled in ostanki vojaških objektov. ko prideš dol iz Dabarskih kukova, levo in pri vas Rizvanuša gor v hrib...

tu je lepo opisano

http://www.kle-croatia.com/forum/index.php?topic=610.0

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, DinDiin pravi:

Odlicno hvala Snecer! :)

aja, še to, če pri rampi na Zavižanu ne bosta motorjev dobil skozi, se pač gre okoli dol nazaj na Krasno in nazaj na Štirovačo

lahko pa gresta gor kot alternativa pri Jablancu kot je rekel dami, se izogneta točki 1 in 2, torej na Veliki Alan itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fajn sm potegnu dol ta gpx.... pol pa valda kam to zdej :D no sem najdu...... 

Se pravi v dveh delih mi kaze je ruta speljana? 93km in 132km zdej bo pa za sprobat ce me bo pelu tako kot je treba :D

57199455_2367364666829244_4942922739632570368_n.thumb.jpg.316723575e7e101bfd7fcf57e1712ece.jpg

56942539_2069467026679914_7441672671642779648_n.jpg.b4d6b799a7959828fa63891cd003a871.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je blo delano 2013, bom še malo popravil doma

gledam zdaj ruto v city navigator 2016 (tu nimam novejšega) in prvi dan je ok (a moraš izključiti izogibanja)

Mogoče potrebna manjša korekcija ko prideš na prelaz Veliki Alan, da se zapeljeta še naprej proti koči in seveda proti razgledu na morje (tam, ko se vsi gor vozijo iz Jablanca) in potem obrneta nazaj

WCAvQsgVd8zTt9_tjDPpcPhLMr0_NSj6kQb_Q8trxO6Gwe0Aw7edKw5VKrvr_8BpnXggSxYeNNWcsFM1sBBIuI5TekxyukNi9RAzCTVXT2ugqSVDYUuUP3BIEJq1zJXXPNfDypI_KDn22FcgKiQcNSypgFy0MeeQlBLjAd3pa65trHr3EsZ7nqWICumq7WoR7emXNFJtbpYm1FynjyRKAO4Nh4F-vHy2Mv3DrMc9flBy_bBRDg5U2P_aRn_Dy0qy8fWFUdSfSmUrFSpRJBO7xt-Q8ciAebrWt1RlP132vZtgoVaWWQEweI0jbHJBDq4nGH0-Ft82YWtYL9ZYrruQWnVoCEa_72VMo-JVBTuOD-aTTL0Py6k2PUhpRRwZXemZSSxFWuPN1pj-Il_HXJ1r_kgqjY7g2WtNywZRnf0il2V2xkPKEWDOD6q8z0Z88wg5IVm5g9byItlilunBlmDTAU0Z998Qek4thMHu_SxxlB5Ne6_z0gZmjje_G10Vzkl5wulj8B7gD1X3VpNHCEQDbCLW-oJsYnjtAIICHTWwFHYlBtlH37VRNouI2avzC-aJ1o4C2g3yHstJjnF2RFN1o3VDQieUFNphAO5FgcLC0b3MIzgjHFBXyh3gjUnkRANDNHaMB1nXBtSsMleU9IhhNak2Y7x_b1q6=w847-h635-no

druga ruta je tudi dokaj v nulo, vendar verjetno v muzej Tesle ne bosta šla, tak da to ven pa na Panos najbrž tudi ne bosta šla?

čeprav taka dva kalibra bi se morala tja gor zapeljat....

skratka se da to kar lepo obvozit z zemljevidom city navigator, se je "popravil" z leti

bom doma popravil na premium izvedbo :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja, zakaj je v dveh delih

ker lahko prevoziš samo prvega in magla dol na Karlobag

ali pa prevoziš tudi drugega in obratno, po Jadranki poharaš do Karlobaga in potem gor, da odvoziš samo drugo ruto... :) 

na Zavižanu je morda še kaj snega :) zna bit pestro, preverit

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nastavitve in zemljevid:

Rute so narejene (jih bom kasneje naložil) v zemljevidu City Navigator EU 2019.30 NTU, torej v zadnji verziji in tako ni potrebno nalagati specialnih zemljevidov, saj so vse ceste vrisane tudi tukaj.

