Skoči na vsebino

Jadranska magistrala


jemcek
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

KORISTNE POVEZAVE (klikni me):

*vremenska napovedMeteo Hrvaška , Ilmeteo EU , ventusky-padavine, veter interaktivna mapa

*razmere na cesti: HAK  *gibanje padavindež in oblaki , Yr *veterWindy,  *livecam: kamere hrvaška , kamere live HR  radarji: https://m.hak.hr/map.asp?t=880&g=0 

datoteke za radarje by Snečer

BEST OF JADRANKA (jagodni izbor iz teme jadranska magistrala, ter povezave na potopise okrog jadranke, otokov itd..)

Priporočene objave

  • 2 tedne pozneje...

Menda je Jadransko morje med najbolj onesnaženimi z mikroplastiko...kot bi se vozil ob odlagališču odpadkov :)

Popravljeno . Popravil vandrovec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 15. 6. 2019 ob 10:44, DAMI34 pravi:

Lokalna politika je to

Danes prijetno

 

IMG_20190615_104043.jpg

IMG_20190615_104033.jpg

IMG_20190615_104020.jpg

hdr_00411_0.jpg

 

Ob 16. 6. 2019 ob 0:15, vuk76 pravi:

Romantika v Starigradu na višku ...?

Voda je tudi prijetna za kopat.

ABF0B5F3-3E67-4060-AB82-DA63BB3EE961.jpeg

Bil danes leteče dol in nazaj..jbg, mogu sem... ampak vsaj Damijevga duka bi si zapomnil, če bi se srečali... kje ste se pa skrivali pred mano? :ninja:

Sicer pa potrjujem... glede na datum, presenetljivo vozna današnja jadranka. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 hours ago, skalaprava said:

 

Bil danes leteče dol in nazaj..jbg, mogu sem... ampak vsaj Damijevga duka bi si zapomnil, če bi se srečali... kje ste se pa skrivali pred mano? :ninja:

Sicer pa potrjujem... glede na datum, presenetljivo vozna današnja jadranka. 

Pridno delamo v sluzbi ;) . Sem zelel koristiti obojne praznike pa se avstrijci ne dajo prepricati ;)

Popravljeno . Popravil vuk76
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, skalaprava pravi:

 

Bil danes leteče dol in nazaj..jbg, mogu sem... ampak vsaj Damijevga duka bi si zapomnil, če bi se srečali... kje ste se pa skrivali pred mano? :ninja:

Sicer pa potrjujem... glede na datum, presenetljivo vozna današnja jadranka. 

jaz prejšnji vikend mal po Velebitu, Mileni, na plaži in pri Markotu. Sam zase, sem mel vsaj družbo ki jo razumem (občasno) :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V ponedeljek sem šel v Stinico in se od Senja vozil tudi po Jandranki. Imam občutek, da je malo več "glodanih" odsekov, sicer pa je cesta res krasna. Pravi užitek.

Peljal sem se tudi skozi Seline, ki so bile tukaj omenjene v zvezi z radarji. Mislim, da nisem videl niti ene hiše, le nekaj odcepov, ki bolj spominjajo na poljske poti. Pa tudi sicer je tabla za naselje običajno dosti pred prvo hišo in konec dosti kasneje. Sploh naselje Brinje (pred Žuto Lokvo na stari cesti), ki traja skoraj 10 kilometrov.

V planu je še nekaj izletov v okolico, tudi do Pakoštan in do Malega Lošinja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom izkoristil tole temo:

Ali grem lahko brez problemov v Črno goro, Albanijo, Srbijo in BiH le z osebno izkaznico? Zeleno karto imam.

Sem bral informacije na MZZ in za vse omenjene države piše podobno, pa bi vseeno raje preveril še tukaj, ker sem prepričan, da imate sveže izkušnje.

http://www.mzz.gov.si/si/predstavnistva_po_svetu/evropa/bosna_in_hercegovina/

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali kdo pozna hrvaške prometne predpise?

Čudi me, da imajo včasih pred tablami za naselje table za omejitev 60 (kakšnih 20 metrov prej), včasih je tabla za 60 cirka 50 m za tablo za naselje. V Svetem Juraju je tabla 50 na tabli za naselje (pri nas to pomeni, da omejitev velja skozi celo naselje), pa so vseeno še trikrat vmes table za omejitev 50.

Če bo kdo srečal črno mambo, naj jo prosim vpraša (še preden bo plačal) :) .

Sicer pa danes moto popotovanje (od Jablanca preko Senja do Crikvenice (po nakupih) pri čemer sem dvakrat prečkal 45 vzporednik. (imam reference za komentiranje Kirgizistana)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, Darko3g pravi:

Ali kdo pozna hrvaške prometne predpise?

Čudi me, da imajo včasih pred tablami za naselje table za omejitev 60 (kakšnih 20 metrov prej), včasih je tabla za 60 cirka 50 m za tablo za naselje. V Svetem Juraju je tabla 50 na tabli za naselje (pri nas to pomeni, da omejitev velja skozi celo naselje), pa so vseeno še trikrat vmes table za omejitev 50.

Če bo kdo srečal črno mambo, naj jo prosim vpraša (še preden bo plačal) :) .

Sicer pa danes moto popotovanje (od Jablanca preko Senja do Crikvenice (po nakupih) pri čemer sem dvakrat prečkal 45 vzporednik. (imam reference za komentiranje Kirgizistana)

Predpisi so isti. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

49 minutes ago, mladench said:

Motosvet pred uradnim organom :D

Da, lahko greš z osebno. 

