Skoči na vsebino

Jadranska magistrala


jemcek
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

KORISTNE POVEZAVE (klikni me):

*vremenska napovedMeteo Hrvaška , Ilmeteo EU , ventusky-padavine, veter interaktivna mapa

*razmere na cesti: HAK  *gibanje padavindež in oblaki , Yr *veterWindy,  *livecam: kamere hrvaška , kamere live HR  radarji: https://m.hak.hr/map.asp?t=880&g=0 

datoteke za radarje by Snečer

BEST OF JADRANKA (jagodni izbor iz teme jadranska magistrala, ter povezave na potopise okrog jadranke, otokov itd..)

Priporočene objave

23 minutes ago, Snečer said:

posnetek z dronom bi bil po moje fenomalen z vrha, samo bo treba zgodaj gor zarad svetlobe

Pa še dovoljenje Hrvatske agencije za aeronautičko snimanje hrvatskih prirodnih ljepota i zaštitu ljudskih prava građana Republike Hrvatske moraš pridobiti. Pa potem še za javno objavo.

Popravljeno . Popravil Vin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako, vsekakor.

Pa seveda strogo in nujno po omejitvah od Rijeke do Makarske.. 

Aja, skoraj pozabil, pa še donirat parku biokovo 1.000 hrkavih kun za snimanje iz zraka.. 

Popravljeno . Popravil Tex
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 47 minutami, Tex pravi:

Tako, vsekakor.

Pa seveda strogo in nujno po omejitvah od Rijeke do Makarske.. 

Aja, skoraj pozabil, pa še donirat parku biokovo 1.000 hrkavih kun za snimanje iz zraka.. 

Se že veselim posnetka. Kdaj ga lahko pričakujemo? Kaj imaš za eno igračko, če ni skrivnost?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, Snečer pravi:

dars ima tudi tako? da je izvoz iz AC brezplačen? :) 

če nimaš vinjete ... kr drag izlaz .. ponavadi so na izhodih :P

to me je spomnilo na foro Alan Ford

image.thumb.png.e5e216c393e66020edbf22ea479857d4.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, notranc pravi:

Meni osebno se zdi, takšno represivno obnašanje sosedov totalno mimo.
Popolnoma se strinjam in podpiram varnost na cestah, o tem ni dvoma, ampak takšno pretiravanje vzdolž Jadranske magistrale, pa se mi zdi, da je ravno to vzrok, kar omenja že sam članek, polnjenje državne kasice. Ponavadi hrčkarji pred turistično sezono itak dvignejo cene gorivu, trajektnim transferjem .... itd.

No, saj imamo razne digitalne naprave, katere nas opozarjajo na radarje (od sedaj tudi GoogleMaps), ampak vseeno, vožnja ni več tako sproščena, saj človek gleda po prihajajočih kandelabrih, kje je kakšna "ptičja hišica".

Popravljeno . Popravil Kričač
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

49 minutes ago, Kričač said:

No, saj imamo razne digitalne naprave, katere nas opozarjajo na radarje (od sedaj tudi GoogleMaps), ampak vseeno, vožnja ni več tako sproščena, saj človek gleda po prihajajočih kandelabrih, kje je kakšna "ptičja hišica".

Hja, recimo. Najbolj ažurni niso, ti novi recimo (senj, ribarica, sv juraj) niso dodani v google maps, starejši pa ja (crikvenica, rijeka, ..) .. sicer ok, baje da še ne merijo/pošiljajo pozdravov ..

Res pa da od Zadra dol pretiravajo .. ampak jebi ga, dokler bodo 100% razprodane kapacitete si lahko privoščijo marsikaj glede cen in represije .. :(

Popravljeno . Popravil Tex
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

17 hours ago, Kričač said:

Se že veselim posnetka. Kdaj ga lahko pričakujemo? Kaj imaš za eno igračko, če ni skrivnost?

Za na poti z motorjem uporabljam mavic air-a, je edini primerno kompakten. Ostala krama je preveč za v kufre ..

18 hours ago, Snečer said:

posnetek z dronom bi bil po moje fenomalen z vrha, samo bo treba zgodaj gor zarad svetlobe

Taki je plan, ja. Zgodaj zjutraj. Aja, ne, šele zgodaj zjutraj spat it, ne vstat .. :whistle:;)

Saj zahod mora tudi lep bit, tak da golden hour ..

