Skoči na vsebino

Jadranska magistrala


jemcek
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

KORISTNE POVEZAVE (klikni me):

*vremenska napovedMeteo Hrvaška , Ilmeteo EU , ventusky-padavine, veter interaktivna mapa

*razmere na cesti: HAK  *gibanje padavindež in oblaki , Yr *veterWindy,  *livecam: kamere hrvaška , kamere live HR  radarji: https://m.hak.hr/map.asp?t=880&g=0 

datoteke za radarje by Snečer

BEST OF JADRANKA (jagodni izbor iz teme jadranska magistrala, ter povezave na potopise okrog jadranke, otokov itd..)

Priporočene objave

Seveda. Polnomastnim. Mešano 1/1.

Ko se boš naslednjič (pevič) pridružil večernemu 'slavju' v 'končni destinaciji' (ali kje blizu) , ti bo morda jasno, kolko so kalcij ipd elementi ključnega pomena za uspešen povratek.. 

:whistle::lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nova realnost Biokova: kolona čakajočih že na glavni cesti in to iz obeh smeri. Še dobro, da sem bil gor že pred par leti... 

Kako bi šele bilo, če bi imeli dobro sezono...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes pičim na jadranko, zanima me ali je dovolj da si sprintam rezervacijo apartmaja in to potem pri vračanju domov pokažem na meji? Ali mi mora lastnik apartmaja izdati kakšno potrdilo? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lastnik ti izda račun - tega spravi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

53 minutes ago, J.a.m.e.s said:

Danes pičim na jadranko, zanima me ali je dovolj da si sprintam rezervacijo apartmaja in to potem pri vračanju domov pokažem na meji? Ali mi mora lastnik apartmaja izdati kakšno potrdilo? 

Prav račun je gledala na meji, primerjala ime na osebni in računih. So pa vsi že vedli da slovenci potrebujemo račun na meji in ni blo problemov z izdajanjem ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 urami, DAMI34 pravi:

to je edino veselje (oke + druge radosti) ampak na plažo ravno ne smem preveč, mam alergijo zadnjih par let. Al pa je to sam izgovor da grem na moped :P

 

Če imaš alergijo na sonce, se namaži s sončno kremo, preden greš na plažo. Predvsem na mestih, kjer ti udari ven alergija. Ni treba faktor 30, dovolj je tudi kakšen 5 ali 6.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tukaj boste ziher vedli... kako je z izletom za en dan? Kaj, greš v turistilni biro in plačaš takso, da te na meji ne jebejo? 

 

hvala :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 41 minutami, motozajebant pravi:

tukaj boste ziher vedli... kako je z izletom za en dan? Kaj, greš v turistilni biro in plačaš takso, da te na meji ne jebejo? 

 

hvala :) 

Men je rekla, naj gremo na pivo, da bomo imeli račun kot dokaz da smo bli na Hrvaškem.. Šli smo pa trenirat v Ribnik za par ur. Kretenizem...in to Slovenska policajka...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, HyperJack pravi:

Men je rekla, naj gremo na pivo, da bomo imeli račun kot dokaz da smo bli na Hrvaškem.. Šli smo pa trenirat v Ribnik za par ur. Kretenizem...in to Slovenska policajka...

tnx. pa za nazaj niso nič komplicirali potem? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je še potrebno izpolniti tisti on-line obrazec preden hočeš prečkati mejo s Hrvaško? 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Just now, J.a.m.e.s said:

A je še potrebno izpolniti tisti on-line obrazec preden hočeš prečkati mejo s Hrvaško? 

 

Dva tedna nazaj so me vprašali, ja. Sicer nič ni gledal, je samo vprašal (slovenec) če sem izpolnil njihov spletni obrazec, sem rekel "DA" in je dvigno rampo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, KARMEN1 pravi:

Če imaš alergijo na sonce, se namaži s sončno kremo, preden greš na plažo. Predvsem na mestih, kjer ti udari ven alergija. Ni treba faktor 30, dovolj je tudi kakšen 5 ali 6.

sicer je bolj tema za zdravstvene nasvete. Ampak ok, povezano z jadranko, pa sunčkanjem. Sem sprobal vse, od tabled, superdragih kremic faktor 30. Zgleda da je sol. Sekiram se ne, grem pa na mopetka :D 

pred 9 minutami, J.a.m.e.s pravi:

A je še potrebno izpolniti tisti on-line obrazec preden hočeš prečkati mejo s Hrvaško? 

