Skoči na vsebino

Jadranska magistrala


jemcek
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

KORISTNE POVEZAVE (klikni me):

*vremenska napovedMeteo Hrvaška , Ilmeteo EU , ventusky-padavine, veter interaktivna mapa

*razmere na cesti: HAK  *gibanje padavindež in oblaki , Yr *veterWindy,  *livecam: kamere hrvaška , kamere live HR  radarji: https://m.hak.hr/map.asp?t=880&g=0 

datoteke za radarje by Snečer

BEST OF JADRANKA (jagodni izbor iz teme jadranska magistrala, ter povezave na potopise okrog jadranke, otokov itd..)

Priporočene objave

pred 15 urami, Snečer pravi:

Iz prve toke, gneča tudi od podkve dalje in to že takoj v prvi smeni :) Na vrhu so rangerji čisto nervozni, ker je vse zabasano.

Sicer pa ja, 25 avtov na uro, ker cesta ne zmore več. Motorji in pecikli naprej.

Hvala Snečer! Dami me je že skoraj prepričal, da ne vem, kaj to pomeni "iz prve roke". :)

Kar se pa tiče spuščanja motoristov naprej, če se ne zdrenjaš sam mimo kolone, to niti ne veš. Ko sva se midva peljala mimo (okrog 9. ure), ni usmerjal nihče. Se pa je našel nekdo z avtom, ki naju je hotel na vsak način ustaviti., ko sva želela obiti kolono, da bi nadaljevala po cesti v notranjost. Kot da nekaterim ni jasno, da s čakanjem blokirajo glavno cesto.

Skratka, niti v sanjah se ne bi peljal gor razen v primeru, da še ne bi bil nikoli...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi smo šli sredi tedna, sreda. NP Bikovo se odpre ob 7:00, podkev začne obratovati ob 8:00. Zaradi vročine itd. smo bili na kasi malo pred osmo, oziroma v vrsti recimo 10 avto, nato pa se je zadaj že noro napolnilo.

Promet in neotesane so usmerjali čuvaji parka. Kot vedno, so tudi tu bili poskusi vrivanja.

Cesta je preprosto preozka za Mcdonalds turizem, tako da je to čisti mimosun. Na določenih odsekih stojijo z walki talkiji in spuščajo. Edino da naredijo kakšne semaforje.

Na samem vrhu Sv. Jure je bila taka gužva, da so dovolili parkiranje (več kot 15 itak ni "dovoljeno") pri radijskem stolpu oziroma službenem parkirišču.

DSC_0351.thumb.JPG.98d3b9e56f8a1241334d54b6d4fc9b63.JPGDSC_0396.thumb.JPG.ea7cbdf7c967be565913dce6ee8f1f6d.JPGDSC_0402.thumb.JPG.3487e076c896fd769aecf2b55632bf9a.JPG

En tak balkon pa imaš masovni turizem. Prej je bil enak razgled :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes pa ni za motor. Že ob 7uri 30C 

 

20200801_084703_HDR.jpg

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, Snečer pravi:

DSC_0396.thumb.JPG.ea7cbdf7c967be565913dce6ee8f1f6d.JPGDSC_0402.thumb.JPG.3487e076c896fd769aecf2b55632bf9a.JPG

En tak balkon pa imaš masovni turizem. Prej je bil enak razgled :)

V Kranju nad reko Kokro je nakaj podobnega. Gužve ni, lahko greš v mestu na kavico, tud kupiš kaj v lokalnih trgovinah. Te pa treba parkirat izven mesta pa it kak kilometer peš. No pa verjetno še kje po Sloveniji :D 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, Snečer pravi:

En tak balkon pa imaš masovni turizem. Prej je bil enak razgled :)

 

Točno to! Prej tudi v najvišji sezoni na vrhu ni bilo več kot 2 avta in trije motorji. Sedaj pa si ljudje mislijo: Če sem že tu, grem pa še do vrha. In kar predstavljam se, da je tisti del od balkona do vrha še večji problem...

