Skoči na vsebino

Jadranska magistrala


jemcek
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

KORISTNE POVEZAVE (klikni me):

*vremenska napovedMeteo Hrvaška , Ilmeteo EU , ventusky-padavine, veter interaktivna mapa

*razmere na cesti: HAK  *gibanje padavindež in oblaki , Yr *veterWindy,  *livecam: kamere hrvaška , kamere live HR  radarji: https://m.hak.hr/map.asp?t=880&g=0 

datoteke za radarje by Snečer

BEST OF JADRANKA (jagodni izbor iz teme jadranska magistrala, ter povezave na potopise okrog jadranke, otokov itd..)

Priporočene objave

V vednost: relacijo Crikvenica - Senj rihtajo na polno ... Sami prekopani "ležeči policaji" in semaforji z zaprtim enim pasom. Zgleda pripravljajo cesto za sezono. :P

 

 

bolj točno je Novi Vinodolski! :OK: Je pa že manj, ko je bilo. :notworthy:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žio fantje,

 

kje spremljate dolgoročno in kratkoročno vremensko napoved za Hrvaško?

 

Hvala in LP,

BS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, lepo prosim. :)

 

Drugače pa - a je kater otok, polotok posebej zanimiv za pogledat, prevozit? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za magistralko posebej nimam, za otoke, Velebit itd. pa imam. Če bi pa vse združil pa je (a ne bom).

 

Glede otokov: tiste, ki sem jih prevozil, so vsi zelo zanimivi :)

Vis (ok, ta je majhen, je skuter bolj kul), Lastovo (samota in lepo), Korčula (zelo priporočljivo), Mljet (isto biser), Dugi otok (nekaj posebnega), Pašman-Ugljan itd.

 

Polotok pa itak Pelješac.

 

Ampak moraš prvo vedeti kam greš, potem se lahko da kakšna ideja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Grem nekak tkole:

 

LJ - Kočevje - magistralka - Zadar -> spanje

Zadar - Knin - Drniš - Šibenik - Split - Omiš - Makarska - Podgora -> spanje

Podgora - Pelješac - Orebič - Korčula - Vela Luka - trajekt Split - Podgora -> spanje

 

iz Podgore nekak nazaj proti LJ - še ne vem kako, predvidoma v 2 dneh, lahko Bosna included, če je cesta roadster compatible.

 

Torej s predlogi in korekcijami na plan prosim. Pa kje se splača dobro lokalno jest :) Za spanje načeloma vem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Grem nekak tkole:

 

LJ - Kočevje - magistralka - Zadar -> spanje

Zadar - Knin - Drniš - Šibenik - Split - Omiš - Makarska - Podgora -> spanje

Podgora - Pelješac - Orebič - Korčula - Vela Luka - trajekt Split - Podgora -> spanje

 

iz Podgore nekak nazaj proti LJ - še ne vem kako, predvidoma v 2 dneh, lahko Bosna included, če je cesta roadster compatible.

 

Torej s predlogi in korekcijami na plan prosim. Pa kje se splača dobro lokalno jest :) Za spanje načeloma vem.

Ojla . . . . . če boš šla proti Pelješacu . . . . . se obvezno stavi v Ston-u . . . . . verjemi mi . . . ne bo ti žal!

Prvo si poglej obzideje in potem pojdi na Stonsko tortico! Toplo priporočam, ne bo ti žal! 

Tortica je sicer z makakaroni in nasitna . . . . za znort dobra!

post-15855-0-62128500-1366577566_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pelješac...Kod starog ribara (Trpanj).....ambient 1A....hrana 1A

Popravljeno . Popravil VS800
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej riba, od kdaj veverce morsko hrano konzumirajo? :)

 

LJ - Kočevje - magistralka - Zadar -> tukaj sem se ustavil kake 6km pred Zadrom, pri druzini ki nama je s punco oddala cel spodnji stuk za 25€ na noc...sem pekel ribe in meso za njihovo druzino in za naju...ce imas kakega gurmana sabo, naredita podobno, ne rabis hodit po restevracijah, domacini ti povedo kje so sveze ribe...

 

Zadar - Knin - Drniš - Šibenik - Split - Omiš - Makarska - Podgora -> ne vem zakaj cez knin, ko imas lepo cesto do Makarske ob morcku, se ustavis in vrzes v vodo, kupis v kaki trgovinci pijaco (cim gres v notranjost, ni zive duse)

 

 

Mene spravis na tak trip za cel teden, kaj manj mi je matranje...ce bi rada zastonj kampirala in imela se kako drugo ugodnost, se odpravi v juliju, ko potekajo od Splita, do BIH-Livno motozbori in kjer lahko ze prej kampiras free...grem vsako leto... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če koga zanese na Vis, naj se ustavi v konobi Pojoda. Tud Stončica je zelo dobra izbira.

