Skoči na vsebino

Jadranska magistrala


jemcek
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

KORISTNE POVEZAVE (klikni me):

*vremenska napovedMeteo Hrvaška , Ilmeteo EU , ventusky-padavine, veter interaktivna mapa

*razmere na cesti: HAK  *gibanje padavindež in oblaki , Yr *veterWindy,  *livecam: kamere hrvaška , kamere live HR  radarji: https://m.hak.hr/map.asp?t=880&g=0 

datoteke za radarje by Snečer

BEST OF JADRANKA (jagodni izbor iz teme jadranska magistrala, ter povezave na potopise okrog jadranke, otokov itd..)

Priporočene objave

Tud jz sem mel v planu it dans sam vreme žal ne bo sigurno,sploh pa ne jutr....Letos že enih 6x pičil to relacijo,sam jz dol prespim iz zjutri nazaj....mora pa bit suho!!! drugač ste ga najebali...

CESTA IZREDNO DRSI !!,pa ni fajn ,da je močna burja...itak te ne pstijo,al pa plačaš,če že kje čakajo policaji..,čeprav sem že parkrat šel čez rampo!!

.....ja se strinjam, tudi meni ne diši " mokrota " na cesti. Upam,da bo naslednji vikend kaj lepše vreme.....pol pičim brez debate

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, tole ruto do Karlobaga pa nazaj sem dons s kolegi res hudo na polno predrgnu ......... Vreme je bil pa cel da ok ..... razen zdele zvečer, ko nas je na Vrhniki mal polil ..... :):) Sicer pa, tist, k je tole jadransko magitralo delal, je bil res al popoln cepec, al pa zelo zagnan motorist ........ krivine in asfalt je res koma ..... zelo goooooood ... :):)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nam je včeraj časa zmanjkalo, ker smo se obirali na poti čez BiH do Karlobaga, zato smo iz Korenice šli proti Senju in odpeljali samo odsek od tam do Jadranovega. Je pa cesta od Korenice do Senja tudi zelo dobra. Prvič sem se peljal tam, in ravno zaradi tistega odseka je poraba precej zrastla :grim .

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do Zadra pa nazaj v enem dnevu, nekatei pa ste bolniki, le kaj mate od tega, ni čudno da se dogajajo nesreče, če ni cajta, denarja za tisto noč prespat spit par perov kakšno rečt je taka enodnevna pot en qrc vredna

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Robert, a ste bli vi slučajno tista ekipa, s katero nej bi šel zraven tud Sandi iz Triglava ??? Z njim smo se namreč dogovarjali, da nej bi šli ta vikend skupaj čez Bosno, pa do Zadra in nazaj po jadranki domov ???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do Zadra pa nazaj v enem dnevu, nekatei pa ste bolniki, le kaj mate od tega, ni čudno da se dogajajo nesreče, če ni cajta, denarja za tisto noč prespat spit par perov kakšno rečt je taka enodnevna pot en qrc vredna

Tole ruto pa res ni nek bav bav prevozit. Jaz jo večkrat na zimo, tja dol dopoldan-ponavadi do Paklenice ali pa tudi do Zadra. Privoščim si lahko kosilo in si privoščim malo siesto, nato pa popoldan šibnem nazaj in zares ni treba bit nek tišač, da tole obdelaš. Nabere se firkelc več kot 530 km.

Seveda čim je kopna cesta pri nas in zjutraj ne manj kot 5 stopinj. Doli je veliko večji problem burja kot pa temperatura, asfalt pa za zimski gušt fenomenalen. Preveri in ...

Popravljeno . Popravil Dadi
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cesta je fajn za ene 2x prevozit... obstajajo bolj zanimive ceste do Zadra, ki so manj prometne... mogoče se mi res ni stalno za vozit po istih cestah, in sem se jo zato naveličala....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cesta je fajn za ene 2x prevozit... obstajajo bolj zanimive ceste do Zadra, ki so manj prometne... mogoče se mi res ni stalno za vozit po istih cestah, in sem se jo zato naveličala....

