Skoči na vsebino

Jadranska magistrala


jemcek
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

KORISTNE POVEZAVE (klikni me):

*vremenska napovedMeteo Hrvaška , Ilmeteo EU , ventusky-padavine, veter interaktivna mapa

*razmere na cesti: HAK  *gibanje padavindež in oblaki , Yr *veterWindy,  *livecam: kamere hrvaška , kamere live HR  radarji: https://m.hak.hr/map.asp?t=880&g=0 

datoteke za radarje by Snečer

BEST OF JADRANKA (jagodni izbor iz teme jadranska magistrala, ter povezave na potopise okrog jadranke, otokov itd..)

Priporočene objave

fukite se :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

:P

333810070_932018441375579_5388916730654461273_n.jpg.69b4b04fd3d42951a77e14ff94c9b102.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, DAMI34 pravi:

:P

333810070_932018441375579_5388916730654461273_n.jpg.69b4b04fd3d42951a77e14ff94c9b102.jpg

.

.... no, vsaj ne bom prou dost zamudu :D

 

ps.

... edin, če bi šel še sem dol mal posmučat :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 urami, pik1 pravi:

.

.... no, vsaj ne bom prou dost zamudu :D

 

ps.

... edin, če bi šel še sem dol mal posmučat :kva2:

Aha, zdaj bo nova tema, z motornimi sankami do Paklenice in nazaj...:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, tomaz69 said:

vidu @DAMI34, jih je že nabavu, danes zjutraj testiral proti Predemji...😬

Dami to ne rabi, ma on pokrito, štajerčka z mitaskami je tud plavat navadu, pa da bi ga mal vejtrčka in slane ustavlo? Njega to kvečjem motivira.... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, sohen pravi:

tale posnetek me spomni na davne čase, ko je fotr še kamion vozil..cca 35 let nazaj al pa kako več. Led, ki ga naredi burja je največja nevarnost. Da bi kdo posipal..ma kje pa. Kakorkol, nekako sva se pozimi zvlekla do Splita. Sva bla zgodnja in zaspala dve uri. (valda karjala od MANa ni mela nikakršnega gretja, vebasto pa to)

Ob 8 uri ni blo še nikogar v skladišču. Prav tako ne ob 9, 10 in 11 uri. Pa poči film fotru in vpraša vratarja, pa dobro, gde su radnici? Eh ,odgovori zapano, pa vidiš, da ima snjega :P

Zunaj pa točno 3cm južne plundre :D

In tako sva sama razložila kamion (8 ton spalnic od faking Krasopreme, težko ko hudič) In jo lepu  počasi užgala domov. 

Seveda sranja še ni blo konec, mal drsanja čez ovinke, pa po stari petrolejski mim Rijeke, saj je bil promet skozi prepovedan. Nekje sred klancev sva se ukopala na snegu in ledu. Ni šlo več naprej. Pa lepo fotr blokira dif in obrneva..svaka mu čast, pa naprej skoz Rijeko domov. Zjutraj naslednji dan sva bila doma. In pravi fotr:

Buhve če so radnici dns prišli v službo :P

 

od vsega se pa najbolj spomnim jezera Vrana, ki je bilo popolnoma zaledenelo. Pa kakega ovinka, ko je kamion postrani pri 40 al 50km slajdov magistralo :D

 

 

pred 58 minutami, Kugelschreiber pravi:

Dami to ne rabi, ma on pokrito, štajerčka z mitaskami je tud plavat navadu, pa da bi ga mal vejtrčka in slane ustavlo? Njega to kvečjem motivira.... 

lih dobru sm ga plavat nauču, pol se je pa utopil :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Frenk 67 pravi:

Kva smetiš, to ni magistrala. 🙄

to je obvoz :P

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skoz me je begala ta razlika med nivoji krakov

image.png.173d6fbae76bf8df907d5a3275087bb3.png

Pol sem pa najdu tale video

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, Frenk 67 pravi:

Skoz me je begala ta razlika med nivoji krakov

image.png.173d6fbae76bf8df907d5a3275087bb3.png

Pol sem pa najdu tale video

 

lipstick je to objavil kako stran nazaj, ko sem sitnaril, da slabo merijo višine :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 2/28/2023 at 12:47 PM, DAMI34 said:

kjer pizda od trajekta gre rikvewrc v luko.??? VTF...je mel cepec pokvarjeno rampo in smo rikvercal cel trajkt pa do.

