Skoči na vsebino

Jadranska magistrala


jemcek
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

KORISTNE POVEZAVE (klikni me):

*vremenska napovedMeteo Hrvaška , Ilmeteo EU , ventusky-padavine, veter interaktivna mapa

*razmere na cesti: HAK  *gibanje padavindež in oblaki , Yr *veterWindy,  *livecam: kamere hrvaška , kamere live HR  radarji: https://m.hak.hr/map.asp?t=880&g=0 

datoteke za radarje by Snečer

BEST OF JADRANKA (jagodni izbor iz teme jadranska magistrala, ter povezave na potopise okrog jadranke, otokov itd..)

Priporočene objave

pred 6 urami, izibajker pravi:

p.s. : karirastih prtov žal tu ne boste našli v izobilju 

Sam sem bil na jadranki že  velikokrat, pri karirastih prtih pa še nikoli, kaj je tam tako posebnega? Malo naprej v Selinah smo bili več dni in malo prej v Tribanj Šibuljina tudi, skozi Starigrad pa brez ustavljanja...kaj sem zamudil?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, vandrovec pravi:

Sam sem bil na jadranki že  velikokrat, pri karirastih prtih pa še nikoli, kaj je tam tako posebnega? Malo naprej v Selinah smo bili več dni in malo prej v Tribanj Šibuljina tudi, skozi Starigrad pa brez ustavljanja...kaj sem zamudil?

Razumnega odgovora ne boš dobil, gostilna kot gostilna.

Saj folk npr. tudi še vedno hodi po krofe in na nažiranje na Trojane pa če se tam ne ustaviš, ne zamudiš ničesar...

Gre za navado, tradicijo itd.

p.s.

ko boš šel prvič povej, ker je tradicija, da tedaj častiš :) 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, vandrovec pravi:

Sam sem bil na jadranki že  velikokrat, pri karirastih prtih pa še nikoli, kaj je tam tako posebnega? Malo naprej v Selinah smo bili več dni in malo prej v Tribanj Šibuljina tudi, skozi Starigrad pa brez ustavljanja...kaj sem zamudil?

Tam štemplaš kartico in se vpišeš v Jadransko knjigo ?.

  • Všeč mi je 2
  • Šokiran 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, izibajker pravi:

V bližajočih se hladnih dneh boste kakšen zanimiv komentar, fotko... iz najbolj opevane izmed opevanih cest lahko našli tudi na linku spodaj.  Zgolj v vednost, za vse tiste, ki ne razumejo tega jezika. Fotke v vseh dialektih izgledajo enake, komentarje pa si lahko prevedete z guglom...

p.s. : karirastih prtov žal tu ne boste našli v izobilju 

https://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/125968-jadranska-magistrala/

Sem malo pogledal, vidim tam naše člane in našo vsebino (radarji), tak da :) slike lepe, a tudi v tej temi so. 

Je pa tema že razvlečena in kar veliko balasta.

Če bi hotel res 1A temo o jadranki, bi se odprla tem "ultimativni vodič po Jadranki", kjer bi bile v nulo opisane rute, morebitne znamenitosti, posebnosti itd., v glavnem samo koristne informacije in manj ali nič "socialnega" doživetja.

Tega pa tudi tam ni, kljub trudu nekaterih, razlika je le v tem, da je tu v naši temi več "prta" in internega heca (tema ima 530+ strani), kot pa vsebine, ker zadevo že "vsi" poznajo pa še to doživljal skrčen le na en del dirkališča :)

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Snečer pravi:

Sem malo pogledal, vidim tam naše člane in našo vsebino (radarji), tak da :) slike lepe, a tudi v tej temi so. 

Je pa tema že razvlečena in kar veliko balasta.

Če bi hotel res 1A temo o jadranki, bi se odprla tem "ultimativni vodič po Jadranki", kjer bi bile v nulo opisane rute, morebitne znamenitosti, posebnosti itd., v glavnem samo koristne informacije in manj ali nič "socialnega" doživetja.

Tega pa tudi tam ni, kljub trudu nekaterih, razlika je le v tem, da je tu v naši temi več "prta" in internega heca (tema ima 530+ strani), kot pa vsebine, ker zadevo že "vsi" poznajo pa še to doživljal skrčen le na en del dirkališča :)

Drugi ljudje, malo drugačne vsebine, pa precej zelo uporabnih nasvetov, informacij (za začetnike) se tam najde....  Tudi na hr forumu imajo temo iz te magistrale, samo pod drugim imenom. In čisto nič ne škodi, če se kakšne zadeve pogleda še iz malenkost drugačne perspektive...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, izibajker pravi:

Drugi ljudje, malo drugačne vsebine, pa precej zelo uporabnih nasvetov, informacij (za začetnike) se tam najde....  Tudi na hr forumu imajo temo iz te magistrale, samo pod drugim imenom. In čisto nič ne škodi, če se kakšne zadeve pogleda še iz malenkost drugačne perspektive...