Res je, sicer za na morje grem vedno po njej, smo se pa letos s kolegi odločl it po malo bol notranji strani hrvaške na avtocesto do Novega mesta-Metlika-Karlovac in potem dol do Biograda ob jadranki, pa je bla glih tko zlo fajn cesta bolj prazna pa eni deli so bli zelo fajn ovinkasti za bolj športno naravnano vožnjo. Za nazaj pa po jadranki :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Robert, a ste bli vi slučajno tista ekipa, s katero nej bi šel zraven tud Sandi iz Triglava ??? Z njim smo se namreč dogovarjali, da nej bi šli ta vikend skupaj čez Bosno, pa do Zadra in nazaj po jadranki domov ???

@pik1, je tako. Mi smo bili tisti, ki smo šli brez Sandija. Ravno zaradi tega, ker mi je on predlagal ta izlet, sem šel organizirat to turco. Potem pa Sandi ni mogel z nami zaradi neke žurke :grim .

Lp Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do Zadra pa nazaj v enem dnevu, nekatei pa ste bolniki, le kaj mate od tega, ni čudno da se dogajajo nesreče, če ni cajta, denarja za tisto noč prespat spit par perov kakšno rečt je taka enodnevna pot en qrc vredna

Si morda že slišal za užitek v sami vožnji? Ni potrebno divjanje, adrenalinsko nabijanje ali še kaj boš potegnil iz prazne vreče. Dovolj je železna rit, znanje vožnje in tak tempo, ki ga lahko zdržiš cel dan. Ja, potrebuješ tudi kondincijo. In če vsega tega nimaš in je zate neznanka, ne opletaj zmerljivo z jezikom, saj take pripombe so enako bolane kot vse kar ni "po tvojih" merilih. A ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si morda že slišal za užitek v sami vožnji? Ni potrebno divjanje, adrenalinsko nabijanje ali še kaj boš potegnil iz prazne vreče. Dovolj je železna rit, znanje vožnje in tak tempo, ki ga lahko zdržiš cel dan. Ja, potrebuješ tudi kondincijo. In če vsega tega nimaš in je zate neznanka, ne opletaj zmerljivo z jezikom, saj take pripombe so enako bolane kot vse kar ni "po tvojih" merilih. A ne?

Vozi se po obvoznici 100 krogov pa boš imel isto doživetje :lol1: je pa res, da sem te stvari probal pa nisem imel nič od tega zato sem jih nehal prakticirati, prepeljem 500 km na dan vrh glave samo potem se ne vrnem nazaj na cilj kot ti in podobni ki imaš železno rit in veliko kondicije največ najbrž za temo koliko km smo prevozili v letu ... jaz hočem na mopedu uživat in kaj imet od tega ne samo na koncu sezone veliko brezveznih km na števcu, pa ne se razburjat ker to škodi

P.S. če sem te "užalil" s prejšnjim postom potem si se ti v njem prepoznal :yea1:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pa smo doma. V soboto čez Metliko, Karlovac, Plitvice in Obrovac do Biograda (392 km), danes pa po jadranski magistrali domov (390 km). Dežja nič, vročine nič, vetra skoraj nič, prometa do Senja zelo malo, motorinov pa kar precej. Fino je bilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pa smo doma. V soboto čez Metliko, Karlovac, Plitvice in Obrovac do Biograda (392 km), danes pa po jadranski magistrali domov (390 km). Dežja nič, vročine nič, vetra skoraj nič, prometa do Senja zelo malo, motorinov pa kar precej. Fino je bilo.

sta bila oba?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prevozil sem jo 2x v 14 dnevih. Enkrat do Hvara enkrat do Metkoviča. Skoz po magistralki :)

Na koncu ti "veslanje" že malo preseda, je pa res da guma drži (vroče!!) in lahko lepo vadiš

polaganje :) Seveda v mejah normale...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda se je fajn zapeljat v enem dnevu tja in nazaj in to brez divjanja :OK: . Celo toliko časa je, da se greš lahko za kakšno uro namakat in se potem na soncu posušiš, ter z zmernim tempom oddrajsaš nazaj do doma. Meni vzame ta relacija med 10 in 12 ur, odvisno od volje, prometa in samega občutka v vožnji :grim .

LP Robert

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!