Skoči na vsebino

Jadranska magistrala


jemcek
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

KORISTNE POVEZAVE (klikni me):

*vremenska napovedMeteo Hrvaška , Ilmeteo EU , ventusky-padavine, veter interaktivna mapa

*razmere na cesti: HAK  *gibanje padavindež in oblaki , Yr *veterWindy,  *livecam: kamere hrvaška , kamere live HR  radarji: https://m.hak.hr/map.asp?t=880&g=0 

datoteke za radarje by Snečer

BEST OF JADRANKA (jagodni izbor iz teme jadranska magistrala, ter povezave na potopise okrog jadranke, otokov itd..)

Priporočene objave

pred 2 urami, Lipstick pravi:

Kva zedj, se lohka gre k Dinku na kufe,....... dopoldan ke, popoldan nazaj ?..... mn k 13 ur...

....mene tudi zanima....jaz rabim še manj :D 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, Lipstick pravi:

Kva zedj, se lohka gre k Dinku na kufe

Ma kak kufe, a nisi prebral članka, zdej so cene dol tak padle, da boš reku liter dunje na mizo, dva litra pa spakiraj za domov.  :lol1:

  • Haha 4
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej je tok dzabe dol, da bos narocil ribo, pa ti bo se nastanitev zastonj dal, za 2 dni! ? 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DinDiin pravi:

To ne gre, rabis nocitev ?

al pa pismo(email, razne pizdematrne z žigom) za posloven obisk, kar pa res ni problem narediti. Greš službeno do Pakle :P in še isti dan domol

ps. bedarija itak vse skup..birokracija, kar pomeni papir reši vse probleme

pss. ko bomo začel harat dol, bodo vse cene x2 ne se bat :(

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Darko3g said:

Kakšno pa je kaj stanje v trgovinah? Maske, razkužila, odpiralni časi?

To ne bi smel bit problema, črna podkapa pod čelado z temnim vizirjem, usnene rokavice.......z malo sreče ti še plačat nau treba.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 hours ago, DinDiin said:

To ne gre, rabis nocitev ?

Teta na položaju  z dolgim nazivom (   vodja sektorja mejne policije v upravi uniformirane policije na Generalni policijski upravi Melita Močnik )  pravi, da ne rabim nič, kamo li nočitev:

 Na vprašanje, ali lahko Slovenec gre na Hrvaško, čeprav tam nima nepremičnine ali plovila, je Močnikova odgovorila: "Da, tako smo mi razumeli informacije, ki so nam jih podali naši hrvaški kolegi." 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja, vsak po svoje zopet pise. :D 

 

 

Kdo lahko gre na Hrvaško?

Močnikova je opozorila, da imajo sosednje države pravico in odgovornost, da ukrepe uvajajo po lastni presoji, vključno s Hrvaško. "Vemo, da za lastnike nepremičnin, jaht itd. ni problema. Je pa bilo vstopanje v Republiko Hrvaško naprej sproščeno tudi na podlagi potrdil, predvsem vavčerjev turističnih organizacij, rezervacij ipd. Vsi tisti, ki so vstopali, so bili s strani mejne policije Republike Hrvaške naprošeni, da prostovoljno podajo svoje podatke, da povejo, na katerem naslovu se bodo nahajali. Zaradi teh postopkov so ob vstopu na Hrvaško na mejnih prehodih nastajale kolone. Po naših informacijah bo Hrvaška še naprej sproščala vstopanje. Za zdaj pa svetujem vsem, ki vstopajo v Republiko Hrvaško z namenom turizma, da imajo ustrezna potrdila oziroma izkazan razlog za vstopanje na Hrvaško," je izjavila.

Slovenec brez posebnega razloga ne more v tujino

Novinarka je Močnikovi zastavila vprašanje: "Slovenec v tem trenutku brez nekega poslovnega, zdravstvenega ali družinskega razloga ne more v tujino – razen na Hrvaško. Ali to drži?"

