Skoči na vsebino

Jadranska magistrala


jemcek
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

KORISTNE POVEZAVE (klikni me):

*vremenska napovedMeteo Hrvaška , Ilmeteo EU , ventusky-padavine, veter interaktivna mapa

*razmere na cesti: HAK  *gibanje padavindež in oblaki , Yr *veterWindy,  *livecam: kamere hrvaška , kamere live HR  radarji: https://m.hak.hr/map.asp?t=880&g=0 

datoteke za radarje by Snečer

BEST OF JADRANKA (jagodni izbor iz teme jadranska magistrala, ter povezave na potopise okrog jadranke, otokov itd..)

Priporočene objave

Izgleda, da bom kavo kuhal :(

Današnji obeti so slabši kot včeraj, za sredo popoldan.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sm še dober termin zadela za prvič letos, v petek popoldne ni blo prehude gužve za dol, včeraj za nazaj pa praktično prazno, da me je še do Bakra potegnilo ? Čeprav bi pasalo malo vetra pri 30+, priznam. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

počas bo oživela Jadranka ja :panic:

pred 1 uro, lucif3rka pravi:

Sm še dober termin zadela za prvič letos, v petek popoldne ni blo prehude gužve za dol, včeraj za nazaj pa praktično prazno, da me je še do Bakra potegnilo ? Čeprav bi pasalo malo vetra pri 30+, priznam. 

ummm, kokr vem je potrebno romanja motosvetnic nujno najavit vnaprej :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Snečer pravi:

Ja, počasi bodo spet razmere za vožnjo po Jadranki.

September in oktober sta romarska meseca.

in podvržena burji :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 24 minutami, Xebec pravi:

ummm, kokr vem je potrebno romanja motosvetnic nujno najavit vnaprej :)

bolj pravilno bi bilo, motovernic...ker za svetnice se ne ve vnaprej...:naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgolj iz radovednosti me zanima, a je že kdo dobil kakšne pozdrave z Hrvaške Jadranke sedaj, ko so na novo postavljeni vsi ti radarji?
Kakšne so pa kaj vsote v euro valuti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Kričač pravi:

Zgolj iz radovednosti me zanima, a je že kdo dobil kakšne pozdrave z Hrvaške Jadranke sedaj, ko so na novo postavljeni vsi ti radarji?
Kakšne so pa kaj vsote v euro valuti?

Eno leto ali še več bomo trepetali...čudno bo, če ne bo nič ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 39 minutami, Kričač pravi:

Zgolj iz radovednosti me zanima, a je že kdo dobil kakšne pozdrave z Hrvaške Jadranke sedaj, ko so na novo postavljeni vsi ti radarji?
Kakšne so pa kaj vsote v euro valuti?

vsote so točno navedene tukaj, samo si moraš preračunat v eur

https://www.zakon.hr/z/78/Zakon-o-sigurnosti-prometa-na-cestama

en primer izven naselja brzina, za naselje pa je člen prej

akec.jpg.9cdec4c95ecff4f731d03eaa47c0580e.jpg

Verjetno povprečen jadralec prekorači izven na magistralki na jadranu med 10 do 30km, tako da bo to le 500 kun, če je dirkač pa bo 2000 kun, motogp voznik na jadranki pa bo začel pri 5000 kunah...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za dol ni panike razen Jadranovo. tisti je najbolj delikaten, ker ni bajt, je samo pumpa pa 60 omejitev.

ps. s Hrvaške še nisem dobil kazni, tako da ne vem, baje pa traja tudi 9 mesecev

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene če je kje ujel, me je v ribarici, ker tam zgleda tista tabla za naselje bolj za okras. jadranovo, špar pa ostali ta novi me ne skrbijo.

aja pa 1x sm u starigrad ene 120 prpelu pa tablo "spregledu"...sam tam do centra k je radar sm pol pomoje zmanjšu:slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 36 minutami, Xebec pravi:

mene če je kje ujel, me je v ribarici, ker tam zgleda tista tabla za naselje bolj za okras. jadranovo, špar pa ostali ta novi me ne skrbijo.

aja pa 1x sm u starigrad ene 120 prpelu pa tablo "spregledu"...sam tam do centra k je radar sm pol pomoje zmanjšu:slap:

Ribarnica, kjer je tabla za naselje in so hiše ves čas ob desni strani ceste (morje ob desni)? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 8/19/2019 at 6:31 PM, DAMI34 said:

ok, jaz tudi. da ne bo.

Bom povedal zakaj:

ne kaže na burjo v prihodnjih dneh, ni prehoda fronte, tudi pri nas ne bo neke burje.

Običajno je tako, ko v Wajdušni potegne bo čez kak dan tudi pod Velebitom. Drugo pa je, 12 m /sek so vrhovi, več ne bo, in še samo to sreda popoldan. Običajno preverim Senj, Karlobag in Vinodolca za cca 2 dni, da dobim gibanje vetra in kje bo največ. Le redko se zmotim.

