Skoči na vsebino

Jadranska magistrala


jemcek
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

KORISTNE POVEZAVE (klikni me):

*vremenska napovedMeteo Hrvaška , Ilmeteo EU , ventusky-padavine, veter interaktivna mapa

*razmere na cesti: HAK  *gibanje padavindež in oblaki , Yr *veterWindy,  *livecam: kamere hrvaška , kamere live HR  radarji: https://m.hak.hr/map.asp?t=880&g=0 

datoteke za radarje by Snečer

BEST OF JADRANKA (jagodni izbor iz teme jadranska magistrala, ter povezave na potopise okrog jadranke, otokov itd..)

Priporočene objave

Ni narejen, ampak se da čist okej peljat... večinoma je narezan beton/asfalt (?) z mal peska gor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potrjujem! Mene je tam prestavljalo okrog prvega maja in sem bil prav presenečen, kako spolzke so (te nove) zalivke. Morda bo poleti bolje, ko se katran malo ogreje in tudi obrabi...

 

ne ga fukat, mene je premetavalo in komaj sem prišel nazaj za avto, ko sem spregledal avto.... tu so naredili prav smrtonosno, ko ga začneš španat po ovinkih... :kva1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni se fertik....sam ni pa ful panike it mimo. Razn,ce si ful obcutljiv :)

Ni fora,da se peleš kot po jajcih....zdej je še blo kr dost prometa in kot kaže cesta še prav kmal ne bo asfaltirana....ko sem drug dan šel nazaj sem raj iz Senja krenil za Dugoreso,

cesta je praktično prazna in solidna....da se pelat kot se spodobi..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je velik že na novo asfaltiranga. Sam tiste zalivke so pa res jeba. So po dolgem in počez. In to kar nekaj kilometrov. tam ga res ni za srat. Še ko previdno voziš ti zdrsne

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

V nedeljo dopoldan krenem iz Ljubljane proti Pagu, preko Paklenice seveda.

Vračam pa se v sredo. Družba dobrodošla  :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni fora,da se peleš kot po jajcih....zdej je še blo kr dost prometa in kot kaže cesta še prav kmal ne bo asfaltirana....ko sem drug dan šel nazaj sem raj iz Senja krenil za Dugoreso,

cesta je praktično prazna in solidna....da se pelat kot se spodobi..

Ja dobr caki, ce gres iz Lj do Paklenice recimo, mas v 5ih urah 15 minut grdo....res velik ja. :BUA: Gres pac na izi, mau zadihas, okol pogledas.... :D

Popravljeno . Popravil DIN
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nameravali smo v Dolomite, pa smo zaradi slabega vremena sli po magistrali do Boke Kotorske in nam nikakor ni bilo zal. Vreme super, ne prevroce, dezja nic oziroma nekaj kapelj v petek ponoci, ko smo spali, prometa malo vec samo okrog Zadra in Splita, nazaj grede ( v soboto ) pa seveda kolone v nasprotni smeri.`V obe smeri nas je pod Velebitom malo premetavala burja, a je bilo se znosno.Na koncu smo se ustavili se na Grobniku, kjer je nekaj Lahov uzivalo na stezi. Naredili smo 1850 km brez ene same tezave ali kocljive situacije, fura nam bo ostala v zelo lepem spominu.

post-8667-0-33304700-1372628050_thumb.jpg

post-8667-0-37371800-1372628086_thumb.jpg

post-8667-0-37652900-1372628180_thumb.jpg

post-8667-0-35612400-1372628221_thumb.jpg

post-8667-0-12592600-1372628314_thumb.jpg

post-8667-0-16783200-1372628428_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enkrat v teh tednih bom šel na furo po Jadranki. Nameravam iti dol in gor v istem dnevu. Do kam se zdaj splača iti, oziroma kje naj obrnem nazaj? Ali naj grem raje preko Kočevja ali preko Reke?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enkrat v teh tednih bom šel na furo po Jadranki. Nameravam iti dol in gor v istem dnevu. Do kam se zdaj splača iti, oziroma kje naj obrnem nazaj? Ali naj grem raje preko Kočevja ali preko Reke?

Do kam se splaca iti je odvisno samo od vzdrzljivosti tvoje riti. Poznam tipa, ki gra na Stelvio in nazaj v enem dnevu, mi smo delali do 450 km v enem dnevu. Kdaj obrniti, bos videl tudi po uri. Ce gres iz  LJ, je za moj okus lepse cez Kocevje.

Lepo se imej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nameravali smo v Dolomite, pa smo zaradi slabega vremena sli po magistrali do Boke Kotorske in nam nikakor ni bilo zal. Vreme super, ne prevroce, .

 

Iz istega razloga sva tudi Mi2 obrnila plan in se odpeljala na jug. Analogni Garmin je naredil tako sled 1850 km dolge poti. Ko pa da naša še slikce razvit, bodo pa še te.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enkrat v teh tednih bom šel na furo po Jadranki. Nameravam iti dol in gor v istem dnevu. Do kam se zdaj splača iti, oziroma kje naj obrnem nazaj? Ali naj grem raje preko Kočevja ali preko Reke?

 

Kočevje, mi gremo ponavadi do Paklenice.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Paklenica ??

samo in vedno pri Dinkotu ;)

 

Jaz grem ta vikend ... sicer v dveh dneh

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo ti "Dinkota"

 

Ko se pelješ proti Zadru na glavni cesti v kraju Stari Grad na levi strani preden oz. ko zaviješ v nacionalni park Paklenica.

 

ne moreš zgrešit

Popravljeno . Popravil Blond
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dinko peče samo gojene ribce, za ujete je treba k' Juretu v Marijo sv. Magdaleno.

 

Razen kalamarov in ...

Popravljeno . Popravil Whiskey
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V enem dnevu se da priti do Sukošana, spiti kavico v kafiču Fortuna, se vreči v morje in potem počasi proti domu. Seveda brez nekega divjanja  :D . Če sem pa malo na kratkem s časom, grem pa samo do Paklenice natankat, pogledat na uro, potem pa nazaj proti domu. Po kakšnih 10 km se ustavim in se grem namočit za kakšne pol ure, največ za uro, potem pa gasa nazaj. Letos se žal še nisem odpeljal dol, pišem pa to iz Sukošana, kjer sem z avtom  :devil:  na dopustu.

 

 

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala. Kje točno je Dinko?

Ta vikend sicer skočim do Garmischa na BMW žur:

http://www.bmw-motorrad.com/com/en/fascination/bikermeeting/motorraddays2013/motorraddays2013_event.html

Čim bo čas, pa po Jadranki.

Do paklenice( in še lahk tri  km naprej) je cesta zakon in prava razdalja.da še greš isti dan nazaj.Jz ponavadi ostanem kopanje tam prespim in zjutraj nazaj po gasu....zarad Dinkota pa glih

ne hodim do tu ampak zarad ceste ,ki je tudi v sezoni od kKarlobaga navzdol prazna...

Garmisch..ja sem ze bil,dobro za pogledat!!,ko bom (kdaj?)enkrat mel"bmw"spet grem...!?

Grem pač na Jadranko...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!