37 minutes ago, ukica said:

Fantje, kazen brez talbice je 300kn:jezik:

Psssst, ne polagaj jim idej v glavo. Glede na ažurnost podatku na MS, ga ziher kdo od njihovih spremlja .. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Kričač pravi:

Meni osebno se zdi, takšno represivno obnašanje sosedov totalno mimo.
Popolnoma se strinjam in podpiram varnost na cestah, o tem ni dvoma, ampak takšno pretiravanje vzdolž Jadranske magistrale, pa se mi zdi, da je ravno to vzrok, kar omenja že sam članek, polnjenje državne kasice. Ponavadi hrčkarji pred turistično sezono itak dvignejo cene gorivu, trajektnim transferjem .... itd.

No, saj imamo razne digitalne naprave, katere nas opozarjajo na radarje (od sedaj tudi GoogleMaps), ampak vseeno, vožnja ni več tako sproščena, saj človek gleda po prihajajočih kandelabrih, kje je kakšna "ptičja hišica".

Dejansko sploh ne gre za represijo :) ampak za čisti biznis.

Podobne ideje so bile pri nas V Mariboru 2012.

Ni ga lepšega kot postavit dokaj neopazno kamero na turistični cesti, pri čemer ni npr. nobene table za izvajanje meritev.

To je v času turistične sezone zlata jama, v članku sem včeraj prebral, da bodo naložbo dobili not v dveh mesecih...

Po drugi strani pa če pogledamo tele lokacije novih radarjev, bolj ali manj so postavljeni v naseljih in praktično ni nobenega na odprti cesti, tako da vseeno ne bo prehudo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Počakaj da pride Šeruga domov, ziher bo svojega nadpovprečno in preventivno vzdrževanega bavarca prodajal. Kolko spremljam je do sedaj že 2x preventivno menjal sklopko, zdaj bo počasi menjal vzmetenje, seveda preventivno. Poleg ti bo dal še ducat rezervnih ključavnic za kufre. Preventivno, za vsak slučaj.

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, J.a.m.e.s pravi:

Počakaj da pride Šeruga domov, ziher bo svojega nadpovprečno in preventivno vzdrževanega bavarca prodajal. Kolko spremljam je do sedaj že 2x preventivno menjal sklopko, zdaj bo počasi menjal vzmetenje, seveda preventivno. Poleg ti bo dal še ducat rezervnih ključavnic za kufre. Preventivno, za vsak slučaj.

višjo ceno doseže, če gre preko posrednika :) ne vem, če je oni revež že preprodal dalje, sem videl da se muči na FBju z oglasi

razen za zbirke nakup od "znane osebe" ni prednost, prej slabost in pretirana cena :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 26 minutami, Snečer pravi:

Dejansko sploh ne gre za represijo :) ampak za čisti biznis.

Podobne ideje so bile pri nas V Mariboru 2012.

Ni ga lepšega kot postavit dokaj neopazno kamero na turistični cesti, pri čemer ni npr. nobene table za izvajanje meritev.

To je v času turistične sezone zlata jama, v članku sem včeraj prebral, da bodo naložbo dobili not v dveh mesecih...

Po drugi strani pa če pogledamo tele lokacije novih radarjev, bolj ali manj so postavljeni v naseljih in praktično ni nobenega na odprti cesti, tako da vseeno ne bo prehudo.

Točno tako!

V članku piše, da na AC od Zagreba naprej do morja, ne bo nobenega radarja, ko se boš pa spustil k morju in boš po Jadranki se peljal recimo do bosanske meje, boš pa dobil od organov 3x pozdrave.

Baje, da ne bo nobenih obvestilnih tabel za radar, tako, da se zna ogromno voznikov ujet v to mrežo. Žalostno je to, da tako pretiravajo.
Razumem, umirjaj promet, ampak ne tako agresivno. Že, ko človek vidi obvestilo za radar, upočasni, tako, da bi to bil že uspeh.

Tukaj se strinjam, glede naselij. Sam se držim omejitev, ker se mi, kadar sem na motorju nikamor ne mudi, ampak, včasih človeka vseeno malo "noter potegne", seveda  tudi takrat gledam, da ne ogrožam nikogar.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

AC (še) nimajo fiksnih radarjev, tam bodo drugače merili, provide, tripodi, nadvozi.

