Skoči na vsebino

Jadranska magistrala


jemcek
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

KORISTNE POVEZAVE (klikni me):

*vremenska napovedMeteo Hrvaška , Ilmeteo EU , ventusky-padavine, veter interaktivna mapa

*razmere na cesti: HAK  *gibanje padavindež in oblaki , Yr *veterWindy,  *livecam: kamere hrvaška , kamere live HR  radarji: https://m.hak.hr/map.asp?t=880&g=0 

datoteke za radarje by Snečer

BEST OF JADRANKA (jagodni izbor iz teme jadranska magistrala, ter povezave na potopise okrog jadranke, otokov itd..)

Priporočene objave

Lep pozdrav vsem jadranskim magistralcem. Midva s punco se odpravljava v soboto zjutraj na pot po JM vse do sv.Štefana v ČG.

Ker je pot zelo atraktivna, polna lepot in dobrot sva si vzela čas za tale podvig vse do naslednje nedelje torej 9dni.

 

Plan:

Prvi dan od jutra do večera planiram priti nekje od Primoštena do Dubrovnika (650km - v Dub. bi tudi rezerviral sobo). Vmes imeti seveda postojanke pijača,hrana,plaža...

Drugi dan od Prim. ali Dub. do sv.Štefana (ČG). Tudi v sv.Štefanu ali v njegovi bližini rezervirat že prej sobo.

...ostali dnevi pa sproti ;)

 

Za nazaj, nimava plana, saj bi radi bili več časa tam kjer nama je lepše in rezervirat in iskat sobe sproti.

Iz celotne teme sem izluščil kar nekaj informacij in zanimivosti na poti kjer bi bilo lepo se ustavit, pojest, doživet...

Če ima seveda kdo kakšen dodaten nasvet, t.j. spanje,hrana,ogledi,plaže,slapovi,čevapi,žurke,rent-a-boat,... kr na dan s predlogi :D

 

Če bi se nama kdo rad pridružil na poti, ste dobrodošli, saj bi zame ki sem z motorjem čisto neizkušen (razen z avtomobilom) na tej poti prišel prav kakšen izkušen profič ;)

 

predvidena pot:

Koper - Sv.Štefan

 

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...će sta planirala 9 dni ti predlagam, da ne obrneta kar v Sv.Štefanu ampak se "zapodita" še res do skrajnega konca ČG Ade Bojane. Mogoče še malo v črnogorsko "kamenje", ne bo vama žal kakšnega dne, ki ga bosta za to porabila.

ps, rezervirat vnaprej pomoje nima smisla seveda je pa odločitev posameznika....

lep dopust Mirč

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@mirč: hvala za nasvet ;) glede rezervacij pa bi vsaj prvi drugi dan rezerviral, da sva (JE) malo bolj sproščena... ona ;) hehe

za ostalo pa ja, itak, odprt na kakršnekoli zanimive predloge ;) tale Ada je kr daleč, si bom ogledal kraj .

 

hvala :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da imata planiranih 9 dni, se mi zdi nesmiselno že kar prvi dan "trpet" 700km na motorju.

Zdaj koliko je tvoja navajena, ampak ni potrebe, plus tega pa imaš recimo do Makarske dve lepi destinaciji za ogled in sicer:

 

Nad Šibenikom imaš NP Krka, kjer reka v 75km dolgem kanjonu ustvarja slapove .. itd.

Potem imaš pa pri Makarski Biokovo in vzpon na Sv.Jure. Kar nekaj zanimivih destinacij bi se našlo.

 

Je kar napor vozit po magistralki toliko km, sploh sedaj, ko je na cesti več prometa, zapor ... itd, tako da računaj, da bo potovalni čas bistveno daljši.

 

Rezervacije pa so tako ..... sva se z drago odločila pred cca. mesecem dni, da bova letošnja moto potovanja, končala na otoku, brez kakšne vožnje tam ... zgolj od doma do tja in nazaj.

