Skoči na vsebino

Jadranska magistrala


jemcek
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

KORISTNE POVEZAVE (klikni me):

*vremenska napovedMeteo Hrvaška , Ilmeteo EU , ventusky-padavine, veter interaktivna mapa

*razmere na cesti: HAK  *gibanje padavindež in oblaki , Yr *veterWindy,  *livecam: kamere hrvaška , kamere live HR  radarji: https://m.hak.hr/map.asp?t=880&g=0 

datoteke za radarje by Snečer

BEST OF JADRANKA (jagodni izbor iz teme jadranska magistrala, ter povezave na potopise okrog jadranke, otokov itd..)

Priporočene objave

pred 22 minutami, DAMI34 pravi:

kjut vključno s famoznimi zalivkami :P

ps..včeraj so drsele mnogo manj kot mesec nazaj

Zanima me, zakaj je bil moj post s komentarjem na zalivke zbrisan?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Joker pravi:

Zanima me, zakaj je bil moj post s komentarjem na zalivke zbrisan?

nič ni bilo zbrisano..poskusi še 1x, mogoče ti ni shranilo. Če ne verjameš ti na pm dam log moderiranja. (sem pravkar preveril)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pač, napisal sem, da sem šel še sam preverit, če je res tako hudo. Proti jugu sem jih komaj čutil, nazaj malo bolj, a nič dramatičnega. Najbrž imam pravilno izbiro gum! :lol1:

Tudi ni tako dolg odsek tega krpanja.

Od vsega me je najbolj motilo to, da sem že drugič v dveh tednih naletel na mrtvega motorista na cesti. Ni ravno nek dober občutek...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 hours ago, Darko3g said:

Pa še nekaj me zanima: nekje pri kraku Braliči (cca 26 km južno od Senja) je star kilometrski kamen z oznako 307. Pa me zanima od kod so šteli (kje je nula)? Dunaj je predaleč, Zagreb preblizu, morda Split (če je to stara Jadranska magistrala).

Od začetka ceste na meji s Slovenijo ali Madžarsko tam nekje pri Čakovcu.

Popravljeno . Popravil Vin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, Joker pravi:

Pač, napisal sem, da sem šel še sam preverit, če je res tako hudo. Proti jugu sem jih komaj čutil, nazaj malo bolj, a nič dramatičnega. Najbrž imam pravilno izbiro gum! :lol1:

Tudi ni tako dolg odsek tega krpanja.

Od vsega me je najbolj motilo to, da sem že drugič v dveh tednih naletel na mrtvega motorista na cesti. Ni ravno nek dober občutek...

Mi smo se k sreči peljali mimo ko so že vse pospravili, drugace pa žalostno kolikor sem bral ženska umrla moški je pa v bolnišnici hudo poškodovan?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 urami, Darko3g pravi:

...Pa še nekaj me zanima: nekje pri kraku Braliči (cca 26 km južno od Senja) je star kilometrski kamen z oznako 307. Pa me zanima od kod so šteli (kje je nula)? Dunaj je predaleč, Zagreb preblizu, morda Split (če je to stara Jadranska magistrala).

Kamen je verjetno ostanek (oznaka) ene izmed štirih "starih" cest, ki so nekdaj povezovale  notranjost z morjem.

Malo poguglaj tale štiri imena: Lujzijana, Karolina, Rudolfina, Jozefina.

Na to temo je na tem forumu pred leti tudi že pisal en forumaš iz cro. Starim cestama do mora.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 6/9/2021 at 5:13 PM, Lipstick said:

Prišel je tudi moj čas treningov......torek 15.06. ob 08h krenem, pa sem dol nasproti Starigrada do 25.06., pol pa u Imotski na privatni zbor Apriliašev........ ma pogrešam  fuuuullllll.....

Včeraj končal traning, največ se klatil med Karlobagom in Starigradom, skočil tudi v Imotski, blizu 2600 km....blo fest sam mal vroče .....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, MiNa pravi:

Gužva in vroče....IMG_20210703_124015.thumb.jpg.b13e021856efccdc09f5a325f36932a8.jpg

ne vela, ni prta :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako je sedaj z pošiljanjem kazni zaradi radarjev s Hrvaške?

Prejšnji teden sem šel čez jadranko do splita in nazaj v treh dnevih. Ziher sem padu na kakšen radar, ki sem ga spregledal. Kazni prihajajo v slo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Gassa pravi:

Kako je sedaj z pošiljanjem kazni zaradi radarjev s Hrvaške?

Prejšnji teden sem šel čez jadranko do splita in nazaj v treh dnevih. Ziher sem padu na kakšen radar, ki sem ga spregledal. Kazni prihajajo v slo?

po pošti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, Gassa pravi:

Kako je sedaj z pošiljanjem kazni zaradi radarjev s Hrvaške?

Prejšnji teden sem šel čez jadranko do splita in nazaj v treh dnevih. Ziher sem padu na kakšen radar, ki sem ga spregledal. Kazni prihajajo v slo?

tudi pol leta traja ;) 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Gassa pravi:

Kako je sedaj z pošiljanjem kazni zaradi radarjev s Hrvaške?

Prejšnji teden sem šel čez jadranko do splita in nazaj v treh dnevih. Ziher sem padu na kakšen radar, ki sem ga spregledal. Kazni prihajajo v slo?

redno, brez skrbi, z vsaj pol leta zamude :P no ja pol pa preberem, da so ti vse povedal.

