Skoči na vsebino

Jadranska magistrala


jemcek
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

KORISTNE POVEZAVE (klikni me):

*vremenska napovedMeteo Hrvaška , Ilmeteo EU , ventusky-padavine, veter interaktivna mapa

*razmere na cesti: HAK  *gibanje padavindež in oblaki , Yr *veterWindy,  *livecam: kamere hrvaška , kamere live HR  radarji: https://m.hak.hr/map.asp?t=880&g=0 

datoteke za radarje by Snečer

BEST OF JADRANKA (jagodni izbor iz teme jadranska magistrala, ter povezave na potopise okrog jadranke, otokov itd..)

Priporočene objave

pred 30 minutami, Malrup pravi:

Pozdravljeni,

konec aprila se odpravljam na pot, ki vključuje jadransko magistralo. Jo je bolje prevoziti iz severa proti jugu ali obratno? Če smer sploh igra kakšno vlogo...

 

Lep pozdrav

igra vlogo. Če en dan prej žuraš v Paklenici so wawinki nazaj mal bolj počasni, pa glava mal bolj težka :P

 

Itak da ne igra vloge.

 

 

  • Všeč mi je 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo. Meni pa je bolje morje na desni. 

Zakaj? Ker so ovinki bolj pregledni. Z morjem na levi se v ogromno desnih ovinkov zapelješ na slepo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi psihološki učinek, ko se odpravljaš na izlet je lepši od "vračanja" domov. :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.... najprej greš dol... obrneš... pa greš nazaj gor... pol se pa odločiš, katera stran ti je lepša...in potem se moraš še enkrat odločiti, a greš nazaj dol, pa pol nazaj s trajektom, al pa greš dol s trajektom, pa pol nazaj z mopedom...   :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 31 minutami, Zivnorc pravi:

.... najprej greš dol... obrneš... pa greš nazaj gor... pol se pa odločiš, katera stran ti je lepša...in potem se moraš še enkrat odločiti, a greš nazaj dol, pa pol nazaj s trajektom, al pa greš dol s trajektom, pa pol nazaj z mopedom...   :D

.

... za popoln užitek v tvojem predlogu pogrešam, vsaj še en del poti prevoza z avtovlakom :kva2:

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Malrup pravi:

Pozdravljeni,

konec aprila se odpravljam na pot, ki vključuje jadransko magistralo. Jo je bolje prevoziti iz severa proti jugu ali obratno? Če smer sploh igra kakšno vlogo...

 

Lep pozdrav

Najbolje boš naredu,če jo v obe strani kresneš.Verjemi,preverjeno😀

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, Zivnorc pravi:

...in potem se moraš še enkrat odločiti, a greš nazaj dol, pa pol nazaj s trajektom, al pa greš dol s trajektom, pa pol nazaj z mopedom...   :D

Trajekti na relaciji RI-ZD-ST-DU (se pravi vzdolž jadranske obale) že ene 10 let žal ne vozijo več...:naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, Lipstick pravi:

4. ali 5. april naj bi se odprla Stonska obvoznica .........čuden novi priključek na DC 8......

 

In Jadranka ne bo nikoli več enaka 😂

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kdo ve zakaj Street view ne dela na celem Pelješkem mostu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 38 minutami, Frenk 67 pravi:

A kdo ve zakaj Street view ne dela na celem Pelješkem mostu?

Bermu... ups, dalmatinski trikotnik  :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, VS800 pravi:

Bermu... ups, dalmatinski trikotnik  :P

Ne štekam, z obeh strani greš lahko na most, pol se pa po par 100 metrih neha. 😳

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Frenk 67 pravi:

Ne štekam, z obeh strani greš lahko na most, pol se pa po par 100 metrih neha. 😳

dalmatinci....    valda se mu ne da čez ceu most pelat :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, VS800 pravi:

dalmatinci....    valda se mu ne da čez ceu most pelat :P

😂 Ne štekam, ker se na mostu tko ne da obrnit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, Frenk 67 pravi:

😂 Ne štekam, ker se na mostu tko ne da obrnit.

a štekaš da gre dalmatinc loh rikverc al pa peš

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Tex pravi:

Hm? Meni dela ..

image.thumb.png.faa900a8515677a535181c3ea4439185.png

A greš lahko čez most? Meni dela samo z vsake strani en kos mosta.

image.thumb.png.963b1a59a6c077237b89b84803f5f55a.png

Popravljeno . Popravil Frenk 67
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Frenk 67 pravi:

A greš lahko čez most? Meni dela samo z vsake strani en kos mosta.