Obvezno je potrebno nastaviti pravilno izogibanja, za te rute zadostuje, da je izključeno izogibanje makadamu, sicer bo naprava vodila eksotično.

Spodaj primer, ko je vožnja po makadamu vključena:

image.thumb.png.04d3a8750448d788e7de4360e86e3427.pngPrva ruta, sedaj optimizirana 115km, tako kot mora biti.

To se pa zgodi, če pozabiš vklopljena izogibanja in sicer za makadam, kar 189km, pelje na jadranko in nazaj, povsem se zapleže.

image.thumb.png.cb09efbba453b8ae7de66c8257c19696.png

 

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@gasperX

Evo, v prilogi popravljeni ruti, Velebit 2019.gpx.

Vseeno pa bi še nekaj dodal.

ruta 1

Če je slučajno zaprta cesta na Zavižan oziroma ne bi mogla mimo rampe, potem v ruti 1 vržeš v napravi ven točko 003 in 004 ter te pelje okoli na Krasno polje. Tam v bližini je zatočišče za medvede, to te itak ne zanima, a morda ... (kraj Kutarevo, maš med točkami). Če ne prej, bosta to izvedela na blagajni, vstopu v NP....

image.thumb.png.442297305140f33e4c61b19c342eb126.png

ruta je na prelazu Veliki Alan speljana do razgledne točke, da vidiš morje, tam je potrebno obrniti in nazaj

ruta 2

brez posebnosti, če ne bosta šla na Panos, vržeta točki 014 in 015 ven. 

image.thumb.png.7c58c9010e0d8db86edfc805894fe0e1.png

lep pozdrav...

Velebit 2019.gpx

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

priporočena izogibanja na napravi (nobena) 

screenshot je različen, zavisi od modela

 

Screenshot_20190415-154525.png

Popravljeno . Popravil Snecer
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, DinDiin pravi:

Prof. Snecer hvala, odlicno si tole posolal :)

po drugi strani pa, verjetno, kot je sam napisal, idealna priložnost, da preizkusi navigacijo, pri čemer pa naj pazi, da uvozi v napravi tudi točke/waypoints, poleg rut

ker se itak ne moreta izgubit, je to dobra priložnost za test

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 35 minutami, Snecer pravi:

po drugi strani pa, verjetno, kot je sam napisal, idealna priložnost, da preizkusi navigacijo, pri čemer pa naj pazi, da uvozi v napravi tudi točke/waypoints, poleg rut

ker se itak ne moreta izgubit, je to dobra priložnost za test

Jz da nimam tebe bi še zdej vrjetno bil v Iranu , Rusiji .....:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vikend bo primeren za "jadrat". Zgleda da bom moral vsaj en dan it tankat v Paklo :P

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, DAMI34 pravi:

Vikend bo primeren za "jadrat". Zgleda da bom moral vsaj en dan it tankat v Paklo :P

 

od petka pop. do nedelje zjutraj imam "hall pass" :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

petek pop. do sobote gledam, samo zgleda da bo res norišnica zarad praznikov na cestah, to pa je pol preveč "dela" pa meja :) skoraj boljše. lokalno trening met :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, Xebec pravi:

prid ga spoznat, pa boš vidu. sam počas, na jadranki majo maline mal večje trne ;)

*bomo

 

Mene jadranka ne bo vidla. Sem sfokusiran na radij cca 100km okol doma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 48 minutami, Xebec pravi:

kva boš doma, tm že use poznaš :)

Predvsem travnike ja :lol1:

 

bom se js prvo navajal na motor pa nabiral km pr men znanih cestah :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Snecer pravi:

petek pop. do sobote gledam, samo zgleda da bo res norišnica zarad praznikov na cestah, to pa je pol preveč "dela" pa meja :) skoraj boljše. lokalno trening met :)

Dej ne seri prid jz ti plačam kosilo sem še v dolgovih :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, DinDiin pravi:

Petk, pa js bom brez kufrov, k ce bi sel s kufri dol, me nben nebi mogu prehitet. ?

Sej nimaš GS, da bi imel kufre gor :lol1:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!