Močnikova je odgovorila tako: "Tako je. Seveda je kar nekaj izjem. Govorimo o čezmejnih delavcih, mejnih migrantih, vseh tistih, ki iz takšnega ali drugačnega razloga dnevno prehajajo državno mejo."

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DinDiin pravi:

Hja, vsak po svoje zopet pise. :D 

 

 

Kdo lahko gre na Hrvaško?

Močnikova je opozorila, da imajo sosednje države pravico in odgovornost, da ukrepe uvajajo po lastni presoji, vključno s Hrvaško. "Vemo, da za lastnike nepremičnin, jaht itd. ni problema. Je pa bilo vstopanje v Republiko Hrvaško naprej sproščeno tudi na podlagi potrdil, predvsem vavčerjev turističnih organizacij, rezervacij ipd. Vsi tisti, ki so vstopali, so bili s strani mejne policije Republike Hrvaške naprošeni, da prostovoljno podajo svoje podatke, da povejo, na katerem naslovu se bodo nahajali. Zaradi teh postopkov so ob vstopu na Hrvaško na mejnih prehodih nastajale kolone. Po naših informacijah bo Hrvaška še naprej sproščala vstopanje. Za zdaj pa svetujem vsem, ki vstopajo v Republiko Hrvaško z namenom turizma, da imajo ustrezna potrdila oziroma izkazan razlog za vstopanje na Hrvaško," je izjavila.

Slovenec brez posebnega razloga ne more v tujino

Novinarka je Močnikovi zastavila vprašanje: "Slovenec v tem trenutku brez nekega poslovnega, zdravstvenega ali družinskega razloga ne more v tujino – razen na Hrvaško. Ali to drži?"

Močnikova je odgovorila tako: "Tako je. Seveda je kar nekaj izjem. Govorimo o čezmejnih delavcih, mejnih migrantih, vseh tistih, ki iz takšnega ali drugačnega razloga dnevno prehajajo državno mejo."

Močnikova je zamešala en cel močnik :P

ps. razlog si zmislite in bo naj bo poslovni, naj bo družinski, naj bo zdravstveni, papir prenese vse, istovetnosti in realno sti niso v stanju preveriti, popisujejo pa itak vse po vrsti.

Da Močnikova klobasa "vsaj po zgornjem " zapisu je moč sklepati in naslednjega:

Za zdaj pa svetujem vsem, ki vstopajo v Republiko Hrvaško z namenom turizma, da imajo ustrezna potrdila oziroma izkazan razlog za vstopanje na Hrvaško," je izjavila.

in nato se negira:

 

Novinarka je Močnikovi zastavila vprašanje: "Slovenec v tem trenutku brez nekega poslovnega, zdravstvenega ali družinskega razloga ne more v tujino – razen na Hrvaško. Ali to drži?"

Močnikova je odgovorila tako: "Tako je

razn če smatra, da namen turizma poslovni razlog, kar najverjetneje Hrvatje smatrajo.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj na Jelšanah ob vstopu v HR moral pokazat dokumentacijo o lastništvu nepremičnine ,navesti kontaktno številko na kateri bom dosegljiv. Postopek traja cca 5min. Se je pa policistka pritoževala nad to neumnostjo s katero se morajo sedaj ukvarjat, saj pravi da je vnašanje teh podatkov v sistem brez veze ,ker jih nihče ne bere niti kontrolira?.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

19 hours ago, Darko3g said:

Kakšno pa je kaj stanje v trgovinah? Maske, razkužila, odpiralni časi?