In če niso sposobni urediti  tudi ceste, tega skywalka ne bi smeli postaviti. Če že, bi ga lahko postavili marsikje, kjer je ostala infrastruktura že urejena.

In kot j rekel Snečer, razgled je bil iz te točke točno tak tudi prej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, skalar36 pravi:

V Kranju nad reko Kokro je nakaj podobnega. Gužve ni, lahko greš v mestu na kavico, tud kupiš kaj v lokalnih trgovinah. Te pa treba parkirat izven mesta pa it kak kilometer peš. No pa verjetno še kje po Sloveniji :D 

Samo do tja je treba prit, ene tri nesreče na AC, zastoji, sem prej v Tućepih :) 

Saj tudi v Dravogradu imaš še lepši razgled, ampak je treba do Skale kakšno uro v pošten breg.

DSC_0485.thumb.JPG.14575023e3be2aa5a9992d7827dcb8c0.JPG

do tja z vlakom dobra urca (poceni, ekološko), nazaj pa peš čez Pohorje, 70km...

malo off :) 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, Snečer pravi:

Samo do tja je treba prit.

 

 

Ti sam prid. Potem maš pa še par deset minut do mene, te tudi pogostim. Pa še plačat ne bo treba. Vrhunska ponudba na Gorenjskem, kjer dobiš kaj zastonj :lol1: To boš lahko naredu reklame...

Pa tudi  nakupovanje raznoraznih stvari lahko vključim...:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, Joker pravi:

Hvala Snečer! Dami me je že skoraj prepričal, da ne vem, kaj to pomeni "iz prve roke". :)

Kar se pa tiče spuščanja motoristov naprej, če se ne zdrenjaš sam mimo kolone, to niti ne veš. Ko sva se midva peljala mimo (okrog 9. ure), ni usmerjal nihče. Se pa je našel nekdo z avtom, ki naju je hotel na vsak način ustaviti., ko sva želela obiti kolono, da bi nadaljevala po cesti v notranjost. Kot da nekaterim ni jasno, da s čakanjem blokirajo glavno cesto.

Skratka, niti v sanjah se ne bi peljal gor razen v primeru, da še ne bi bil nikoli...

prva roka, pomen samo pričevanje tistega, ki je šel na določeno lokacijo in jo opisal. 3je možaki iz MK Packenstaina (CE) so mi to povedal v Pakli včeraj, ko so se vrnili. Zna bit da niso vse prve roke identične.

Isto velja za prehod meje, konkretno danes pravi policaj na Mp Novokračine:

matr je radarjev po jadranki (niti ni pogledu papirja o nočitvi in prijavi) in pravim ja, jih vem vse na pamet, on pa nazaj, jaz pa ne, zdej pa čakam kako obvestilo iz Cesarice :P

To je prva roka, zna bit, da so naslednjega slekli do gat :P

In kar me najbolj pizdi: koji kurac lazijo Čehi, Nemci, nizozemci, Taljani na maloobmejne prehode?

Evo, to ni prva roka, je samo osebno sekiranje, za koji kurac, ker prehod naj bi bil namenjen samo nam pa Hrvatom.

ps. za v Hrvaško gneča cca 1km, za domov skoraj nikogar

danes, jutri je nov dan in prva roka zna biti čisto drugačna

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 hours ago, DAMI34 said:

In kar me najbolj pizdi: koji kurac lazijo Čehi, Nemci, nizozemci, Taljani na maloobmejne prehode?

Google maps power! 

Jebe se njemu, če ne bo uspel zvozit z karavanom+prkolco, tam kaže 3minutes shorter.... 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Tex pravi:

Google maps power! 

Jebe se njemu, če ne bo uspel zvozit z karavanom+prkolco, tam kaže 3minutes shorter.... 

verjetno tudi v izogib gneči ker je pot daljša, vendar je uradno zapisano, da preko lahko samo Slo in HR lazimo. Vsaj tak sem prebral.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, DAMI34 pravi:

verjetno tudi v izogib gneči ker je pot daljša, vendar je uradno zapisano, da preko lahko samo Slo in HR lazimo. Vsaj tak sem prebral.