Jadranka pa bo sedaj za dirkače izgledala tako, kot da vsakih 30km zapelješ skozi bokse :) malo bo ritem zmotilo skozi naselja, a ljudje se hitro prilagodijo

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tam ko ga je zanimivo mal pršvasat se ne bo spremenilo nič. če se maš pa fetiš sred Senja mimo hotela postavljat ko pavijan z navijanjem pa plačaj, dol mi visi.

  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 40 minutami, Xebec pravi:

tam ko ga je zanimivo mal pršvasat se ne bo spremenilo nič. če se maš pa fetiš sred Senja mimo hotela postavljat ko pavijan z navijanjem pa plačaj, dol mi visi.

da, se strinjam, ampak me zanima, ko boš slučajno pozabil pa 60 noro žgal, pa 3x domol dobil pozdrave. to me moti.

Sicer pa namen umirjanja bi bil dosežen, pa četudi je samo 5 m pred radarjem velika tabla RADAR. Vsak bi umiril, četudi gre 60. Tako pa radarji ne umirjajo ampak kasirajo.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 42 minutami, DAMI34 pravi:

Sicer pa namen umirjanja bi bil dosežen, pa četudi je samo 5 m pred radarjem velika tabla RADAR. Vsak bi umiril, četudi gre 60. Tako pa radarji ne umirjajo ampak kasirajo.

Zakaj praviš, da kasirajo .. sj tabla označuje omejitev :huh: .. a mora zraven tega še radar pisat :huh: 

matr sm brihtno brihtn :P 

japasm  :ras:

22.5 cm in 3,5 cm fi :huh: 

Popravljeno . Popravil maus
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, maus pravi:

Zakaj praviš, da kasirajo .. sj tabla označuje omejitev :huh: .. a mora zraven tega še radar pisat :huh: 

matr sm brihtno brihtn :P 

japasm  :ras:

22.5 cm in 3,5 cm fi :huh: 

ojoj oprosti, a si 2 smartija pojedu ?

Kasira se, če ni rezultata, oziroma je ta z zapoznelim učinkom. sicer pa jaz itak ne verjamem v omejitve, sploh pa u hrvaške table, ker sem svobodnega duha :ras:, pa brihtol rad pijem :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

17 minutes ago, DAMI34 said:

ojoj oprosti, a si 2 smartija pojedu ?

Kasira se, če ni rezultata, oziroma je ta z zapoznelim učinkom. sicer pa jaz itak ne verjamem v omejitve, sploh pa u hrvaške table, ker sem svobodnega duha :ras:, pa brihtol rad pijem :P

 

:eek: a un se z unim druži? Ojej ojoj, pa sem mislil, da je naš .. ;)

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot vedno moti radar samo neprilagojene. V resnici bi vas pa morala motiti njihova totalna neurejenost oziroma totalni kaos s prometno signalizacijo, ker marsikje manjkajo znaki in so marsikje, kjer ni nobene potrebe, da sploh so. Ker v primeru urejenosti z znaki ni nobene panike zaradi ptičjih krmilnic. Se pa strinjam, da se zgodi napaka, da nekdo spregleda neki znak. Samo, da pa ta nekdo spregleda znak in celo naselje, je pa malo hecno vse skupaj. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja no, a ni povezano? Nerazumljive ali nenormalne označbe, potem pa kasiraj.

motijo me motijo.

lp

Neprilagojen.

ps. pa do sedaj še nisem dobil nobene položnice za hitrost iz Hrvaške...ever

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Borutt pravi:

Kot vedno moti radar samo neprilagojene. V resnici bi vas pa morala motiti njihova totalna neurejenost oziroma totalni kaos s prometno signalizacijo, ker marsikje manjkajo znaki in so marsikje, kjer ni nobene potrebe, da sploh so. Ker v primeru urejenosti z znaki ni nobene panike zaradi ptičjih krmilnic. Se pa strinjam, da se zgodi napaka, da nekdo spregleda neki znak. Samo, da pa ta nekdo spregleda znak in celo naselje, je pa malo hecno vse skupaj. 

Prvo poštimaj pri svojem pragu potem pa na tujega ......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!