Skoči na vsebino

Jadranska magistrala


jemcek
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

KORISTNE POVEZAVE (klikni me):

*vremenska napovedMeteo Hrvaška , Ilmeteo EU , ventusky-padavine, veter interaktivna mapa

*razmere na cesti: HAK  *gibanje padavindež in oblaki , Yr *veterWindy,  *livecam: kamere hrvaška , kamere live HR  radarji: https://m.hak.hr/map.asp?t=880&g=0 

datoteke za radarje by Snečer

BEST OF JADRANKA (jagodni izbor iz teme jadranska magistrala, ter povezave na potopise okrog jadranke, otokov itd..)

Priporočene objave

pred 59 minutami, NumLock pravi:

Ne, z motorjem! :ras:

kolenčnim drsnikom, je strokoven termin :P

 

pred 1 uro, BIF pravi:

Vsaka ti čast...resno mislim. Kampiranje je sicer...hmmm...recimo popestritev avanture. Samo prvič, ko sem se pravil potovat po širšem Balkanu sem vlačil s seboj vso opremo...pa še takrat sem jo postavil le za en dan...reda radi. Drugače pa za 10-15eur na noč. kar vsebuje najmanj posteljo, tuš in wi-fi in neomejeno srat-papirja....ne primem niti spalke v roke. Zdaj ko sem krožil po Balkanu nisem vzel s seboj niti spalke...nič. Nočitev najdeš VEDNO...prej kot kak kamp. Za ceno se vedno pogodiš....dan pa raje namenim vožnji, zanimivim zadevam, dobri večerji in pivu za zaključek dneva. Zjutraj pa torbo privežeš na motor...pa si že na poti.

Kot pravim....kampiranje ima za nekoga pač svoj čar...in to podpiram, čeprav pri 50-ih se mi res ni za valjat po kamnih. Cenovno pa je razlika zanemarljiva.

tako kot praviš, čar kampiranja je sigurno, da se nekje postaviš in uživaš v naravi itd...ni pa smiselno, pri cenah apartmajev s sabo vlačiti opreme, ker zna kamp biti dražji. Ponudbe app je pa tudi vedno več in vedno bolj konkurenčna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, BIF said:

....kampiranje ima za nekoga pač svoj čar...

Meni je nepredstavljivo bit v apartmaju/hotelu. Kadar moram, in moram vsaj dvakrat na leto, mi je ful bedno. Vse me moti.
Kampiram že 30 + let. In fact, jutri jo pihnem za 14 dni v kamp. Juhuhu! :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, DAMI34 said:

tako kot praviš, čar kampiranja je sigurno, da se nekje postaviš in uživaš v naravi itd...ni pa smiselno, pri cenah apartmajev s sabo vlačiti opreme, ker zna kamp biti dražji. Ponudbe app je pa tudi vedno več in vedno bolj konkurenčna.

Prejšnji vikend sem bil v Garmischu, me zanima kako primerjate brezplačen prostor za šotor v kampu na prizorišču z minimalno 200 Evri za sobo dvajset km izven dogajanja! Poleg tega sem dobil super družbo Poljakov in Makedoncev, ki so kampirali poleg. Tako izveš kaj več o svetu, kot če se vedno družiš z istimi ljudmi. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, GO_Tomi pravi:

Meni je nepredstavljivo bit v apartmaju/hotelu. Kadar moram, in moram vsaj dvakrat na leto, mi je ful bedno. Vse me moti.
Kampiram že 30 + let. In fact, jutri jo pihnem za 14 dni v kamp. Juhuhu! :)

Smrdljivi WCji, dretje dopustnikov, ptiči začnejo peti ob 4:00, visoka cena, vročina itd...

In ko na koncu dobiš za zlo podobno ceno normalno posteljo, se to ne izzide.