 

A kdo ve za kako res dobro konobo na Dugem otoku?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej riba, od kdaj veverce morsko hrano konzumirajo? :)

 

LJ - Kočevje - magistralka - Zadar -> tukaj sem se ustavil kake 6km pred Zadrom, pri druzini ki nama je s punco oddala cel spodnji stuk za 25€ na noc...sem pekel ribe in meso za njihovo druzino in za naju...ce imas kakega gurmana sabo, naredita podobno, ne rabis hodit po restevracijah, domacini ti povedo kje so sveze ribe...

 

Zadar - Knin - Drniš - Šibenik - Split - Omiš - Makarska - Podgora -> ne vem zakaj cez knin, ko imas lepo cesto do Makarske ob morcku, se ustavis in vrzes v vodo, kupis v kaki trgovinci pijaco (cim gres v notranjost, ni zive duse)

 

 

Mene spravis na tak trip za cel teden, kaj manj mi je matranje...ce bi rada zastonj kampirala in imela se kako drugo ugodnost, se odpravi v juliju, ko potekajo od Splita, do BIH-Livno motozbori in kjer lahko ze prej kampiras free...grem vsako leto... 

 

Ej, veverce so evolucijsko napredvale in so začele tjulnom u zele skakat :lol:

 

Js bom nekje v bližini Zadra spala (a maš kakšen kontakt od te družine?)... zvečer se mi lih ne da pečt in kuhat, ker a) to delam skos doma in b ) me rit boli in sm fuč - pač propeleristi pretiravamo s kilometri ;) ... zato zvečer parkiram in grem najraj u kšno domačo konobo al pa da mi gazda kej sprži tacajt k posrkam tisto travarco... :D

 

Ravn zato grem čez Knin: makarsko riviero mam u tamalem prstu, folk mi gre na živce, do tam dol se morja že mal nažrem in zapaše sprememba. Pa da mal vidmo zaledje pa tko... pa Whiskey je reku, da je dobr jagenjček u Kninu. Pa evo :D

 

Jest bom 5 dni, okol 300 do 350 km na dan ni problem, jih nrdim po šihtu popoldan 270. Kampiram pa ne ker a) nimam opreme in niti je nimam kam dat in b ) isto kot zgoraj točka b :D

 

No, čakam predloge dalje :)

Popravljeno . Popravil BelaStrela
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če koga zanese na Vis, naj se ustavi v konobi Pojoda. Tud Stončica je zelo dobra izbira.

 

A kdo ve za kako res dobro konobo na Dugem otoku?

V Brbinju (stari del, ne v tistem zalivu kjer pristaja trajekt), nad mandračem, ne vem točno imena ampak tam se vedno ustavimo, ko smo na barki, pa seveda obvezno na sljadoljed v Sali (posljastičarnica na koncu mandrača)  :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem pogledal za kontakt, pa ga nimam vec odkar je nov telefon...

Je gospa ocitno edina sivilja za vse okoli Zadra, cez cesto je en hotel, za njihovo hiso se vidijo gore-paklenica...

Najd si enga veverickota, ki ti bo kuhal :) ce se tebi ne da, mu bos ze ponoc vrnila, hehe.

 

Ok, potem pa Knin, letos sem ves cas kilometre stel, ker nisem vedel a bo dost bencina al ne, v tisti vukojebini...

Jagencke pa v BIH napol zastonj talajo, meni so enga zivga ponujal, ko sem ravno sanjski na motorju :)

 

Eh, kak helikopter pa to vozis, da ni placa, malo se je pa treba znajdit...sam pelem se kako (tako, ki vecino oblekic vzame zgolj za beckup) in s kuhnjo vred...pa nimam potovalca...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za spanje v okolici Zadra vsekakor priporočam tudi Pansion Croatia v Selinah.

 

http://pansion-croatia.com/

 

Nastanitev odlična, hrana v pansionu pa odlična!

 

Cena nočitev je okrog 25€/osebo z zajtrkom (odvisno od termina)

Popravljeno . Popravil mince
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako je s parkingom tuki?

Fak stara pa sej greš sam mal po JadrANki ,logistike pa ko do Kabula :P  :lol:

propeler pa lohk pustiš kjer hočeš,ga nben ne mara,tam doli so bolj popularne Ninje B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej vem, da ga nben ne mara :D Sam sm pač ziheraš pa rada ga mam pod streho. Ti pa čist tih bod k maš tvojga u garaži in letos nimaš prava glasanja s tisto jodlarsko elastiko! :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fak stara pa sej greš sam mal po JadrANki ,logistike pa ko do Kabula :P  :lol:

propeler pa lohk pustiš kjer hočeš,ga nben ne mara,tam doli so bolj popularne Ninje B)

 

:lol1:  :lol1: :lol1:  že cel dan si isto mislim, sam mi je nerodno ji to napisat :010  

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!