omg….umiram od smeha….Legenda…!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 28. 2. 2023 ob 12:47, DAMI34 pravi:

Tak smo srečno prikolovratili (pa ne 1x kar nekajkrat) do Drvenika in se postavili ob 4 uri zjutraj nekje v vrsto za trajekt za Hvar. Evo prvi smo, ajde mal pavze. In smo zaspali....zaspali....zaspali ene 3 trajekte : ko so vsi šli mim nas :D

Lani sem bil še zadnjič na Hvaru in to v Ivan Dolcu. Domov je treba štartat pravočasno, da ne bo gužve na trajektu. Tole je slikano kakšno uro potem ko smo prišli v Sučuraj. 🤣

image.png.31f2016cd2fb61434efd0255a1907789.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, Frenk 67 pravi:

Lani sem bil še zadnjič na Hvaru in to v Ivan Dolcu. Domov je treba štartat pravočasno, da ne bo gužve na trajektu. Tole je slikano kakšno uro potem ko smo prišli v Sučuraj. 🤣

image.png.31f2016cd2fb61434efd0255a1907789.png

prvi u redu :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 40 minutami, Frenk 67 pravi:

Lani sem bil še zadnjič na Hvaru in to v Ivan Dolcu. Domov je treba štartat pravočasno, da ne bo gužve na trajektu. Tole je slikano kakšno uro potem ko smo prišli v Sučuraj. 🤣

image.png.31f2016cd2fb61434efd0255a1907789.png

kaj ti pomaga pole, če potem ne zavergla... :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 28. 2. 2023 ob 12:47, DAMI34 pravi:

Do Jadranke..da z veliko začetnico, gojim strašna čustva. Spomnim se je kot 5 letni mulc, ko ni bilo ničesar od AC podobnega, spomnim se vsakega ovinka, spomnim se dogodivščin, ki sem jih doživljal s fotrom v Zastavi 615, kasneje Dojcu in Fapu, MAN je bil že luksuz. In neglede, kja si mislijo svetovni popotniki, ki jo nabijejo nahitro do Dubrovnika, kjer nardijo selfie s kavico in postočejo, kok je draga.

Jadranka je nekaj več. Je spanje v kesonu na fructalovih sokovih, do spanja na sedežu v kakem ovinku, ko šofer ni več zmogel nočne vožnje. Takrat mi je fotr reku:

zbudi me čez 2 ure. In jaz sem ponoči mal šetal poleg kamiona, poslušal ovce kako cinglajo, gledal mesečino v vodi, skratka imel se fajn.

In tule se ne konča, vsako spomladansko/poletno in celo jesensko vožnjo je pokojni fotr tak splaniral, da sva zgodaj oddala robo in potem se po poti nazaj ustavila nekje med Paklo in Karlobagom. On je počival, jaz sem se pa lahko kopal.

Poleg tega, mi je pravil zgodbe starejše od mene, kako je vozil  z Zastavo (takrat se je štartalo iz Ajdovščine popoldan, vozilo celo noč in zjutraj si bil v Splitu nekje) pa mal zadremal ponoči...saj vemo dolgčas pa to..hitrosti pa tudi niso bile ne vem kaj divje, mogoče max 60km/h. Kakorkoli..pravi fotr, jaz zaspim v ovinku...in potem se nekaj zasveti, ko sem prvič priletel v skale, in tako se zbudim, pol se še 1x zasveti...hvalabogu, je bil usek, ker drugače se ne bi nič svetilo, ampak bi bil v vodi :P Valda je bil kamion razsut do kraja, a policaji so poskrbeli zanj. Od sveže obleke, do spanja, celo prevoz domov so mu našli.

Pa kako sva z Dojcom prišla domov, ko so sam 3je cilindri še delali..matr je blo dima v kabini, ma qurba od dojca je zmogu. :D
Ne, oziroma JA, Jadranka je zakon..u svim vremenskim pogledima :D

 

 

In leta naprej, ko sem mel lastno familijo, ko smo krenili na Hvar---moram mal prej pojasnit....kako cigansko selo, Jumpy citroen, zadi brako prikola, na nji še vsa šara pokrita uredno sa šatorskim krilom), na Jumpiju, pa 4x bicikli + surf in jadro...ja sm reku cigansko selo, smo jo ob 8 uri popoldan mahnili na 3 tedeski dopust na Hvar.