Sem pa kar veliko kampiral z motorjem.

pred 2 minutami, motolover pravi:

Prejšnji vikend sem bil v Garmischu, me zanima kako primerjate brezplačen prostor za šotor v kampu na prizorišču z minimalno 200 Evri za sobo dvajset km izven dogajanja! Poleg tega sem dobil super družbo Poljakov in Makedoncev, ki so kampirali poleg. Tako izveš kaj več o svetu, kot če se vedno družiš z istimi ljudmi. 

In kaj si izvedel od ljudi?

Pač si ne znaš poiskat preko bookinga malo vstran za znosno ceno.

Aja še to sem pozabil.

V postelji se naspiš, se ne da primerjat s "posteljo" v kampu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni za se kregat in nalivat bencina ... pa naštevat minuse za kontra odločitve.
Kar meni paše se je pokazalo skozi leta in leta ... in leta. Nismo vsi za SS al pa za HD. To je isto. Imam nešteto argumentov proti trdi strehi nad sabo, verjemte.

Če člouk ve, kaj mu je dobro, ker je sprobal tudi drugo, ter se vrača k tistemu, kar mu je všeč, ima verjetno razloge. To ne moreš šimfat.

Lahko kdo tega ne zastopi, to pa dopuščam ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, DAMI34 pravi:

kolenčnim drsnikom, je strokoven termin :P

 

Se strinjam, ampak ti si ga prvotno konkretno mimo pihnil. :ras:

Ok, ker je govora o kampih vs apartmajih.
Nekateri pišete, da so kampi dražji oz. malo manj poceni kot apartmaji.

Ampak, v vsakem kampu imaš plažo na dohvat ruke bi rekel, kar pri low budget apartmajih nimaš. In potem rečeš tako: jebeš apartma za 25€/noč, če moram do plaže 15min. pešačit ali zaštartat motor. To pa res ni filing, da moram za vsak premik do plaže štartat vozilo.

Tukaj imajo kampi velik +, saj se vsi nahajajo ob vodi in imaš vodo na dohvat ruke, če pa sežeš globje v žep, si pa celo v prvi vrsti.
Tako, da se mi zdi, da so kampi dokaj poceni glede na to, kar nudijo. Če pa želiš iz apartmaja direktno na plažo, pa cene niso več 25 ampak 50€ in več. No, morda se najde kje kakšna luknja, ki je slučajno poceni.

Sam sem navdušen nad kampiranjem, čeprav z motorjem še nisem imam pa vso opremo. Prej včasih smo imeli svojo prikolico in smo ogromno kampirali. S časoma smo prešli na apartmaje in to prakticirava z ženo še danes, čeprav me vleče v kamp!

Vsakemu pač svoje!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Snecer pravi:

Smrdljivi WCji, dretje dopustnikov, ptiči začnejo peti ob 4:00, visoka cena, vročina itd...

In ko na koncu dobiš za zlo podobno ceno normalno posteljo, se to ne izzide.

Sem pa kar veliko kampiral z motorjem.

 

Hja, odvisno kaj komu paše. Eni se zadovoljijo z kampom z pol zvezdice, drugi pa šele od 3* naprej.
So kampi, ki bi lahko jedel iz poda. Vsekakor ne moreš primerjat recimo kampa Rača (pod jadranko) z Solaris Resortom Šibenik. Kot dan in noč.

Popravljeno . Popravil NumLock
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....radirka....prestavi tole nestrokovnost v novo temo Kamp vs. apartma/hotel....

:jezik:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, NumLock pravi:

Hja, odvisno kaj komu paše. Eni se zadovoljijo z kampom z pol zvezdice, drugi pa šele od 3* naprej.
So kampi, ki bi lahko jedel iz poda. Vsekakor ne moreš primerjat recimo kampa Rača (pod jadranko) z Solaris Resortom Šibenik. Kot dan in noč.