VSE je zasedeno, tako da sem pač potrdil rezervacijo za konec septembra. Če vreme ne bo za motor, pa greva z avtom.

 

Kdaj štartata?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

plaža Jaz ....peščena plaža med Ulcinjem in Ado ....sob u ČG koker hočeš, škoda delat rezervacije

če greš na slapove Krke so v Skradinu zmer frej sobe....

 

ah ja ....pogrešam ga .... :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rezervacije pa so tako ..... sva se z drago odločila pred cca. mesecem dni, da bova letošnja moto potovanja, končala na otoku, brez kakšne vožnje tam ... zgolj od doma do tja in nazaj.

VSE je zasedeno, tako da sem pač potrdil rezervacijo za konec septembra. Če vreme ne bo za motor, pa greva z avtom.

 

Kdaj štartata?

mah...zasedeno je vse, kar najdes na internetu, in clovek zazene paniko. Ko prides dol je drugace. Vsako leto se prepricujem da grem na blef, pa nimam jajc za to. Ampak zadnjih 5 let so vedno ob cesti ponujali sobe in apartmaje. Vis, Mljet, Ugljan, Korcula, letos bom videl ce je enako tud na Dugem otoku.

Zmer me preseneti, kako se cesta po Prizni nekako sprazni, in rata lepo. Karlobag-Paklenica, sred septembra je pa za kr prevec fajn...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mah...zasedeno je vse, kar najdes na internetu, in clovek zazene paniko. Ko prides dol je drugace.

Predlani prevozil v 14 dneh (Rab, Pag, Pašman, Ugljan, Murter,Korčula, Lastovo)ter celotno D8 (Jadransko magistralo). Nikjer rezerviral, povsod naletel na kakšno prazno sobo, apartma. Ne splača se sploh obremenjevati z kakšnim iskanjem po internetu, rezervacijami itd..

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v petek popoldne  na magistralii  samo  KTM990    v nedeljoo  P ogromno vetra za nazaj

posnetek iz petka

 


Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mah...zasedeno je vse, kar najdes na internetu, in clovek zazene paniko. Ko prides dol je drugace. Vsako leto se prepricujem da grem na blef, pa nimam jajc za to. Ampak zadnjih 5 let so vedno ob cesti ponujali sobe in apartmaje. Vis, Mljet, Ugljan, Korcula, letos bom videl ce je enako tud na Dugem otoku.

Zmer me preseneti, kako se cesta po Prizni nekako sprazni, in rata lepo. Karlobag-Paklenica, sred septembra je pa za kr prevec fajn...

Zadnjih par let hodimo vedno na blef v Jugo in nikoli nismo imeli problem s sobami(apartmani),tudi v špici sezone se lahko cenkaš za prenočišča.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj  ne  prime  tule  gor link iz na  youtobe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@menih:

 

Saj smo videli, da si se peljal že pri prvem videu, tako da ne vem zakaj 5x isto?!

----------------------

 

Če se vrnem na debato o zasedenosti. Vsak ima svoj sistem planiranja poti. Nekateri si splaniramo vnaprej, nekateri greste na blef.

Seveda je odvisno od destinacije, kam se človek odpravlja. Sigurno, da v TOP sezoni boš dobil izredno težko kakšen apartma recimo v Dubrovniku, razen takšnega z pol *, pa še ta ni vreden pol lonca tople vode, tako da tukaj je zdaj tudi vprašanje, kakšni apartmaji in sobe "na blef" so vam na voljo. Tudi sam nisem zahteven, ampak jebeš sobo v kateri se z kufrom ne moreš niti obrnit.

Zame je motor užitek, ne pa da bom trpel od točke A do B, pa še potem bom pa spal za en k .... . Raje plačam malo več, pa se spočijem kot človek, ne pa da se zbudim utrujen, kot da bi se celo noč vozil v policijski marici. Jebeš takšen dopust!

 

Se pa strinjam, da po Yugi se da prenočišča najti sproti, tam ni takšnega navala, kot je to v špici sezone v obalnih krajih.

