Skoči na vsebino

Jadranska magistrala


jemcek
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

KORISTNE POVEZAVE (klikni me):

*vremenska napovedMeteo Hrvaška , Ilmeteo EU , ventusky-padavine, veter interaktivna mapa

*razmere na cesti: HAK  *gibanje padavindež in oblaki , Yr *veterWindy,  *livecam: kamere hrvaška , kamere live HR  radarji: https://m.hak.hr/map.asp?t=880&g=0 

datoteke za radarje by Snečer

BEST OF JADRANKA (jagodni izbor iz teme jadranska magistrala, ter povezave na potopise okrog jadranke, otokov itd..)

Priporočene objave

Pravkar, Tex pravi:

Romantičarje?!? :wub:

Zahodi so pa res lepi te dni .. ena iz prejšnjega vikenda, narjena tudi na tem skalovju/kupu kamnovja .. :inlove: 

Še ena prednost "končne destinacije", sonce potone za obzorjem v vodo, če je lepo vreme .. burja je lahko problem, lahko pa je v pomoč, če jo izkoristiš! ;):photo:

IMG_6263_out_done.jpg

tis ultra romantičar :P

jaz pa foun slikač, pa še moj model se noče preveč fotografirat :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 minutes ago, DAMI34 said:

tis ultra romantičar :P

jaz pa foun slikač, pa še moj model se noče preveč fotografirat :D

 

Ma saj ko si neke romantičarje omenil me je direkt pritegnilo .. :D :kva2::lol1:

Saj moja tudi ne v takih/podobnih scenah, pri 35+ bi pa fotkala 3 ure, to pa ja, mhm .. no, se jo pa da nekak "motivirat" .. (:beer2:) .. :lol1:

Popravljeno . Popravil Tex
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Tex pravi:

Ma saj ko si neke romantičarje omenil me je direkt pritegnilo .. :D :kva2::lol1:

Saj moja tudi ne v takih/podobnih scenah, pri 35+ bi pa fotkala 3 ure, to pa ja, mhm .. no, se jo pa da nekak "motivirat" .. (:beer2:) .. :lol1:

js sm mojo motiviral, ampak za privat predstavo. :P

Ti si verjetno fotografiral s profi aparatom, pa tudi dodatno osvetlitev uporabil?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 minutes ago, DAMI34 said:

js sm mojo motiviral, ampak za privat predstavo. :P

Ti si verjetno fotografila s profi aparatom, pa tudi dodatno osvetlitev uporabil?

 

Ja, saj. No, ostale fotke se pa dobijo na drugih portalih .. :kva2: :lol1:

Topcase je večinoma za foto/video opremo (kamere, objektivi, tripod, nosilci, dron, ...) .. tak da ja, ni z huawei-om narjena fotka .. ;)

Popravljeno . Popravil Tex
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, DinDiin pravi:

Tko ja, kaj bos placeval :) ? 

sj je že :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 urami, J.a.m.e.s pravi:

In kako naj nek nemec ve kaj piše na tej tabli? Enako je, če se jaz vozim po Češkem in mi v češčini nekaj piše. Kako je lahko to sploh zakonsko dovoljeno? 

Saj je na znaku narisan motorist in prikolica. Povsod po svetu je to znak za prepoved vožnje za te kategorije.

V večini držav je znak za prepoved, ki ga poznajo vsi vozniki, v lokalnem jeziku pa so napisane izjeme, npr. zank za prepoved prehitevanja in spodaj v nemščini "razen za traktorje" ali pa omejitev 30 in pripis razen za prednostne ceste.

Torej je v neskladju s predpisi le velikost in število znakov ne eni tabli. Podobne so table takoj po prehodu meje kjer so navedene splošne omejitve. Ste kdaj poskušali prebrati vse pri normalni vožnji?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za znake vem da so univerzalni, vendar dopolnilne table kjer je napisan tekst v domačem jeziku so pa problem. Da o velikosti table niti ne pišem, tole jaz gladko spregledam, pa vozim kruzerja in se dokaj normalno vozim. :D 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, b-sprint pravi:

Je kaka finta prečkati HR-SLO mejo in se isti dan vrniti, ampak brez potrdila o rezervaciji?

ni finta, dejansko poveš, da si bil za en dan. Fantje hodijo tut za en dan. Mej pa kak račun za gorivo, kavo. Potem je pa odvisno kok je pameten organ, pa kok komplicira...

pred eno uro, Darko3g pravi:

Saj je na znaku narisan motorist in prikolica. Povsod po svetu je to znak za prepoved vožnje za te kategorije.

