Skoči na vsebino

Jadranska magistrala


jemcek
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

KORISTNE POVEZAVE (klikni me):

*vremenska napovedMeteo Hrvaška , Ilmeteo EU , ventusky-padavine, veter interaktivna mapa

*razmere na cesti: HAK  *gibanje padavindež in oblaki , Yr *veterWindy,  *livecam: kamere hrvaška , kamere live HR  radarji: https://m.hak.hr/map.asp?t=880&g=0 

datoteke za radarje by Snečer

BEST OF JADRANKA (jagodni izbor iz teme jadranska magistrala, ter povezave na potopise okrog jadranke, otokov itd..)

Priporočene objave

pred 23 minutami, Dagobert pravi:

Zdravo,

S kolegom greva do splita, ker ma tam neki službenga za oddelat, pa me zanima kako bi zabušil 6-8 ur na motorju. Start in cilj je split. Kaka ideja kam se zapeljat? Na biokovo (un steklen razgledni most in sveti jure) je ena ideja, pa me zanima če ma še kdo kako. Africa twin, tko da je lahko tudi makadam, kak off road/tehnično se pa ne bi šel. Hvala za ideje.

Dva tedna nazaj smo šli tale odsek, sicer v obratni smeri. Priporočam.

Split - ob obali pravac Omiš - potem pa v hrib v smeri Gata - Zvečanje - Blato na Cetini - Trilj - Sinj.

Od tam se lahko vrneš v smeri Split, če imaš pa čas pa potegni še do jezera Peruča. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Dagobert pravi:

Zdravo,

S kolegom greva do splita, ker ma tam neki službenga za oddelat, pa me zanima kako bi zabušil 6-8 ur na motorju. Start in cilj je split. Kaka ideja kam se zapeljat? Na biokovo (un steklen razgledni most in sveti jure) je ena ideja, pa me zanima če ma še kdo kako. Africa twin, tko da je lahko tudi makadam, kak off road/tehnično se pa ne bi šel. Hvala za ideje.

Zvijezdano selo Mosor pa čez hrib na Peručko jezero, okrog je fin makedam, greš pogledat manastir, čez most, na izvor Cetine, čez Vrliko in Drniš nazaj. Če boš prehiter pa lahko obdelaš še slapove Krke, maš vsaj 3-4 ure ogledov :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj (z morjem na desni) in danes nazaj. Do Stinice. Včeraj preko Kočevja in Delnic (cesta Gornje Jelenje - Crikvenica je zaprta, da sem moral na AC do Hreljina) in od začetka (krožišče za Krk). Pri nas sončno a hladno, na Jadranu oblačno. Gužve nič (še Kronik je bil v službi).

Danes pri izvozu iz Stinice tabla, da je cesta zaprta, čeprav je pihalo le zadnjih pet kilometrov pred Senjem. Oblačno, ne premrzlo. Takoj za prelazom Kapela je pričelo pršiti (bolj ledene kapljice iz oblakov), po Modrušu je nehalo in pri Karlovcu celo sonce. Motorjev skoraj nič (manj kot Mausovih osamosvojiteljev).

Pozna se razlika v prometu, precej manj časa do Senja kot sicer, ampak oba dneva ravno pred najlepšim ovinkov naletim na šleper in cijazim za njim.

Morda še naslednji teden (za razliko od Damija ne rabim čakat na petek popoldan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, izibajker pravi:

Nekaj utrinkov iz Jadranke je zabeleženih v moji temi, na tem linku:

https://motosvet.com/tabla/topic/41687-izi-bajk-utrinki/?do=findComment&comment=2638006

 

za vrelu Une je cca 500m peš hoje, pa se splača videt. Vsekakor pa ne predlagam iskanja vrela Zrmanje..en sam žbun.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je šel kdo pogledat tole Modro jezero? Neštetokrat sem se peljal mimo a nisem šel nikoli pogledat.