 

da, pa sej al greš al ne greš, izpolniš doma. nisi pa obvezan čez mejo,  le prej te najdejo, ko skenirajo in ne rabiš tam izpolnjevat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, motozajebant pravi:

tnx. pa za nazaj niso nič komplicirali potem? 

men so fantje "muhe enodnevnice" taki ki so bliz meje pa redno skačejo čez povedali, da je vse skup ena birokracija in odvisno kok je siten policaj. Dejstvo je da vsak račun (tankanje, kava, hrana) velja kot dokaz da si tisti dan bil na Hrvaškem. Na koncu spustijo vsakega. Se pa najdejo pametni modri, ki te potem vprašajo, kako naj vem, da nisi bil tudi v Bosni?

Ja jebiga. 14 dni sem na Hrvaškem. Vsak dan bi lahko skočil na čevape v Bosno. Ampak račun prenočitev bo 100% dovolj.

ps. na Hrvaškem je kup Bosancev, tako po narodnosti kot po izvoru lokacije od kje prihajajo. Pol veš kaj je birokracija.

 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Joker pravi:

Nova realnost Biokova: kolona čakajočih že na glavni cesti in to iz obeh smeri. Še dobro, da sem bil gor že pred par leti... 

Kako bi šele bilo, če bi imeli dobro sezono...

25kom avtov spustijo na uro. Motorji majo prednost. "nebeska šetalica" je kr oblegana. Info iz prve roke, ko so se 3je motoristi vrnili od tam. Od šetalice dalje, ni več gneče, ker vsi sam tja rinejo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšne imate izkušnje z mejnim prehodom Petrina? Je ponavadi gužva? Se da it z motorjem mimo vrste al radi komplicirajo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 minutes ago, J.a.m.e.s said:

Kakšne imate izkušnje z mejnim prehodom Petrina? Je ponavadi gužva? Se da it z motorjem mimo vrste al radi komplicirajo?

Dobre, ni neke gužve. 1x sem se malo rinil, ampak ponavadi ni nekih kolon.

Edino gradbišče do Delnic zna bit nadležno (pa to cesto vsako leto dr**jo pa ne vem kdaj mislijo končat), semafor za semaforjem vmes pa pulcaji merijo na 40 omejitvi (in pol plačaš :angryrant2:) ..

Popravljeno . Popravil Tex
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, motozajebant pravi:

tnx. pa za nazaj niso nič komplicirali potem? 

Na srečo smo dobili potrdilo na Ribniku, da smo se udeležili treninga. Pač dokazila za nazaj moraš imet to je pa to. Al račun od pive ali pa od tankanja.

pred 2 urami, J.a.m.e.s pravi:

Kakšne imate izkušnje z mejnim prehodom Petrina? Je ponavadi gužva? Se da it z motorjem mimo vrste al radi komplicirajo?

Ponavadi ni gužwe, razen sončni vikendi...obstaja tud makedamski obvoz pa prideš direkt pred mejo :P...če koga zanima :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, J.a.m.e.s pravi:

Danes pičim na jadranko, zanima me ali je dovolj da si sprintam rezervacijo apartmaja in to potem pri vračanju domov pokažem na meji? Ali mi mora lastnik apartmaja izdati kakšno potrdilo? 

Iz prve roke danes pri vračanju. Imel sem le "vaučer" naprintan o rezervaciji.

Vprašal je, če je kak račun, sem rekel da je to to. Malo smo se še hecali in srečno pot.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, DAMI34 pravi:

25kom avtov spustijo na uro. Motorji majo prednost. "nebeska šetalica" je kr oblegana. Info iz prve roke, ko so se 3je motoristi vrnili od tam. Od šetalice dalje, ni več gneče, ker vsi sam tja rinejo.

Iz prve toke, gneča tudi od podkve dalje in to že takoj v prvi smeni :) Na vrhu so rangerji čisto nervozni, ker je vse zabasano.

Sicer pa ja, 25 avtov na uro, ker cesta ne zmore več. Motorji in pecikli naprej.

Ne vem, al sem posebej pozoren na eno znamko motoristov in alu kufre, ampak edino bmw gs fahrer se je gural na cesti in znal počakat, čeprav je imel tedaj tam nišo za ustavit. Njegov kolega na drugi znamki je lepo čakal.

Ponekod oziroma večinoma ni dovolj prostora, da se srečata avto in motor.

Na vrhu GS killer :) 

DSC_0347.thumb.JPG.0138d41bd0e329e8bcfd44b48580cbf9.JPG

DSC_0440.thumb.JPG.8330b9405cf8800c1be250fa33120a4e.JPG

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nebesa bodo še mal počakala. :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, J.a.m.e.s pravi:

Je ponavadi gužva? Se da it z motorjem mimo vrste al radi komplicirajo?

V podnu na petrolu zelooooo rad stoji modri, izloca motoriste, ki gredo 'mimo'

 

20200627_132109.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!