Skoči na vsebino

Jadranska magistrala


jemcek
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

KORISTNE POVEZAVE (klikni me):

*vremenska napovedMeteo Hrvaška , Ilmeteo EU , ventusky-padavine, veter interaktivna mapa

*razmere na cesti: HAK  *gibanje padavindež in oblaki , Yr *veterWindy,  *livecam: kamere hrvaška , kamere live HR  radarji: https://m.hak.hr/map.asp?t=880&g=0 

datoteke za radarje by Snečer

BEST OF JADRANKA (jagodni izbor iz teme jadranska magistrala, ter povezave na potopise okrog jadranke, otokov itd..)

Priporočene objave

Ob 27. 6. 2019 ob 15:45, Borutt pravi:

Predpisi so isti. 

Ja, sem danes vprašal enga organa na motorju pa mi je rekel: Kot motorist, ne policaj - ima znakova, da bi Cigani imali šta prodavat. Malo pazi, pa skozi naselja do 60 in ne bo problema.

Sicer pa: Če je omejitev 60 nekaj metrov pred znakom za naselje v bistvu to pomeni, da je skozi naselje 50 in je tisti znak odveč. Če pa je za tablo za naselje pa velja do prvega križišča, ki pa na Jadranki zgledajo bolj kot odcepi na njivo ali v gozd. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, Darko3g pravi:

Ja, sem danes vprašal enga organa na motorju pa mi je rekel: Kot motorist, ne policaj - ima znakova, da bi Cigani imali šta prodavat. Malo pazi, pa skozi naselja do 60 in ne bo problema.

Sicer pa: Če je omejitev 60 nekaj metrov pred znakom za naselje v bistvu to pomeni, da je skozi naselje 50 in je tisti znak odveč. Če pa je za tablo za naselje pa velja do prvega križišča, ki pa na Jadranki zgledajo bolj kot odcepi na njivo ali v gozd. 

Saj sem napisal, da so predpisi isti. Nisem pa komentiral njihovo postavitev znakov, ki je res bwga mati. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 27. 6. 2019 ob 16:45, thetruetheory pravi:

Za tako pot bi pa raje imel MK1, se ga vsi na daleč izogibajo :D  :D  :D ?

Ok, malo off topic...

Zakaj se vsi izogibajo mk1!?

Kaj je slabši od mk2 razen nekaj šminke? ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 54 minutami, rookie007 pravi:

Kaj je slabši od mk2 razen nekaj šminke? 

Ne ne mašina je enaka. Videz je malo nečeden sploh sprednja luč in oglate plastike od luči proti krmilu... Dejstvo je tudi da ima le nekaj MK1 ABS kar pa vsaj začetnike odvrne od nakupa... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, thetruetheory pravi:

Ne ne mašina je enaka. Videz je malo nečeden sploh sprednja luč in oglate plastike od luči proti krmilu... Dejstvo je tudi da ima le nekaj MK1 ABS kar pa vsaj začetnike odvrne od nakupa... :)

Meni je na mk1 lepša luč kot na mk2, abs je za malinovce in razvajene :yea2:

Je pa res, da današnja mladina ne ve več vozit brez pripomočkov! Še malo, pa bo na motorju avtopilot, da bo motorist potnik, ko se bo to začelo, takoj neham motorirat!

Zdaj pa nem več smetil! ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 minutes ago, rookie007 said:

Meni je na mk1 lepša luč kot na mk2, abs je za malinovce in razvajene :yea2:

Je pa res, da današnja mladina ne ve več vozit brez pripomočkov! Še malo, pa bo na motorju avtopilot, da bo motorist potnik, ko se bo to začelo, takoj neham motorirat!

Zdaj pa nem več smetil! ?

Ne pisi bedarij. 

Lp od mladine ki ima abs, tc, wc,..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem šel kupit eno banano v Starigrad-Paklenico (80 km v vsako smer). Ugotovil sem, da je najlepši odsek med Senjem in Jablancem ter takoj za Karlobagom in skoraj ves del do Paklenice. Asfalt je dober, le na nekaj mestih malce poškodovan, marsikje nov, en kilometer pred Paklenico pa še vedno glodanega.

Pri Dinku nobenega motorja (v nedeljo ob dveh), gneče skorajda ni bilo (razen od Prizne proti Senju).

Jutri grem po dva paradižnika v Novi Vinodolski k Lidlu :).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spet po nakupih, včeraj v Rijeko, iskat klimo, danes v Pakoštane po olivno olje. Med Karlobagom in Marijo Magdaleno bi naj bila cesta zaprta zaradi burje, vendar ni preveč pihalo (daleč od premetavanja po cestišču).

Vedno bolj razumem zaljubljence v Jadranko, res je užitek, voziti se po njej. Najlepši pa mi je S ovinek pred Dragičeviči med Senjem in Karlobagom..Pa še promet je dokaj zmeren. Naslednje dni pa še malce v hribe (Krasno, Otočec, Jezerane, Krivi put, ...)