The blue lake, (Modro Jezero or Plavo Jezero | Croatia travel | Croatia  Croatia holidays | Croatia beaches | Croatian is… | Paysage ocean, Paysage  voyage, Vacances

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

47 minutes ago, Frenk 67 said:

A je šel kdo pogledat tole Modro jezero? Neštetokrat sem se peljal mimo a nisem šel nikoli pogledat.

The blue lake, (Modro Jezero or Plavo Jezero | Croatia travel | Croatia  Croatia holidays | Croatia beaches | Croatian is… | Paysage ocean, Paysage  voyage, Vacances

ovo me podsjeca na jako fotosopirani izvor cetine

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Frenk 67 said:

A je šel kdo pogledat tole Modro jezero? Neštetokrat sem se peljal mimo a nisem šel nikoli pogledat.

The blue lake, (Modro Jezero or Plavo Jezero | Croatia travel | Croatia  Croatia holidays | Croatia beaches | Croatian is… | Paysage ocean, Paysage  voyage, Vacances

Misliš  Modra špilja Biševo???Imas pa v Imotski Modro jezero in Rdeče jezero in Zeleno jezero in še Prološko blato v bližini.

 

Popravljeno . Popravil Spasku
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Frenk 67 pravi:

A je šel kdo pogledat tole Modro jezero? Neštetokrat sem se peljal mimo a nisem šel nikoli pogledat.

The blue lake, (Modro Jezero or Plavo Jezero | Croatia travel | Croatia  Croatia holidays | Croatia beaches | Croatian is… | Paysage ocean, Paysage  voyage, Vacances

Po mojem je to izvir Cetine...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, DAMI34 pravi:

za vrelu Une je cca 500m peš hoje, pa se splača videt. Vsekakor pa ne predlagam iskanja vrela Zrmanje..en sam žbun.

Na vrelu Zrmanje smo bili poleti 2019. Z avtom smo šli mimo, pa sem imel tudi teniske v prtljažniku... Parkirali smo v bližini zadnje hiše, od tam pa nekih 20 minut peš v eno smer. Do nekega kamnitega jeza (brane) smo prišli, potka se je tam kar nekam izgubila A to je to, ali si šel še naprej?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, izibajker pravi:

 A to je to, ali si šel še naprej?

to je to..in v moto cotah. Do tam kot ti in nazaj, s povešenim nosom. Medtem ko Una ima urejeno okolico, peš pot, pa zadeva je nekako podobna divjemu jezeru pri Idriji, sam mal večja je zadeva. Pa moped pustiš lepo spodaj pri kučici. Se pa ne spomnim a je celo vstopnina.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Spasku pravi:

Imaš prav to je photoshop slika

Fotka je res obdelana, ampak tega jaz ne vidim kot velik greh. Saturirana, pa zamegljena okrog jezera... Lahko pa tudi, da je polarizacijski filter uporabil... Poleg tega je posneta od vrha (dron) in je tudi zato bolj dramatična kot pa te, ki so posnete iz nivoja terena... Meni deluje odlično.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, DAMI34 pravi:

to je to..in v moto cotah. Do tam kot ti in nazaj, s povešenim nosom. Medtem ko Una ima urejeno okolico, peš pot, pa zadeva je nekako podobna divjemu jezeru pri Idriji, sam mal večja je zadeva. Pa moped pustiš lepo spodaj pri kučici. Se pa ne spomnim a je celo vstopnina.

Se mi zdi, da je pisala neka vstopnina na kučici, samo 3 tedne nazaj ni bilo nikogar tam. Čez poletje pa zna bit, da kakšen študent prodaja karte...

Si bom zapomnil za naslednjič.

pred 4 minutami, Joker pravi:

Greh je v toliko, ker v resnici ni tako simetrična. ..

Saj veš kako je z resnico. 

Resnica je ta, da resnice ni.

Popravljeno . Popravil izibajker
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!