Za vse državljane EU :) 

Citiraj

b) Mejni prehodi za obmejni promet (25)

Prestop državne meje na mejnih prehodih za obmejni promet je dovoljen za upravičence po Sporazumu o obmejnem prometu in sodelovanju (obmejne dovolilnice) in vse državljane, ki uživajo pravico Evropske unije do prostega gibanja.

Čehi so skapirali.

Še vedno pa so mi fenomen tiste antene na avtomobilih in nora vožnja v čredi. Vozijo ko ovce en za drugim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Snečer pravi:

Za vse državljane EU :) 

 

 

 

zanimivo, ker na maloobmejnih z Italijo so pri ponovnem odprtju dali table samo za Ital-Slo državljane.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, DAMI34 pravi:

zanimivo, ker na maloobmejnih z Italijo so pri ponovnem odprtju dali table samo za Ital-Slo državljane.

to je le začasen režim med slo-ita zaradi corone, pri Hrvatih pa korone ni :) 

  • Všeč mi je 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Snečer pravi:

to je le začasen režim med slo-ita zaradi corone, pri Hrvatih pa korone ni :) 

aja na to pa nisem pomislil. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 7/24/2020 at 10:18 AM, elbarto said:

V soboto sem dobil kazen zaradi nespoštovanja prometnega znaka za prepoved vožnje ob vetru 

Tabla je taka ( slika) 

Ker mi je tabla malo mutna ( velikost in število znakov naenkrat), na to sem opozoril tudi policaja, mali debeli in visoki suhi, sta rekla, da ona dva ne vesta (!!!) kakšni morajo biti znaki, da znake postavljajo prometni inžinerji, ona dva pa samo skrbita, da se znaki spoštujejo. 500 kun po glavi ( -50%) ....  Zato sem poslal vprašanje na mail na MUP Hrvatske, spodaj je odgovor. 

Ne gre se za izogib nevarnosti, ampak znak, kot ga imajo, ni veljaven, vsi ki ste v roku 30 dni nazaj dobili zaradi tega kazen, se lahko pritožite. Jaz sem ga prevozil, častna beseda da nehote, ker ga sploh nisem opazil... 

20200718_205452.thumb.jpg.aa378015dc297e5f38da82e016d669fe.jpg

 

 

Poštovani, imam dvoje pitanja. 

1. Tabla stoji na državnon cesti D8, što ona zapravo znači? Je li to znak obavijesti ili izričitih naredbi? 
Napomena, veličina svakog od znakova na tabli je cca 25 cm, je li to dovoljna veličina za znakove na državnoj cesti?
2. Koliko prometnih znakova može biti postavljeno na jedan stup? Može se reči, da su na slici prikazana 4 znaka na jednom stupu? 
 
Gledao sam Pravilnik o prometnim znakovima, signalizaciji i opremi na cestama, NN92/2019, ali ovakvog primjera nisam našao opisanog tamo. 
 
in odgvor - 
 
Poštovani,
 
 predmetna ploča i prometni znakovi na njoj nisu u skladu s Pravilnikom o prometnim znakovima, signalizaciji i opremi na cestama („Narodne novine“, broj: 92/2019).
Zahvaljujemo što nam ukazujete na nepravilnosti kod postavljanja prometne signalizacije na javnim cestama.
O svemu smo obavijestili Hrvatske ceste d.o.o., društvo koje upravlja i održava državne ceste, kako bi poduzeli mjere iz svoje nadležnosti te otklonili navedene nepravilnosti na konkretnoj lokaciji.
 
S poštovanjem
 

unnamed.jpg.66c89d4d22b005ab903cc717c3f65e56.jpg

Kabinet ministra, Služba za odnose s javnošću  |  Minister’s office, Department for Public Relations

 

t: +385 1 61 22 353 |  f: +385 1 61 22 771

e: policija@mup.hr

Ul. grada Vukovara 33  |  10 000 Zagreb

mup.gov.hr

Kot je že en za mano povedal, pritožba na kazen ni možna, ker sem plačal polovico... in se s tem kao odrekel kajvemčemu. 

