Skoči na vsebino

Jadranska magistrala


jemcek
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

KORISTNE POVEZAVE (klikni me):

*vremenska napovedMeteo Hrvaška , Ilmeteo EU , ventusky-padavine, veter interaktivna mapa

*razmere na cesti: HAK  *gibanje padavindež in oblaki , Yr *veterWindy,  *livecam: kamere hrvaška , kamere live HR  radarji: https://m.hak.hr/map.asp?t=880&g=0 

datoteke za radarje by Snečer

BEST OF JADRANKA (jagodni izbor iz teme jadranska magistrala, ter povezave na potopise okrog jadranke, otokov itd..)

Priporočene objave

pred 11 minutami, motozajebant pravi:

Mogoce me nisi hotu razumet.

Hrvati ao že prej pregledovali dokumente (in slovenci)  italijani ne. 

Ko bo hrvaška v šengeskem območju, bo isto kot z italijo....

je Borči šengen z mano obdelal do amena. Tudi prej so pregledoval, pa je šlo hitrej kot sedaj, ko še popisujejo. In še vedno se gre zgolj za birokracijo, zapravljanje časa in denarja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako je bilo stanje na meji?

Zdej sam še aplikacijo za hitr prehod meje inštalirat :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

madona, pa sj majo skenerje :( 

aja, pa fouška sm ti stisnu :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, DAMI34 pravi:

...smo pisal o tem (v koroni če se ne motim), teoretično greš lahko iz opravičljivega razloga (služba, posel ). Izpolniš dokument za "samoprijavo" če lažeš. Tam navedeš svoje podatke in relacijo ter namen...

 

Dami, thx za info!!

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 urami, DAMI34 pravi:

je Borči šengen z mano obdelal do amena. Tudi prej so pregledoval, pa je šlo hitrej kot sedaj, ko še popisujejo. In še vedno se gre zgolj za birokracijo, zapravljanje časa in denarja.

Borči? 

2 leti nazaj, ko so hrvati začeli vnašati v računalnike nevem kakšne podatke, smo tudi stali ko žuti. Noben se ni bunil.

Verjamem, da je bil v petek pač naval, k se je odprlo... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, motozajebant pravi:

Borči? 

2 leti nazaj, ko so hrvati začeli vnašati v računalnike nevem kakšne podatke, smo tudi stali ko žuti. Noben se ni bunil.

Verjamem, da je bil v petek pač naval, k se je odprlo... 

smo se bunili in se bomo. To žal ni EU, na normalnih mejah (izven eu)gre bistveno hitrej čez. Naval bo itak poleti, pa birokracijo bi se dal poenostaviti, zato pa smo  kao v EU 

Sicer pa komu paše čakat naj čaka, meni ne preveč, pa tudi ne prepiranja s policajem, ko grem mimo stoječe kolone.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kva so zdej namutili? Sam bookiran mors met, pa pici miki? Novinarji take napihujejo, da je ze smesn. 

Mem stojece kolone bo pa itak konfliktno. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, DinDiin pravi:

Kva so zdej namutili? Sam bookiran mors met, pa pici miki? Novinarji take napihujejo, da je ze smesn. 

Mem stojece kolone bo pa itak konfliktno. 

pa maloobmejni prehodi še niso odprti. Niti bukirat ne rabiš, Hrvatje pravijo da je turizem del gospodarstva, torej greš dol skoraj službeno.

Problem bo popisovanje (bedarija če me vprašaš), no upam da bo res app, da s prijaviš vnaprej.

V taki globalizaciji in elektronski dobi k živimo, pa še vedno 2x en in isti postopek počnemo (skeniranje dokumenta) na meji (najprej na naši potem Hrvaški), da se velikokrat sprašujem, a se to že namensko dela

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, DAMI34 pravi:

smo se bunili in se bomo. To žal ni EU, na normalnih mejah (izven eu)gre bistveno hitrej čez. Naval bo itak poleti, pa birokracijo bi se dal poenostaviti, zato pa smo  kao v EU 

Sicer pa komu paše čakat naj čaka, meni ne preveč, pa tudi ne prepiranja s policajem, ko grem mimo stoječe kolone.

Eu in šengen sta 2 različni stvari. 

Hrvaško-srbska meja... izven eu... skoz čakaš ko žuti. Gradiška, prehod v bih ali pa v hrv... čakaš kot žuti... ni čist tak ko si napisal :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, motozajebant pravi:

Eu in šengen sta 2 različni stvari. 

Hrvaško-srbska meja... izven eu... skoz čakaš ko žuti. Gradiška, prehod v bih ali pa v hrv... čakaš kot žuti... ni čist tak ko si napisal :)

z mopetkom ne (grem mimo)...in vem da EU in šengen ni isto in vem kaj je birokracija in vem da bi eni radi čakali in vem da enim celo paše birokracija...men ne. 

EU še 1x EU sem volil zaradi prostega pretoka blaga, ljudi, dela itd...bla bla bla...jebe se men za Šengen in ve ostalo kramarijo, ki se jo grejo.

Ampak lej, komur paše naj čaka, jaz bi uvedel 2 koloni, za tiste, ki si želijo še več čakanja in birokracije in za druge, ki pač hočemo čez. Meje so samo v glavah ljudi. In nekateri jih pač nočejo in ne bodo nikol premaknilo.

