Skoči na vsebino

Jadranska magistrala


jemcek
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

KORISTNE POVEZAVE (klikni me):

*vremenska napovedMeteo Hrvaška , Ilmeteo EU , ventusky-padavine, veter interaktivna mapa

*razmere na cesti: HAK  *gibanje padavindež in oblaki , Yr *veterWindy,  *livecam: kamere hrvaška , kamere live HR  radarji: https://m.hak.hr/map.asp?t=880&g=0 

datoteke za radarje by Snečer

BEST OF JADRANKA (jagodni izbor iz teme jadranska magistrala, ter povezave na potopise okrog jadranke, otokov itd..)

Priporočene objave

pred 22 urami, DAMI34 pravi:

Ja se kr polni. Po mojem zarad korone ne bo dost izgube. Pakla je polna. Rab oblegan. Pa ne motoristov.

Idealni recept za jesenski Coronski val. Uživajte/mo, ker potem bomo spet zaklenjeni v občine. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, DAMI34 pravi:

lp iz polne plaže :D

Usaj kakšn sombrero si daj gor na betico, da ne boš sončarce fasal... :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, DAMI34 pravi:

 

110107979_3249528481783348_6427072865826098360_o.jpg.f862d9ac95c0f0b3d31c4934f36023c8.jpg

Morš pa vsako lepo sliko pokvart :dry: 

p.s.

ma tok je trd u glavo, da se tut žarki odbijajo :P 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, izibajker pravi:

Usaj kakšn sombrero si daj gor na betico, da ne boš sončarce fasal... :naughty:

sem bil podučen, da moram posebej paziti na senzor za dž :P

 

pred 4 urami, maus pravi:

Morš pa vsako lepo sliko pokvart :dry: 

p.s.

ma tok je trd u glavo, da se tut žarki odbijajo :P 

bodi srečen, da je vsaj bejba zravn, da sliko poprav :P si predstavljaš kok bi se zgražal, če bi bil na fotki sam jz :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

sem bil podučen, da moram posebej paziti na senzor za dž :P

Pravilno obarvan (osončen) skalp se ti bo po grafiki lepo podal h čeladi... Uživajte.

Pa mal sem že :topic:. Tko da, nabrusi radirko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Barič draga, je že na stojalu (aparatkojisamlovikune)..če bo kdo pičil mimo.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tebe že na daleč poznajo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, DAMI34 pravi:

miru pr bajti pa res ni, skus kdo na kafe hodi :P

A maš še zmeri eno brisačo sabo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Whiskey pravi:

A maš še zmeri eno brisačo sabo?

aha :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če si kazen plačal, se lahko pritožiš edino na "tramvaj komando" . Edino če jih tožiš zaradi prevare, pa veliko sreče.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kako naj nek nemec ve kaj piše na tej tabli? Enako je, če se jaz vozim po Češkem in mi v češčini nekaj piše. Kako je lahko to sploh zakonsko dovoljeno? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ franc  Saj v tem je finta, znak ni v skladu s predpisi.. mali debeli pa mi je napisal kazen zaradi neupoštevanja znaka... tudi pravni poduk bi mi moral dati, na moje vprašanje o velikosti, pa je rekel "ja to neznam, znam samo da ste prevozili postavljeni znak".. 

Dejstvo je, znak ni v skladu s predpisi, me prav zanima, kdaj in kako bo zamenjan

Popravljeno . Popravil elbarto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem ga prevozil. Namerno. Pa ne prvič :)

1x sem pa tut plačal. In to na koncu zapore, v kalobagu. Namest da bi me pohvalil je hotel še kune.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12 minutes ago, elbarto said:

@ franc  Saj v tem je finta, znak ni v skladu s predpisi.. mali debeli pa mi je napisal kazen zaradi neupoštevanja znaka... tudi pravni poduk bi mi moral dati, na moje vprašanje o velikosti, pa je rekel "ja to neznam, znam samo da ste prevozili postavljeni znak".. 

