Skoči na vsebino

Jadranska magistrala


jemcek
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

KORISTNE POVEZAVE (klikni me):

*vremenska napovedMeteo Hrvaška , Ilmeteo EU , ventusky-padavine, veter interaktivna mapa

*razmere na cesti: HAK  *gibanje padavindež in oblaki , Yr *veterWindy,  *livecam: kamere hrvaška , kamere live HR  radarji: https://m.hak.hr/map.asp?t=880&g=0 

datoteke za radarje by Snečer

BEST OF JADRANKA (jagodni izbor iz teme jadranska magistrala, ter povezave na potopise okrog jadranke, otokov itd..)

Priporočene objave

pred 21 minutami, Spasku pravi:

 

Kdo pa ne prehiteva po Jadranki po polni crti ce je videt dalec naprej???.Zastarane kazni policije si mislu ????

Prekrški zastarajo po 4 letih absolutno.

Problem pa bi bil lahko še drugje :)

Citiraj

"Obijesna vožnja u cestovnom prometu

Članak 226.

Sudionik u cestovnom prometu koji iz obijesti teško krši propise o sigurnosti prometa vozeći u stanju nesposobnosti za vožnju izazvanoj trošenjem alkohola uz koncentraciju od najmanje 1,50 g/kg alkohola u krvi, ili droge ili psihoaktivnih lijekova, ili vozeći u zabranjenom smjeru, ili pretječući na nepreglednom mjestu kolonu vozila, ili vozeći brzinom koja prelazi pedeset km/h iznad dopuštene u naseljenom mjestu ili području s naznačenim ograničenjem brzine, izazove opasnost za život ili tijelo ljudi, kaznit će se kaznom zatvora do tri godine."

To pa je kaznivo dejanje in zastara po 10ih letih.

Treba bit previden pri posnetkih, tudi če so edukacijske narave.

Element "povzroči nevarnost za življenje in telo" je sicer vprašljiv, ker se mi zdi, da ni bilo nobene realne situacije... ampak ni dobro biti preveč pameten :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

joj me je kr strah kakšna bo gužva ko nas spustijo iz ketne in bo vreme pravo...mislim da bomo kr v koloni fural....?

jst si bom vzel en vikend da bo sam gore dole šmirglal....?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, sohen pravi:

grem na jadranko in se mi jebe za vse.

Izjava leta. 100% tudi moja :D

 

pred 1 uro, Satao pravi:

joj me je kr strah kakšna bo gužva ko nas spustijo iz ketne in bo vreme pravo...mislim da bomo kr v koloni fural....?

jst si bom vzel en vikend da bo sam gore dole šmirglal....?

odvisno po katerem valu bo sproščanje. Drgač je pa najlepša spomladi, ko je pri nas še mraz, jadranka se pa bohoti med 15 in 20C. Pa gneče ni, razn policaji so kar redni v Križcu ali Barič dragi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Snečer pravi:

Prekrški zastarajo po 4 letih absolutno.

Problem pa bi bil lahko še drugje :)

To pa je kaznivo dejanje in zastara po 10ih letih.

Treba bit previden pri posnetkih, tudi če so edukacijske narave.

Element "povzroči nevarnost za življenje in telo" je sicer vprašljiv, ker se mi zdi, da ni bilo nobene realne situacije... ampak ni dobro biti preveč pameten :) 

 "izazove opasnost za život ili tijelo ljudi, kaznit će se kaznom zatvora do tri godine."

 

Uf. Če bi tole v praksi delovalo, bi bili Hrvaški zapori poli Slovencev :P

Popravljeno . Popravil skalar36
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, sohen pravi:

Ko grem na jadranko se mi jebe za vse.Sem šel pa velikokrat.....

