Skoči na vsebino

Jadranska magistrala


jemcek
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

KORISTNE POVEZAVE (klikni me):

*vremenska napovedMeteo Hrvaška , Ilmeteo EU , ventusky-padavine, veter interaktivna mapa

*razmere na cesti: HAK  *gibanje padavindež in oblaki , Yr *veterWindy,  *livecam: kamere hrvaška , kamere live HR  radarji: https://m.hak.hr/map.asp?t=880&g=0 

datoteke za radarje by Snečer

BEST OF JADRANKA (jagodni izbor iz teme jadranska magistrala, ter povezave na potopise okrog jadranke, otokov itd..)

Priporočene objave

pred 1 minuto, maus pravi:

nj pogleda posnetek s furce :lol1:

jst sm u petek pogledal prav iz ugla poravnave s cestiščem pa nisem na Velebitu vidu nobenga snega :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, DAMI34 pravi:

jst sm u petek pogledal prav iz ugla poravnave s cestiščem pa nisem na Velebitu vidu nobenga snega :P

 

js .. probat asfalt na jadranki s hrbtom, mi ni nič smešno :dry:

al pa bokat z bokom po ovinkih .. za to so drsniki :twak:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, maus pravi:

js .. probat asfalt na jadranki s hrbtom, mi ni nič smešno :dry:

al pa bokat z bokom po ovinkih .. za to so drsniki :twak:

brez veze, škorenj sem zdrsal, kufr in kraš pade, kolenčniki pa komaj  da se kaj pozna :( le kaj počnem narobe :(

ps. ramensko ploščico sem tudi zgulil do polovice, no vsaj nekaj iskric je bilo

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 33 minutami, DAMI34 pravi:

brez veze, škorenj sem zdrsal, kufr in kraš pade, kolenčniki pa komaj  da se kaj pozna :( le kaj počnem narobe :(

ps. ramensko ploščico sem tudi zgulil do polovice, no vsaj nekaj iskric je bilo

 

pomoje si premal uletu..............:smoke:46 bi šou mim:bike:

sam res a ga povabmo na Jadranko!!!!

Popravljeno . Popravil lukec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

brez veze, škorenj sem zdrsal, kufr in kraš pade, kolenčniki pa komaj  da se kaj pozna :( le kaj počnem narobe :(

ps. ramensko ploščico sem tudi zgulil do polovice, no vsaj nekaj iskric je bilo

 

Pa ti si hujši k Marquez on poleg kolenčkanja obvlada še komolčkanje...ti pa še ramenčkanje :worship:

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 29 minutami, Scarabeo 500 pravi:

Vidim, da je kljun še na motorju in vidva cela. A je bilo skoraj, ali si jo zadel in ostal v sedlu?

"mama" je stekla preko ceste pred nama, mladič naju je pa malenkost zamudil, sva ga oba videla v ogledalih. Na srečo vse celo, dvigne pa pulz in :eek:...

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, MARE 65 pravi:

Pa ti si hujši k Marquez on poleg kolenčkanja obvlada še komolčkanje...ti pa še ramenčkanje :worship:

tut ritkanje je bilo zraven, sam s tem se ni za hvalit :(

 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, DAMI34 pravi:

tut ritkanje je bilo zraven, sam s tem se ni za hvalit :(

 

Ja lako se nam zajebavat ko nas nič ne boli, je pa OK če iz take situacije prideš nepolomljen, ego se hitro zaceli, ostalo ne.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, DAMI34 pravi:

tut ritkanje je bilo zraven, sam s tem se ni za hvalit :(

Jadranka te je po ritki, očitno ni samo ona tebi všeč, je postalo obojestransko? :love1:

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Marko P. pravi:

Jadranka te je po ritki, očitno ni samo ona tebi všeč, je postalo obojestransko? :love1:

taka čustva naj kar sama zase zadrži :P

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, MARE 65 pravi:

Ja lako se nam zajebavat ko nas nič ne boli, je pa OK če iz take situacije prideš nepolomljen, ego se hitro zaceli, ostalo ne.

če bi bil ego kriv, ne bi bilo panike, bi točne vedu, sem tišal pa šel čez mejo.

Boli bolj, ker moraš 1000 in 1x premislit, kje si ga usral pri "ležerni" vožnji. Namreč ni bilo niti počasi ,pa niti na nož, neka srednja vrednost (vozil sem se sam) in zato toliko večje presenečenje, ko je motor začel drseti, potem pa mi tako ali tako ni ostalo drugega, kot upanje da bodo gume prijele. Žal niso.

Če pogledaš sliko, mi je motor začel drseti (sem čutil spremembo oprijema, filing kot bi zapeljal na masten/moker asfalt)),  kjer je označeno s puščico (zadnja tretina ovinka, pod cesto) Vozil sem cca 1m od črte, potem mi je začel cel v kompletu drseti proti črti, nato sem sem začutil grob drseč asfalt (kot bi vozil po pofrezanem), nato pa sem že bil z gumami na kačicah in se ulegel. Drsel sem naravnost cca 10-15m, motor še malo dlje. Ulegel sem se pa kjer je križec narisan.