Maske da (eni se drzijo eni seveda ne), razkuzila tudi, delovni casi so vsaj v Starigradu bili malce drugacni - med 13.30-14.30 majo zaprto , pa nedelje so zaprte.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 45 minutami, Snečer pravi:

na našo stran :) ne pa tudi k njim

ekonomski interes je dovolj močen argument za prehajanje meje ;) 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK, glede na vremensko napoved bom šel v petek popoldan do Stinice in v soboto nazaj. Imel bom potni nalog društva, ki ima v lasti garsonjero v Stinici (pregled in priprava apartmaja za sezono). Upam, da ne bo komplikacij. Čez mejo sem nameraval v Slovenski vasi (je tam sploh odprta meja?) pa čez Karlovac in Josipdol do Senja (pa še mau po Jadranki - ne, ker bi mi bilo všeč - ampak ker mi je zelo všeč).

Kakšne so pa kaj cene goriva na Hrvaškem? Se splača točit tam?

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, Pero75 pravi:

Včeraj na Jelšanah ob vstopu v HR moral pokazat dokumentacijo o lastništvu nepremičnine ,navesti kontaktno številko na kateri bom dosegljiv. Postopek traja cca 5min. Se je pa policistka pritoževala nad to neumnostjo s katero se morajo sedaj ukvarjat, saj pravi da je vnašanje teh podatkov v sistem brez veze ,ker jih nihče ne bere niti kontrolira?.

policistka jes te mam rt, ena in edina od mnogih, ki zna priznat (brihtna punca lah bi bila celo šef postaje al okrožja) da se spet gremo/gredo birokracijo brez očitnega in pravega razloga. Bravo punca, jajca maš.

pred 3 urami, vuk76 pravi:

Maske da (eni se drzijo eni seveda ne), razkuzila tudi, delovni casi so vsaj v Starigradu bili malce drugacni - med 13.30-14.30 majo zaprto , pa nedelje so zaprte.

a loh grem k maši? U nedelo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, Darko3g pravi:

OK, glede na vremensko napoved bom šel v petek popoldan do Stinice in v soboto nazaj. Imel bom potni nalog društva, ki ima v lasti garsonjero v Stinici (pregled in priprava apartmaja za sezono). Upam, da ne bo komplikacij. Čez mejo sem nameraval v Slovenski vasi (je tam sploh odprta meja?) pa čez Karlovac in Josipdol do Senja (pa še mau po Jadranki - ne, ker bi mi bilo všeč - ampak ker mi je zelo všeč).

Kakšne so pa kaj cene goriva na Hrvaškem? Se splača točit tam?

1 komplikacij ne bo

2. gugl ve cene goriv

3 30% razlike pri 15 litrih (doma napram njim) ne vem če opravičuje tovorjenje 20 litrske kantice na zadnjem zicu, ampak lej lah kompliciram sem vseeno mod na MSji

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, solorider pravi:

V četrtek grem do Pakle  ?

FB_IMG_1589898231957.jpg

ti sploh ne rabiš potrdila o nepremičnini :P

 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, DAMI34 pravi:

1 komplikacij ne bo

2. gugl ve cene goriv

3 30% razlike pri 15 litrih (doma napram njim) ne vem če opravičuje tovorjenje 20 litrske kantice na zadnjem zicu, ampak lej lah kompliciram sem vseeno mod na MSji

Saj ne, da bi vlačil kantico ampak, da vem ali tankat pred mejo ali počakat do praznega. Sicer pa imaš prav, len sem, AMZS pravi, da je na Hrvaškem bencin po 1,08 €. Pri 20 litrskem tanku je to 1,6 €, pri 15 tankih pa že ena lanska omleta z dvema jajcema :) https://www.24ur.com/novice/korona/na-hrvaskem-vendarle-padle-cene-lani-omleta-24-evrov-letos-nocitev-18.html

Sicer pa če že kompliciraš: pozabil si pike za 1 in za 3 .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisti, ki ste bili čez mejo, kaj rabi človek kazat organu?

Danes sem videl že prve lastovke, ki se nabirajo pri Milenci u Pakli. Res da majo GSe, ampak najbrž jih na lepe učke niso spustil, al ja?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!