 

pred 51 minutami, DAMI34 pravi:

Izjava leta. 100% tudi moja :D

Ali sta lahko pri tej hipotezi malenkost bolj ilustrativna? Mislim, v katerih segmentih je to "jeb...je" najbolj izrazito. :hmm:

Popravljeno . Popravil izibajker
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, izibajker pravi:

 

Ali sta lahko pri tej hipotezi malenkost bolj ilustrativna? Mislim, v katerih segmentih je to "jeb...je" najbolj izrazito. :hmm:

v vseh :P majkemi..ne obstaja nič več. Samo jaz, moped, ovinki in morček :P

2. januar 2020

jaz in ona

 

 

20200102_152650.jpg.554ff5a2e62c35e45e431535832af313.jpg

20200102_161136_HDR.jpg.6bb5549eb34d1a0a2de4216c073e941e.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

v vseh :P majkemi..ne obstaja nič več. Samo jaz, moped, ovinki in morček :P

Ja pa sej to je jasno vsem nam, ki se vozimo po jadranki. Še vedno pa nam (nevednežem) nisi razložil, kje se v vsem tem skriva jebanje? Jaz tega, v teh dveh priloženih fotkah, nekak ne vidm, zaznavam...:smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, izibajker pravi:

Ja pa sej to je jasno vsem nam, ki se vozimo po jadranki. Še vedno pa nam (nevednežem) nisi razložil, kje se v vsem tem skriva jebanje? Jaz tega, v teh dveh priloženih fotkah, nekak ne vidm, zaznavam...:smoke:

škoda :P

ps. ni jebanje, ampak se mi jebe..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Iščem mopedista ali mopedistko, ki bi me peljal ali peljala v Zadar na :kava:  v spremljavi zadarske morske orgulje.  :kava:  častm jaz ...   :OK:

zadar.jpg.d3fa264cf988f1bdf21a73479c478353.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za vse, kateri se še nist odpeljali do Zadra na :kava:o in poslušanje morskih orgelj ...   :worship:

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 2 tedne pozneje...

takoj ko odprejo mejo...evo mene :P

u pakli!!!

136179491_10158645308796405_6085094103827178545_n.jpg.b7f1a49f0701c34197915c750bec0fff.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Sezona najbolj opevane ceste se bliža. Vemo, da imajo eni jadranko u tamalem mezincu, za navadne smrtnike pa mogoče ne bo odveč (vsaj v info) tale člankec.

146413574_2015-07-2809_00_19.thumb.jpg.fc1c9786aa57a3704ddb57ee119cff40.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Citiraj

From the UK's ''Widow Maker'' to Iraq's ''Highway of Death'' here is the list of the most frightening and deadly roads in the world:

1. The Dalton Highway in Alaska

2. The Atlantic Road in Averoey, Norway

3. The North Yungas Highway in Bolivia

4. The Stelvio Pass in Italy

5. The Guoliang Tunnel in China

6. The A537 (nicknamed ''the Widow-Maker'') in the UK

7. The Vitim River Bridge in Siberia

8. Skipper's Canyon Road in New Zealand

9. The Zoji Pass in India

10. The Karakoram Highway, between China and Pakistan

11. Highway 1 in Florida

12. The Million Dollar Highway in Colorado

13. The I-45 in Houston, Texas

14. The coast roads in Croatia

15. Jalalabad in Afghanistan

It is interesting to note that the Adriatic highway has also found its place among the Top 20 most attractive roads in the world.

Nevarna in lepa :) 

Čuden seznam, je tudi Stelvio gori, ki ni nič posebnega, saj tja gor se promet vali, ni to Golica.

Drugače pa se mi asfalt na jadranki ne zdi tako slab, niti v dežju, prometa na najjaćem delu ni veliko, razen ko trajekt razloži. Cesta lepa, široka, so pa ovinki ja...

In zaradi tega je polno objestnežev :) 

Članek je tudi geografsko zanimiv.

Nevaren je odcep med Senjem in Stinico ter med Novim Vinodolskim in Zadrom :)

Hm... :) 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 31 minutami, izibajker pravi:

Sezona najbolj opevane ceste se bliža. Vemo, da imajo eni jadranko u tamalem mezincu, za navadne smrtnike pa mogoče ne bo odveč (vsaj v info) tale člankec.

146413574_2015-07-2809_00_19.thumb.jpg.fc1c9786aa57a3704ddb57ee119cff40.jpg

stara pravljica. Nevarnost se s količino prometa povečuje. Ni pa nevarna, ker bi bila tako speljana ali podobni tehnični problemi.

Nevarna je zaradi prometa, sanjavih turistov, objestnih motoristov in samomorilskih kolesarjev.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Taki prispevki so vedno v sozvočju z pravim tajmingom. Malo tudi preventivno.

Podobna zgodba.... ...v Bohinju VSAKO leto opazijo medveda in to gre v glavne  medije. In vsako leto ravno med gobarsko sezono.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!