Mene čakanje moti in me prav nihče ne bo prepričal, da je to pametno. Konec, pika, vse sm povedu. :P

 

pred 13 urami, flight69 pravi:

Dami, thx za info!!

Lp

https://www.primorske.si/svet/italija-s-3-junijem-za-drzavljane-eu-odpravlja-ome?fbclid=IwAR3UPDbg5WhrV4VjGqORYQiQvfrkM_-LOmER-uFTYplb4qs8CCnSQOD4XYU

na, s 3.6. bodo pa še taljani navalili. Najprej k nam, pol pa še na Hrvaško

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, DAMI34 pravi:

z mopetkom ne (grem mimo)...in vem da EU in šengen ni isto in vem kaj je birokracija in vem da bi eni radi čakali in vem da enim celo paše birokracija...men ne. 

EU še 1x EU sem volil zaradi prostega pretoka blaga, ljudi, dela itd...bla bla bla...jebe se men za Šengen in ve ostalo kramarijo, ki se jo grejo.

Ampak lej, komur paše naj čaka, jaz bi uvedel 2 koloni, za tiste, ki si želijo še več čakanja in birokracije in za druge, ki pač hočemo čez. Meje so samo v glavah ljudi. In nekateri jih pač nočejo in ne bodo nikol premaknilo.

Mene čakanje moti in me prav nihče ne bo prepričal, da je to pametno. Konec, pika, vse sm povedu. :P

 

https://www.primorske.si/svet/italija-s-3-junijem-za-drzavljane-eu-odpravlja-ome?fbclid=IwAR3UPDbg5WhrV4VjGqORYQiQvfrkM_-LOmER-uFTYplb4qs8CCnSQOD4XYU

na, s 3.6. bodo pa še taljani navalili. Najprej k nam, pol pa še na Hrvaško

Nevem kaj hočeš povedat, a s hrvaško imaš prost pretok blaga... carine ni več na meji. Samo policisti. 

Maš prov, tudi čakanje na blagajni v trgovini je nepotrebno. Treba nekaj narest, da ne bomo več čakali. Kar obvoz po levi? 

Meje niso v glavah ljudi. Meje obstajajo. Bi bil tiho, če bi sosed potegnil škarpo na tvoji terasi? In ti rekel, da meje ne obstajajo? :)

tak je, če bomo hotli na jadranko, bomo čakali. Če se komu ne čaka, gasa po Sloveniji, je lepa. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 32 minutami, motozajebant pravi:

Nevem kaj hočeš povedat, a s hrvaško imaš prost pretok blaga... carine ni več na meji. Samo policisti. 

Maš prov, tudi čakanje na blagajni v trgovini je nepotrebno. Treba nekaj narest, da ne bomo več čakali. Kar obvoz po levi? 

Meje niso v glavah ljudi. Meje obstajajo. Bi bil tiho, če bi sosed potegnil škarpo na tvoji terasi? In ti rekel, da meje ne obstajajo? :)

tak je, če bomo hotli na jadranko, bomo čakali. Če se komu ne čaka, gasa po Sloveniji, je lepa. 

veš, so ljudje, ki živijo na eno strani, delajo na drugi, ne vem če se strinjajo in če jim je tok fajn čakanje, ko dnevno prehajajo mejo. Tudi ne vem, kok bi bilo tebi fajn, če bi kdo mejo nabil na Viču, ti pa se dnevno vozil s centra Lj v Vrhniko.

Sicer sem pa svoje povedal. O trgovinah nebi, lahko grem v drugo, če se mi ne čaka, al pa online naročim.

Ko bodo 1x odprti maloobmejni bo lažje, do takrat pa..mi lahko gre vse skupaj na jetra. 

ps. tudi birokracijo se da poenostaviti in pohitriti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, DAMI34 pravi:

veš, so ljudje, ki živijo na eno strani, delajo na drugi, ne vem če se strinjajo in če jim je tok fajn čakanje, ko dnevno prehajajo mejo. Tudi ne vem, kok bi bilo tebi fajn, če bi kdo mejo nabil na Viču, ti pa se dnevno vozil s centra Lj v Vrhniko.

Sicer sem pa svoje povedal. O trgovinah nebi, lahko grem v drugo, če se mi ne čaka, al pa online naročim.

Ko bodo 1x odprti maloobmejni bo lažje, do takrat pa..mi lahko gre vse skupaj na jetra. 

ps. tudi birokracijo se da poenostaviti in pohitriti.

Saj meja po tvojem mnenju ni? :)

tak ko greš lahk v drugo trgovino, greš lahko namesto na hrv v italijo, kjer ni gužve :)

verjamem, da je nadležno, to nikjer nisem napisal. A tisti ki se dnevno vozi, ima vedno drugačno izbiro ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaenkrat kot vem še ni točnega dogovora s hrvati in mi se spet čudimo, če oni uvedejo neko dodatno kontrolo, ko pa jo mi je pa vse ok. 

 

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, vuk76 pravi:

Juniorka bolj pogumna kot foter ?

3EF79C4F-47E4-4113-9854-88719BA1A49D.jpeg

a nehate rajcat? :P

prvoščim vsem, ki se že potepate tam doli :D

še mal zame uživajte

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, DAMI34 said:

a nehate rajcat? :P

prvoščim vsem, ki se že potepate tam doli :D

še mal zame uživajte

To rajcanje je samo vracanje tvojga rajcanja furanja z mopedom, ko je bil se moj v zimskem spanju..ha,ha. ?

Malo heca mora bit.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!