Stari na trajekt bo treba, al pa ukol:P

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Frenk 67 pravi:

A kdo ve zakaj Street view ne dela na celem Pelješkem mostu?

kt v Severni Koreji :? 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

21 minutes ago, Frenk 67 said:

A greš lahko čez most? Meni dela samo z vsake strani en kos mosta.

image.thumb.png.963b1a59a6c077237b89b84803f5f55a.png

Da, tuni na fonu dela ok:

Screenshot_20230329-130158_Maps.thumb.jpg.2dcf50354fef7856d333f81e06b5cc9d.jpg

A si plaču položnice?

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Frenk 67 pravi:

Ne štekam, z obeh strani greš lahko na most, pol se pa po par 100 metrih neha. 😳

gugl se je ustrašu :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, VS800 pravi:

a štekaš da gre dalmatinc loh rikverc al pa peš

 

točno tak. Cel trajekt sem rikvercal s prikolo, pa še prvi sem se ukrcal. Še bolj zanimivo a resnično, ko smo bili na Pašmanu in šli na oglede slapov Krke, ter "čekali u redu u Tkonu, da ukrcamo" valda 20 avtomobilov, je moja skočila še "u lokalni dučan", da mulariji zagotovi "nešto od slatkiša ili za grickanje".

No situacija je bila naslednja: (in ne zajebavam, vse po resničnih dogodkih)

cca 30 minut preden je bil predviden odhod trajekta za kopnino, je mojamoja šla v nabavo. (pa tkole mi je povedala):

Pridem v trgovino/dučan 5x5m, naberem šaro in sem druga v vrsti. Pred mano je bila Anna, ki je ravnokar začela debato z Maro, "šta događa i šta se desilo, koja ima novog ljubimca, koja starog i tako se one zapričale mnogo več kot 20 minuta."

Nadaljuje moja moja, stiskam jaz kolena in zobe, trpim, poslušam debato o selu "al majkemi nema kraja. uvik one nađu neku novu temu za pričanje"...in gre u qurac 20 minut, pa 30 minut pa 40 minut...še vedno stiskam kolena in zobe, ter trpim zraven.

 

Evo: anader point of stori in spet vse čista resnica, majkemi, si ne zmišljujem:

Gre moja v trgovino 30 minut preden pride trajekt....pa mine 30 minut, pa pride trajekt, pa izkrca vse, pa začne vkrcat, pa gremo mi (jaz in 2 mulca) na trajekt. A mame ni od nikoder. Deca pade u neutolažljiv jok.

Tip začne dvigovat rampo (mal me je mel, da bi jo pošolal, a si nisem upal, sem pač pussi lover) in zletim do njega, ter mu lepo objasnim, da manjka še "jedna osoba, a karta več plačana".

In lagano pravi tip, ma nema problema. Prleti še "grande bos aka the capitan", ko mu spet objasnim, da čakamo še eno osebo iz lokalnog dučana. (ter se v strahu pripravim na obračun)

Pravi tip: "ma nema problema, ajd sačekat čemo još malo" uže vlekaču. In tako čakamo še 10 minut.

 

čakamo

pa še mal čakamo...noben sploh ni živčen niti tečen.

 

Ko se naenkrat prikaže mojamoja z dvemi vrečkami v rokah in hiti na trajekt.

"El kapitano" se nasmeje (pravi dalmatinski morski volk). mojimoji in se zadere:

"Ma di si ti. Več 3 minute te čikamo, al što si lipa" (prajtli med nami bilo je vsaj 15 ali več, ko ji bi jaz glavo odšraufral).

 

Pa še reakcija moje moje: v glavnem je to moja interpretacija, svobodno po duhu:

ene 3x ji je prišlo, pa še 2x na trajektu, ko je užgal motorje. Pa še pol popoldan in zvečer, ko sva bila sama in sem uporabljal naslednjo frazo v pojsli:

ma di si ti....

 

 

Evo nč, ne lažem, sama sveta resnica :D

i love jadranka.   

pred 1 uro, Frenk 67 pravi:

A greš lahko čez most? Meni dela samo z vsake strani en kos mosta.

image.thumb.png.963b1a59a6c077237b89b84803f5f55a.png

sej zatu pa je un cepec nabit ko marela šel v morje namest na most.

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 29 minutami, DAMI34 pravi:

gugl se je ustrašu :P

 

Ma jasno, Kitajci delal. 🤣

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!