Govorim o temi jadranka na tistem forumu, "ostalo" mi je poznano, sploh potopise imajo lepo urejeno po območjih, saj to smo že pred leti tu izpostavili pa se koncept ni prijel.

Drugi ljudje, drug forum :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Snečer pravi:

Govorim o temi jadranka na tistem forumu, "ostalo" mi je poznano, sploh potopise imajo lepo urejeno po območjih, saj to smo že pred leti tu izpostavili pa se koncept ni prijel.

Drugi ljudje, drug forum :) 

Jaz sem komentiral samo njihovo temo "Jadranska magistrala", ki jo je na njihovem forumu odprl naš kolega pol leta nazaj... Ostalih vsebin nisem kaj dosti pregledoval.  Je pa dejstvo, da imajo celoten forum bolje urejen kot mi, bolj jasno je vse razdeljeno po kategorijah, podkategorijah...

Zdaj, ko si moderator, pa lahko tudi ti kakšen nov koncept izpostaviš. Ko smo par let nazaj pričeli z moderatorstvom Dami, Nemo in jaz je vsak od nas uredil, prečistil in sortiral eno izmed kategorij. Dami Motocikle, Nemo On the road & Off road, jaz pa Oprema. Pa moja ideja je bila, da so se v kategoriji Motociklizem sploh sortirali različni modeli in znamke motociklov. Prej je bilo vse pomešano...

Je še kar nekaj drugih kategorij, ki bi jih bilo treba malo uredit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, izibajker pravi:

Jaz sem komentiral samo njihovo temo "Jadranska magistrala", ki jo je na njihovem forumu odprl naš kolega pol leta nazaj... Ostalih vsebin nisem kaj dosti pregledoval.  Je pa dejstvo, da imajo celoten forum bolje urejen kot mi, bolj jasno je vse razdeljeno po kategorijah, podkategorijah...

Zdaj, ko si moderator, pa lahko tudi ti kakšen nov koncept izpostaviš. Ko smo par let nazaj pričeli z moderatorstvom Dami, Nemo in jaz je vsak od nas uredil, prečistil in sortiral eno izmed kategorij. Dami Motocikle, Nemo On the road & Off road, jaz pa Oprema. Pa moja ideja je bila, da so se v kategoriji Motociklizem sploh sortirali različni modeli in znamke motociklov. Prej je bilo vse pomešano...

Je še kar nekaj drugih kategorij, ki bi jih bilo treba malo uredit.

absolutno ni bolje urejen, sem iskal nekaj o motorjih, pa je kr zmešnjava, tako da, razen "sosedova trava je bolj zelena" ne vidim bistvene razlike.

Tisto pa kar si ti in ostali uredili tukaj je bilo pa zelo dobro in še vedno je, pregledno, razumljivo in lahko poiskati.

V jadranki pa je takole:

če bi se strogo določilo, samo jadranski potopisi, še vedno lahko pride (in bo) do kup strani, ker se tema polni.

Recimo pri nas imaš na vrhu koristne povezave od:

vremena, vetra, ceste, spanja, radarjev, tega pri njih ni. In prav tako sem videl off topic zapise, šwasane črke, politiko in že prošnje da moderator zadevo počisti.

Za vse ostalo je iskalnik. Člani (sploh novi) ne znajo uporabljati iskalnika, ne vedno, da je moč iskati samo v naslovih tem, samo v določeni temi itd...

dam primer, v tej temi iščem:

karirast prt :P

zgoraj desno vpišeš, odkljukaš in wala, eto rezultate

312521438_Breznaslova.thumb.jpg.b8e4ae57ba98e3605a578253981d05c6.jpg

834942511_Breznaslova1.thumb.jpg.fe75be58cf01099df5da62aa52d36aa9.jpg

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, dlicen pravi:

Dami fura KTM in WIN95. :D  :D

 

jp, če bi delali še 95 bi jih najbrž imel, ker pri nas pa ne zapravljamo denarja. (na firmi mislim)

 

Lahko pa karirast prt dam pod PC, saj je približno enako star kot Dinko.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lokacije postankov po jadranki, bom kr v pametno uro naštimu, da bom vedu kje spati in kje jesti :huh: 

edin spolnih odnosov mi ne ne zna vnaprej napovedat .. tega pa še čarounica ne ve :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 54 minutami, DAMI34 pravi:

absolutno ni bolje urejen, sem iskal nekaj o motorjih, pa je kr zmešnjava, tako da, razen "sosedova trava je bolj zelena" ne vidim bistvene razlike.