Mi je pa zanimivo, da so bencinske črpalke dokaj redke (Senj, Jablanac, Karlobag, Starigrad) skoraj 50 km narazen. Sicer ni panike ampak pri nas smo vajeni v vsakem naselju imeti dve do tri (npr. Selnica pri MB), pa na 10-15 km vsaj ena.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Darko3g pravi:

Spet po nakupih, včeraj v Rijeko, iskat klimo, danes v Pakoštane po olivno olje. Med Karlobagom in Marijo Magdaleno bi naj bila cesta zaprta zaradi burje, vendar ni preveč pihalo (daleč od premetavanja po cestišču).

Vedno bolj razumem zaljubljence v Jadranko, res je užitek, voziti se po njej. Najlepši pa mi je S ovinek pred Dragičeviči med Senjem in Karlobagom..Pa še promet je dokaj zmeren. Naslednje dni pa še malce v hribe (Krasno, Otočec, Jezerane, Krivi put, ...)

Mi je pa zanimivo, da so bencinske črpalke dokaj redke (Senj, Jablanac, Karlobag, Starigrad) skoraj 50 km narazen. Sicer ni panike ampak pri nas smo vajeni v vsakem naselju imeti dve do tri (npr. Selnica pri MB), pa na 10-15 km vsaj ena.

ti nič ne čoha v ovinkih?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, The Lakl pravi:

Nikjer nikogar, da bi mu kaffe počastil ?

 

Točno en teden nazaj, v petek okrog 1h popoldan,, tut pri Dinkotu ni blo nobenga.  Sem malo pokramljal s šefom, pa je rekel, da so se mu eni Dukatisti najavili...B)

Popravljeno . Popravil izibajker
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, The Lakl pravi:

Nikjer nikogar, da bi mu kaffe počastil ?

IMG_7897.JPG

3 ure pa sem tam, počaki, boš častil :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 Čakam tukaj, jutri pa pri Dinkotu kofetkam ?

15623481650245693153360416831671.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, Snečer pravi:

ti nič ne čoha v ovinkih?

Zelo redko, uporabljam posebno tehniko, ki se ji pravi redukcija odvoda poti po času. Še največkrat počoham s peto.

Ko smo že pri tem, ali je kdo kolenčkal na tistem poglodanem delu pred Starigradom? Meni je občutek čuden, ko mi premetava kolesa levo desno. Večina pa pravi, da oprijem ni problematičen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, Darko3g pravi:

Zelo redko, uporabljam posebno tehniko, ki se ji pravi redukcija odvoda poti po času. Še največkrat počoham s peto.

Ko smo že pri tem, ali je kdo kolenčkal na tistem poglodanem delu pred Starigradom? Meni je občutek čuden, ko mi premetava kolesa levo desno. Večina pa pravi, da oprijem ni problematičen

problematičen?

ne ni, in če / ko boš spoznal (zadeva je že par let enaka) podlago, ti bo počasi vseeno, pa še tam se boš zapeljal, kjer najmanj zmika kolesa. Je kar nekaj lepih pasov vmes.

še vedno pa spustim hitrost nekje za 20%, pa po dežju sem malce bolj previden, kot običajno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, ker sem šel domov. Ostalo v dnevnih vtisih.

Ob 6. 7. 2019 ob 9:45, DAMI34 pravi:

problematičen?

ne ni, in če / ko boš spoznal (zadeva je že par let enaka) podlago, ti bo počasi vseeno, pa še tam se boš zapeljal, kjer najmanj zmika kolesa. Je kar nekaj lepih pasov vmes.

še vedno pa spustim hitrost nekje za 20%, pa po dežju sem malce bolj previden, kot običajno.

Pa gre tudi do kolena?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gre!

Samo žleb moraš trofit dovolj globok, pa greš tak ko Gajser po kanalu :)

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Darko3g pravi:

Ja, ker sem šel domov. Ostalo v dnevnih vtisih.

Pa gre tudi do kolena?

včasih tut po komolcu, boku, balanci, drsnikih, kreših, tačkah, kovčku...je vse odvisno kok se žrtvuješ :P 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Tex pravi:

Ena Ćrna.. ;)

 

IMG_20190713_203848_1-01.jpeg

ta ti pa zihr kakšno kazen napiše, pa izterja zvečer :P

kul fotka, pa ena prej tudi

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

22 minutes ago, DAMI34 said:

ta ti pa zihr kakšno kazen napiše, pa izterja zvečer :P

kul fotka, pa ena prej tudi

Je bil stric policaj iz Zadarskega obmocja, tudi sicer motorist - izven službe, smo malo počvekali in je rekel, da je v planu tudi senj-starigrad progo malo bolj posejat z stacionarnimi radarji.. Saj sem mu pol razlozil da ni panikemi itak vedno in povsod po pravilih.. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, piha povsod danes

  • Žalosten 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!