V takih kampih pa še nisem bil. Sem pa bil v kampu Rača in tudi v Solarisu (pojdi si ga v sezoni pogledat)...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, motolover pravi:

Prejšnji vikend sem bil v Garmischu, me zanima kako primerjate brezplačen prostor za šotor v kampu na prizorišču z minimalno 200 Evri za sobo dvajset km izven dogajanja! Poleg tega sem dobil super družbo Poljakov in Makedoncev, ki so kampirali poleg. Tako izveš kaj več o svetu, kot če se vedno družiš z istimi ljudmi. 

Govora je o jadranski magistrali, predvsem užitkarski vožnji po nji, kjer je kamp oprema moteči element. Če govotimo o spanju in fijakanju po jadranki, potem je kamp slaba ideja, pa niti odgovor na vprašanje, ki ga je postavil forumaš.

Ni pa nič narobe s kampiranjem, pravzaprav ga ni lepšega, kot asketska uživancija. Da pa bom kamp opremo vlačil s seboj ssmo zato da 10€ prihranim, v trm primeru malomorgen.

Ps. Pravkar krcam Gtja, grem kampirat 14 dni :D

pred eno uro, dr.looney pravi:

....radirka....prestavi tole nestrokovnost v novo temo Kamp vs. apartma/hotel....

:jezik:

Jp, sam še tebe sem čakal :P

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, motolover pravi:

Prejšnji vikend sem bil v Garmischu, me zanima kako primerjate brezplačen prostor za šotor v kampu na prizorišču z minimalno 200 Evri za sobo dvajset km izven dogajanja! Poleg tega sem dobil super družbo Poljakov in Makedoncev, ki so kampirali poleg. Tako izveš kaj več o svetu, kot če se vedno družiš z istimi ljudmi. 

Mal specificna situacija. To je pac motozbor. In motozbor (po moje) ni kampiranje. Ampak obisk prireditve. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, DAMI34 pravi:

20-25€, pa tudi dražje. Večinoma imamo kar stalne. Vem pa da v predsezoni nekateri preko bookinga še cenej pridejo. @alko1bi znal povedat.

Pol je pa to kr pocen. js sm gledu pač za eno osebo pa je na bukingu 76 najcnej za dve nočitvi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 minutes ago, Danilo D said:

Pol je pa to kr pocen. js sm gledu pač za eno osebo pa je na bukingu 76 najcnej za dve nočitvi

Na bookingu je zeloooo odvisn kaj isces. Recimo da sem prek bookinga rezerviral cca 20-25 nastanitev. V hrvaski apartma ki ima nizjo oceno kot 8,5 sploh ne odprem. Ker se je zgodil da ko sem prisel v sobo/apartma obrnil ter poklical na booking in skenslu - ceprou ni bilo free cancellation-a. 

K*rc gleda te hrcke k zaracunavajo po 50-80e za sobo/studio za 2 osebi s tistimi rjavimi dekami.. grem pa rajs u kamp - je dozivetje ;) 

Popravljeno . Popravil ukica
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma samemu se mi ne da nekej jebat naokol, sm raj na kamot bl, no važn da je pojstla :D

Popravljeno . Popravil Danilo D
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred dobrim mesecem sem šel do Albanije, normalno po Jadranki. Lepo sem se peljal dokler se mi je dalo in v Brodarici ustavil v meni neznanem kampu. Bil je že pozen večer, lastnik je ves vesel pritekel in mi še preden sem razpakiral, hotel pokazati svoj motor.  V desetih minutah sem si postavil svojo "hišo" in šel malo na spehod ob obali, potem pa se z njim pozno v noč zadebatiral o življenju na morju in motorjih. Prekrasen večer sem preživel, spal odlično, plačal 10€ in zjutraj spoznal še par Francozov in Avstrijcev s katerimi smo čez dva dni skupaj večerjali v kampu v Albaniji. Tega v sobi ne doživiš.