Situacija pa taka: mali debeli mi je vzel papirje in rekel da jih ne dobim nazaj, dokler ne plačam, kar moram takoj, ker sem tujec... če nimam gotovine, me je hotel peljat na bankomat. 

Kaj bi se zgodilo, če na trr ne bi imel dovolj denarja, ima kdo idejo?

Ima ko nagledan kak ekvivalent Mileni, ampak na Krku?

Prijaznost, domačnost, red in čistoča, dober zajtrk, poštena cena?

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, elbarto pravi:

.... Ima ko nagledan kak ekvivalent Mileni, ampak na Krku?

Prijaznost, domačnost, red in čistoča, dober zajtrk, poštena cena?

Če si že na Krku se ti splača produžit na Cres in Lošinj. Krasna pokrajina, prazne ceste, fenomenalni razgledi (Lubenice, Belej, M. Lošinj....), fraj apartmajev kolikor hočeš... Dva tedna nazaj smo bili dol.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mišljeno je bilo kot hiter skok za vikend, v petek ob 15. štart iz MB, ne da se mi še s trajekti jahat... če bi bilo za par dni več, ne rečem... 

saj ne gre se za fraj apartmaje, pri Mileni šteje še kaj drugega kot samo postelja 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, J.a.m.e.s pravi:

Končno mi je letos uspelo prit na Jadranko. Sicer ni bil najbolj posrečen čas, ker so temperature sekale vse do 37°C, vendar vseeno sem užival. Tokrat sem imel poleg kolega, ki je še čisti začetnik, zato sem toliko več pozornosti namenjal njemu in rednim pogledom v ogledala. Štartala sva v petek ob 15h, prečkala sva mejni prehod Petrina (nobene gužve, pred nama je bilo caa. 5-6 avtov, pa še te sva mimo kolone prehitela). Doma sem za oba izpolnil korona spletni obrazec, napisal podatke kje bova prespala in potrdilo sprintal. Tako ni imela z nami dela niti minuto. 

Prvo noč sva prespala v Senju. Nekak ni šlo brez alkohola, najprej sva vse kar sva imela spila pred apartmajem, pol pa mi kolega prbije če grema na "sprehod" do mesta. :huh: Ker ga poznam kot svoj žep, sem vedu da se to ne bo najboljše končalo. Prideva v mesto, edina odprta terasa, daj dve pivi. Medtem ko pijema se mimo naju šeta folk, sama mladina in vsi v isto smer. Sumljivo. Spijema in grema za njimi. Prideva do pajzlca, pokal po šivih, naroda notri ko da ni korone. Nekje v ozadju v glavi slišim Kacina kako mi pravi, izogibajte se nočnih klubov. :devil: Rečem kolegu, če tu ne fašema korone pol je ne boma nikjer. Itak, grema not. :panic:Daj dva gin tonika, pir mi ne paše več. :D Slonima na šanku, strokovno prečekirama kaj kockaste ponujajo :boobies:, ko malo bolj ocenim situacijo, prva asociacija, ki sem jo dobil, stari tu not bi Snečerja kap. :lol1:Pogledam na šank, edino opozorilo katerega so imeli, A4 list nalepljen s selotejpom na šank: "Zabranjeno zadržavanje za šankom". Verjetno ne rabim omenjati, da opozorila ni noben upošteval. Pila sva, ko da je vse zastonj, mogoče sva mislila, da če ne drugega bova virus v gin toniku utopila. No, tu nekje sva mrknila. 