Tisto pa kar si ti in ostali uredili tukaj je bilo pa zelo dobro in še vedno je, pregledno, razumljivo in lahko poiskati.

V jadranki pa je takole:

če bi se strogo določilo, samo jadranski potopisi, še vedno lahko pride (in bo) do kup strani, ker se tema polni.

Recimo pri nas imaš na vrhu koristne povezave od:

vremena, vetra, ceste, spanja, radarjev, tega pri njih ni. In prav tako sem videl off topic zapise, šwasane črke, politiko in že prošnje da moderator zadevo počisti.

Za vse ostalo je iskalnik. Člani (sploh novi) ne znajo uporabljati iskalnika, ne vedno, da je moč iskati samo v naslovih tem, samo v določeni temi itd...

dam primer, v tej temi iščem:

karirast prt :P

zgoraj desno vpišeš, odkljukaš in wala, eto rezultate

312521438_Breznaslova.thumb.jpg.b8e4ae57ba98e3605a578253981d05c6.jpg

 

 

v bistvu imaš prav :) , gori si itak naredil linke "Koristne povezave", tam bi morali "dodati" edino še rute z znamenitosti po Jadranki in so vse informacije za začetnike takoj na dosegu roke, tu spodaj pa je potem debata in foto-video vložki.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vse lahko pripnem (tudi ti verjetno) na vrh

lahko si GPX rute, ali kaj drugega, ali pa povezave

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

Recimo pri nas imaš na vrhu koristne povezave od:

vremena, vetra, ceste, spanja, radarjev, tega pri njih ni. In prav tako sem videl off topic zapise,....

Teli linki, ki si jih dodal na vrhu (KORISTNE POVEZAVE) je absolutna pozitivna dodana vrednost . To vemo vsi, in smo ti nekateri v preteklosti za opravljeno delo že tudi pozitivno odzvali, lajkali...

Noben ti tule ne poskuša kompromitirat slovesa kot enega izmed najbolj frekventnih obiskovalcev te ceste in s tem tudi enega od najbolje informiranih, seznanjenih... z njo.  Tudi primerjava te naše teme s tisto tam ni smiselna. Ne da se primerjat 530 napram 17 strani. Imajo pa na tistih njihovih 17 straneh en kup zelo uporabnih linkov in informacij. Tam si to (zaenkrat še) lahko relativno hitro najde vsak, ki bi ga to zanimalo. Medtem ko je brskanje po naših 530-ih, ob vsem tem balastu, kot bi iskal iglo v kupu sena... 

In ja, kot je že pred kratkim omenil tudi Snecer. Jadranka bi si zaslužila tudi nek "ultimativni vodnik", zbirko vseh najboljših, najbolj koristnih... informacij in nasvetov. To bi bil krasen projekt za čez zimo. Zberite best of the best, dajte v novo temo in zaklenite pred nadaljnim trolanjem in nabijanjem.

Popravljeno . Popravil izibajker
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 44 minutami, izibajker pravi:

 In ja, kot je že pred kratkim omenil tudi Snecer. Jadranka bi si zaslužila tudi nek "ultimativni vodnik", zbirko vseh najboljših, najbolj koristnih... informacij in nasvetov. To bi bil krasen projekt za čez zimo. Zberite best of the best, dajte v novo temo in zaklenite pred nadaljnim trolanjem in nabijanjem.

kako iskati sem že omenil, komentar ki sem ga dal za konkurenčno stran pa ni s strani moderatorja, ampak uporabnika, tako kot pač jaz vidim.

Odebeljeni del, je pa zelo dobra ideja, ampak kdo bo 530 strani pregledal. :D 

Mogoče pa bom res kompilacijo best of the best potegnil iz arhiva in premaknil v svojo temo. Sem preletel tudi našo jadranko, pa so v začetku kar lepi potopisi, med drugim tudi pokojnih članov.

pravzaprav sem že začel:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

E to bi bla pa super ideja.  Z ženo bi šla do Budve okol prvomajskih , pa bi koristilo, kje poceni spati, dobro jesti, kaj pogledat usput...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Buschi pravi:

E to bi bla pa super ideja.  Z ženo bi šla do Budve okol prvomajskih , pa bi koristilo, kje poceni spati, dobro jesti, kaj pogledat usput...