 

Če pa povzamem Snečerjev post .... pisal je o kampih. To pa dejansko ni problem. Za šotorček se vedno najde prostor, za tisto noč ali dve.

 

Sam ponavadi si splaniram vse nočitve, preden grem od doma. Načrtujem normalne razdalje od ene do druge točke, pridem na cilj si lahko v okolici še kaj ogledam in grem drug dan spočit spet novim zmagam naproti. Na pot ne grem nabirat kilometre, temveč grem, da nekaj lepega vidim, ne pa da letim skozi zanimive kraje, kot "fijakerski konj".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam z vsemi, ki pravite da ni potrebno rezervirati in dobis se zmeraj vec kot spodoben apartma. Kajti zavedati se je potrebno da velika vecina ljudi, ki se ukvarja z oglasevanjem posledicno tudi preceni svojo ponudbo!!! Ce s zaustavis v kraju, ki ti je vsec bos vedno dobil super apartma le povprasati moras malo. Ne vem ce v tej temi ali v kateri drugi ampak se popolnoma strinjam z Blackaces ko pravi da se le zaustavis v lokalni gostilni ali bencinskem servisu in v njihovem jeziku prijazno vprasas kje se da ugodno prespati in....akcija iskanja apartmaja stece ;-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@menih:

 

Saj smo videli, da si se peljal že pri prvem videu, tako da ne vem zakaj 5x isto?!

----------------------

 

Če se vrnem na debato o zasedenosti. Vsak ima svoj sistem planiranja poti. Nekateri si splaniramo vnaprej, nekateri greste na blef.

Seveda je odvisno od destinacije, kam se človek odpravlja. Sigurno, da v TOP sezoni boš dobil izredno težko kakšen apartma recimo v Dubrovniku, razen takšnega z pol *, pa še ta ni vreden pol lonca tople vode, tako da tukaj je zdaj tudi vprašanje, kakšni apartmaji in sobe "na blef" so vam na voljo. Tudi sam nisem zahteven, ampak jebeš sobo v kateri se z kufrom ne moreš niti obrnit.

Zame je motor užitek, ne pa da bom trpel od točke A do B, pa še potem bom pa spal za en k .... . Raje plačam malo več, pa se spočijem kot človek, ne pa da se zbudim utrujen, kot da bi se celo noč vozil v policijski marici. Jebeš takšen dopust!

 

Se pa strinjam, da po Yugi se da prenočišča najti sproti, tam ni takšnega navala, kot je to v špici sezone v obalnih krajih.

 

Če pa povzamem Snečerjev post .... pisal je o kampih. To pa dejansko ni problem. Za šotorček se vedno najde prostor, za tisto noč ali dve.

 

Sam ponavadi si splaniram vse nočitve, preden grem od doma. Načrtujem normalne razdalje od ene do druge točke, pridem na cilj si lahko v okolici še kaj ogledam in grem drug dan spočit spet novim zmagam naproti. Na pot ne grem nabirat kilometre, temveč grem, da nekaj lepega vidim, ne pa da letim skozi zanimive kraje, kot "fijakerski konj".

Se strinjam s tabo,ko se ustavim mora bit apartma klimatiziran s pripadajočim komfortom,no še vedno sem ga dobil brez vnaprejšnjih rezervacij. Smo si pa hvala bogu različni,nekateri imajo splanirano vse v nulo,kje spat kje jest,men to pač ne paše.Vozim,ogledujem jem tam kjer mi je trenutni navdih,prav tako spim ko imam dovolj vožnje.Ne želim biti vezan na datum,kaj šele na uro,da moram nekam pridet ker imam rezervacijo za spanje!!! Tega imam dovolj v službi in vsakdanjem življenju,ko sem na dopustu probam izklopit vsakdan doma in uživat na max. Je pa res ,da včasih kakšen apartmanček v špici potem tudi preplačaš a mi to odtehta neobremenjenost z uro in datumom.

