Jump to content
  • Sign Up
jemcek

Jadranska magistrala

DAMI34

KORISTNE POVEZAVE (klikni me):

*vremenska napovedMeteo Hrvaška , Ilmeteo EU , ventusky-padavine, veter interaktivna mapa

*razmere na cesti: HAK  *gibanje padavindež in oblaki , Yr *veterWindy,  *livecam: kamere hrvaška , kamere live HR *prenočišča: MS vodič *stacionarni radarji: da ne bo joka , zemljevid radarjev Hrvaška

*rute po Velebitu: POI

BEST OF JADRANKA (jagodni izbor iz teme jadranska magistrala, ter povezave na potopise okrog jadranke, otokov itd..)

Message added by DAMI34

Recommended Posts

ukica
12 minutes ago, dr.looney said:

Jadranka je danes vzela eno življenje....😢

Kje pa?

Slovenc? :( 

lukec
pred eno uro, pik1 pravi:

.

... čeprav je malo srhljivo vozit po včerajšnjih sledeh dogodkov 😮

... pa vseeno kar paše 😊

hdr_00760_0.jpg

hdr_00761_0.jpg

Ko prevoziš tisti madež na cesti te kr zmrazi.Žalostno da na tako lep dan odide sorodna duša....

lukec

Obvoz sem naredi čez Alan-Štirovača-Karlobag(cca 25km makadama)dokaj slabega in se kar vleeeeče..

bikez
pred 37 minutami, maus pravi:

eni se na jadranki olajšamo :P

image.thumb.png.bab8da70592688587f8eac0661d383cf.png

Sem se na trenutek ustrašil, da je na sliki Predator :P.

twom
1 hour ago, bikez said:

Sem se na trenutek ustrašil, da je na sliki Predator :P.

Predator je precej večji ;)

skalaprava
pred 2 minutami, mladench pravi:

as mislu, da boš prvi :D :P   te šišnuu

Ti si dol?....:kva1:....tudi ti se pojdi solit :P

mladench
pred 42 minutami, skalaprava pravi:

Ti si dol?....:kva1:....tudi ti se pojdi solit :P

nisem :cry: jaz se pa na šihtu solim :cry:

DAMI34
Pravkar, solorider pravi:

Biče frke... 😂

20191018_180535.jpg

prazno, nit ene pive..vse gre u maloro :(

solorider
pred 17 minutami, DAMI34 pravi:

prazno, nit ene pive..vse gre u maloro :(

Ena 😂

20191018_181403.jpg

ligenjček

pazite fantje, po forumu se širijo neke govorice, da so ti prti smrtno nevarni :hmm:

solorider
pred 7 minutami, ligenjček pravi:

pazite fantje, po forumu se širijo neke govorice, da so ti prti smrtno nevarni :hmm:

:lol1:

20191018_205019.jpg

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Zadnje objave na forumu

• Zivnorc
      .... tisto bio olje za mazanje verige motorne žage je bolj sluzasto...in na to sluz se lepi prah s ceste, ki je črn...in v kombinaciji s to sluzjo vse to skup izgleda kot saje. ...tudi, če jo mažeš s Hidraol..ali Scottoil, bo veriga malo črna od finega prahu..... ...ne bo pa na verigi finega peska...in debelejšega prahu, ki ga lepijo nase razni spreji ala Motul ...dry lube...itd..... ki so mnogo gostejši od olja in limajo nase ves ta abrazivni material. ... če mažeš z oljem, se to ne dogaja, ker je olje redko in ti skupaj s tem prahom leti dol z verige....
    • Scarabeo 500
      Mažem nekje na vsakem postanku , na okoli 200 - 400 kilometrov. Ročno, s plastično flaško 1 dcl kapnem, nekje od 5 - 8 kapljic na verigo na zadnjem zobniku.   
    • Zivnorc
      WD-40 uporabljam za "suho" čiščenje verige pred pranjem motorja.... ravno tako za čiščenje platišča.... in pa za zaščito verige po pranju motorja. Odkar uporabljam olje za mazanje verige.... uporabljam samo olje...                    Torej: Že nekaj let uporabljam samo olje za mazanje verige. ... do predkratkim Scottoil rdeči... zdej, ko mi ga je pa zmanjkalo, pa  mineralno hidravlično olje HIDRAOL 46... .... recimo tole:   https://agromehanika.si/e-trgovina/izdelek/olje-ina-hidraol-hd-46-4l imaš za 100 let.   V glavnem, ko se spravim čistiti motor, ga dam na stojala, motor užgem.... dam v neko prestavo, da se kolo vrti.... z WD-40 našpricam verigo.... motor ugasnem... s suho cunjo v manj kot minuti obrišem verigo do visokega sijaja... ravno tako pošpricam in obrišem platišče.... .... nato spet zakurblam motor dam v "brzino", spet pošpricam z WD-40 z vseh strani (par sekund) .... nato pa samo z oljno kapalko nakapljam s kakimi 10-20 kapljicami po verigi, da se namaže - razmaže... pustim, da laufa kako minuto......in to je to. Veriga  kot fabriško nova. ...aja... pa uporabljam oiler ... na enemu Scottoiler... na drugemu pa hoummejd oiler...   obadva delata brezhibno. ...aja... na tistemu za na pisto pa samo vsake toliko cajta malo pokapljam olja po verigi.... (recimo vsaki drugi izhod...)
    • Zok
      Tudi ribolov je lahko prekleto drag hobi - odvisno kako se ga lotis. Znanec je sel za en mesec lovit v USA - jaz bistva v njegovem pocetju ne vidim, kot verjetno on ne vidi bistva v mojih hobijih... Ce na hitro primerjam stroske mopedov in avta - motorja v povprecju pijeta 8 litrov (en 6, drugi 10), avto 10-11. Registracija enega mopeda je 100 eur, drugega slabih 200, registracija avta 800, bog ne daj, da si izmisljujem se kak AO+, parking, sajbe, nedaj boze kasko. Gume na mopedih menjujem 2x pogosteje, a so pol cenejse. Nadgradnje motorjev so bistveno cenejse in jih je bistveno manj kot pri avtu. Letos sem naredil na avtu en mali in en veliki servis, menjal akumulator (95 Ah), marca naslednje leto planiram servis avtomatskega menjalnika in transfer boxa (liter olja je 50 eur, ekvivalenta ni) - nic od tega ni poceni spas. Aja, pa enemu mopedu sem privoscil litij akku - ajde, 120 eur. All in all - oba motorja skupaj me staneta bistveno manj kot avto. Imata pa se eno veliko prednost - ce stojita in se ne ukvarjam z njima, ne trosita skoraj nic, medtem ko je avto nujno zlo, ki je v pogonu vsak dan, in mora biti ves cas 100% izpraven.
    • skalar36
      @Scarabeo 500Na koliko km mažeš?  Sam sem tudi mazal z oljem za verige motornih žag. Pa so se mi okrog ketne nabirali ostanki, kot nekih saj. Nekako se mi ni zdelo dobor potem več mazat, sem malo pomilsli, da niso te "saje" ostružki O ringov.
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy terms and use of cookies!