Zjutraj se zbudim, podobna varianta kot v filmu Hangover. Fak, kje sem? Pogledam na uro, 10.15h. Bemti, midva bi morala do 10h zapustit apartma. Komaj se spravim do kopalnice, pogled v umivalniku ni bil najlepši. Za večerjo sva na hitro požrla hrenovke, matr jim Pivko, ziher so bile pokvarjene. ? Za silo se spravima k sebi, vse počistim, tuhtam kak se boma midva v takem stanju peljala do Paklenice. Čelado tišim na glavo, hudič se je ponoči skrčil. Pičiva do trdnjave Nehaj, sem mislu z dronom kak posnetek nardit, a kdarkoli sem ga spravil v zrak se je od nekje vzel kak čeh. Bolj mu maham naj mi spizdi iz kadra, bolj čudno me je gledal. :D  Dobr, nič ne bo, grema naprej. Po parih kilometrih mi je začela sekati vročina od mašine direktno v dragulja. Res, da sem svoje kar se tiče otrok že naredil, samo vseeno ni fajn če se ti med vožnjo kuhata. Ustavim. Stari, jst bom crknu v kavbojkah. Se za cesto preoblečem v kratke hlače in patike. Super, inštruktorja v avtošoli bi kap. Si mislim, tak boma šla počasi, že zaradi prekrokane noči. No tak sva lepo kruzala do Paklenice. Še nekaj utrinkov. 

 

 

 

PSX_20200731_194226.jpg

PSX_20200801_005300.jpg

PSX_20200731_211340.jpg

IMG_20200731_213050.jpg

IMG_20200731_215232.jpg

IMG_20200801_013759.jpg

IMG_20200802_071257.jpg

PSX_20200801_193225.jpg

PSX_20200801_220948.jpg

PSX_20200801_150054.jpg

 

aha, zdj vem zakaj se nisva srečala, čez Senj sem pičil že ob 9.30- aja glede korone, brez bojazni, sta bila preveč razkužena :D

ps. bijutifull fotke

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 32 minutami, elbarto pravi:

mišljeno je bilo kot hiter skok za vikend, v petek ob 15. štart iz MB, ne da se mi še s trajekti jahat... če bi bilo za par dni več, ne rečem... 

saj ne gre se za fraj apartmaje, pri Mileni šteje še kaj drugega kot samo postelja 

Sedaj je že Milena i kolegice. So sosede razširile ponudbo. Zdej že Spomenka deli motoristom zajtrke. 

Ker na MS vodiču (glej zgoraj) ni na Krku nič označeno predlagam naslednjo verzijo, kot jo jaz na vseh potovanjih večinoma koristim:

1. vprašaj kelnerja v bifeju, on vse pozna, običajno dobro zrihta

2. ali na bukingu pogledaš, kje je fraj, kako izgleda, potem pa greš tja osebno in se zmeniš

Letos se mi zdi, zaradi situacije korone, da so vsi za odtenek bolj prijazni

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

Sedaj je že Milena i kolegice. So sosede razširile ponudbo. Zdej že Spomenka deli motoristom zajtrke. 

Ker na MS vodiču (glej zgoraj) ni na Krku nič označeno predlagam naslednjo verzijo, kot jo jaz na vseh potovanjih večinoma koristim:

1. vprašaj kelnerja v bifeju, on vse pozna, običajno dobro zrihta

2. ali na bukingu pogledaš, kje je fraj, kako izgleda, potem pa greš tja osebno in se zmeniš

Letos se mi zdi, zaradi situacije korone, da so vsi za odtenek bolj prijazni

Spomenka je že lani imela zajtrke,dobra ponudba,raznolika,se za na jest....ampak zajtrk pri Mileni je še vedno top ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Grut pravi:

Spomenka je že lani imela zajtrke,dobra ponudba,raznolika,se za na jest....ampak zajtrk pri Mileni je še vedno top ...

ja tisti zajtrki majo čustva :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je jadranka med Senjem in Karlobagom zaprta zaradi vetra, kako nespametno se je voziti po njej...vsaj do Prizne.

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če preveč piha obrneš. Sej čutiš. Moj nasvet:

Če gredo kontra avtodomi, prikolice, motorji potem ni problema, pa čeprav je uradno še zaprta. Načeloma tudi ne kasirajo takrat.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!