In potem razmišljam cele dneve (še noči) kje hudiča sem ga usral, namreč ne bi rad spet legel. Do sedaj sem v lajfu legel samo 1x z Jawo (pred 100leti) tudi na mastnem madežu na avtobusni postaji v Vipavi.

Nekje sem ugotovil, da

1. nisem vožnje prilagodil vlažnim razmeram (vozil sem kot po suhem z globokimi nagibi),

2. da sem zijal okoli namesto analiziral podlago

3. da sem preveč rutinirano šibal in zanemarjal filing spod koles (po tolikih urah na cesti rahlo otopiš)

4. da ni več poletje in da je oprijem že slabši.

To je žal to, druge napake ne dobim. Vem da tudi ni letelo, ker to je že naselje pred Senjem in tam običajno že popustim.

20171020_152752.jpg.cebe511009e62dd768b6049d9bd2d065.thumb.jpg.d6addb7beb606d9b6f75022d2dfd7a97.jpg

Zakaj sem tole zapisal, ker ne bi rad, da se komu kaj podobnega zgodi. Jaz sem mel tokrat Jokerja, brez posledic, razn finančnih, če računam kovčke pa kreše in drobnarijo , ki bo cca 1500€. Najlažje (in najcenej) se je učit na tujih napakah. :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Borutt pravi:

Je napisal, da boljše, da ego boli, kot kaj drugega. 

Star si postal:lol1::jezik: 

to pa boli :(

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Snecer pravi:

5. KTM :) 

se pa zdaj na sliki bolje vidi madež

men se zdi, da je ta madež že biu tam .. :huh:  ... morm pregledat miljon miljonov posnetkou :huh: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 35 minutami, DAMI34 pravi:

....

1. nisem vožnje prilagodil vlažnim razmeram (vozil sem kot po suhem z globokimi nagibi)....

A lahko par besed o temle. Vlažnim razmeram. A si bil bolj zgodaj, pa se je to na asfaltu dejansko opazilo kot nek kondenz ali kaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, izibajker pravi:

A lahko par besed o temle. Vlažnim razmeram. A si bil bolj zgodaj, pa se je to na asfaltu dejansko opazilo kot nek kondenz ali kaj?

ne, popoldan, je bil pa ovinek verjetno v senci...ampak kot sem povedal, samo atmosferska vlaga ni povzročila zdrsa, je bilo še nekaj.

pred 6 minutami, maus pravi:

men se zdi, da je ta madež že biu tam .. :huh:  ... morm pregledat miljon miljonov posnetkou :huh: 

ni samo tisti madež, ampak temen del, ki se vleče cca 1m od črte...slabo vidno, pa še temen vizir sem imel spuščen.

pred 4 minutami, Snecer pravi:

@DAMI34 kje je bil ta ovinek, da s prometnimi kamerami preverimo? :)

kraj Jelena

https://www.google.it/maps/@45.0136222,14.8912671,3a,75y,86.11h,90t/data=!3m7!1e1!3m5!1sE01l-Ptsmm6noe5O5KlO6g!2e0!6s%2F%2Fgeo1.ggpht.com%2Fcbk%3Fpanoid%3DE01l-Ptsmm6noe5O5KlO6g%26output%3Dthumbnail%26cb_client%3Dmaps_sv.tactile.gps%26thumb%3D2%26w%3D203%26h%3D100%26yaw%3D84.50704%26pitch%3D0%26thumbfov%3D100!7i13312!8i6656?hl=sl

Ovinek sem še normalno skoraj do konca odpeljal., pod tisto cestico je pa moped začel drseti, kot bi bilo polito nekaj po tleh.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Snecer pravi:

@DAMI34 kje je bil ta ovinek, da s prometnimi kamerami preverimo? :)

če pogledaš tole sliko iz googla, boš lepo videl, kjer se asfalt blešči, verjetno izpodriv bitumna od pritiska kamionov, in verjetno tudi vzrok za slab oprijem, ker deluje kot kačice, plus vlaga....in je jupajdijadam :(

59f1dc5c886a1_Breznaslova.thumb.jpg.8560b06fa13111afefcc2f7c7dd53c49.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 25. 10. 2017 ob 18:15, DAMI34 pravi:
Ob 25. 10. 2017 ob 18:01, BIF pravi:

Potrebujem eno informacijo. Ali lahko kdo od "jezdecev" Jadranke pri Karlobagu pogleda proti Velebitu in sporoči ali je že pod snegom?

Hvala za info.

ni

Bil danes na Krku, vprašal v Vrbniku po snegu, so rekli, da je bilo kar nekaj snega na vrhovih, ampak ob teh pomladnih temperaturah ni obstal. Vreme super, pozno popoldne se je malce pooblačilo za Učko, brez sapice vetra, 20+, Mitaska je grabila. Prlepim malce več slik zvečer, moram še na plesne prej. Ja pa pir popit do konca.

Popravljeno . Popravil amateur
Napaka
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!