Ce motosvet ni referenca, pol ne vem kaj je.  :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Cletus pravi:

Bom izkoristil tole temo:

Ali grem lahko brez problemov v Črno goro, Albanijo, Srbijo in BiH le z osebno izkaznico? Zeleno karto imam.

Sem bral informacije na MZZ in za vse omenjene države piše podobno, pa bi vseeno raje preveril še tukaj, ker sem prepričan, da imate sveže izkušnje.

http://www.mzz.gov.si/si/predstavnistva_po_svetu/evropa/bosna_in_hercegovina/

Jaz grem isto turo konc julija, upam, da v Albaniji nebo kakšnih presenečenj :D 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, thetruetheory pravi:

Jaz grem isto turo konc julija, upam, da v Albaniji nebo kakšnih presenečenj :D 

V Albaniji vzamejo osebno že od od leta hm, nekje 2012 dalje, takrat so to omogočili in sem prišel na mejo pa so šli gledat, če to drži in je šlo.

Edino Kosovo je lahko težavno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Snečer pravi:

V Albaniji vzamejo osebno že od od leta hm, nekje 2012 dalje, takrat so to omogočili in sem prišel na mejo pa so šli gledat, če to drži in je šlo.

Edino Kosovo je lahko težavno

Hvala, imava oba potne liste drugače ampak skrbi me bolj narod (kraja motorja, morebiten napad ali kakšno ustrahovanje). Kolega je bil dol in je naenkrat nekdo začel streljat kake 200m stran, takoj so spakirali in se odpeljali kolko so jih nesle gume. To je bilo lani, zato me je malo strah :D 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, thetruetheory pravi:

Hvala, imava oba potne liste drugače ampak skrbi me bolj narod (kraja motorja, morebiten napad ali kakšno ustrahovanje). Kolega je bil dol in je naenkrat nekdo začel streljat kake 200m stran, takoj so spakirali in se odpeljali kolko so jih nesle gume. To je bilo lani, zato me je malo strah :D 

tvoj motor ima serijski alarm...nix bat

jaz bi se bolj bal tu Dolenjske...

  • Všeč mi je 2
  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Cletus pravi:

Bom izkoristil tole temo:

Ali grem lahko brez problemov v Črno goro, Albanijo, Srbijo in BiH le z osebno izkaznico? Zeleno karto imam.

Sem bral informacije na MZZ in za vse omenjene države piše podobno, pa bi vseeno raje preveril še tukaj, ker sem prepričan, da imate sveže izkušnje.

http://www.mzz.gov.si/si/predstavnistva_po_svetu/evropa/bosna_in_hercegovina/

da

pred 24 minutami, thetruetheory pravi:

Jaz grem isto turo konc julija, upam, da v Albaniji nebo kakšnih presenečenj :D 

ne bo

pred 17 minutami, thetruetheory pravi:

Hvala, imava oba potne liste drugače ampak skrbi me bolj narod (kraja motorja, morebiten napad ali kakšno ustrahovanje). Kolega je bil dol in je naenkrat nekdo začel streljat kake 200m stran, takoj so spakirali in se odpeljali kolko so jih nesle gume. To je bilo lani, zato me je malo strah :D 

ne seri, streljajo se tut pri nas. Albanija je bolj varna kot Italija :P

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne samo da majo veliko radarjev, celo zelo točni so :P

https://autostart.24sata.hr/off/belgija-opel-astru-vozio-brzinom-696-kilometara-na-sat-5061?fbclid=IwAR3hDR77Qo2-FYhEE7hKrZ8n2K_IEXELQeB4YuGZAn2tcsfbuvhXIuitF6k

jebiga, tut na radarjih se špara....upam da niso naši pomagali pri razpisu :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 27. 6. 2019 ob 16:38, Snečer pravi:

V Albaniji vzamejo osebno že od od leta hm, nekje 2012 dalje, takrat so to omogočili in sem prišel na mejo pa so šli gledat, če to drži in je šlo.

Edino Kosovo je lahko težavno

Kakšno osebno? Ne prodajaj bučnic! Bil dve leti nazaj dol pa niso nič vzeli. Patrulja na vsaki kilometer midva s kolegom pa 150 lagano mimo. Prvič malo cviknil potem pa meni tui dol viselo. ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11 minutes ago, yamafrik said:

Kakšno osebno? Ne prodajaj bučnic! Bil dve leti nazaj dol pa niso nič vzeli. Patrulja na vsaki kilometer midva s kolegom pa 150 lagano mimo. Prvič malo cviknil potem pa meni tui dol viselo. ?

? Snecer verjetno govori o tem, da na meji vzamejo osebno (kot veljaven dokument) in ne samo potnega lista .. kar drži, do grčije komot vse z osebno ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, yamafrik pravi:

Kakšno osebno? Ne prodajaj bučnic! Bil dve leti nazaj dol pa niso nič vzeli. Patrulja na vsaki kilometer midva s kolegom pa 150 lagano mimo. Prvič malo cviknil potem pa meni tui dol viselo. ?

Na meji je dovolj osebna. Da, policaji so zaenkrat kul, niso sitni, razen, do domačinov, tujcem ne najedajo tudi če preko dvojne črte pokaš preverjeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!