nekaj zapisov v tej smeri pa je tudi med potopisi, med drugim tudi moj s pomenljivim naslovom:

Trips for duumies :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

....Odebeljeni del, je pa zelo dobra ideja, ampak kdo bo 530 strani pregledal. :D 

:OK:  :worship:  Daj še ene par jadrančk expertov angažiraj,  pa naj vsak od njih kakšen segment v tej temi (npr. 50 strani) pregleda. In ti pošljejo linke na najboljše poste. Da ne boš samo ti garou...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 37 minutami, izibajker pravi:

:OK:  :worship:  Daj še ene par jadrančk expertov angažiraj,  pa naj vsak od njih kakšen segment v tej temi (npr. 50 strani) pregleda. In ti pošljejo linke na najboljše poste. Da ne boš samo ti garou...

je hitrej, če priprem oči, skrolam, pa kliknem označi, kjer so fotke in potopis, drugače pa bi. Počasi bo že, tema je v nastajanju :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predlagam, da se enkrat na leto naredi nek motozbor tam doli.. Podobno kot slovenski dan na Grobniku...

Sam do Paklenice se nisem sel, razen mimo, zato ne vem, ce je kje kaksem plac za sotore recmo... 

pred 3 minutami, a79 pravi:

 

 

Popravljeno . Popravil a79
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 57 minutami, a79 pravi:

Predlagam, da se enkrat na leto naredi nek motozbor tam doli.. Podobno kot slovenski dan na Grobniku...

Sam do Paklenice se nisem sel, razen mimo, zato ne vem, ce je kje kaksem plac za sotore recmo... 

 

Najbolj simpl bi bilo, če izbereš enega izmed obstoječih moto zborov v tistem okrožju (Senj, Zadar...), pol pa samo napelješ en trak znotraj tega placa in daš napis nekaj v stilu "Jadranski magistralci".... Tako ni problemov z infrastrukturo, logistiko, ker vse že lokalni MK zorganizira. Spisek vseh moto zborov pa najdeš na motori.hr forumu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, a79 pravi:

Predlagam, da se enkrat na leto naredi nek motozbor tam doli.. Podobno kot slovenski dan na Grobniku...

Sam do Paklenice se nisem sel, razen mimo, zato ne vem, ce je kje kaksem plac za sotore recmo... 

 

Placa za šotore kukr hočeš.Dejmo dol  zataknt en zvezek de se bomo upisovali kot planinci(lohk  na bencinski):book:

Popravljeno . Popravil lukec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, MiNa pravi:

Vozit po navodilih drugih, jest kjer jedo drugi, spat tam kjer spijo drugi.... Mi je podobno kot prepisovat v šolski klopi. :P :whistle: :devil:

A se ne prodaja motociklizem kot nekaj prvinskega, svoboda, veter v laseh, aja čelade so obvezne, je bolj v zobeh. Tako, da po moje malo samoiniciativnosti ne škodi.

Sicer pa če me kdo vpraša, rade volje delim svoje izkušnje. Ne samo za jadranko.

Z  vsakim letom se pozabljajo začetki in smešne prigode, ki so se dogajale.

...po drugi strani pa, saj tudi voziš po cestah, kjer so se drugi že vozili :) 

Več ljudi več ve. Npr. mimo Knina sem se vozil "xx krat", a šele prvič letos sem si pogledal slap Krčić poleg Knina, ki je le streljaj od glavne ceste...

Vedno se še da kaj naučit in lepše se je učit na napakah drugih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, MiNa pravi:

Vozit po navodilih drugih, jest kjer jedo drugi, spat tam kjer spijo drugi.... Mi je podobno kot prepisovat v šolski klopi. :P :whistle: :devil:

A se ne prodaja motociklizem kot nekaj prvinskega, svoboda, veter v laseh, aja čelade so obvezne, je bolj v zobeh. Tako, da po moje malo samoiniciativnosti ne škodi.

Sicer pa če me kdo vpraša, rade volje delim svoje izkušnje. Ne samo za jadranko.

Niso vsi po duši avanturisti in raziskovalci. Sploh pa, če je  žena zadaj Zakaj bi slabo jedel, če pa je nekdo drug pred tabo odkril (skrito) dobro gostilno.  Spati se da za malo denarja slabo, dobro ali za malo več odlično. So tudi ceste različne in zakaj bi odkrivali, kjer ni ravno najboljše potovati, če je to ugotovil nekdo pred nami.

Tudi to, kaj je svoboda, veter v laseh in prvinsko je subjektivna ocena vsakega motorista.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!