Mogoč pa nau nč :D

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj smo šli naredit en tufo na naše Slovesko morje mimogrede smo šli pogledat kakšna je gužva na mejnem prehodu Podgorje.Nikogar na mejnem prehodu razen policaj se je dolgočasil pred barakco.Za vse ki gredo na jadranko iz Goriškega konca je to idealen mejni prehod.Cesta in pokrajina lepa na lahko pičiš stotku bolj zaradi živali.En zajček je priteku na cesto.Verjamem da marsikdo ne ve za ta mejni prehod.Pri tabli Petrinje zaviješ levo v polje.Ni oznak za mejni z Hrvaško.Ko si enkrat v Mučičih  samo še Reška obvoznica.

https://www.google.si/maps/dir/Kozina/Podgorje+border+crossing,+Podgorje+25,+6216+Podgorje/Mučići,+Croatia/@45.4618287,14.0016108,11z/data=!4m22!4m21!1m5!1m1!1s0x477b412c3711c7dd:0x22d5a216a98b9167!2m2!1d13.9371957!2d45.6092797!1m5!1m1!1s0x477b45490eb2d71d:0xb71c1af646eea18e!2m2!1d13.9661573!2d45.5100882!1m5!1m1!1s0x4764af22e20c7d0f:0xd212cf21c6686644!2m2!1d14.307803!2d45.4004237!2m1!2b1!3e0?hl=en

 

Capture.thumb.JPG.84d82d58291e513e998873a02e3237eb.JPG

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 31 minutami, Spasku pravi:

Včeraj smo šli naredit en tufo na naše Slovesko morje mimogrede smo šli pogledat kakšna je gužva na mejnem prehodu Podgorje.Nikogar na mejnem prehodu razen policaj se je dolgočasil pred barakco.Za vse ki gredo na jadranko iz Goriškega konca je to idealen mejni prehod.Cesta in pokrajina lepa na lahko pičiš stotku bolj zaradi živali.En zajček je priteku na cesto.Verjamem da marsikdo ne ve za ta mejni prehod.Pri tabli Petrinje zaviješ levo v polje.Ni oznak za mejni z Hrvaško.Ko si enkrat v Mučičih  samo še Reška obvoznica.

https://www.google.si/maps/dir/Kozina/Podgorje+border+crossing,+Podgorje+25,+6216+Podgorje/Mučići,+Croatia/@45.4618287,14.0016108,11z/data=!4m22!4m21!1m5!1m1!1s0x477b412c3711c7dd:0x22d5a216a98b9167!2m2!1d13.9371957!2d45.6092797!1m5!1m1!1s0x477b45490eb2d71d:0xb71c1af646eea18e!2m2!1d13.9661573!2d45.5100882!1m5!1m1!1s0x4764af22e20c7d0f:0xd212cf21c6686644!2m2!1d14.307803!2d45.4004237!2m1!2b1!3e0?hl=en

 

Capture.thumb.JPG.84d82d58291e513e998873a02e3237eb.JPG

tukaj je potrebno pazit, ker Italjijani s prikolicami in čolni ven vozijo ;) ... nekajkrat ornk bremzu

Tudi jaz sem šel velikokrat tukaj preko meje .. pa tudi takoj pod Kalom levo na Rakitovec ;)  ... večkrat na Buzet .. prideš direkt na krožišče  v Buzetu in potem proti Puli - Medulin... teh prehodov je kar nekaj ;)

odvisno s kje greš .. je pa še varianta Novokračine in po petrolejki do Grobnika ... ali pa proti Reki in dalje na jadranko

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žal in to pišem preverjeno, poznajo tujci prekleto dobro Novokračine, lani 2km kolona za dol, pa Podgurje tudi, sploh ko Taljani navalijo. Sem tudi čakal lani nekih 200m kolone.

Edin mejni, ki je miren, ker z avtom, čolni ,prikolami nea gre, je Rakitovec, za motor idealen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zadnjič je bilo dokaj fraj tudi na Babno polje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Lipstick pravi:

Maš še enga nižje u Čabru pri pumpi INA , Sodavci ( prideš iz Loškega potoka ), pa še eden mal naprej iz Osilnice ......

tudi, poznam

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo, ali niso to maloobmejni prehodi. Jaz sem pred leti šel čez Planino v Podbočju (Cerklje pri Krki), pa me je prijazna teta policajka spustila, sem pa moral plačati listek za maloobmejno prepustnico. Mi je pa rekla, da bi me lahko tudi gladko zavrnila, saj je prehod le za obmejne naseljence.

Jaz zadnje čase uporabljam Rigonce (Dobova) in je tudi v glavnem prazen, pred dvema letoma sem na Leskovcu (Cvetlin - Trakoščan) čakal dve uri za v Slovenijo, Slovenska vas zna biti tudi precej zasedena, moram pa še preizkusiti Prezid, ki je zame sicer malo ovinka, a so menda ceste vredna tega. 

Popravljeno . Popravil Darko3g
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Darko3g pravi:

Samo, ali niso to maloobmejni prehodi. Jaz sem pred leti šel čez Planino v Podbočju (Cerklje pri Krki), pa me je prijazna teta policajka spustila, sem pa moral plačati listek za maloobmejno prepustnico. Mi je pa rekla, da bi me lahko tudi gladko zavrnila, saj je prehod le za obmejne naseljence.

100 let nazaj, sedaj pa vsak opankar iz EU lahko lazi na maloobmejne :(

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!