V svojem službenem delu življenja sem se veliko klatil po svetu in zamenjal veliko dragih hotelskih sob.  Na sobe sem pozabil (razen tistega Hiltona v Las Vegasu za preko 200$ na noč s ščurkom na postelji), spanje v kampu v afriški džungli se mi je pa vtisnilo v spomin za zmeraj. Vsak po svoje, jaz zase vem kaj mi paše in smrdljiva slinasta prekajena blazina od prejšnjega gosta to zagotovo ni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi to morda kdaj pride na vrsto, sm mi je to zdje iz danes na jutri praktično, pa itak nubene opreme šotora ipd. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

22 minutes ago, motolover said:

Pred dobrim mesecem sem šel do Albanije, normalno po Jadranki. Lepo sem se peljal dokler se mi je dalo in v Brodarici ustavil v meni neznanem kampu. Bil je že pozen večer, lastnik je ves vesel pritekel in mi še preden sem razpakiral, hotel pokazati svoj motor.  V desetih minutah sem si postavil svojo "hišo" in šel malo na spehod ob obali, potem pa se z njim pozno v noč zadebatiral o življenju na morju in motorjih. Prekrasen večer sem preživel, spal odlično, plačal 10€ in zjutraj spoznal še par Francozov in Avstrijcev s katerimi smo čez dva dni skupaj večerjali v kampu v Albaniji. Tega v sobi ne doživiš.

V svojem službenem delu življenja sem se veliko klatil po svetu in zamenjal veliko dragih hotelskih sob.  Na sobe sem pozabil (razen tistega Hiltona v Las Vegasu za preko 200$ na noč s ščurkom na postelji), spanje v kampu v afriški džungli se mi je pa vtisnilo v spomin za zmeraj. Vsak po svoje, jaz zase vem kaj mi paše in smrdljiva slinasta prekajena blazina od prejšnjega gosta to zagotovo ni.

sicer si pa ljudje bolj zapomnimo slabe stvari kot dobre. Tistega, ki te bo izsilil si boš dlje zapomnil, kot tistega, ki se je ustavil da bi te spustil naprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, DAMI34 pravi:

20-25€, pa tudi dražje. Večinoma imamo kar stalne. Vem pa da v predsezoni nekateri preko bookinga še cenej pridejo. @alko1bi znal povedat.

V bistvu se da pred po sezoni dobit dobre apartmaje že za 30 EUR. Ponavadi gledam da je ocena gostov nad 8,5 sicer pa greva jutri za podaljšan vikend na Vir.

Booking 3 nočitve 125 eur, samo še ne vem če ne bom šel z mopedom ali avtom glede na napoved vetra. Letos 7. Booking

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Snecer pravi:

V takih kampih pa še nisem bil. Sem pa bil v kampu Rača in tudi v Solarisu (pojdi si ga v sezoni pogledat)...

Pisal sem v tretji osebi, da nekaterim so všeč kampi z pol zvezdice, drugim pa niti z tremi ne.

Ja, obstajajo kampi, ki bi lahko jedel s poda, kar ne pomeni dobesedno, ampak besedni pomen za izredno čistočo.
Letos sva šla na  Istra Tour in sva bivala v BiVillage, Valbandon in sicer v mobilni hiški  in ko sva se malo sprehodila po kampu, sva bila začudena, da je vse tako čisto, sploh sanitarni bloki.

Vsekakor če bi z motorjem kampiral, bi šel v manjše kampe in ne tiste ogromne, kot so Solaris Resort (lani sva si malo ga pogledala, ko sva si šla ogledat trdnjavo Sv. Nikola), Njivice, Baška ....
Tudi sam ne maram kričanja otrok, pijane mladine, ki si poje do 2 zjutraj. Dejstvo je, da sva z ženo že ven iz tega in zakaj bi potem poslušala tuje otroke kako se derejo, zato prakticirava, da hodiva na počitniške destinacije pred in po šolskimi počitnicami.
 