V večini držav je znak za prepoved, ki ga poznajo vsi vozniki, v lokalnem jeziku pa so napisane izjeme, npr. zank za prepoved prehitevanja in spodaj v nemščini "razen za traktorje" ali pa omejitev 30 in pripis razen za prednostne ceste.

Torej je v neskladju s predpisi le velikost in število znakov ne eni tabli. Podobne so table takoj po prehodu meje kjer so navedene splošne omejitve. Ste kdaj poskušali prebrati vse pri normalni vožnji?

pr 136km/h na dolgem levem ovinku sem videl, sem videl nekoč napis "PRODAJE SE RAKIA 100m" pa sm bil vseen prehiter za nakup. Drgač pa bolj mal vidim :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma te table js nism nikol vidu, ker ga tm ze przges iz ovinka, js mam deu takrat, ne pa table brat. Ko mi je policaj poloznico pisal, sem zvedel kje je tabla ? Drgac pa ja, enkrat jo preberes, tocn ves kaj pomeni, pol pa sam se lucko gledas, a gori al ne... Zalit se pol, da te je osmodu za 500 je brez smisla :) Pa ce piha, mas lepo med bookmarksi HAK, pa takoj vidis a smes al ne... Pol je pa na tebi... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

22 hours ago, J.a.m.e.s said:

In kako naj nek nemec ve kaj piše na tej tabli? Enako je, če se jaz vozim po Češkem in mi v češčini nekaj piše. Kako je lahko to sploh zakonsko dovoljeno? 

Okrogel znak za prepoved? Napis niti ni potreben....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej grem en krog :ras:

  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A veš tisto, ko greš za zajtrk se mau preganjat do Karlobaga :P

 

20200725_120336.thumb.jpg.a1f5d2c6e47408973aa68164aec5cc66.jpg

20200725_120201.thumb.jpg.630621151b9fd040a1933f9d280d5364.jpg

20200725_120313.thumb.jpg.dc12a36d3708283485b6a5f7b42677fd.jpg

20200725_113916_HDR.thumb.jpg.03bc750c4d8f6eae4e29cc34e22444b3.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

A veš tisto, ko greš za zajtrk se mau preganjat do Karlobaga :P

 

20200725_120336.thumb.jpg.a1f5d2c6e47408973aa68164aec5cc66.jpg

20200725_120201.thumb.jpg.630621151b9fd040a1933f9d280d5364.jpg

20200725_120313.thumb.jpg.dc12a36d3708283485b6a5f7b42677fd.jpg

20200725_113916_HDR.thumb.jpg.03bc750c4d8f6eae4e29cc34e22444b3.jpg

SDGT mi je bolj všeč ??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, siks pravi:

SDGT mi je bolj všeč ??

če ne drucga je bolj oranžen (prodam :P ), 2.1. je bil zadnjič do Pakle. Sx je pa itak šele drugič.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, DAMI34 pravi:

Jadranke ni nikol preveč :P

109737731_3110286562374159_1484176267362610591_o.jpg.1b6278986858010330ad0e9fb54221df.jpg

Full dobre fotke. ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dami, se strinjam, tisto o preganjanju do Karlobaga in zajtrkom. 

Letos se bolj zaželena Jadranka, ker je daljša pot zaradi, k.... odpadla. 

Koliko Paklenic pa naberete na leto? Jaz jih letos planiram vsaj 5,...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še to, peljal za enim avtom, ki se je spravil sekati nepregledne ovinke na Jadranki,..  

Na srečo ni bilo nobenega vozila nasproti,.., res zelo nevarno početje,... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, KLE 500 pravi:

Dami, se strinjam, tisto o preganjanju do Karlobaga in zajtrkom. 

Letos se bolj zaželena Jadranka, ker je daljša pot zaradi, k.... odpadla. 

Koliko Paklenic pa naberete na leto? Jaz jih letos planiram vsaj 5,...

letos sem 14 dni v pakli na dopustu zato skoz preganjanje. Običajno pa tja 10x letno od doma do pakle pa nazaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odlično, lepe fotke, kar samo vleče...

Se teden družinskih obveznosti na dopustu, potem pa dopust po dnevih za Jadranko, med tednom... 

Dami, uzivaj ?, bo guma zdržala dopust? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, KLE 500 pravi:

Odlično, lepe fotke, kar samo vleče...

Se teden družinskih obveznosti na dopustu, potem pa dopust po dnevih za Jadranko, med tednom... 

Dami, uzivaj ?, bo guma zdržala dopust? 

Bo, sem šel s skoraj novo. Drgač pa:

najlepša je jadranka novembra, decembra, januarja in februarja, najbolj jebozovna pa marca, aprila, še del maja, ter septembra in oktobra.

Letos sem bil na nji 2. januarja. 12C noro, nikogar.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!