Deci sem v prtljažniku jupija naredil kar pojslo..dve mizwe čez kovtri ..v glavnem luksuz. 

In mi štartamo, v Vipavi oba mulca zaspita, ter gremo dalje čez famozne Rebernice. Nekje pod vrhom se zbudi najstarejši in pravi:

Tata a smo že? :P

Je trajalo kar neki časa, verjetno do Postojne, da sm ga uspaval. Tako gre karavana dalje, moja moja spi na zadnjih sedežih, mulci v "kofani" (to pomeni prtljažnik/tovorni prostor in to je bil edni plac, ki ga moja moja ni bila sposobna napolniti do vrha :P v vsaj moji karieri, pa sem mel tudi Ford Mondeo)

In veselo popotujemo dalje...nisem sicec povedal, da sva ga s kolegom žingala točno do trenutka odhoda, drugače zlahka prebedim no ali dve.

Pri Karlobagu je bilo volan že prekleto trd...saj sem gledal, saj sem videl..sam moči v rokah za obrnit volan ni prav bilo.

In pravim sam pri sebi: najbolje da vžem eno pavzo 30do 60 minut na nekem parkingu. Tako se sparkiram....se nalivam s kavo in uleti do mene en ajdovski kamiođija. No firma je bila wajduska on je bil od dole. (naj omenim to je bile že po ptem ko je Juga pukla)

Pravi tip vs v paniki: nemoj ovde da radiš pavzu. In jez se mu smejem, člouk, zakaj, že 100 let jo. Nemoj, doči če oni iz Knina, on Srbi i te upucaju, al pa te zakoljejo...

Eh..pretiravaš, ceu lajf spim na teh ovnikih, ampak mi ni blo več ok. Sem raje stegnil do Zadra al mal naprej, pa prespal 2 urce na pumpi, ki je osvetljena.

 

Tak smo srečno prikolovratili (pa ne 1x kar nekajkrat) do Drvenika in se postavili ob 4 uri zjutraj nekje v vrsto za trajekt za Hvar. Evo prvi smo, ajde mal pavze. In smo zaspali....zaspali....zaspali ene 3 trajekte : ko so vsi šli mim nas :D

 

A je konc nakladanja:

NEEEEE

Evo, tak gre cigansko selo (kombi + prikola) na trajekt...prvi smo potem bili na njem. Do Sučuraja, kjer pizda od trajekta gre rikvewrc v luko.??? VTF...je mel cepec pokvarjeno rampo in smo rikvercal cel trajkt pa do. NE, nisem še končal...kalvarija cijazi dalje po zluknjani cesti. Zunaj sonce in preko 30C in mi kadilci ne mečemo čikov skoz okno, ker se bojimo da bo kaj zagorelo. Za to mamo posebej 0,5l flašo vode pa čik not. Ampak ko pihaš maš delno odprto okno, da gre dim ven. 

Fizika pa nas uči, če gre kaj ven, lahko gre tut kaj not.

Evo, bom še 1x orisal situacijo. Cigansko selo + 35C+ primerna obleka+delno odprto okno, ko nekaj vleti v kabino..kdo bi to sledil.

In jebemumast..MENE NEKAJ UŽGE ČEZ JAJCA (kratke hlače)...tok me užge, da poletim do stropa. Zategnem ročno (pred mano in za mano se vali kolona s trajekta) zletim ven, vlačim hlače dol in si pucam občutljive dele..prekleta osa, da ji nabijem sve po spisku. V kombiju in za kombijem (zaprl sem promet po edini cesti) pa neskončen krohot in že ponudbe v stilu mam led..a rabiš??? :P

 

Jop Jadranka je zakon. Mam še 1000 in eno zgodbo, ko sva z mojo v neurju ponavljala dotičen izlet na Hvar. Ampak naj ostane za naslednjič. 

 

Dami,lepo si to napisal....kar nostalgija me je prijela....tudi jaz se spomnim teh časov,O mladost,vrati se nazad.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, corleone48 pravi:

Dami,lepo si to napisal....kar nostalgija me je prijela....tudi jaz se spomnim teh časov,O mladost,vrati se nazad.....

mene furanje po jadranki vedno "mal" pomladi :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi mene...še dvakrat jo mahnem dol do Dubrovnika,pa bom imel nazaj 25 let....😁

Z mopedom sem mislu,da ne bo pomote...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 58 minutami, DAMI34 pravi:

prvi u redu :P

 

samo prvi, nema reda 😂

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!