Dejstvo je, znak ni v skladu s predpisi, me prav zanima, kdaj in kako bo zamenjan

predmetna ploča i prometni znakovi na njoj nisu u skladu s Pravilnikom o prometnim znakovima

Bravo Elbarto, snemam klobuk in se Ti klanjam do poda........se vidi kdo je Apriliaš...........sklicevat se na to navedbo in jih  "je.....t", ne pa, da sam poklopmo ušesa in plačujemo........ 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, J.a.m.e.s pravi:

In kako naj nek nemec ve kaj piše na tej tabli? Enako je, če se jaz vozim po Češkem in mi v češčini nekaj piše. Kako je lahko to sploh zakonsko dovoljeno? 

enako je , ko vozi čeh pri nas in mu nekaj piše v slovenščini.. kako je to - "v EU " -  sploh lahko dovoljeno ane..

en kolega iz anglije je , ko se je javil na telefon in na vprašanje , kje se trenutno nahaja je odgovoril :

i am at city "Ausfahrt" .. but there is every 36 - 40 kilometers the same city ...

pol se pa pejd..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 hours ago, elbarto said:

V soboto sem dobil kazen zaradi nespoštovanja prometnega znaka za prepoved vožnje ob vetru 

Tabla je taka ( slika) 

Ker mi je tabla malo mutna ( velikost in število znakov naenkrat), na to sem opozoril tudi policaja, mali debeli in visoki suhi, sta rekla, da ona dva ne vesta (!!!) kakšni morajo biti znaki, da znake postavljajo prometni inžinerji, ona dva pa samo skrbita, da se znaki spoštujejo. 500 kun po glavi ( -50%) ....  Zato sem poslal vprašanje na mail na MUP Hrvatske, spodaj je odgovor. 

Ne gre se za izogib nevarnosti, ampak znak, kot ga imajo, ni veljaven, vsi ki ste v roku 30 dni nazaj dobili zaradi tega kazen, se lahko pritožite. Jaz sem ga prevozil, častna beseda da nehote, ker ga sploh nisem opazil... 

20200718_205452.thumb.jpg.aa378015dc297e5f38da82e016d669fe.jpg

 

 

Poštovani, imam dvoje pitanja. 

1. Tabla stoji na državnon cesti D8, što ona zapravo znači? Je li to znak obavijesti ili izričitih naredbi? 
Napomena, veličina svakog od znakova na tabli je cca 25 cm, je li to dovoljna veličina za znakove na državnoj cesti?
2. Koliko prometnih znakova može biti postavljeno na jedan stup? Može se reči, da su na slici prikazana 4 znaka na jednom stupu? 
 
Gledao sam Pravilnik o prometnim znakovima, signalizaciji i opremi na cestama, NN92/2019, ali ovakvog primjera nisam našao opisanog tamo. 
 
in odgvor - 
 
Poštovani,
 
 predmetna ploča i prometni znakovi na njoj nisu u skladu s Pravilnikom o prometnim znakovima, signalizaciji i opremi na cestama („Narodne novine“, broj: 92/2019).
Zahvaljujemo što nam ukazujete na nepravilnosti kod postavljanja prometne signalizacije na javnim cestama.
O svemu smo obavijestili Hrvatske ceste d.o.o., društvo koje upravlja i održava državne ceste, kako bi poduzeli mjere iz svoje nadležnosti te otklonili navedene nepravilnosti na konkretnoj lokaciji.
 
S poštovanjem
 

unnamed.jpg.66c89d4d22b005ab903cc717c3f65e56.jpg

Kabinet ministra, Služba za odnose s javnošću  |  Minister’s office, Department for Public Relations

 

t: +385 1 61 22 353 |  f: +385 1 61 22 771

e: policija@mup.hr

Ul. grada Vukovara 33  |  10 000 Zagreb

mup.gov.hr

@Snečer .. mogoče kaj s pravnega vidika na to temo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Tex pravi:

@Snečer .. mogoče kaj s pravnega vidika na to temo?

Hrvaška pa pravo, mwahaha..no sej pr nas je zlo podobno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!