V Rači še nisem bil, čeprav sem že razmišljal, da bi se kdaj za kakšno noč ali dve tam ustavil.
Na HTVju sem gledal, da je v Rači problem muhe in smrad, ki jih je ogromno zaradi bližnjega divjega odlagališča. A so to že porihtali?
Vem, da je to bil lokalni problem in se je lastnik boril proti temu, če je kaj dosegel, pa ne vem.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cca 1 km nad kampom v hribu je legalno odlagališče smeti, lahko mimogrede pogledaš, če greš  malo pred Sv. Jurajem  desno  ( križišče ) je odcep z tablo: Nacionalni park "Sijeverni Velebit", slikovita cesta ( priporočam ), ki te preko Krasnog in Švice pripelje v Otočac.

Popravljeno . Popravil Lipstick
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drži.

Rača je imela problem z muhami. Naročiš hrano in jih je roj gori. Ampak to je blo 2013, ko sem bil.

Še večji problem pa je bil veter, običajna burja, to so taki sunki, da ne zatisneš očesa. Receptor je svetoval postavitev šotora ob steno, da tam najmanj piha... :) ja, manj. Je pa lepo izhodišče za Velebit.

V Istri sem bil v Medveji, v enem lepem pri Rovinju in v Lanterni, vse izven sezone v septembru. Še "vedno" so to kampi, v Lanterni so mi spizdli kapice od ventilčkov, na kruh si zjutraj čakal, ko na rdečem križu, v Rovinju zadnja parcela, pa tudi v Medulinu v kampu sem bil.

Plaže v kampih. Za lepše plaže se moraš itak zapeljat, sploh če hočeš mir.

Na koncu pa kakorkoli potegnemo, spanje v kampu se ne da primerjat z jogijem v pravi postelji. Za resno kampiranje sem sicer imela samonapihljivo blazino 10cm, širina 140, ki je zgolj približek jogija.

Tega z motorjem ne moreš zraven vlačit...

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Osebno nisem proti nobeni od variant (kamp ali soba). V mladosti sem se nakampiral več kot dovolj...zdaj pa preprosto na potovanjih prakticiram sobo, ker je enostavneje, hitreje in meni predvsem bolj udobno. Prekrižaril sem cel Balkan, in nikjer nisem spal v umazani sobi ali z gomazečim mrčesom. Res je, da je kakšna (v vseh letih morda 4x) soba bolj skromna...pohištvo starejšega datuma...ampak me to ne moti. Je pa res, da zelooo redko spim v kakšnih turističnih krajih....ne maram gužve in je morda zato nastanitev včasih skromnejša...vendar kot rečeno vedno čista.

Je pa tudi res, da najraje potujem v ne-sezonskih mesecih....julija in avgusta se izogibam...in so cene takrat res tudi prijaznejše. Bi pa kampiral, vendar izključno in samo na adventure furi tipa Ni3ous...kjer greš res v vukojebine in je kampiranje del takšne avanture. To kar pa se mi malo furamo po cestah s fotoaparatom, pa je vsekakor kategorija room, zimmer, camere, pokoje...

Še najmanj pa si po celodnevni furi želim zvečer čebljat z nekimi ljudmi, ki jih ne poznam in poslušat njihove dogodivščine. Raje se spočijem in si omislim kakšno svojo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

22 minutes ago, BIF said:

Še najmanj pa si po celodnevni furi želim zvečer čebljat z nekimi ljudmi, ki jih ne poznam in poslušat njihove dogodivščine. Raje se spočijem in si omislim kakšno svojo.

V čebljanje te nihče ne sili. ;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, BIF pravi:

Še najmanj pa si po celodnevni furi želim zvečer čebljat z nekimi ljudmi, ki jih ne poznam in poslušat njihove dogodivščine. Raje se spočijem in si omislim kakšno svojo.

Sploh ker tekoče govoriš afriške jezike v džungli :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Snecer pravi:

Sploh ker tekoče govoriš afriške jezike v džungli :) 

štajersko :huh:

 

uni k se zgražate, da spite na postlah, na katerih so spal drugi slinasti ludje ... svoje babe ste dobl iz prve roke :? 

 

na jadranki piha .. pomoje nau nehal do jutr :dry: 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!