Tudi sam potujem tako da čim več vidim,da užijem avtohtone vrste ljudi :P hrano in običaje,zato si vsak 2 ali 3 dan vzamem postanek tam kjer mi je lepo in ostanem kakšen dan ali dva .)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v petek popoldne  na magistralii  samo  KTM990    v nedeljoo  P ogromno vetra za nazaj

posnetek iz petka

 

 

 

N MORM GLEDAT   :cry:

Popravljeno . Popravil Cartman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam s tabo,ko se ustavim mora bit apartma klimatiziran s pripadajočim komfortom,no še vedno sem ga dobil brez vnaprejšnjih rezervacij. Smo si pa hvala bogu različni,nekateri imajo splanirano vse v nulo,kje spat kje jest,men to pač ne paše.Vozim,ogledujem jem tam kjer mi je trenutni navdih,prav tako spim ko imam dovolj vožnje.Ne želim biti vezan na datum,kaj šele na uro,da moram nekam pridet ker imam rezervacijo za spanje!!! Tega imam dovolj v službi in vsakdanjem življenju,ko sem na dopustu probam izklopit vsakdan doma in uživat na max. Je pa res ,da včasih kakšen apartmanček v špici potem tudi preplačaš a mi to odtehta neobremenjenost z uro in datumom.

Tudi sam potujem tako da čim več vidim,da užijem avtohtone vrste ljudi :P hrano in običaje,zato si vsak 2 ali 3 dan vzamem postanek tam kjer mi je lepo in ostanem kakšen dan ali dva .)

 

Glej Kmet, tudi jaz se strinjam s teboj. Ljudje smo si različni, ampak govoril sem predvsem o prenočiščih in ne, kje se dobro jé .... splanirat vnaprej, kje boš jedel je pa res bolano.

Govora je o prenočiščih, tako da .... in po prevoženih 700km v enem dnevu mi pa res ni, da bi na cilju iskal še prenočišče (zgoraj je omenil, da bo nekje toliko km delal).

Po 700km vožnje, seveda po magistralkah, si na cilju kot "cota", kamoli, da bi še islkal sobo s tušem .... ja, najdeš jo, ampak za 40-50eurov.

 

Ko se odpraviš na pot si traso dobro pogledaš in dobro tudi veš, kaj se na tvoji trasi da lepega videt in si na ta način splaniraš tudi cilj, na katerem te čaka rezerviran apartma, tuš in klima.

Potem pa lepo v kratkih hlačah v dobro restavracijo in z ogledom mesta končaš dan, ki se v dobri družbi zavleče v noč. Spočit drug dan nadaljuješ planirano pot.

 

Na tak način (izbiral prenočišča in prevoze sproti) je moj kolega šel na Tajsko. Z avijonsko karto do Bangkoka, potem pa naprej z rukzakom ... kuda koji mili moji za 30 dni.

 

Saj pravim, vsak ima svoj sistem, važno je da uživamo. Življenje si moramo olajšat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najprej hvala vsem za nasvete in priporočila ;)

 

@breitner: midva štartava v soboto zjutraj 6h ali 7h :) ne planiram te razdalje v enem dnevu ker bi rad podrl rekord, ampak da pridem na spodnji cilj čimprej in se ustavljam za nazaj. vprašal sem nekaj ljudi ki so delali že tole razdaljo in so mešana mnenja, eni da je preveč eni pa da se da komot pridet do dubrovnika v istem dnevu tudi z ustavljanjem na pijačkah in kakšnem prigrizku ter morju in soncu :)

@pajkica: na Ado me je že mirč opozoril, hvala bom preveril :)

@snecer: nebi kampiral tokrat ampak spal v sobah z klimo če se bo dalo :/

@kmet2: jaz bi tudi čisto brez rezervacije šel na pot, ker sem po duši avanturist in se mi je vedno nekako izšlo kot tebi, ampak bo moja bolj srečna če bo začetek manj stresen, pa še frenda imam v dubrovniku ki mi bo zrihtal sobo ;)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!