Vinodolc res v sredo kaže več kot običajno (12-14), Senj, sploh ni panike do 10, karlov bag samo dopoldan do 14 popoldan zanemarljivo.

Smatram, (beri upam za kavo se gre :D ) da to ne bodo orkanski sunki burje (v osnovi niti ni neka burja 14m/sek) ampak vrhovi/špice. Štos je samo kake bodo cifre na mestih meritev.

Za sredo je sicer napoved naslednja:

U većem dijelu zemlje bit će razmjerno vjetrovito. U kontinentalnoj Hrvatskoj zapuhat će umjeren sjeverni i sjeveroistočni vjetar, na sjevernom Jadranu bit će umjerene i jake bure, dok će na ostatku obale i dalje biti slabog do umjerenog jugozapadnog vjetra.

 

Seveda pa se lahko vse še obrne, bomo videli jutri. In se strinjam, vse skupaj po današnjih napovedih je ravno na meji, tja do Senja, kar pa lahko komot obvoziš.

KJUUUUUZOOOOOO. 

B3EB06C5-1EA1-4A2C-BAFF-2C25B9F0AFE5.thumb.jpeg.4c26321fdedf6cc05c7bb3d57e3a8396.jpeg

 

Celo tri ure pred windijevo napovedjo. Ce prognoza drzi, bo se slabse.  Jeba,  ce je komu prekrizalo plane. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, Borutt pravi:

Ribarnica, kjer je tabla za naselje in so hiše ves čas ob desni strani ceste (morje ob desni)? 

Ribarnica pa ne vem kje je...u Kopru majo ziher kakšno :hmm:

 

Ko se vračaš zgleda res velemesto ja....radar je za tem ovinkom pri busni

https://www.google.com/maps/@44.5523125,15.042698,3a,75y,318.64h,76.9t/data=!3m6!1e1!3m4!1sEyM8iY-aMRtuh906YL3C-Q!2e0!7i13312!8i6656

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Xebec pravi:

Ribarnica pa ne vem kje je...u Kopru majo ziher kakšno :hmm:

 

Ko se vračaš zgleda res velemesto ja....radar je za tem ovinkom pri busni

https://www.google.com/maps/@44.5523125,15.042698,3a,75y,318.64h,76.9t/data=!3m6!1e1!3m4!1sEyM8iY-aMRtuh906YL3C-Q!2e0!7i13312!8i6656

 

Je hudič jabolčni popravil. 

Vem, kje je, v naselju. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Borutt pravi:

Je hudič jabolčni popravil. 

Vem, kje je, v naselju. 

sj ni noben reku da ni v naselju....pravim samo da ne zgleda kaj prida kot naselje tam, pa se pač zgodi da zamnjšaš pri hišah ne pri tabli pa te je že snel...za tistih par kun se ne sekiram, če sploh bo prišlo kaj. sem bil mačkast ko sm šel nazaj, pa se ne spomnim lih dobro kok sm tam pelu :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Snečer, hvala za izsek njihovega člena.
S tem, ko sem napisal, kakšne so kaj vsote sem mislil, da bo tisti, kateri se je ujel na limance, napisal kolikjo je kaj "doniral" v hrčkov proračun. To, da so zneski fiksno določeni na prekoračitev mi je jasno, hotel sem, da "akterji" napišejo, ob kakšno vsoto so bili.

P.S.
Za čuda, letos še nisem bil na Jadranki. Mogoče, ampak res mogoče v drugi polovici septembra.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Kugelschreiber pravi:

KJUUUUUZOOOOOO. 

B3EB06C5-1EA1-4A2C-BAFF-2C25B9F0AFE5.thumb.jpeg.4c26321fdedf6cc05c7bb3d57e3a8396.jpeg

 

Celo tri ure pred windijevo napovedjo. Ce prognoza drzi, bo se slabse.  Jeba,  ce je komu prekrizalo plane. 

konc sveta bo :P

:kava: maš v dobrem :(

 

pred 14 minutami, Kričač pravi:

@Snečer, hvala za izsek njihovega člena.
S tem, ko sem napisal, kakšne so kaj vsote sem mislil, da bo tisti, kateri se je ujel na limance, napisal kolikjo je kaj "doniral" v hrčkov proračun. To, da so zneski fiksno določeni na prekoračitev mi je jasno, hotel sem, da "akterji" napišejo, ob kakšno vsoto so bili.

P.S.
Za čuda, letos še nisem bil na Jadranki. Mogoče, ampak res mogoče v drugi polovici septembra.

če ni noben napisal, očitno še ni nihče dobil pildeka domov.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

če ni noben napisal, očitno še ni nihče dobil pildeka domov.

js letos sploh še nism biu na jadranki :dry: 

  • Šokiran 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

če ni noben napisal, očitno še ni nihče dobil pildeka domov.

 

Kakšna ugotovitev, mar ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Kričač pravi:

Kakšna ugotovitev, mar ne?

a samo motosvetovci se vozijo po jadranki :?  :huh: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!